Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Draga Cerasela,

 

[...] De-aici treaba se ingroasa. Nu e asfalt, ci doar un drum ingust, dar nu asta e problema. Sunt in situatia aia de mai mult opresc decat merg. Si dupa fiecare oprire imi pare urmatoarea si mai naucitoare. Drumul urca din ce in ce mai abrupt si ma trezesc fara sa-mi dau seama la 3.300m. Sunt cateva petice de zapada in jur, o liniste de mormant si soare. Merg incetisor. N-as vrea sa calc stramb aici. Si e enervant, ca asta e peisaj de-ala de te fura, si crede-ma, stiu ce vorbesc. [...]

 

post-18350-1255291097_thumb.jpg

 

update maine dimineata.

Mesaj completat

update :disappointed:

Mesaj completat

=============================================

 

Draga Dayana,

 

post-18350-1255544999_thumb.jpg

 

update maine dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar stau pe net pana vine update in loc sa lucrez

abia il astept

coincidenta sau nu, acum e prima temperatura negativa din an si am avut -2 dimineata, cu bruma, cu tot ce trebuie

hai;, inca putin si e acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dragos,

 

[...] Apare si un politist, care vrea si el pasaportul, ca e si el om. Paznicul imi zice mandru ca asta e “police sheriff” si ca unul din aia ocupati cu registrele e insusi “police boss”, si ca in noaptea asta, dupa ce termina astia de completat o sa-l ducem pe Doyle sa doarma in curtea politiei. I-auzi! Apoi, daca tot avem toata politia de partea noastra ma mai intreaba daca nu vreau fete. Ca doar trebuie sa dea un telefon si-mi poate aduce trei. [...]

 

post-18350-1255897090_thumb.jpg

 

update maine dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar citesc povesti la birou ..

hai cu updateul :)

 

 

Mesaj completat

e 11, soarele e sus pe cer, am si fumat, in curand beau si o cafea, dar nu asta e important:: rup f5 u asta degeaba si e pacat de tastatura

 

daca ar veni updateul ala mai repede, as pierde mai putin timp la lucru, as salva o tastatura, toata lumea ar fi mult mai fericita

 

abia astept sa vina scrisoarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mongolia updated,

scz de intarziere, prob tehnice :)

Mesaj completat

Draga Adrian,

 

[...]Inainte e drumul principal spre Khorog, mai scurt, si in principiu asfaltat. La stanga e drumul ocolit, despre care lumea spune ca e prost, dar mult mai frumos, pe granite cu Afghanistanul – Wakhan Valley. Marco Polo a fost pe-aici si-a scos de-o carte, deci cred ca Doyle e “pentru”. Mda, am rezolvat dilema din mers. Ma sperie niste biciclisti pe care-I intalnesc dupa cativa kilometri, spunandu-mi ca e al naibii de greu, dar merg mai departe. [...]

 

post-18350-1256062728_thumb.jpg

 

update maine dimineata

 

PS.

Vreo sapte zile d-acu incolo o sa public cate o poveste pe zi

Cand nu mai puteti, imi spuneti si ma opresc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... luand-o dupa "kilometricii" ramasi pe lista... si facand o socoteala simpla (7 povesti deja pregatite)... e cam pe la 2000km de Romania ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Cati si Alex,

 

[...]Drumul asta e dat naibii. E prost, adica cu gropi, pietre, nisip. Dar astea sunt un pret mic pentru ce ma inconjoara. In stanga, peste rau, e Afghanistanu-ul. Va spun sincer, tare as mai vrea sa trec raul asta putin. Nu e nicio sarma ghimpata, cum au chinezii pe partea unde Pamir Highway le trece pe langa granite, Iar in dreapta, unde sunt eu si Doyle e frumusetea asta de Tajikistan.[...]

 

post-18350-1256193700_thumb.jpg

 

 

update :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Thomas,

 

[...] Asta pana incepe urcarea, ca dup-aia trecem din nou la tipul de drum cu care, cu tot antrenamentul pe care-l facem de multe zile incoace, tot nu reusim sa ne obisnuim. Reteta clasica: praf, gropi, camioane. Fir-ar, si i-am promis lui Doyle ca gata cu zdranganeala. In shimb trecatoarea asta, Anzob (3373m), e frumoasa foc. As opri dupa fiecare suta de metri pe care o cuceresc. [...]

 

post-18350-1256276467_thumb.jpg

 

update :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...