Sari la conținut

Doriti Piese De Simson?


valhall
 Share

Postări Recomandate

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

ma intereseaza pe mine cutia de viteze ,grupul conic si un ambreiaj. lasa-mi te rog un mesaj cu preturile

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cumva un surub + piulita de la reglajul culbutorilor ? Am acasa o rampa de culbutori de rezerva, dar e "cheala", nu mai are suruburi+piulite pe ea. Surubul pe care il am acum a cam iesit din plaja de reglaj, merg cu joc de 1.5mm la admisie :yikes: . A... si m-ar mai interesa si piesele alea din cutie, a mea se cam agata in unele trepte, deci mi-ar trebui harta+furci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iertare numarul la care ma gasiti este 0722 553 757

 

Ai cumva un surub + piulita de la reglajul culbutorilor ? Am acasa o rampa de culbutori de rezerva, dar e "cheala", nu mai are suruburi+piulite pe ea. Surubul pe care il am acum a cam iesit din plaja de reglaj, merg cu joc de 1.5mm la admisie :yikes: . A... si m-ar mai interesa si piesele alea din cutie, a mea se cam agata in unele trepte, deci mi-ar trebui harta+furci.

 

surub si piulita am..cat despre cutie trebuie sa vii sa le vezi ca sa stim exact ce vrei

Editat de valhall
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai uitat prin piese si pe langa cele deja mentionate se mai gasesc o furca completa, o pereche de roti incaltate, o volanta, amortizoare fata si spate, doua carburi rusesti, axuri de roti, un ambielaj in stare super si altele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa un ambielaj (vibrochen) dar numai daca e in stare f buna si anume...daca pe capete..unde are gaurile de centrare nu prezinta lovituri...adik nu e descentrata gaura....si eventual daca nu a fost desfacut...da-mi si un pret informativ daca ai te rog.

Cu aceasta ocazie ii salut si pe restul....pe care nu i-am vazut de mult mult....ca de ex moshulik, demostene, roby, octa, axa, panonia........etc...Salutare baieti si Ride safe, Ride Forever!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa un ambielaj (vibrochen) dar numai daca e in stare f buna si anume...daca pe capete..unde are gaurile de centrare nu prezinta lovituri...adik nu e descentrata gaura....si eventual daca nu a fost desfacut...da-mi si un pret informativ daca ai te rog.

Cu aceasta ocazie ii salut si pe restul....pe care nu i-am vazut de mult mult....ca de ex moshulik, demostene, roby, octa, axa, panonia........etc...Salutare baieti si Ride safe, Ride Forever!!!

 

Mie ambielajul mi se pare super ok...pretul este de 150 de lei

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

zi te rog un pret ptr capac aprindere si supape bune daca sunt si poate si ghiduri, de ultimele nu-i grav ca gasesc ,

multzam !

;)

Editat de bikeru25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

Bai bogdane te-ai saturat de simsonel? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

sunt interesat de piese simson. in special caut un ax+pedala demaror!gabriel : gabel629@yahoo.com

Editat de gabel629
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

am nevoie de un ax si pedala de demaror pentru simson 425 s.gabel629@yahoo.com sautel 0723642008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai bogdane te-ai saturat de simsonel? :hug:

 

nu, simsonelul ramane dar am unele piese dubluri..

 

sunt interesat de piese simson. in special caut un ax+pedala demaror!gabriel : gabel629@yahoo.com

 

cineva a rascolit anuntul meu datat cu februarie....imi pare rau dar nu mai am atat de multe piese

 

ai vreun ceas de kilometraj??

 

nu

 

am nevoie de un ax si pedala de demaror pentru simson 425 s.gabel629@yahoo.com sautel 0723642008

 

nu

 

 

Mai am un cardan si un grup conic, capacul culbutorilor si am si uitat ce mai am, trebuie sa arunc o privire prin lazi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si eu prin cutia cu vechituri o rampa de culbutori de simson, pe role, deci pare originala, nu refacuta (pe bucsa). Nu are uzura, pare destul de ok. Eu am dat deja simsonul cu "zestre" cu tot, rampa asta mi-a ramas prin casa. Nu vreau bani pe ea, ci doar sa o dau cuiva care chiar are nevoie (sta cu motorul pe dreapta din lipsa de rampa de culbutori).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si eu prin cutia cu vechituri o rampa de culbutori de simson, pe role, deci pare originala, nu refacuta (pe bucsa). Nu are uzura, pare destul de ok. Eu am dat deja simsonul cu "zestre" cu tot, rampa asta mi-a ramas prin casa. Nu vreau bani pe ea, ci doar sa o dau cuiva care chiar are nevoie (sta cu motorul pe dreapta din lipsa de rampa de culbutori).

 

 

salut,nenea mosulica...daca nu indraznesc prea tare...mi-ar prinde bine mie...0744565274,marian,raspund la beep... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

 

cineva a rascolit anuntul meu datat cu februarie....imi pare rau dar nu mai am atat de multe piese prin lazi.

nu mai ai prea multe piese.... da mai ai cumva o chiulasa in stare buna(supape sa inchida bine,ghiduri bune)???sau o cruce cardan?? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

M-ar interesa un anbielaj nou (nu reconditionat, cu din astea umblu de mult) si un grup conic pentru ataj cu 6 dinti pe pinionul de atac si 28 pe ferfurie original au inscriptia B. S-au daca le ai si pe acestea le iau pe toate.

 

 

Ai cumva un surub + piulita de la reglajul culbutorilor ? Am acasa o rampa de culbutori de rezerva, dar e "cheala", nu mai are suruburi+piulite pe ea. Surubul pe care il am acum a cam iesit din plaja de reglaj, merg cu joc de 1.5mm la admisie :cheers: . A... si m-ar mai interesa si piesele alea din cutie, a mea se cam agata in unele trepte, deci mi-ar trebui harta+furci.

Daca ai surubul ros poti pune piulita dedesupt si se poate regla problema este ca s-a dus stratul cementat si vei regla supapela fiecare 100 Km. Eu le-am schimbat cu suruburi de masina erau cam lungi le-am scurtat polizat loc pentru cheie si merge grozav.partea sferica este mult mai mare dar e OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am o gramada de piese de Simson: cutie de viteza, grup conic, ambreiaje, componente de cutie de viteze in stare noua, pompe de ulei, chiuloasa, capace de chiuloasa in fine cateva zeci de kg de piese. Ori le dau pe toate la 200 euro ori va alegeti bucati...ceea ce este evident mai scump.

 

0721941053, Bogdan

AI TIJE..CELE CU CORP DIN ALUMINIU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai... pentru mine nu cred ca mai ai piese :cheers:(

ma intere un grup de fuga! vreu 120 cu simsonul meu, se poate?!

nu depasesc 85Km/h, cred k am grup pentru atas.

si o cutie de viteza k a mea cam clantane, uneori sare din 3 in 0.

 

Salut toti SIMSONARI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apai... pentru mine nu cred ca mai ai piese :cheers:(

ma intere un grup de fuga! vreu 120 cu simsonul meu, se poate?!

nu depasesc 85Km/h, cred k am grup pentru atas.

si o cutie de viteza k a mea cam clantane, uneori sare din 3 in 0.

 

Salut toti SIMSONARI

Daca ai grup conic de ataj schimbam eu am de solo si umblu cu ataj(pe grupul conic de solo scrie un S. Cel de ataj are 6 dinti pe pinionul de atac si 28 pe coroana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...