Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Noua Africa Twin va trebui sa mearga ca si , sa care cat un , sa nu consume cat un si sa tina fara reparatii cam atat . Pana atunci , enjoy the old lady !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Engine- around 1000cc, inline

HP- around 90

 

O mai zic odată, că-mi place : s-o sugă. Pentru ce inline? M-am dat cu amărâtul de F800GS şi mori de plictiseală pe el, e prea liniar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stelia nici cand doarme , nu doarme . El vegheaza asupra noastra :) . Long live the Profesorul !

mai umpik il ChuckNorizam pe saracu Cristi

Cred ca or gresit cand or zis Inline. Va fi V cu siguranta, si nu m-ar mira sa fie 4in V ca la Crosstourer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai umpik il ChuckNorizam pe saracu Cristi

Cred ca or gresit cand or zis Inline. Va fi V cu siguranta, si nu m-ar mira sa fie 4in V ca la Crosstourer

Da sa fie V4 cu distributia in cascada de pinioane ca la VFR pana in 2000 si nu ca la VFR 800 de dupa 2000 + . Si o transmisie cardanica . . . dar fara monobrat . . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca asta .i lista? raspuns final?

am gasit traseu soft , frumusel... cred ca as merge si eu;-) e frumusel foc... cascada casoca si barajul siriu.... cascada seamana pik cu cea de la nadrag.... puna nu ajungi in dreptul ei nu o gasesti:-))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cu ce incepem lista ? Dotari sau mecanica / ciclistica ? Mie imi place modelul de rally raid , deci optez tot ptr motor V2 dar nu mai mare de 800 cu distributie pe pinioane . Transmisia sa ramana pe lant , dar sa aiba o cutie cu 6 trepte . As mai opta ptr o furca fata WP .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Răspuns final : da ! ( pentru Leo )

 

Honda trebuie să facă ca să fie bine ! Un V4 de max 800cc cu o cutie ori cu rapoarte lungi ( treptele 3-4-5 ) ori cu 6 trepte, transmisia cum o fi ( de preferat cadranică :alcy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motor V2 dar nu mai mare de 800 cu distributie pe pinioane . Transmisia sa ramana pe lant , dar sa aiba o cutie cu 6 trepte . As mai opta ptr o furca fata WP .

 

si greutate la gol de 160 kg. :)

Si eventual un pret omenesc (7000 - 8000 e).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi radio-cd player cu boxe integrate în bord ( ca la bimăre ), ca să ascult Manele MP3 de pe CD-urile mele preferate. ( + 3 kilograme

 

 

\

 

 

 

Da vrei greutate mai mare pe fata (+5 kg) pune casetofon si asculta asta:

post-47036-0-65588500-1374398942_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-am hotarat inca asupra emblemei, e doar o varianta. Anuntul ramane valabil. Va asteptam cu drag la Valeni in perioada 2-4 august. Din culise am aflat ca o sa fie pastrama, ciorba de burta, carnati de Plescoi, bere, vin si tuica, doua trasee frumoase, unul soft si altul pe Grohotis (daca nu mai face iar Leo vreo ghidusie) si o cariera de nisip pentru curajosii care vor sa incerce lucruri noi.



P.S. Asta cu "Anniversary edition" am pus-o special ca sa il ofticam pe Cristi Stelia, ca nu s-a nimerit la el editia cu numarul 10. Dar poate o face el pe cea cu numarul 20...

post-3626-0-56571300-1374461686_thumb.jpg

post-3626-0-13782000-1374461703_thumb.jpg

post-3626-0-42980800-1374461705_thumb.jpg

post-3626-0-88663600-1374461706_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau nisip, să rup maimuţa în mine ! ( dar las la motobază carenele, nu vreau să le fac iar ca şi la Craiova ) :tempted:

 

Iar în legătura cu sigla : aş opta pentru a doua variantă, cea cu "10th Anniversary - CStelia Edition" pentru că este scris odată "Africa Twin" în partea de sus a siglei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca odata se-arata ca daca n-ai gume bune nu e bine sa te bagi pe unde nu-ti fierbe oala.

Asa si eu, mi-am intins vreo doua ligamente cu niste incaltari sport care si-au depasit de mult kilometri...

Asa ca, participarea e incerta...

 

Mi-am luat in schimb un kinetoterapeut. Sper sa fie bine pentru ca a mai lucrat cu clasici :peace: :

http://www.freakingnews.com/Nurse-in-Rembrandt-Painting-Pics-49170.asp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor, eu vin la Valeni dar imi dati si mie o adresa mai exacta sa stiu unde sa ma opresc? Anul trecut nu am fost, nu stiu unde a fost tabara de baza. Doar acum doi ani am fost, iar in caz ca se tine tot acolo, nu mai stiu cum am ajuns atunci :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...