Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

imi retrag anuntul...nu o mai vand....ma fac bine eu odata si odata...

Bingoooooo, si bine faci, reveneala grabnica. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 luni nu am voie sa ridic nici 5 kg..si daca merge fizioterapia..sper cat mai curand sa ma plimb un pic..pana atunci vaca e la reparat(se repara gratis cu conditia pusa de sef sa se plimbe cu ea cat nu merg eu...i-a placut la nebunie) :D

Bun asa, la sa seful sa dreaga motoreta si schimba si tu poza de la avatar , ca sa pari mai blind, nu de alta dar mereu ma sperii. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Vreau Africaaaa Twwwwiiiinnnnnn.....

 

ÂŞtiți careva de ceva oferte? M-ar interesa ceva în jur de 2000 eu.

 

Mulțumex

Sunt destule la 2000 eur pe bikeshop....bine ca nu am dat-o pe a mea....e aproape gata si reparatiile ma costa un plin de benzina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, stiati ca @Jean taxi, a vindut africana , si acum ii pare rau? Am auzit si eu de la alti.

Mare prostie a facut, zic eu, dar parca as vindeo si eu, ce ziceti?

Mi-as trage un TA si niste bani .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, stiati ca @Jean taxi, a vindut africana , si acum ii pare rau? Am auzit si eu de la alti.

Mare prostie a facut, zic eu, dar parca as vindeo si eu, ce ziceti?

Mi-as trage un TA si niste bani .

nu sunt eu mare expert dar din cate imi amintesc toti posesorii de TA viseaza la o AT numai ca nu se dau pe fatza :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Vreau Africaaaa Twwwwiiiinnnnnn.....

 

ÂŞtiți careva de ceva oferte? M-ar interesa ceva în jur de 2000 eu.

 

Mulțumex

 

E buna asta? De vreo 3 saptamani am adus-o din Germania.

 

post-30-1272531013_thumb.jpg

 

Tel. 0722858466 sau PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 luni nu am voie sa ridic nici 5 kg..si daca merge fizioterapia..sper cat mai curand sa ma plimb un pic..pana atunci vaca e la reparat(se repara gratis cu conditia pusa de sef sa se plimbe cu ea cat nu merg eu...i-a placut la nebunie) :lol:

 

Ce pahar are 5 kg ? Vezi-ti de treaba bem cu paharele mai mici, ....dar multe. Sa ne vedem la "tuboi"( asa zicea fetita mea butoiului de tuica a bunicului) :laugh: sanatate!

Mesaj completat

Am vorbit de cazare aici la Valenii de Munte, am sa incerc intr-un timp scurt sa fixez si data. Vreau sa fie undeva in IULIE ca sa am concediu , am sa pun si poze de la pensiunea de aici.

Sunt si dealuri multe unde se pot aseza corturi , dar ideea mea a fost ca sa fie totusi conditii pentru toti, stiu ce inseamna sa mergi cu bebelusul si sa nu ai conditii( aici ma refer la d-nul bujie) cazarea merge de la 50 la 80 ron in functie de conditii, adk la 50 wc este comun, ceva de genul asta.

Vreau sa fie cam asa. ne putem intalni la valeni la pensiune vineri si cine vrea sambata putem pleca pe deal la lacul vulturilor si ori ne intoarcem in aceeasi zi ori dormim acolo o noapte si venim duminica. ideea este ca avem foarte multe variante. Putem merge sambata pe un drum ,putem merge duminica pe altul :)

am sa postez cat de curand pozele cu pensiunea si de pe trasee. Traseul este usor si stiu cu singuranta toate gropitele.

Cistelia te-ai gandit la o data anume?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

Mesaj completat

salut am un rd 03 si m-ar interesa daca se potriveste crashbar de rd 04 si la ce pret confectioneaza boieru?????????

Am auzit ca lucreaza scump, si numai daca ai casco... :laugh:

Lasand gluma, nu mai confectionez nimik pana nu termin de confectionat Afrikana mea! Dupa ce dau o fuga-doua pe la lacul Vulturilor cu ea, mai discutam... Iar ca pretz, te costa materialul si timpul pierdut pe langa mine in garaj, daca vrei sa asisti la lucrare. Trebuie sa stai langa mine, ca altfel imediat dispar pe dealuri...

Si am uitat sa spun, ca tre' sa stai la coada, ca deja e lista de asteptare mare...

Marti ajung acasa. Abia astept sa vad motorul asamblat, si sa il sui pe cadru...

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cstelia te-ai gandit la o data anume?

 

Pai ma gandeam la sfarsit de iunie sau inceput de iulie. Azi am mai fost sa studiez un posibil traseu. Din pacate, padurea s-a rupt peste "drumul" Nadrag - Tincova si nu se mai poate trece. Am facut cale intoarsa si am reusit sa gasesc o varianta pentru o bucata de traseu. Mai cercetez peste 2 saptamani :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, caut ceva guma de "strase" pentru turul pe asfalt vestic de anul asta. A incercat cineva heidenau strase? Daca da cum ii spune? Si ceva comenturi please. In plus cine vrea sa bage ceva Muntenegru si Croatia vara asta astept pm. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, caut ceva guma de "strase" pentru turul pe asfalt vestic de anul asta. A incercat cineva heidenau strase? Daca da cum ii spune? Si ceva comenturi please. In plus cine vrea sa bage ceva Muntenegru si Croatia vara asta astept pm. :laugh:

 

 

Recomand Michelin Anakee. Se lipesc foarte bine de asfalt. Aderenta este buna chiar si pe asfaltul ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand Michelin Anakee. Se lipesc foarte bine de asfalt. Aderenta este buna chiar si pe asfaltul ud.

idem. eu am nimerit ploi sanatose cu africana dotata cu anakee-uri si a avut o tinuta de drum impresionanta. La viteze normale de rulare.

Singurele momente in care se cerea reducerea semnificativa a vitezei aveau de a face mai mult cu vizibilitatea redusa decat cu asfaltul ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe sosea Anakee sunt cele mai bune. Cauciucul de de foarte buna calitate, e suficient de moale incat sa se lipeasca bine pe asfalt, chiar si umed, profilul e facut astfel incat sa scoata cat mai bine apa dintre crampoane pentru a evita acvaplanarea, e suficient de tare incat sa nu se toceasca repede, pe drum de piatra si in noroi se descurca destul de bine, pe iarba unda e tare slab, parca esti pe ghiatza... Insa pe asfalt nu are adversar. Pe serpentinele de la Cheia ma lasam cu el pe curbe de ziceai ca e cauciuc de curse. Am avut o singura problema cu cauciucul de fatza, care se aseza tare greu pe janta, dar cu apa si sapun si ceva rabdare, se rezolva imediat. Il recomand pentru orice drum mai lung.

Daca ma nimeresc pe uscat cand faci tura prin Croatia si Muntenegru, vin si eu. Am vazut din poze ca e super fain pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, caut ceva guma de "strase" pentru turul pe asfalt vestic de anul asta. A incercat cineva heidenau strase? Daca da cum ii spune? Si ceva comenturi please. In plus cine vrea sa bage ceva Muntenegru si Croatia vara asta astept pm. :cheers:

recomand Anake,am pe motoreta si sunt foarte multumit de ele.Intradevar sunt cam scumpisoare dar cred ca isi merita banii.Am mers destul pe ploaie si sunt foarte bune.Te asculta bine mai ales pe viraje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coplesitor domnilor :D si multumiri :cheers: Anakee o sa fie atunci. Eu am experimentat cred printre primii heidenaul all road si mi-a placut guma din ele, iar Mielu mi-a spus ca ar fi si ceva heidenauri strase ok. La SMEB nu am nimerit nici cum standul heidenau, era bine ascuns. De aia am intrebat si de ele. Merci inca o data tuturor. Am sa pun aici cind am sa stiu si perioada hoinarelii asteia. Am vazut anul trecut niste poze la prietenii care au facut Muntenegru ( Axa, Mielu, Wolf) nebunie putin spus! :huh:

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

da cineva la schimb pe o yamaha tdm 850 o africana?

 

numai bine!

Mesaj completat

E buna asta? De vreo 3 saptamani am adus-o din Germania.

 

post-30-1272531013_thumb.jpg

 

Tel. 0722858466 sau PM.

 

 

 

salut,

 

te intereseaza si un schimb?

daca nu la ce pret este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

da cineva la schimb pe o yamaha tdm 850 o africana?

 

numai bine!

Mesaj completat

 

 

 

 

salut,

 

te intereseaza si un schimb?

daca nu la ce pret este?

 

 

Mai bine un RD04 , parerea mea. 2 discuri de frana, motor de 750cc... si mai frumoasa in fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

da cineva la schimb pe o yamaha tdm 850 o africana?

 

numai bine!

Mesaj completat

 

 

 

 

salut,

 

te intereseaza si un schimb?

daca nu la ce pret este?

 

 

dc dai tdm-ul??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am de 4 ani un gsx600f si am inceput sa-l chinui din ce in ce mai mult pe drumuri forestiere, simt limitarea doar la asfalt si sunt hotarat sa achizitionez o AT, avand in vedere ca o sa se inteteasca drumurile in Delta si nu numai. Problema e ca pana acum m-am urcat doar pe un BMW GS650 al carui proprietar e f inalt si inaltase si mobra pana la Dumnezeu de stateam doar in varfurile picioarelor pe asfalt, eu am 1.79 m si 78 kg . Din ce am vazut prin traficul frumos al Bucurestiului Africa Twin mi s-a parut mai joasa, la capitolul kg nici gsxf-ul nu e chiar fulg, 230 kg dar macar stau cu toata talpa pe sol si de 4 ani m-am obisnuit cu greutatea ei. Se ofera cineva din Bucuresti sa ne intalnim sa vad cum stau pe o Africana?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare prieteni cu africane.

 

As avea si eu cateva intrebari si nevoie de putin ajutor:

 

1. Imi poate spune cineva de pe ce varainta de Africa Twin sunt scuturile din pozele de mai jos (asta in care sunt diferente la scut intre modelele de Africa Twin)?:

 

DSC01430.jpg

 

karoo_T.JPG

 

2. Are cineva de vanzare un scut SH de Africa Twin sau stie de unde as putea cumpara unul similar cu cele din pozele de mai sus?

 

Multumesc,

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scutul este de RD04/RD07 (din 3 bucati). La RD03 scutul e dintr-o bucata.

 

Pentru un scut SH incearca pe ebay.

Mesaj completat

salut,

 

da cineva la schimb pe o yamaha tdm 850 o africana?

 

numai bine!

Mesaj completat

 

 

 

 

salut,

 

te intereseaza si un schimb?

daca nu la ce pret este?

 

Nu, multumesc. Motorul e ca si vandut.

Mesaj completat

dc dai tdm-ul??

 

s-o fi saturat omul de asfalt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...