Sari la conținut

Excursii- plimbari- iesiri


ride2live
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 436
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut!sunt nou in Iasi(student),din bacau vin si vreau sa stiu cand,daca si unde se fac intalniri aici.

De care intalniri?

Vrei sa te intalnesti cu fete sa le spui ca esti student?

Era un ziar local, parca Ziua de iasi se chema, avea la ultima pagina si matrimoniale, poti incerca si acolo, nu ai nimic de pierdut.

Mai sunt cateva saituri de socializare pe net, facebuc, twiter, hi5, etc.

 

A, daca te referi la intalnirile motociclistilor din Iasi, atunci, trebuie sa astepti pana in primavara, s-a inchis sezonul, parca pe la sfarsitul lui august, la anu de acum, la deschiderea de sezon din iunie ii mai prinzi.

 

Sunt multi, pe care ii poti gasi prin trolee, tramvaie, maxitaxi, nu conteaza pe ce linii mergi, ii gasesti peste tot, ii recunosti usor, au veste peste suba sau pufoaica cu o sigla, sincer nu stiu ce reprezinta.

Ai grija cum ii abordezi ca cica is duri, gen 0.0001% biker curios outlow.

Salutari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Iti recomand sa mergi prin Dobrogea, nu e cel mai bun drum calitativ in schimb perisajul merita. Depinde ce cauti, daca vrei peisaj mers intins lejer poti sa mergi Iasi-Vaslui(pe drumul proaspat facut care iese din iasi prin CUG) apoi Barlad la iesirea din Barlad poti sa faci stanga direct spre Galati trecand prin Targul Bujor(Drumul nu e foarte bun dar nici foarte nasol, partea faina e ca e relativ pustiu si fainut de mers intins pur si simplu sa te bucuri de drum) apoi din Galati te indrepti spre Braila(pe dig) dar inainte sa intri in Braila ai o intersectie, inainte intri in Braila, tre sa urci un pod, la dreapta intri in Braila dar iesi pe centura iar daca faci stanga te duci spre bac. treci bacul in Dobrogea(in zona asta drumul e ceva mai bun si mai fain la capitolul curbe etc) si tii drumul spre Tulcea doar ca inainte sa intri in Tulcea, cu cativa Km ai un drum la dreapta(nu mai stiu ce indicator ai acolo ...) care duce spre Constanta, de acolo Vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam Ionut

 

Pai daca trec Dunarea cu bacu in Braila, traseul ar fi prin IC bratianu, daca trec cu bacu la Galati, atunci merge varianta cu Tulcea, nu ?

 

Barlad- Galati prin pe 24D (balabanesti) sau prin Tecuci?

 

Ma intereseaaz in principiu sa fie asfatul ok (fara prea multe gropi/ sau decarpat), iar peisajul frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei asfalt bun iasi-scanteia-vaslui-barlad-braila-viziru-harsova-constanta

daca vrei peisaj, drum asa si asa iasi-scanteia-vaslui-barlad-braila bac-macin-ic bratianu-constanta

 

eu am fost pe amandoua drumuri si cu SS si cu touring...prefer peisaj

daca esti mai sensibil la drum prost mergi pe prima varianta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi si mie un semn cu o zi inainte daca facem virajate pe Rarau-Tihuta si Spor pe curbe!

Dragos 0744 633428

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thunderbyte / orestte

Iote ca am trecut cu bacu prin braila, genial peisajul, a meritat fiecare groapa :D, din fericire n-au fost prea multe.

Am "gresit" drumul, iar in barlad ma facut stanga pe 24d spre galati, mi-am injurat zilele, la intoarcere am venit prin tecuci, iar mi-am injurat zilele ce trafic nebun si cati idioti in trafic, in rest a meritat.


For the record:


Iasi-Vaslui

- varza pe bucium, dar se asfalteaza (nu stiam ca au scos covorul de asfalt din padure, foarte aiurea senzatia :D)

- drumul din cug: pretty good (cu exceptia unor portiuni neasfaltate, dar te iau prin surprindere daca bagi mana in caz)


Vaslui - Barlad (boooring as fuck racetrack, asfalt foarte bun)


Barlad - Galati 24d - drumul e praf, desi gropile in mare se pot evita, dampurile sunt suparatoare daca spatele e incarcat. Peisajul e foarte frumos, cu cateva momente de woow in perioada asta a anului.

Barlad - Galati via Tecuci - drum foarte bun, prea multe localitati si trafic intens, depasiri nebune si maniaci


braila - Kavarna via Vama - motogp, dar e mai fun sa nu bagi mana in gaz, mers linistit si frumos, peisajul merita toata atentia.


Cei cu touring/enduro-touring n-a trebui sa aiba probleme pe nici o varianta din cele de mai sus cu exceptia Iasi-Vaslui via Poiana.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...