Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Sebi, din cate imi amintesc eu tu aveai deja un releu Ignitech ? Te-a lasat ? Sa incep sa-mi fac griji ?

Am Ignitech de rezerva. încă funcționează bine originalul pe care e legat un cooler de calculator (legat la becu de poziție spate).

Mai vrea cineva din brașov și m-a rugat să-l ajut și am zis că dacă tot dau comandă poate mai e cineva interesat.

 

Mihuț are montat unu de la Ignitech și e foarte mulțumit. Din ce am văzut din măsurători e mai stabil ca cel original și faptul că are radiatoare de aluminiu îi oferă un + la răcire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Better do this

 

 

Interpretabila treaba , una e sa muncesti sa iti cumperi 2 litri de benzen si alta e sa apelezi la empatia colectiva ca sa ai cu ce sa iti continui drumu .

 

in fine , nu strica un mesaj postat undeva de apreciere .ca deh si romanasi au fost multi care au ajutat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegi!

 

Cineva din Bucuresti e dispus sa ne intalnim sa imi dea o tura motorul pentru plimbare? Dau la schimb o tura cu VFR din 93 :)

 

Vreau sa imi iau ceva enduro-turing, nu m-am mai plimbat cu Africana si as vrea sa vad despre ce e vorba. Am mai avut Transalpuri si KTM, dominator.

 

Daca e cineva, va rog un PM si ne vedem cand se poate.

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am Ignitech de rezerva. încă funcționează bine originalul pe care e legat un cooler de calculator (legat la becu de poziție spate).

Mai vrea cineva din brașov și m-a rugat să-l ajut și am zis că dacă tot dau comandă poate mai e cineva interesat.

 

Mihuț are montat unu de la Ignitech și e foarte mulțumit. Din ce am văzut din măsurători e mai stabil ca cel original și faptul că are radiatoare de aluminiu îi oferă un + la răcire.

 

Sustin ce spune Sebi, dupa 40mii de km facuti cu Ignitech-ul pe Africana, nu si-a schimbat deloc proprietatile!

Recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Nadrag vom avea concursul "Soriceii rulz". Dupa cum vedeti in poza, Zoli se pregateste sa-l infrunte pe campionul en-titre, Boieru'

 

post-30-0-44605500-1369575311_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s-a inspirat dupa modelul gecilor de piele ale chopperistilor... :) Bai fratilor, mi-e atat de dor de voi, cum nu pot sa va povestesc. M-am uitat aseara pe toate filmarile de la intruniri, de la Nadrag, Rasnov si Valeni... Abia astept sa ma sui pe motor si sa plec la drum spre voi.

post-3626-0-31709600-1369586154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dupa cate vad faceti din nou intrunire, eu am mai fost la intrunire la voi cand s-a tinut la lacul vulturilor si mi-a placut atmosfera. As vrea sa vin si acum, imi puteti spune care este programul? Sunt din Bucuresti si am ceva drum pana la Nadrag, trebuie sa vad cum imi planific. Acolo se va sta tot la cort? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se va sta la cort, nu există condiţii "de camping". Drumul este asfaltat până la locul de campare.

Perioada desfăşurării întâlnirii este 31 mai - 2 iunie. Vineri se strânge lumea, se socializează lângă lada de bere şi damigeana de ţuică; sâmbătă se iese la plimbare pe diferite trasee propuse ( sau poţi rămâne în locul de campare ), după care pe seară se pune de-o socializare şi mai agresivă pentru lăzi/damigene; iar duminică se încearcă a se trezi lumea din vise şi beţii şi se purcede spre casă.

 

Este cineva din Timişoara care ar putea să-mi aducă o cască la întâlnire ? Casca va ajunge la ADA Motors( loc. Dumbrăviţa ) joi după-masa, deci atunci sau vineri poate fi ridicată.



Am luat legătura cu Arthur TM şi mă va ajuta el cu cascheta :D

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha super, chestia cu socializarea, lazi de bere, rauri de damigene este cea mai tare:), eu o sa plec vineri din Bucuresti, ajung vineri seara si cred ca stau in Caransebes vineri noaptea, sambata la ce ora estimati ca se pleaca in plimbare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot să-ţi dau un răspuns sigur, dar din câte ştiu cam pe la toate întâlnirile se doreşte a se pleca până la orele 10 ale dimineţii.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Precizari de ultima ora:

Din motive tehnice datorate lipsei lui Raoul care era responsabil cu gratarele de sambata, gulyasul de vineri seara se muta pe sambata seara. Vineri se va manaca din traista, adica fiecare frige la foc ce isi aduce. Ne pare rau pentru eventualele inconveniente create :crack:

Nu uitati sa va aduceti si haine mai groase, seara va fi rece. Pentru cine nu are haine, oferim vasodilatatori :alcy:

Vremea pe weekend se anunta buna, ramane sa vedem daca se confirma.

post-30-0-04320700-1369679940_thumb.jpg

Rugamintea din partea Primariei, care ne-a dat acordul pentru campare, este sa nu brazdam pajistea cu anvelopele. Sambata pe traseu fiecare poate sa isi incerce talentul :rock:

Pentru cine nu vrea sa stea la cort:
- Pensiunea Minea-Padesul Telefon: 0766448718
- Pensiunea La Cleo acelasi numar de telefon ca mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vreme nu stiu cum te pricepi @cstelia, dar la prelucart imagini in photoshop esti tare! Sau au pus vremea din dorohoi... :closedeyes:

Oricum, la cantitatea de ploaie din ultima vreme se anunta un week/end interesant.

Prezent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin pregatit, ca e posibil sa avem zapada...

 



Sper ca macar pana la cascada sa ajungem. Daca tine vremea cu noi sa ploua bine si vine si viitura, scoatem camerele de la roti, si facem rafting pana la barul din centru... :) Si anul trecut anuntasera la meteo ca o sa inceapa o noua era glaciara, si a fost perfect...

post-3626-0-53890200-1369709488_thumb.jpg

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La vreme nu stiu cum te pricepi @cstelia, dar la prelucart imagini in photoshop esti tare! Sau au pus vremea din dorohoi... :closedeyes:

Oricum, la cantitatea de ploaie din ultima vreme se anunta un week/end interesant.

Prezent!

sunt grade Fahrenheit ;)

cam toate site-urile dau ploaie pana vineri inclusiv, apoi soare sau partial noros sambata si duminica, de luni iar ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...