Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

Nu pot descrie in cuvinte maretia acestui om.

Am citit pe aici fel de fel de prostisme despre ideea lui Mihai. Unii spuneau ca e cersetor altii spuneau ca profita de marketing si alte astfel de stupizenii.

Eu nu fac decat sa ii intreb cand au cumparat ultima oara o carte dintr-o librarie? Sunt sigur ca nu au facut acest lucru de foarte mult timp altfel ar fi vazut care sunt preturile si nu ar mai fi comentat. Faptul ca putem citi ceva atat de captivant fara sa platim nimic ar fi suficient incat sa inteleaga orice semiom ca Mihai merita mult mai mult sprijin pentru cea ce face.

EU ma numar printe cei care nu a platit nimic si nici nu il cunoaste pe Mihai dar totusi beneficiez de aceeasi placere atunci cand ii citesc aventurile.

Consider ca un asemena talent merita o rasplata pe masura. parerea mea este ca pe site ar trebui sa va interesati de ceva reclame ori macar un google dala care da bani. E pacat de efortul pe care il face sa ne scrie noua povesti frumoase.

 

Drum bun Mihai si ai grija de tine ca de carcotasi avem noi grija. Bancul ala scris de cineva cu cateva pagini in urma e tare adevarat. Romanii nu au somn de ciuda ca se ingrasa cappra vecinului si fac planuri de sabotaj calculand atentate la adresa caprei. Vai de capul nostru cred ca emigrez si eu in Rusia.

Mesaj completat

PS: Va rog daca se poate sa schimbati si voi culoarea zilelor cu povesti din caledar. Ca albastrul ala este prea sters . Puteti sa le faceti rosii?

Multumesc mult. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu nu fac decat sa ii intreb cand au cumparat ultima oara o carte dintr-o librarie? Sunt sigur ca nu au facut acest lucru de foarte mult timp altfel ar fi vazut care sunt preturile si nu ar mai fi comentat. Faptul ca putem citi ceva atat de captivant fara sa platim nimic ar fi suficient incat sa inteleaga orice semiom ca Mihai merita mult mai mult sprijin pentru cea ce face.

 

Trebuie sa recunosc ca ai dreptate. Nu m-am gandit la comparatia asta.

 

Oricum, dau refresh zilnic pe aceasta pagina, doar doar mai vad ceva nou.

 

Drum bun Bizoane si ai grija de tine si de Doyle!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la chestia asta ma gandeam zilele trecute. Astept cu sufletul la gura fiecare update si dau sfoara in tara printre prietenii care urmaresc si ei cu aceleasi emotii experienta traita de Mihai. Si foarte multi facem asta fara sa fi apucat sa fi ``cumparat`` din kilometrii aia multi. E ca si cand urmarim un serial bun care se filmeaza in timp ce se difuzeaza si asteptam lipsiti parca de rabdare aparitia urmatorului episod si asta fara sa fi platit bilet la cinema sau abonament TV.

Urmaresc topicul asta inca de la primele posturi si a devenit oarecum parte din activitatile zilnice, insa este prima data cand postez. Si sunt convins ca sunt nenumarati cei care urmaresc fidel excursia lui Mihai, insa nu au postat nici un comentariu pe forum sau pe site. Multa lume e alaturi de tine Mihai! Nici o bere nu se bea fara ca tu sa fi cap de lista pe ordinea de zi.

 

MULTUMIM MIHAI!

 

Zile insorite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehehe, la mine deja a devenit un ritual cititul "mongoliei".

Nu in citesc seara, ci doar a doua zi pe la pranz, cand vin de la serviciu, cu o bere rece in fata...

 

Mihai, te rog io mult, sa pui aceste pagini de cate 500 de kilometri intr-o carte, cand te intorci.

Pe forum, oricat de fain ar fi un topic, tot se scufunda la un moment dat. Si zau, asta nu merita.

 

Daca as putea, as face lecturarea mongolia.ro un subiect obligatoriu pentru sustinerea examenului pentru A si nu numai..ar invata multa lume ce inseamna , de fapt, motociclismul. Si poate ar avea o alta perceptie asupra noastra.

Din acest punct de vedere - si nu numai- iti multumesc si te felicit.

Pentru ca, prin drumul si povestile tale, ai reusit deja sa faci lumea asta mai faina un pic. Cel putin pentru mine.

Si sa stii ca nu este nici o problema daca nu ajungi pana in Mongolia. chiar nu are importanta, scopul calatoriei, cel spiritual, a fost atins deja. demult.

Si pentru asta, inca odata, multumesc.

Gata, ca devin prea sentimental.

Asfalt bun sub roti si cer senin deasupra, asta iti doresc.

Ai grija de tine si de Doyle.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa stii ca nu este nici o problema daca nu ajungi pana in Mongolia. chiar nu are importanta, scopul calatoriei, cel spiritual, a fost atins deja. demult.

 

Corect spus. Fara vitejii omule si hai cu serialul ca inebunim aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norocosilor, kilometristilor,

faceti ceva si voi pentru topicul asta, ca nu merita sa cada in subsol, nu?

Mihai si Doyle au impartasit cu noi, toti, atatia kilometri.

cu voi, mai mult

voi, cei carora v-a spus direct, dedicat, dati-ne si noua mai departe cateva tariri, cateva bucurii, cateva ganduri.

 

de ce va rog sa faceti asta?

pentru ca stiu ca daca sunteti alaturi de Mihai, sunteti oameni buni, care -sper- au si ceva de spus.

va astept.

 

PS spunea unul mai destept ca mine, (nu ca ar fi greu :cheers: ||)

 

Nu destinatia este importanta, ci calatoria in sine conteaza.

 

Pai nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti face griji nenea ca un topic ca asta nu moare. Exemplu este topicul prietenului Semaca care nu a trecut de a doua pagina timp de un an si nici nu e topic de chat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa sa fie.

oricum, melciule, merci pentru "nenea"

chiar nu e cazul, cu mai multa placere raspund la "Sim"

in rest, toate cele bune!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Darie, Alexandra si Gabi

 

 

[…] Decorez conform obieciului camera cu cizme, geaca, ciorapi, pantaloni si ma duc la baia de peste hol sa fac un dus la chiuveta. E blana. Si plec la mancarica. Bors, binenteles si ceva pui cu piure. Plus bere, total - mai putin de doi euro. Apoi ma retrag in camera, unde dupa cinci minute bate cineva la usa, ba mai mult, incearca clanta. Apoi aud pe hol ceva de Romania. Deschid. Doamna si domnilor, tineti-va bine, puneti-va centurile, lasati scaunele pe spate. Incepe Star Trek. […]

 

 

post-18350-1250446645_thumb.jpg

 

update in juma' de ora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mongolia updated.

Mesaj completat

Draga Alin,

 

[…] Cand mi-e lumea si distractia mai draga vad negru in fata ochilor. La propriu. In fata e bezna. Nu e ploaie, e furtuna. Vad si fulgere care se infig in pamant undeva la orizont. Fiecare mica curba la dreapta e o binecuvantare, pentru ca in dreapta e senin. In stanga la fel, negru. Cand e de dreapta – yes, yes! Si apoi, cand drumul coteste putin catre stanga – nu, nu, nuuu. Intr-un final reusesc oarecum sa evit nebunia, si ma gandesc ce frumos ar fi sa trag eu pe dreapta si sa trag o poza. E prea inspaimantator cerul asta negru sa-l las asa. Si opresc. Nu apuc sa ma dau jos, ca aud asa, un zgomot pe care nu-l pot defini, ca se apropie din spate. Intorc capul si vad. E ploaia care vine mancand pamantul. Si aleraga intr-un hal… O vad pe asfalt cum se apropie. Aici e uscat, iar la cinci sute de metri in spate fierbe. Patru sute, trei, aaaaaaaa […]

 

post-18350-1250588471_thumb.jpg

 

update in seara asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Doamna si domnilor, tineti-va bine, puneti-va centurile, lasati scaunele pe spate. Incepe Star Trek." :cheers:

cat mi-a placut...genial...si cand ma gandesc ce mai poate urma... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca in nr. din August din revista Motociclisimo, este un articol dedicat lui Bizoo_n.

 

Daca poate cineva sa puna pagina respectiva scanata, i-as fi vesnic recunoscator.

Nu vreau sa cumpar toata revista pentru ca m-am obisnuit cu gandul ca nu am bani de motocicleta noua :laugh:.

 

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga George,

 

 

[...] Ok. Acum o asteptam pe Vera si mergem la… la… la intalnirea anuala a motociclistilor din Siberia, yeah baby!

In parcarea de la Metro nu asteapta cateva sute de motoristi. Maaaama, blana! Stii legendele alea cu motocicletele rusesti, cu Dnepr, Ural, IJ? Uita-le, n-ai sa prea vezi asa ceva pe aici. In schimb nu uita de motociclisti. Sunt multi si stiu sa mearga pe japonezele lor, 90% cruisere. Incolonati plecam spre locatie, care e la vreo patruzeci de kilometri. Sa vezi disciplina la baietii astia. Se merge pe mijlocul benzii, iar pe margine sunt intr-un continuu du-te vino unii cu veste reflectorizante. Ocupatia lor e sa blocheze toate intersectiile ca astfel coloana noastra sa avanseze nestingherita. N-are nimeni nevoie de politie .[...]

 

 

post-18350-1250706453_thumb.jpg

 

 

update maine dupa-masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mestere, iniante.

sanatos sa fii si vezi ca exista posibilitatea ca din mongolia sa vii inapoi prin est. tot inainte, viza de rusia ai, pana in alaska e doar nitel pin apa.

 

drum bun si sa ne auzim cu bine. sper sa ne si vedem repede. as vrea inainte sa dea zapada dar sa vad cand ajung si eu acasa.

 

pregatim o tuica buna si mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mongolia updated. :laugh:

Mesaj completat

Draga Costin,

 

[…] Dupa vreo o suta de kilometri imi dau seama ca ziua aia care se anunta minunata a apucat in alta directie decat a mea. Arunc o privire la etrierul din fata, din mers, asa cum fac la fiecare 20-30 de kilometri si vad ca nu mai vibreaza. Discul meu fiind stramb, cam asta era starea etrierului meu pana acum. Strang frana putin. E moale. E asa, fleasca. Prinde, dar nu ca inainte. Opresc, nu pare sa fie nimic in neregula. Dau etrierul jos si inspectez putin problema. Lichid este, curat putin cele doua axe pe care culiseaza, plec si… nimic. E la fel. Mai mult, acum cand franez simt cum pulseaza maneta de frana. Hm… haide ma Doylica, nu-mi da probleme d-astea de anu’ patru la mecanica. Zi-mi ca vrei sa-ti schimb placutele, ca vrei farul curat, ca vrei sa mergem mai incet. Da’ nu ma lua cu d-astea. Bine, o fi ceva aer in instalatie, zic si io asa, ca asa am auzit ca se zice. Hai ca mai mergem putin, mai franam si vedem noi. Ne apropiem in sfarsit de munti. Pe urcare ceva nu e bine. Si parca si la depasire am observat ca nu e chiar ca inainte. Stiu si eu, o fi din nou paranoia din capul meu. Dar nu, cifrele nu minte. Intr-a cincea, Doyle ar trebui sa-mi arate cele doua ace, de la vitezometru si turometru, in acelasi unghi. Ei, acum, din cand in cand, cand vrea el, cand trece de patru mii de ture, vitezometrul ramane in urma. Recupereaza, dar nu prea mai e sincron cu turometrul. Ambreiajul meu patineaza. […]

 

post-18350-1250942682_thumb.jpg

 

update in seara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja imi sare inima in gat cand citesc "etrier" la inceput de rand...da' zic eu ca o sa fie bine :wink:

 

ce bafta are nesuferitu' asta de Costin sa primeasca povestea fix de ziua lui! La Multi Ani vechime, uite cum se gandeste lumea la tine fix din Mongolia! (nu'sh ce ai facut tu in scaldatoare cand erai mic :makeout: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Luiza,

 

[…] Continui. Da', nu e bine. Nu sunt pe drumul care trebuia. Ma indrept spre ruta sudica acum. Stii ce, o sa ma duc asa, si-o iau eu spre nord, daca e cazul, mai vad. Drumul e foarte, foarte prost. E efectiv o lupta sa mergi pe aici. Simt eu asta, si-l simt pe Doyle ca nu-i place. Cred ca nu exagerez daca spun ca eschivez cate o cadere odata la cinci kilometri. Chiar ma vad cazand, si simt ca pierd controlul. Iar bucatile alea mitraliate care sunt peste tot le pot numi fara jena ca cea mai grea chestie prin care eu si Doyle am trecut de cand ne cunoastem. Nici nu ma pot bucura de minunatia asta de tara, cu muntii, stepele si pustietatile ei, atat de mult trebuie sa ma concentrez la drum. Abia asta e partea care doare. Si sunt singur. Daca o sa cad si prin minune nu-mi rup nimic, cum ridic eu animalul? Nouazeci la suta din timp sunt absolut singur. Singur, singur. Shit. Ce fac? […]

 

post-18350-1251117681_thumb.jpg

 

update maine dupa-masa.

intram, in sfarsit, in mongolia :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Luiza,

 

[…] Continui. Da', nu e bine. Nu sunt pe drumul care trebuia. Ma indrept spre ruta sudica acum. Stii ce, o sa ma duc asa, si-o iau eu spre nord, daca e cazul, mai vad. Drumul e foarte, foarte prost. E efectiv o lupta sa mergi pe aici. Simt eu asta, si-l simt pe Doyle ca nu-i place. Cred ca nu exagerez daca spun ca eschivez cate o cadere odata la cinci kilometri. Chiar ma vad cazand, si simt ca pierd controlul. Iar bucatile alea mitraliate care sunt peste tot le pot numi fara jena ca cea mai grea chestie prin care eu si Doyle am trecut de cand ne cunoastem. Nici nu ma pot bucura de minunatia asta de tara, cu muntii, stepele si pustietatile ei, atat de mult trebuie sa ma concentrez la drum. Abia asta e partea care doare. Si sunt singur. Daca o sa cad si prin minune nu-mi rup nimic, cum ridic eu animalul? Nouazeci la suta din timp sunt absolut singur. Singur, singur. Shit. Ce fac? […]

 

post-18350-1251117681_thumb.jpg

 

update maine dupa-masa.

intram, in sfarsit, in mongolia :makeout:

Doamne prin ce trece omul asta. Acum astept updateul asta ca pe nu stiu ce. Copylotto iti place sa ne tii asa cu sufletul la gura???Ma omoara suspansul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...