Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Sunt curios ce rezistenta la inaintare are chestia aia, si cum o fi sa mergi cu 150km/h cu ditamai fereastra in fata! :scratch:

Unii oameni ar trebui sa-si ia masini... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nou venit la " emisiune".salutare tuturor!!!

 

SALVE si bine ai venit. In profilul tau nu am vazut ca nu ai fi un posesor de DL. Sau vei deveni?

Editat de AS25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALVE si bine ai venit. In profilul tau nu am vazut ca nu ai fi un posesor de DL. Sau vei deveni?

Va multumesc pentru primire.Cat despre motocicleta ce sa zic?Am uitat sa o trec.Credeam ca acolo trebuiesc trecute doar cele detinute in trecut.In fine,am o Suzi de un miar K8.Sau K7 fiindca mi-a spus un american pe VSRI ca atunci s-a incheiat fabricatia.Altii spuneau ca in 2008 si nu e sigura reluarea productiei(daca da sper sa-i bage un cardan).Naiba stie.Cert e ca era in cutie si la zero km.Ieri abia mi-am montat crash-urile Givi.Ce sa zic?Sunt bune la trante de pana la 10-15 km/h.De aici in sus,adio...Dar tot e ceva! Vreau sa o pregatesc cat mai bine fiindca la vara intentionez o tura de vreo saptamana prin Europa.Deocamdata mi-am comandat tot felul de chestii.Promit sa va tin la curent si poate si ceva poze.Apropo! Stie cineva cum fac sa iau un gel seat?

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu, asteapta sa vezi cum te simti pe saua V-Stromului. Este foarte comoda si nu am auzit pe nimeni sa se planga de ea. Noi am mers si 10 ore pe zi, mai multe zile la rand si a fost perfect. Cea mai buna schimbare a fost cand am renuntat la chilotii normali si am trecut la boxeri. Stai ca pe o perna de puf. :scratch:

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru primire.Cat despre motocicleta ce sa zic?Am uitat sa o trec.Credeam ca acolo trebuiesc trecute doar cele detinute in trecut.In fine,am o Suzi de un miar K8.Sau K7 fiindca mi-a spus un american pe VSRI ca atunci s-a incheiat fabricatia.Altii spuneau ca in 2008 si nu e sigura reluarea productiei(daca da sper sa-i bage un cardan).Naiba stie.Cert e ca era in cutie si la zero km.Ieri abia mi-am montat crash-urile Givi.Ce sa zic?Sunt bune la trante de pana la 10-15 km/h.De aici in sus,adio...Dar tot e ceva! Vreau sa o pregatesc cat mai bine fiindca la vara intentionez o tura de vreo saptamana prin Europa.Deocamdata mi-am comandat tot felul de chestii.Promit sa va tin la curent si poate si ceva poze.Apropo! Stie cineva cum fac sa iau un gel seat?

 

Felicitari si sa o stapinesti sanatos si bucuros. Despre sea si eu am aceasi parere ca Bogdan, nu merita schimbata cea originala. Eu anul trecut am mers pana la Istambul intr-o zi si nu am avut nici o problema cu seaua.

ASTFALT USCAT PT. 2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'neta

o opinie: considerand ca saua de la dl1000 este mult mai comfortabila decat cea de la 650 avand o conformatie diferita intai incearca asa cum e . iar pt gel de sa du-te la dechatlon si vezi gel de sa pt calarie. costa mult mai putin si se adapteaza foarte bine. asta daca in romania exista,aici costa can 40 de euri si se monteaza destul de usor ppe dedesubt.

ciao

 

PS: eu am facut Graz - Bucuresti, adica 19 ore de sa fara oprire,ma rog m-am oprit sa alimentez, si nu a fost chiar asa de rau.

 

http://www.decathlon.it/IT/ammortizzatore-gel-6329264/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PPS: cat despre paracarenele givi afla ca fac treaba buna si la viteze mai mari:post-44799-1232702385_thumb.jpgpost-44799-1232702403_thumb.jpg

asta e la 50-60km\h cazut cam ca bolovanu nu alunecat lung pe o parte.

 

daca vrei un gaucho bun ia-l pe ala de la tucano,e singurul care are marginile gonfiabile sa se muleze pe piciare si se nu fluture in mers si nu costa mult mai mult!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'traiti

am vazut pe louis cu gel (10008405 si 10008406) si cu aer (10008402, 10008403 si 10008404).

daca cineva isi ia intre timp asa ceva rog sa ne dea un review

multumesc

Alea sunt niste pad-uri cu gel sau cu aer, dar mai exista si o sa completa cu gel pt V-Strom, e codul 99950-62186 la Suzuki. S-ar putea sa aduca si la noi, daca intrebi frumos la reprezentanta.

Din cate am auzit e foarte confortabila si relativ ieftina, singura problema e ca daca o lasi la soare vara s-ar putea sa-ti fierbi ouale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea sunt niste pad-uri cu gel sau cu aer, dar mai exista si o sa completa cu gel pt V-Strom, e codul 99950-62186 la Suzuki. S-ar putea sa aduca si la noi, daca intrebi frumos la reprezentanta.

Din cate am auzit e foarte confortabila si relativ ieftina, singura problema e ca daca o lasi la soare vara s-ar putea sa-ti fierbi ouale.

 

quick research: n-am gasit saua cu gel dar... cea normala si umpic mai joasa (10mm) este 200e la nemti (suzuki.de) si 300e la noi (bsmotors.ro). presupun ca cele cu gel au preturi similare sau mai mari.

in cele din urma decat gaura in oo si in buget putem merge pe varianta pad (gel 70e si aer 110e)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quick research: n-am gasit saua cu gel dar... cea normala si umpic mai joasa (10mm) este 200e la nemti (suzuki.de) si 300e la noi (bsmotors.ro). presupun ca cele cu gel au preturi similare sau mai mari.

in cele din urma decat gaura in oo si in buget putem merge pe varianta pad (gel 70e si aer 110e)

La Suzuki UK (n-am cautat in alta parte) saua cu gel e 133 de lire, adica in jur de 140 euro la cursul actual. Nu e chiar rau.

http://www.suzuki-gb.co.uk/test08/accessor...at&offset=0

(poza acolo e la misto, in realitate arata altfel, cautati pe google images)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'traiti

intamplator am dat peste gaucho (paturi - protectie antivant pentru picioare si maini) la noi. astia sunt din tg mures si zic ca aduc la pret de catalog

http://customshop.in/Catalog_OJ_Iarna_2008.pdf

paginile 38 si 41

 

Foarte bine arata motorul. Bafta la vinzare. Dupa ce o vinzi ce vrei sa-ti iei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut stromistilor,

 

dupa cum v-am zis la inceputul lui decembrie am intrat si eu in randurile voastre. Bineinteles ca m-am pus pe treaba imediat si dupa ce m-am documentat mai ales de pe forum, am facut urmatoarele imbunatatiri:

- am schimbat uleiul, filtrul si bujiile

- am verificat jocul la supape

- am montat top case si hand guarduri

- am montat o priza pentru GPS

- mi-am facut protectii laterale din teava

- am facut un scut la filtrul de ulei

- mi-am facut o instalatie de ungere a lantului care e comandata electric de contactul motorului printr-un electroventil(nu am avut ventil vacuumatic) si am intercalat si un intrerupator manual.

mai jos pun niste poze pentru cei care au indemanare si nu pot sta degeaba iarna.

Astept idei noi

Sa auzim de bine.

post-14105-1232737240_thumb.jpg

post-14105-1232737263_thumb.jpg

post-14105-1232737295_thumb.jpg

post-14105-1232737312_thumb.jpg

post-14105-1232737327_thumb.jpg

post-14105-1232737344_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca n-ai stat degeaba, felicitari!

 

Ce electroventil ai pus, si de unde l-ai luat?

Arata interesant instalatia.

Poti sa alimentezi sticla cu ulei fara sa dai jos plasticele?

Cum se regleaza debitul?

 

P.S. Nu stiu daca e o idee buna sa prinzi crashbar-ul de teava de evacuare, daca ti-o reteaza s-ar putea sa te coste mai mult decat carenele... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...