Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

cred ca dau o fuga pina la sinaia prin tirgoviste daca nu vine nimeni cu o propunere ,o sa plec pe la 9,30.....apropo de ulei la motor .ati auzit pe cineva sa bage duralube in motorul de motocicleta ? am bagat pe 2 masini diferite si ca an si ca model si am fost multumit de rezultat

Mesaj completat

asta se va intimpla miine,pentru duminica nu stiu

Nu sant indicati aditivii de ungere in motorul de motocicleta pt ca are si ambreiajul la comun si se zice ca apoi poate patina.Maine vine atw pw la mine. Daca terminam repede plec si eu la o plimbare scurta, dar nu cred ca pana la Sinaia. Mai vedem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca dau o fuga pina la sinaia prin tirgoviste daca nu vine nimeni cu o propunere ,o sa plec pe la 9,30.....apropo de ulei la motor .ati auzit pe cineva sa bage duralube in motorul de motocicleta ? am bagat pe 2 masini diferite si ca an si ca model si am fost multumit de rezultat

Mesaj completat

asta se va intimpla miine,pentru duminica nu stiu

La ora 09:30 vrei sa iesi din Bucuresti? Mers lejer sau raliu, nu de alta dar nu prea sunt obisnuit cu serpentinele!

Mesaj completat

La ora 09:30 vrei sa iesi din Bucuresti? Mers lejer sau raliu, nu de alta dar nu prea sunt obisnuit cu serpentinele!

Vad ca Jhon-n nu mai este pe forum, aveti idee cum dau de el sa satbilim pentru maine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D si cum se intampla cu noii venit sa puna intrebari mai am eu doua : ce ulei folositi si ce filtru de aer?

 

 

Eu folosesc Castrol 10w40 semisintetic (cu sintetic e mai galagios motorul) cumparat doar din Germania, cel din Romania de cele mai multe ori e .......alfel

Filtru am k&n dar probabil voi pune normal in curand pt ca in afara de zgomot mai mare nu vad nicio diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sant indicati aditivii de ungere in motorul de motocicleta pt ca are si ambreiajul la comun si se zice ca apoi poate patina.Maine vine atw pw la mine. Daca terminam repede plec si eu la o plimbare scurta, dar nu cred ca pana la Sinaia. Mai vedem!

 

nu de mult am afirmat ca nu ma pricep la mecanica,inca o data se adevereste ca am dreptate :D

 

Mesaj completat

La ora 09:30 vrei sa iesi din Bucuresti? Mers lejer sau raliu, nu de alta dar nu prea sunt obisnuit cu serpentinele!

Mesaj completat

 

Vad ca Jhon-n nu mai este pe forum, aveti idee cum dau de el sa satbilim pentru maine?

 

sebi...inca n-am plecat.... miine dimineata plec :) daca in linie dreapta ii mai dau gaz in curbe sint cuminte ,nu de alta dar nu le am pe astea cu inclinatul plus ca am si caucioace naspa daca vrei sa ma insotesti ma bucur si mergem :D cum vrei tu ,avem timp sint doar 300km ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de mult am afirmat ca nu ma pricep la mecanica,inca o data se adevereste ca am dreptate :D

 

Mesaj completat

 

 

sebi...inca n-am plecat.... miine dimineata plec :) daca in linie dreapta ii mai dau gaz in curbe sint cuminte ,nu de alta dar nu le am pe astea cu inclinatul plus ca am si caucioace naspa daca vrei sa ma insotesti ma bucur si mergem :D cum vrei tu ,avem timp sint doar 300km ..

La ce ora si unde ne vedem? Te deranjaza daca ne intalnim la Petromul de la iesire pe sos Chitilei nu de alta dar trebuie sa alimentez?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa aduc cateva seturi de placute frana BREMBO rosii pt V-Strom. Daca e cineva interesat sa ma anunte. Probabil cu cat voi lua mai multe cu atat va fi mai consistenta reducerea.

PLACUTE FRANA : cam astea ar fi!

 

 

Cele rosii sunt racing din cate stiu eu. Pune un pret la cele SA-fata si SP-spate

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU! Cele rosii nu sunt racing sunt siterizate pt uz stradal, adica compromisul dintre franare excelenta si la temperaturi medii-joase (circa 300 grade C), fata de cele racing care lucreaza EXCLUSIV la temperaturi mari (adica 350 -400 grade C). Cele racing sunt RC si SC si nu sun rosii sunt argintii.

http://www.brembo.com/ITA/FreniMoto/Pastigliemoto/

Mesaj completat

care pe unde pleaca?

 

Mesaj completat

Ia de vezi ce facura astia: V-STROMMERS SONG

oare vom reusi si noi? :crack:

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=N0Rp1ALiS5s...feature=related

De aici avem ce invata!!!

060_BRNRVARIANTE2LEAFLETPASTMOTO_ITA.pdf

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am nevoie de un semnalizator ,azi dupa ce m-am intors dintr-o plimbare pe la munte am vrut sa-mi duc motoreta mai aproape de garduletul unde o tin legata si am agatat semnalizatorul pe dreapta,si al dracu n-a rezistat se facu tandari (semnalizatorul nu garduletul),...cine ma poate ajuta ?

Mesaj completat

 

bai fabio tu crezi ca o sa-mi stric eu bunatate de pantaloni ca sa iau curbele asa cum vrei tu ? :( :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma..... astia te invata tehnica de luat curbe

daca vream sa-mi raschetez rotula imi luam vitezana si ma dadeam pe pista...sint prea batrin pentru asta,scopul meu e sa ma plimb cu placere si sa ajung intreg acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am nevoie de un semnalizator ,azi dupa ce m-am intors dintr-o plimbare pe la munte am vrut sa-mi duc motoreta mai aproape de garduletul unde o tin legata si am agatat semnalizatorul pe dreapta,si al dracu n-a rezistat se facu tandari (semnalizatorul nu garduletul),...cine ma poate ajuta ?

Comanda-l la service-ul Suzuki de pe Bd Timisoara la spalatoria auto. Costa cel mai ieftin si vine in 7-10 zile. Maine cineva dispus de plimbare? Eu m-as duce spre Curtea de Arges, cu popasul de la pranz la Taverna Sarbului. Cred ca am sa plec pe la 10, cand se mai incalzeste putin.

Mesaj completat

As vrea sa aduc cateva seturi de placute frana BREMBO rosii pt V-Strom. Daca e cineva interesat sa ma anunte. Probabil cu cat voi lua mai multe cu atat va fi mai consistenta reducerea.

PLACUTE FRANA : cam astea ar fi!

Baga si niste preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine cineva dispus de plimbare? Eu m-as duce spre Curtea de Arges, cu popasul de la pranz la Taverna Sarbului. Cred ca am sa plec pe la 10, cand se mai incalzeste putin.

 

 

Ai numai autostrada, plictisitor rau. Eu plec spre Oltenita - Calarasi - Silistra - Cernavoda, de cateva saptamani vreau sa fac traseul asta. Daca am timp urc si pana la Harsova si apoi ma intorc la Bucuresti. Plec pe la un 9:30 - 10:00.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie un genunchi nitel mai inalt pt v-strom :D

cat despre cantec... nu!

 

revin cu mesajul umanitar

ma poate ajuta cineva cu o sincronizare vacumatica? (throttle valve sync)

 

suna-ma luni si ti-o fac eu!!!

 

0733/546951

Mesaj completat

. Maine cineva dispus de plimbare? Eu m-as duce spre Curtea de Arges, cu popasul de la pranz la Taverna Sarbului. Cred ca am sa plec pe la 10, cand se mai incalzeste putin.

 

Ma gandeam sa dau o fuga la Targoviste sa vad turnul chindiei si de acolo sa o iau spre Sinaia unde sa mananc ceva si inapoi. Asta daca nu ploua. Incetisor ca nu mai am bani de amenda :)

Mesaj completat

Baga si niste preturi.

 

In jur de 40 euro perechea. Adica 80 euro 4 placute. IN JUR DE....!!!! :(

Mesaj completat

eu plec spre Tagoviste. cine vrea sa vina sa sune la tel din semnatura! :crack:

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti am nevoie de un semnalizator ,azi dupa ce m-am intors dintr-o plimbare pe la munte am vrut sa-mi duc motoreta mai aproape de garduletul unde o tin legata si am agatat semnalizatorul pe dreapta,si al dracu n-a rezistat se facu tandari (semnalizatorul nu garduletul),...cine ma poate ajuta ?

Mesaj completat

 

 

bai fabio tu crezi ca o sa-mi stric eu bunatate de pantaloni ca sa iau curbele asa cum vrei tu ? :D :(

 

 

Salut Jhon, la ELF au semalizatoare pe stoc si costa 130 ron bucata. Bafta. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi interesanta experienta. Daca am sa pot, eventual cuplata cu turul Alpilor, m-as baga. :crack:

Din cate am discutat si cu Vlad ..Alpii ar fii pe 19 deci ar fi cam 2 saptamani distanta intre evenimente!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: In data 03-06.06.2010 in Germania in orasul(statiune) Oberlahr se v-a tine Intalnirea Internationala a Vestromistilor!!! :( Pareri..opinii!!??am s-a incerc sa pun si link-ul http://stromtrooper.com/showthread.php?t=41169

 

La un asemenea eveniment as participa si eu. Poate reusim sa ne stringem mei multi pina la anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La un asemenea eveniment as participa si eu. Poate reusim sa ne stringem mei multi pina la anul.

:( asta este si intentia!!am deschis discutia din timp sa stim cum ne planificam turele(externe)de la anu!!sper sa nu supere pe nimeni ca am scris aici si nu la rubrica "intalniri,evenimente ,excursii"!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...