Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bai daca nu isi cumpara pelerina de ploaie sa mor daca nu ii trimeteam una din Romania. Ma zapacise cu atata ploaie. Mai aveam putin si dadeam in depresie mai ceva ca Bacovia. Cu ocazia asta am aflat si de ce beau rusii atat de mult. Sunt deprimati frate de la atata ploaie.

Drum bun calatorule si ai grija sa te intorci intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau update

 

Cu asta am ramas.......cu update...... :)

 

Si cand te gandesti ca daca nu ne k.k.m pe noi la bani eram si noi acolo, cu el............ :)

 

Nu stiu tu, dar mie imi vine sa-mi smulg parul de pe cap......... :) :) :D

 

 

 

 

 

 

 

 

ps- Sper ca nu te-am confundat, Mihai, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF

Ionut, draga, nu mai fi asa grabit si nerabdator, ca nu merita.

Daca Mihai ar fi fost asa grabit, nu ajungea nici la Brezoi...

pai nu?

 

ON

Mihai si Doyle, macar sa nu va mai ploua, ca pana la turci o sa fie cam nasol cu drumurile...bafta si..un gand bun in permanenta

 

OFF(again, sorry)

care se baga la o transhumanta moto in Rusia? macar pentru "peisajele" blonde de acolo, si tot se merita..

 

ON(again, sorry, sorry)

Mihai, centura aia de castitate nu-i zgaraie rezerervorul lui Doyle?

 

PS(uffff)

Drum Bun, dragilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta am ramas.......cu update...... :D

 

Si cand te gandesti ca daca nu ne k.k.m pe noi la bani eram si noi acolo, cu el............ :D

 

Nu stiu tu, dar mie imi vine sa-mi smulg parul de pe cap......... :D :D :D

 

 

 

 

 

 

 

 

ps- Sper ca nu te-am confundat, Mihai, nu?

 

nu m-ai confundat deloc. ce sa zic.. i-am zis si inainte sa plece ca imi e rusine.

lasa, sa vina update si om vedea dupa, om vorbi cu el si vedem cum stau lucrurile, prindem curaj, il luam in postura de ghid.

 

am scris un post lung, l-am sters de doua ori.

astept sa il vad acasa, sa ne vedem la o bere, sa il punem in mijlocu camerei pe bizoo_n, pe scaun, si noi pe jos stand turceste cu tuica fiarta (vine cand da bruma) si sa ascultam povesti.

 

acum 3 ani am zis: muncesc peste vara sa strang un ban.

acum doi ani am zis:cand termin masteru o iau spre romania pe bicicleta. am cunoscut o tipa, nu mai am o luna timp sa pedalez (mi-au si furat bicicleta). mi s-a oferit un job bun

si am zis: il iau, ce conteaza ca nu am vacanta, un an fara vacanta nu e mare lucru.

si mi-am zis, cand se termina anul asta iau vacanta. a venit criza. am gasit un job foarte bun, si am vrut sa iau vacanta intre contracte. nu se poate. nici macar o zi. inca un an fara vacanta. nu o sa mor. si tot asa.

 

ma bucur sa vad ce face mihai si ma bucur sa cred ca DACA imi voi dori cu adevarat se poate.

tu parca postasei ceva de o calatorie balcanica. daca poti, nu sta pe ganduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa, sa vina update si om vedea dupa, om vorbi cu el si vedem cum stau lucrurile, prindem curaj, il luam in postura de ghid.

N-ar fi rau :D

 

astept sa il vad acasa, sa ne vedem la o bere, sa il punem in mijlocu camerei pe bizoo_n, pe scaun, si noi pe jos stand turceste cu tuica fiarta (vine cand da bruma) si sa ascultam povesti.

Asta ramane stabilit :D

 

tu parca postasei ceva de o calatorie balcanica. daca poti, nu sta pe ganduri.

Duminica asta plec :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gabi si Cristi,

 

[…] Ma intorc inapoi in yurta si nu apuc sa ma asez jos, cand peste mine vine ligheanul al carui miros l-am cunoscut cu cateva minute in urma. E, acum sunt in bucluc. E asezat in mijlocul iurtei, si toata gasca da navala. Am impresia ca treaba asta ce emana mirosuri nu chiar placute e o delicatesa. Deci: un cap de capra fiert, plus cateva picoare si… daca am priceput eu bine, intestine. Mi se tranteste in fata un castron plin cu chestii, de care mi-e frica sa ma ating. Se mananca cu mainile. Nu disting absolut nicio bucatica de carne in toata chestia asta. Va dau cuvantul meu, ma prefac ca bag ceva in gura si ca mestec. Zaresc un centimeru patrat de carne pe care-l bag in gura cu bucurie. Si mestec, si mestec, si mestec, asa, ca sa par ocupat. In jurul meu toata lumea e innebunita, baga-n ei ca disperatii. Asta mi-e si norocul, ca nimeni nu e atent la mine. Cand of, pana aici mi-a mers, tatal familiei imi intinde foarte bucuros o bucata d-aia de intestin. O iau. O bag in gura. Shit… […]

 

post-18350-1251565850_thumb.jpg

 

PS

Asta e cel mai blanos update de pana acum. Are 79 de imagini si 20 de pagini deschis in word. Va las sa va cumparati bere, tigari si un cap de capra ca sa aveti cu ce-l servi maine seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taaaare de tot ! Dar cît trăiesc ăÂştia de mîncă aÂşa ceva ? Că la noi cu mîncarea de la supermarket s-a redus "speranța de viață"... nu că ar fi fost nici aia prea mult, dar mno...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Gabi si Cristi,

 

[…] Ma intorc inapoi in yurta si nu apuc sa ma asez jos, cand peste mine vine ligheanul al carui miros l-am cunoscut cu cateva minute in urma. E, acum sunt in bucluc. E asezat in mijlocul iurtei, si toata gasca da navala. Am impresia ca treaba asta ce emana mirosuri nu chiar placute e o delicatesa. Deci: un cap de capra fiert, plus cateva picoare si… daca am priceput eu bine, intestine. Mi se tranteste in fata un castron plin cu chestii, de care mi-e frica sa ma ating. Se mananca cu mainile. Nu disting absolut nicio bucatica de carne in toata chestia asta. Va dau cuvantul meu, ma prefac ca bag ceva in gura si ca mestec. Zaresc un centimeru patrat de carne pe care-l bag in gura cu bucurie. Si mestec, si mestec, si mestec, asa, ca sa par ocupat. In jurul meu toata lumea e innebunita, baga-n ei ca disperatii. Asta mi-e si norocul, ca nimeni nu e atent la mine. Cand of, pana aici mi-a mers, tatal familiei imi intinde foarte bucuros o bucata d-aia de intestin. O iau. O bag in gura. Shit… […]

 

post-18350-1251565850_thumb.jpg

 

PS

Asta e cel mai blanos update de pana acum. Are 79 de imagini si 20 de pagini deschis in word. Va las sa va cumparati bere, tigari si un cap de capra ca sa aveti cu ce-l servi maine seara.

Ce surpriza placuta acum inteleg de ce nu am avut cateva zile nici un update.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 de pagini si 79 de poze.. :| io azi tre sa ma mut pana deseara si n-am net inca dincolo.. oi citi de pe telefon :D)

Vad ca e traditionala deja faza cu yurta in mongolia plina cu mongolezi si mancare ciudata :D) in toate ride reporturile care le-am citit apare cate un moment de asta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe linga marea admiratie pe care o am pentru Mihai, am si o mare intrebare:

 

cum naiba gaseste benzina in zonele alea, ca eu vad o tara ca acum 100 de ani probabil?

 

Ba... am mai vazut si un televizor functionind cu antena satelit. De unde curent?

 

Mare curaj. Bravo!

 

Tot respectul pentru tine Mihai si Doamne ajuta sa termini cu bine aceasta frumoasa aventura!

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum naiba gaseste benzina in zonele alea, ca eu vad o tara ca acum 100 de ani probabil?

 

Ba... am mai vazut si un televizor functionind cu antena satelit. De unde curent?

pai mai uita-te coane si tu pe net.

Uite, de pilda , despre Khovd:

 

The Khovd Airport (HVD/ZMKD) has two runways, one of which is paved, and gets served by regular flights from and to Ulan Bator, MĂśrĂśn, and Bulgan - deci are aeroport de acu', nu de acu 100 ani.

 

here is a sizable hydroelectric dambuilding project underway that will theoretically generate enough electricity to power the three most western aimags (Uvs, Bayan-Ălgii, and Khovd). Currently, the city of Khovd is connected to the Russian power grid and subject to blackouts if it falls behind in its payments. - na, de aici are curentul ptr. tebmelizor

 

citeam pe undeva ca mai e acolo si o universitate. Deci ... universitate, aeroport si tu te miri ca au curent si benzina ? :D

 

Khovd is the biggest city in Western Mongolia and 1425 km far away from the capital city, Ulaanbaatar

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Khovd_Province

http://www.world66.com/asia/centralasia/mongolia/khovd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca in nr. din August din revista Motociclisimo, este un articol dedicat lui Bizoo_n.

 

Daca poate cineva sa puna pagina respectiva scanata, i-as fi vesnic recunoscator.

Nu vreau sa cumpar toata revista pentru ca m-am obisnuit cu gandul ca nu am bani de motocicleta noua :D.

 

 

Multumesc.

 

uite aici ceva, ceva. daca nu dai bani citesti cu lupa..

/index.php?showtopic=408791

 

Mihai: frumoase poze si frumoasa povestea povestita de tine. Drum bun si uscat in continuare, ai grija de tine si de Doyle..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...