Sari la conținut

va rog ajutati-ne!


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

parerea mea: quote din profil: Alte vehicule: Audi TT. Succes la cheta.

 

nu are legatura. nu persoana in cauza a solicitat cheta.

altii...au "pierdut" motorul - din vina lor exclusiva. si au ales sa rezolve problema mai putin barbateste, ca sa zic asa.

bagand pagubitul la inaintare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: quote din profil: Alte vehicule: Audi TT. Succes la cheta.

 

 

pai citand din profilul tau nu ar trebui sa fi suparat daca ti se fura yz-ul ca doar mai ai o motoreta...

 

ce sa-i faci dom'le nu e toata lumea atat de potenta financiar incat sa poata rezolva "barbateste" problema...

nu vad decat o umbra de invidie: ia uite ba, dupa ce ca au organizat cursa si s-au umplut de bani mai au si prieteni care vor sa ii ajute sa iasa din cacao

 

ce curse ati organizat voi carcotasilor, ce evenimente miraculoase??? vreau si eu exemple nu doar pm-uri jenante!

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: quote din profil: Alte vehicule: Audi TT. Succes la cheta.

Parerea mea:in cazul de fata parerea ta nu conteaza... Ai 690 de posturi,esti super membru,tragi tare sa ajungi ADMIN? Nu cred ca acesta e drumul pe care trebuie sa il urmezi ca sa izbandesti acest "rang"...postand ce apuci,pe unde apuci... Bine ca existi tu,multumita userului marque s-a rezolvat cazul furtului moto Yamaha WR 250 ce a avut loc in timpul evenimentului numit EMD,si s-a dovedit ca pagubita cu userul REA de fapt nu are nevoie sa fie despagubita de catre organizatori cu banii aferenti motocicletei mai sus amintite deoarece detine autoturism marca Audi TT,deci,asadar si in concluzie are de unde sa-si ia alt motor! Colegule marque,enuntul tau nu are nici o relevanta. Si ca sa intelegi,iti explic babeste. Poti sa detii si parc auto,daca ti se fura un bun,asiguratorul (in cazul acesta organizatorul) nu tine cont de averile tale. Plateste si gata! In cazul meu "asiguratorul" se intampla a nu fi atat de instarit incat sa faca un simplu transfer din cont...are nevoie de ajutorul PRIETENILOR pt a putea scapa de bolovanul acesta ce-i atarna de gat. Daca nu ai timp/chef/rabdare sa citesti tot topicul nu te apuca sa iti dai cu parerea vizionand un simplu membre profile... Sau de fapt da! Suntem o tara libera,cu dreptul liber la exprimare...deci poti sa tastezi o propozitie pe un forum. Dar asta nu inseamna ca parerea ta conteaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa-i faci dom'le nu e toata lumea atat de potenta financiar incat sa poata rezolva "barbateste" problema...

nu vad decat o umbra de invidie: ia uite ba, dupa ce ca au organizat cursa si s-au umplut de bani mai au si prieteni care vor sa ii ajute sa iasa din cacao

 

ce curse ati organizat voi carcotasilor, ce evenimente miraculoase??? vreau si eu exemple nu doar pm-uri jenante!

 

barbateste, din punctul meu de vedere, ar fi fost sa nu bagati pagubitul la inaintare ci sa recunoasteti ca sunteti singurii vinovati ( legal si moral ) de furtul motocicletei. adica sa cereti ajutorul comunitatii enduro in numele vostru propriu si personal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea: quote din profil: Alte vehicule: Audi TT. Succes la cheta.

Gandire de cacao, exact genul ala...."lasa ba ca are de unde" mor cand vad chestii de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

barbateste, din punctul meu de vedere, ar fi fost sa nu bagati pagubitul la inaintare ci sa recunoasteti ca sunteti singurii vinovati ( legal si moral ) de furtul motocicletei. adica sa cereti ajutorul comunitatii enduro in numele vostru propriu si personal!

@dexter..daca ai fi citit primul post ti-ai fi dat seama ca ce scrii matale acum nu are nici un sens..sau nu m-am exprimat eu bine cand am spus ca vorbesc in numele a 2 cluburi si ca motorul s-a furat la noi la cursa..mai "barbateste" de atat nu vad ce sa scriu..iar cand mie mi s-a adus la cunostinta ca toti vor sa stranga bani si sa deschid eu un topic pe tema asta,m-am supus majoritatii..

 

iar din treaba celalalta ca raman o galagie de bani dupa o intrunire de genul asta va propun tuturor un mic exercitiu practic..faceti voi o intunire/prieteneasca/cursa etc puneti taxa de participare cat vreti voi si dupa trageti linie. vreau sa imi spuneti apoi,nu cat este profitul,ci cat de mare este gaura in buget..daca cineva a ajuns la performanta sa castige bani din asa ceva(si facem abstractie de martin cu romaniacs-ul) sa imi spuna si mie..tineti cont ca TOTI cei implicati in organizare vor sa manance,sa doarma,sa piloteze,sa marcheze pe banii din taxa,politia/primaria/salvarea/salvamont-ul toti vor macar benzina decontata +ceva protocol,tricouri,banda,premii/diplome/autorizatii/numere concurs,echipa filmare/foto,echipa arbitri,chirie cort..pune-ti voi bani deoparte din taxa de participare si vedeti daca acopera macar zecile de telefoane pe care sunteti nevoiti sa le dati.. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca dupa ce a avut nesimtirea sa fure motocicleta a si mers cu ea la concurs. Pana la urma mi'am dat seama ca era defapt proprietara pe motor.

Dar tare m'as fi bucurat sa aflu eu cine a luat motorul, iti dai seama cat de multa lume imi multumea!?

 

Spor in cautari si in strangerea de fonduri!(pot sa intreb cati bani aveti stransi pana acuma?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca dupa ce a avut nesimtirea sa fure motocicleta a si mers cu ea la concurs. Pana la urma mi'am dat seama ca era defapt proprietara pe motor.

Dar tare m'as fi bucurat sa aflu eu cine a luat motorul, iti dai seama cat de multa lume imi multumea!?

 

Spor in cautari si in strangerea de fonduri!(pot sa intreb cati bani aveti stransi pana acuma?)

 

ne apropiem de 100 de milioane,mai sunt promisiuni..dar incet incet merge treaba..oricum daca cineva ne ajuta cu vreo informatie care duce la gasirea motorului mia de euro este valabila..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer in mod public scuze, nu regret atat disonanta intre strangere de fonduri/ audi tt, atat ma duce capul din postura mea de reprezentant mediocru al unei clase de mijloc in care economic se trage cu tunul, o postura pe care de altfel mi-o asum. Regret ca nu am pastrat aceasta parere pentru mine, nu era nevoie sa o exprim aici. fiind un tip impulsiv am reactionat probabil la "apelul pentru toti enduristii", cum lasa sa se inteleaga titlul threadului.

 

as spune mult mai multe lucruri dar nu vreau sa starnesc certuri. exprimarea lui andreea, "parerea ta nu conteaza" mi se pare un pic cam plina de sine, dar in fine, pot sa supravietuiesc unei astfel de opinii. sper ca organizatorii, despre care am o parere foarte buna, sa isi poata duce initiativa la bun sfarsit si ca andreea sa poate sa se dea cat mai curand in concursuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer in mod public scuze, nu regret atat disonanta intre strangere de fonduri/ audi tt, atat ma duce capul din postura mea de reprezentant mediocru al unei clase de mijloc in care economic se trage cu tunul, o postura pe care de altfel mi-o asum. Regret ca nu am pastrat aceasta parere pentru mine, nu era nevoie sa o exprim aici. fiind un tip impulsiv am reactionat probabil la "apelul pentru toti enduristii", cum lasa sa se inteleaga titlul threadului.

 

as spune mult mai multe lucruri dar nu vreau sa starnesc certuri. exprimarea lui andreea, "parerea ta nu conteaza" mi se pare un pic cam plina de sine, dar in fine, pot sa supravietuiesc unei astfel de opinii. sper ca organizatorii, despre care am o parere foarte buna, sa isi poata duce initiativa la bun sfarsit si ca andreea sa poate sa se dea cat mai curand in concursuri.

mark stai linistit..eram convins ca vor iesi discutii pro si contra,si cand m-am obligat sa deschid eu acest topic(chiar daca cluburile noastre au fiecare presedinte)ma asteptam la "urmari" de genul asta..nu m-am asteptat in schimb la telefoanele cu numar privat(de ce nu ma mir)cu faze de genu ..bah milogule,mi-a ramas rest 50 de bani de la tigari sa imi spui unde sa trimit banii,mi-a ramas motorul mic nu imi cersesti si mie un motor pe forum?etc etc.astea chiar sunt faze gratuite,dar o sa traiesc cu ele. :D :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca or sa se stringa banii de la comunitatea enduristilor o sa insemne ceva ....

daca cei cu motociclete de strada sau viitori scuteristi in slapi si cu ochellari de soare tipa ca nu le cumpara nimeni carene noi pentru ca le-au zgiriat, nu le ia nimeni ( prietenii lor) motocicleta noua, inseamna ca nu au prieteni si poate, nu intimplator, isi merita soarta.

noi cu ale noastre ei cu ale lor ( frustrari ). lor le doresc asfalt uscat, pentru ca noua nu ne pasa cum e drumul pe unde mergem :D .

sper ca au priceput.

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef,

Care mai e statusul?

 

Un anunt de ultima ora:

Pentru ca Andreea avea in plan participarea la Romanian Extreme Adventure, organizatorii ii ofera inscriere gratuita la aceasta competitie (pentru cine nu stie, inscrierea e in valoare de 450 Euro).

Sper sa gaseasca un motor sa poata participa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef,

Care mai e statusul?

 

Un anunt de ultima ora:

Pentru ca Andreea avea in plan participarea la Romanian Extreme Adventure, organizatorii ii ofera inscriere gratuita la aceasta competitie (pentru cine nu stie, inscrierea e in valoare de 450 Euro).

Sper sa gaseasca un motor sa poata participa.

vineri inchidem contul,mai asteptam sa depuna gastile din deva si tg jiu si tragem linie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
si care este statusul la 1 luna dupa ce s-a tras linie?

s-au strans in total vreo 3500 de euro insemnand banii stransi +taxa de participare de la REA,si vreau sa multumesc tuturor prietenilor care au facut posibila treaba asta..permiteti-mi sa reiau discutia asta peste vreo cateva zile cand sper ca va pot da o veste buna.. :bounce:

Mesaj completat

s-au strans in total vreo 3500 de euro insemnand banii stransi +taxa de participare de la REA,si vreau sa multumesc tuturor prietenilor care au facut posibila treaba asta..permiteti-mi sa reiau discutia asta peste vreo cateva zile cand sper ca va pot da o veste buna.. :rock:

suma exacta pe care a primit-o andreea de la noi este de 93 de milioane la care se adauga taxa de la REA(vezi postul lui ionut)...adelina sunt si scriu de pe id-ul lui stef fiindca el este pe moment indisponibil..vestea buna mai intarzie cateva zile..deci andreea greseala a fost a noastra fiindca aveam promisiuni care ajungeau la suma asta si ne-a luat valul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca or sa se stringa banii de la comunitatea enduristilor o sa insemne ceva ....

daca cei cu motociclete de strada sau viitori scuteristi in slapi si cu ochellari de soare tipa ca nu le cumpara nimeni carene noi pentru ca le-au zgiriat, nu le ia nimeni ( prietenii lor) motocicleta noua, inseamna ca nu au prieteni si poate, nu intimplator, isi merita soarta.

noi cu ale noastre ei cu ale lor ( frustrari ). lor le doresc asfalt uscat, pentru ca noua nu ne pasa cum e drumul pe unde mergem :bounce: .

sper ca au priceput.

 

..esti un dobitoc!

nu e treaba mea si e primul post pe care il scrisupe topicul asta, dar am auzit pe multi dupa un accident spunand: lasa frate, bine ca te-ai salvat tu ca fierul se face(recupereaza)....si acum o intrebare: daca banii astia ar putea salva viata unui coleg endurist de'al "vostru"(si nu e nevoie sa caut mai mult de 5 minute ca sa va dau exemple), nu credeti ca si-ar folosi scopul mai bine acolo?!?!..dar poate aveti dreptate...viata unui om...recuperarea mototcicletei fetei...hmmm...chiar imi pare rau ca nu sutn in locul vostru si eu imi pun semne d'astea de intrebare...pentru ca la voi e destul de clara alegerea...

 

nu pot sa va urez decat un 'casco la motocicleta' pentru ca e evident ca asta conteaza mai mutl decat viata unui om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

..esti un dobitoc!

nu e treaba mea si e primul post pe care il scrisupe topicul asta, dar am auzit pe multi dupa un accident spunand: lasa frate, bine ca te-ai salvat tu ca fierul se face(recupereaza)....si acum o intrebare: daca banii astia ar putea salva viata unui coleg endurist de'al "vostru"(si nu e nevoie sa caut mai mult de 5 minute ca sa va dau exemple), nu credeti ca si-ar folosi scopul mai bine acolo?!?!..dar poate aveti dreptate...viata unui om...recuperarea mototcicletei fetei...hmmm...chiar imi pare rau ca nu sutn in locul vostru si eu imi pun semne d'astea de intrebare...pentru ca la voi e destul de clara alegerea...

 

nu pot sa va urez decat un 'casco la motocicleta' pentru ca e evident ca asta conteaza mai mutl decat viata unui om.

 

 

Pufulete, ce-ti veni :bounce: ? Te-ai ratacit :rock:?

Uitati-va la profilul lui de HI5 inainte sa va certati cu el :moto: :

http://frangu-nicusor.hi5.com/friend/photo...wnerId=92898362

Poate ramai gravid. Ai grija! Viata e un fenomen complex.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
:bounce: o replica inteligenta de la cel mai intelectual baiat de pe forum!!

 

Sa stii !

Multumesc!

Acum fugi de adu o bere.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii !

Multumesc!

Acum fugi de adu o bere.

 

 

hmmm...si eu care credeam ca esti mai interesat de niste meditatii de lb romana!

 

...aaa....ce-ai patit pisicuta, nu stiai cum sa scrie si te-ai gandit sanu-ti mai bati capul si sa stergi?!?! :bounce: :rock:

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...