Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare

 

Am schimbat setul de contacte la pompa si tot nu merge. Releul si siguranta sunt Ok, asa ca o sa renunt la pompa electrica in detrimentul celei vacuumatice.

 

Asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu informatii legate de stutul pe care trebuie sa il montez pt vacuum, daca il gasesc pe la magazinele de instalatii sanitare sau trebuie sa apelez la un strungar?

 

Cum pompa nu mai merge cedez contra cost kitul de reparatie daca e cineva interesat

 

As vrea sa imi mai recomandati si un tip de pompa pe care o aveti montata pe RD07 si care functioneaza ok

 

Va multumesc

Editat de red
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stutul ce vine montat pe galeria de admisie nu prea ai de unde sa il iei. Se potriveste de la Transalp, care are robinet vacuumatic, daca gasesti vreunul. Altfel trebuie mers la un strungar.

Pompa vacuumatica poti pune de scuter, costa maxim 50 ron la magazinele de profil. Binenteles, made in China, deci e posibil sa cumperi una care sa nu mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Nu sunt foarte tehnic de felul meu si nu stiu 100% daca vi se potriveste (cred ca am citit pe undeva ca se poate), dar de ce nu puneti pompe vacuumatice de pe Yamaha XT 600, XTZ 600 Tenere sau XTZ 750 Super Tenere. A mea are 24 de ani vechime si nici o hiba.

Fiind componente ce nu se strica, au pret derizoriu la cei care dezmembreaza motocicletele mentionate, fie ei vanzatori autohtoni sau straini (ebay, etc).

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am schimbat setul de contacte la pompa si tot nu merge. Releul si siguranta sunt Ok, asa ca o sa renunt la pompa electrica in detrimentul celei vacuumatice.

 

Asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu informatii legate de stutul pe care trebuie sa il montez pt vacuum, daca il gasesc pe la magazinele de instalatii sanitare sau trebuie sa apelez la un strungar?

 

Cum pompa nu mai merge cedez contra cost kitul de reparatie daca e cineva interesat

 

As vrea sa imi mai recomandati si un tip de pompa pe care o aveti montata pe RD07 si care functioneaza ok

 

Va multumesc

o sa caut un strungar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am schimbat setul de contacte la pompa si tot nu merge. Releul si siguranta sunt Ok, asa ca o sa renunt la pompa electrica in detrimentul celei vacuumatice.

 

Asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu informatii legate de stutul pe care trebuie sa il montez pt vacuum, daca il gasesc pe la magazinele de instalatii sanitare sau trebuie sa apelez la un strungar?

 

Cum pompa nu mai merge cedez contra cost kitul de reparatie daca e cineva interesat

 

As vrea sa imi mai recomandati si un tip de pompa pe care o aveti montata pe RD07 si care functioneaza ok

 

Va multumesc

Eu zic ca inainte de a renunta sa il cauti pe Pedro (Pedro650rs aici pe forum, pedros pe transalp.ro), e tot din Bucuresti si e un mester priceput la electrice/electronice

Parerea mea

Editat de Korben
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Forumul asta da sa moara, se scrie atat de rar pe aici :-(

 

Bine ca ungurii posteaza de pe la iesirile lor din Romania iar noi nu venim cu nimic din ce-am facut in tot sezonul asta....Hai sa ne mai delectam si noi ochii si mintea cu ce au mai facut unii dintre noi, cu africanele dragi.

Mai veniti si voi cu ceva din turele voastre, macar cu ceva poze. Uite, eu servesc primul: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200498075594683&set=a.10200498073594633.1073741827.1241347478&type=3&theater

Editat de Mihutz77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toţi nimic. Plimbări cam zero anu' ăsta şi aşa în general încălecat Africana foarte rar. Gaşca din Braşov nu am reuşit măcar o dată să ne strângem mai mulţi de 3, chiar şi la o bârfă de juma de oră fără motorete. Îi trist 2013. Şi rece. Şi scurt. Şi manele mp3.

Eu încă mă rog la divinităţi ca să mă ajute RomiC s-o aduc cât de cât la linie, ca să-mi treacă ochioasa ITP-ul, dup'aia om vedea dacă ne mişcăm şi noi mai cu talent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...