Sari la conținut

va rog ajutati-ne!


Postări Recomandate

+taxa de participare de la REA,

 

 

Sa mai adaugi si biletul de avion de 800 de euro fiindca plecam in vacanta la Monaco. :lol:

-INVITATIA oferita de Extreme Adventure nu are legatura cu furtul motocicletei.....oricum era invitata, cum dealtfel au mai fost cativa sportivi.

PS: Si chiar daca tu interpretezi ca invitatia a venit ca urmare a furtului , pe Andreea nu o ajuta cu nimic in vederea cumpararii altei motociclete deoarece nu a primit vreun banutz de la REA.

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

..esti un dobitoc!

nu e treaba mea si e primul post pe care il scrisupe topicul asta, dar am auzit pe multi dupa un accident spunand: lasa frate, bine ca te-ai salvat tu ca fierul se face(recupereaza)....si acum o intrebare: daca banii astia ar putea salva viata unui coleg endurist de'al "vostru"(si nu e nevoie sa caut mai mult de 5 minute ca sa va dau exemple), nu credeti ca si-ar folosi scopul mai bine acolo?!?!..dar poate aveti dreptate...viata unui om...recuperarea mototcicletei fetei...hmmm...chiar imi pare rau ca nu sutn in locul vostru si eu imi pun semne d'astea de intrebare...pentru ca la voi e destul de clara alegerea...

 

nu pot sa va urez decat un 'casco la motocicleta' pentru ca e evident ca asta conteaza mai mutl decat viata unui om.

"Domnule" @jinx22...esti cel putin exagerat in afirmatii si lipsit de orice fel de bun simt in exprimare. Daca ai ceva de zis,de impartasit vreo parere in ceea ce priveste subiectul topicului sau al persoanelor care si-au postat la randul lor parerile,fa-o intr-un mod in care sa nu jignesti...Persoana pe care tocmai l-ai facut dobitoc,ar putea fi oricine...un tanar ca tine,sau un domn care ti-ar putea fi tata. Dar la urma-urmei chiar nu conteaza varsta...Conteaza ca iti permiti sa jignesti! De unde acest drept? Hmmm...probabil din lipsa acelor cativa ani...nu multi...doar vreo 7......

On topic:

Dupa cum a precizat si Braccio,suma de 450 de euro,reprezentand taxa de inscriere la REA,nu are nici o legatura cu banii stransi in contul motoretei mele furate. A fost un gest frumos,demn de laude,din partea organizatorului,d-ul Radu Florin & Co,dar aceasta inscriere gratuita ar fi fost oferita si daca nu se intampla nefericitul eveniment cu motorul.

Banii:

Pana in prezent am primit 9300 ron,banii stransi in contul Adelinei+2100 ron,banii stransi de David din Deva. Totalul celor doua sume inseamna 2650 euro.

Multumesc tuturor celor care au ajutat la strangerea sumei,chiar daca ei au pus umarul sa ajute organizatorii,implicit m-au ajutat si pe mine.

 

Andrea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai adaugi si biletul de avion de 800 de euro fiindca plecam in vacanta la Monaco. :lol:

-INVITATIA oferita de Extreme Adventure nu are legatura cu furtul motocicletei.....oricum era invitata, cum dealtfel au mai fost cativa sportivi.

PS: Si chiar daca tu interpretezi ca invitatia a venit ca urmare a furtului , pe Andreea nu o ajuta cu nimic in vederea cumpararii altei motociclete deoarece nu a primit vreun banutz de la REA.

nu interpretez nimic,pur si simplu am tras o concluzie din ceea ce a scris ionut vis-a-vis de topicul asta..daca asa a prezentat-o ionut eu am luat-o de buna..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare:la astfel de concursuri nu e obligatoriu ca cel ce organizeaza sa aiba o asigurare pentru asa ceva?

Ce se intimpla daca nu se fura un motor ci vreo 10?

Ca a ramas cineva fara un motor si ca e normal sa primeasca despagubiri sau un motor similar,asta e de inteles,dar repet ce se intimpla daca erau mai multe?

Ca se face cheta pentru un motor sa zicem ca e ok,si oricum,vad ca nu se prea string bani nici pentru ala,asa ca organizatorul sa dea bere ca a scapat "ieftin". :lol:

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare:la astfel de concursuri nu e obligatoriu ca cel ce organizeaza sa aiba o asigurare pentru asa ceva?

Ce se intimpla daca nu se fura un motor ci vreo 10?

Ca a ramas cineva fara un motor si ca e normal sa primeasca despagubiri sau un motor similar,asta e de inteles,dar repet ce se intimpla daca erau mai multe?

Ca se face cheta pentru un motor sa zicem ca e ok,si oricum,vad ca nu se prea string bani nici pentru ala,asa ca organizatorul sa dea bere ca a scapat "ieftin". :lol:

in primul rand este vorba de intalniri prietenesti si nu concursuri,concursuri organizand in aceasta tarisoara doar federatia..in al doilea rand nimeni nu se astepta la treaba asta(si anume la in mijlocul padurii la km buni de civilizatie sa vina cineva sa fure),in al treilea rand ar trebui intrebati organizatorii romaniacs ca de acolo s-au furat motoare grup,si in al patrulea rand acum stiu toti organizatorii ce au de facut..adica in afara de trasee,locatie faina si mare,chef,premii etc etc mai trebuie sa cheltuiasca si cu o firma de paza ptr parcul rece..iar aici e f simplu,se intra doar cu legitimatie cu acelasi nr pe care il ai pe motor(pusa la disp de organizare) si se poate iesi doar cu motorul respectiv,dar daca sunt baieti chititi pe furt rezolva si asta cu o imprimanta..totusi cea mai simpla varianta ramane sa aibe fiecare grija de motorul sau si sa vina doar la traseu cu el..cred ca ptr ed 5 noi asa vom face..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu fiu inteles gresit,eu unul nu vin si fac pe moralistul sau desteptul,pur si simplu intreb niste chestii.

Sa inteleg ca a fost nevoie de un furt ca voi sa va treziti si sa va luati masuri de siguranta???

La fel de bine poate o spui ca nu v-a venit ideea de a avea o ambulanta la locul desfasurarii ca toti sunteti meseriasi si enduristi vechi :lol: !

Repet,nu fac pe moralistul,ci doar sunt putin mirat de felul in care se organizeaza niste chestii pe la noi....la fel cum se face aproape totul in tara asta,dai ca mere si asa!

Probabil ca o sa mi se spuna ca o organizare ca la carte ar costa mult, ca si taxa de participare din partea celor ce participa,dar sunt convins ca cei care vor sa se dea in cadru organizat,mai ales dupa fazele cu furturile,vor fi de acord sa dea putin mai mult,dar macar sa plece cum au venit :cu mobra !

Acum daca stati sa va ginditi poate daca acestea erau de la bun inceput facute ok,acum nu mai alerga nimeni dupa chete sa cumpere mobra REA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu fiu inteles gresit,eu unul nu vin si fac pe moralistul sau desteptul,pur si simplu intreb niste chestii.

Sa inteleg ca a fost nevoie de un furt ca voi sa va treziti si sa va luati masuri de siguranta???

La fel de bine poate o spui ca nu v-a venit ideea de a avea o ambulanta la locul desfasurarii ca toti sunteti meseriasi si enduristi vechi :lol: !

Repet,nu fac pe moralistul,ci doar sunt putin mirat de felul in care se organizeaza niste chestii pe la noi....la fel cum se face aproape totul in tara asta,dai ca mere si asa!

Probabil ca o sa mi se spuna ca o organizare ca la carte ar costa mult, ca si taxa de participare din partea celor ce participa,dar sunt convins ca cei care vor sa se dea in cadru organizat,mai ales dupa fazele cu furturile,vor fi de acord sa dea putin mai mult,dar macar sa plece cum au venit :cu mobra !

Acum daca stati sa va ginditi poate daca acestea erau de la bun inceput facute ok,acum nu mai alerga nimeni dupa chete sa cumpere mobra REA.

 

hai ca exagerezi deja.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banii:

Pana in prezent am primit 9300 ron,banii stransi in contul Adelinei+2100 ron,banii stransi de David din Deva. Totalul celor doua sume inseamna 2650 euro.

Multumesc tuturor celor care au ajutat la strangerea sumei,chiar daca ei au pus umarul sa ajute organizatorii,implicit m-au ajutat si pe mine.

 

Andrea

 

Va urez succes la strangerea si restului de aprox 2000 euro, data viitoare sa va faceti asigurare pentru astfel de evenimente :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai ceva cu mine personal,sau te deranjeaza simplul fapt ca sunt fata...? Da,este ceva deosebit in cazul acesta de furt. Motoreta mea a fost furata in timpul unui concurs dintr-un parc ferme pazit... Daca mi l-ar fi furat din curte,era treaba mea cum recuperez banii sau motoreta,dar pentru ca s-a furat din ,,curtea" organizatorilor, ei,ca organizatori si-au asumat vina si au admis ca este raspunderea lor sa ma despagubeasca. Sunt convinsa ca daca clubul organizator ar fi avut banii de un WR din 2007 in cont,eu la ora asta stateam pe net sa-mi caut motor,nicidecum sa-ti dau explicatii tie. Dar este vorba de bani destul de multi,asa ca fac si ei ce pot sa-i stranga. Ideea nici macar nu a fost al lor,altcineva,o persoana cu mare caracter a venit cu solutia aceasta,si toti cei care au inteles gravitatea problemei au fost de acord. Pe mine doar m-au anuntat ce au hotarat si m-au rugat sa am putina rabdare pana se strang banii. Nu eu fac cheta,stai linistit ca nu vreau sa-mi cumpar motor nou pe banii tai,citeste cu mai multa atentie ce s-a postat de la inceputul topicului. Tocmai de aceea am specificat:nr de cont va pune Steff,pt ca el strange banii... Este o situatie neplacuta pt toti cei implicati,nimeni nu si-a imaginat ca ar putea sa se intample asta,mai ales la un eveniment despre care se stia ca dpdv organizator este in top. Eu personal daca aveam cea mai mica banuiala de ce o sa se intample,crede-ma ca dormeam pe motor,sau o urcam in camera mea de hotel! Te vad destul de inversunat impotriva mea,dar sunt curioasa daca erai in locul organizatorului cum solutionai problema........

 

copiii orfani nu au ce manca si astia aduna bani de fiare sa-i faca pe plac unei fufe...alta data sa-si aiba grija de lucruri. sa aduni bani ca cineva sa se plimbe cu motorul, pe cand unii copii mor de foame abandonati pe strazi sau poseda boli fara speranta la un tratament...

Mesaj completat

parerea mea: quote din profil: Alte vehicule: Audi TT. Succes la cheta.

 

 

...fratilor faceti cheta ca in viata se poate trece peste orice dezamagire...din dragoste. fiti barbati! ajutati o biata fata cu un cadou frumusel. poate va tine minte si se gandeste la cadoul facut atunci cand sta pe spate...

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copiii orfani nu au ce manca si astia aduna bani de fiare sa-i faca pe plac unei fufe...alta data sa-si aiba grija de lucruri. sa aduni bani ca cineva sa se plimbe cu motorul, pe cand unii copii mor de foame abandonati pe strazi sau poseda boli fara speranta la un tratament...

Mesaj completat

 

 

 

...fratilor faceti cheta ca in viata se poate trece peste orice dezamagire...din dragoste. fiti barbati! ajutati o biata fata cu un cadou frumusel. poate va tine minte si se gandeste la cadoul facut atunci cand sta pe spate...

:lol:

din respect ptr varsta ta si educatia primita de mine de la respectabilii mei parinti ma abtin sa iti raspund cum imi dicteaza temperamentul meu de 2 bani,te rog totusi sa nu mai continui cu jigniri de genul asta..daca te simti asa implicat in fenomenele astea sociale din romania,vinde-ti tu motorul sau strange tu bani ptr copii orfani de pe strada,nu am nimic impotriva si o sa contribuim si noi toti..asta daca nu ai observat este(de fapt a fost)un topic deschis ptr toti prietenii nostri care au dorit sa ne ajute..

 

cu maxim respect ptr varsta si minim ptr comportament si injurii

stef

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de bine poate o spui ca nu v-a venit ideea de a avea o ambulanta la locul desfasurarii ca toti sunteti meseriasi si enduristi vechi :lol: !

 

ot1/ o ambulanta este inutila . traseele se intind pe zeci de km in zone inaccesibile unor masini . in anumite cazuri de accident nu te ia de acolo decit elicopterul. nu cred ca la sibiu la 1500 m altitudine sau la bacau pe traseu de 120 km o ambulanta postata la start ar fi ajutat cu ceva . ar fi insemnat doar o masina blocata de eveniment.

 

ot2/ @soso

nu cred ca limbajul folosit de nxr trebuie trecut cu vederea. pe forum suntem egali indiferent de virsta iar respectul se cistiga in timp si pe forum si in viata reala. nu trebuie sa suport refularile cuiva pe acest forum si propun o lunga vacanta pentru nxr.

daca nu i se da ban inseamna ca limbajul este permis si putem la rindul nostru sa reactionam, conform unui principiu newtonian, cu acelasi limbaj, numai bine pentru un forum, creativitate, etc.

pe un alt forum, unde sunt moderator, nu se accepta nici macar aluziile si asta intre prieteni iar posturile ofensatoare pur si simplu se sterg

Editat de blue_led
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ot1/ o ambulanta este inutila . traseele se intind pe zeci de km in zone inaccesibile unor masini . in anumite cazuri de accident nu te ia de acolo decit elicopterul. nu cred ca la sibiu la 1500 m altitudine sau la bacau pe traseu de 120 km o ambulanta postata la start ar fi ajutat cu ceva . ar fi insemnat doar o masina blocata de eveniment.

 

in situatia asta singurul ajutor concret il poate oferi serviciul salvamont care chiar daca este public(deci gratis)tot te costa serios(cine a organizat stie)..in toate punctele cheie au fost masini de teren sau atv-uri side-by-side pregatite ptr interventie,asa ca nu e chiar asa de simplu precum cred unii..la noi la intalniri nimeni nu a fost lasat vreodata in padure.. :lol:

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vroiam sa zic ca asa cum nu v-a venit in cap,pina la acest incident sa aveti paza bullet proof,asa poate nu va gindeati nici la accidentari,cu toate ca la asemenea manifestari sunt sanse reale la asa ceva.Eram convins ca in caz de ceva,exista cineva abilitat sa dea ajutor medical oriunde pe traseu.

Pina acum citi bani s-au strins?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ot2/ @soso

nu cred ca limbajul folosit de nxr trebuie trecut cu vederea. pe forum suntem egali indiferent de virsta iar respectul se cistiga in timp si pe forum si in viata reala. nu trebuie sa suport refularile cuiva pe acest forum si propun o lunga vacanta pentru nxr.

daca nu i se da ban inseamna ca limbajul este permis si putem la rindul nostru sa reactionam, conform unui principiu newtonian, cu acelasi limbaj, numai bine pentru un forum, creativitate, etc.

pe un alt forum, unde sunt moderator, nu se accepta nici macar aluziile si asta intre prieteni iar posturile ofensatoare pur si simplu se sterg

 

probabil ca soso inca nu a intrat pe forum. cu siguranta nxr va avea o vacanta lunga...e o chestie de timp doar.

Editat de Cata M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cata a intuit corect. am fost intr-o mica vacanta, am ajutat pe concurentii de la cursa de enduro -zarnesti. n-x-r a intrat intr-o vacanta de vara mare. MARE!

 

poate stergi si jignirile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copiii orfani nu au ce manca si astia aduna bani de fiare sa-i faca pe plac unei fufe...alta data sa-si aiba grija de lucruri. sa aduni bani ca cineva sa se plimbe cu motorul, pe cand unii copii mor de foame abandonati pe strazi sau poseda boli fara speranta la un tratament...

Mesaj completat

 

 

 

...fratilor faceti cheta ca in viata se poate trece peste orice dezamagire...din dragoste. fiti barbati! ajutati o biata fata cu un cadou frumusel. poate va tine minte si se gandeste la cadoul facut atunci cand sta pe spate...

:unsure:

 

Domne, draga...

Am cateva vorbe sa-ti spun.

 

1) Nu era responsabilitatea ei sa aiba grija de motor in parc

2) Nu conteaza cati bani are, e motorul ei si merita sa fie despagubita

3) Ai grija cum vorbesti despre ea ca nu ti-e sora si nici macar n-ai cunoscut-o

4) "fufa" asta de care zici iti da lectii la enduro in orice zi a anului...cred ca si dormind

5) Decat sa stai pe forum sa mananci kakao despre persoane pe care nu le cunosti, mai bine ai ingriji un copil orfan

 

O zi buna,

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de ajuns o privire, la fotografia de pe eticheta de prezentare, sa ne dam seama de tipul personajului.

Ar trebui totusi sters ultimul post. Pacat ca astfel de persoane se misca printre noi. Si ne mai intrebam de ce se intampla una alta. Cu astfel de oameni printre noi trebuie sa fim atenti la orice pas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

primul post l-am si sters, insa am lasat rastul discutiei pentur exemplificare , daca s-ar mai gasi si alti badarani pe aici. va rog ramaneti on topic si nu mai raspundeti la postarea individului.multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copiii orfani nu au ce manca si astia aduna bani de fiare sa-i faca pe plac unei fufe...alta data sa-si aiba grija de lucruri. sa aduni bani ca cineva sa se plimbe cu motorul, pe cand unii copii mor de foame abandonati pe strazi sau poseda boli fara speranta la un tratament...

Mesaj completat

 

 

 

...fratilor faceti cheta ca in viata se poate trece peste orice dezamagire...din dragoste. fiti barbati! ajutati o biata fata cu un cadou frumusel. poate va tine minte si se gandeste la cadoul facut atunci cand sta pe spate...

:unsure:

subscriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...