Sari la conținut

2 bikes, 1 couple, 1 planet


brujaandrei
 Share

Postări Recomandate

bai bruja, dupa cum te-am avertizat, exista si persoanele gen ianachim care e foarte mandru de kilometrii pe care i-a facut el prin europa si nu rateaza nici o ocazie sa isi etaleze superioritatea.

 

maestre ianachim, andrei a gresit prin a pune postul asta aici si i-am precizat asta si personal. tu ca un imparat motorizat, puteai sa te abtii de la arunca ironii ieftine la adresa sclavilor cu <400.000 de km (pe zi) cat ai facut tu (ieri).

 

sa nu uiti

sa tragi apa.

 

A fost chiar delicat ianachim. Nu stiu cati km are el facuti, desi am vazut destule topicuri cu drumuri destul de lungi si mai ales facute in forta (km multi/zi), dar in cazul amicului tau, chiar nu conteaza km lui ianachim. topicul e din ciclul motociclistii spun lucruri traznite avand in vedere ca in afara de visul care nu-i da pace nimic nu il ajuta:

 

- Experienta personala in astfel de calatorii-NU

- partenera de cuplu si calatorie NU are permis moto

- motociclete adecvate (2 bucati enduro touring noi)-NU

- documentarea facuta "la o bere", cu un cost estimat pe principii doar de el stiute

 

In plus:

- nu are somnul linistit, viseaza prostii si se trezeste probabil obosit

- publica visul in aprox acelasi format (cu exceptia referintelor...ca unde nu "e" nici Dzeu nu cere) si la timp extrem de scurt dupa un succes story (pe al carui protagonist nu-l cunosc, dar postul de deschidere si reactiile de sustinere ale userilor care-l cunosc, pe mine ma fac sa cred in capacitatea lui de a face ce si-a propus)

 

Daca ar fi visat sa se duca de la iasi la suceava...cu iubita pasager mai ziceam. Parea realizabil. E drept ca ocolul pamantului presupune sa te intorci de unde ai plecat....dar nu e la fel de rapid si simplu ca un ocol pe centura orasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai bruja, dupa cum te-am avertizat, exista si persoanele gen ianachim care e foarte mandru de kilometrii pe care i-a facut el prin europa si nu rateaza nici o ocazie sa isi etaleze superioritatea.

 

maestre ianachim, andrei a gresit prin a pune postul asta aici si i-am precizat asta si personal. tu ca un imparat motorizat, puteai sa te abtii de la arunca ironii ieftine la adresa sclavilor cu <400.000 de km (pe zi) cat ai facut tu (ieri).

 

sa nu uiti

sa tragi apa.

 

KOKO era de asteptat,dar nu am gresit, dupa cum ti-am explicat si pe forumul privat am primit intradevar de la unii care au postat aici niste sfaturi si niste link-uri f utile(si le multumesc pentru asta),restul,dupa cum ti-am zis...............Oricum am de unde sa incep macar cu documentia.Safe ride,si ne vedem peste 2 sapt.,iar daca nu,la urmatoarea sedinta aprofundam subiectul.(hai discutam pe BMC ca e mai liniste.pa.)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...