Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Salut, pentru maine ma bag si eu la o tura ca prea frumos a fost astazi. Nu am putut participa astazi la tura pe cheia ca ma incearca o raceala si nu am riscat. Dar pentru maine eu zic ca sa-mi fie mai bine si o sa merg.

 

Mie mi-ar placea tura prousa de Lenoy prin Adamclisi, caci eu nu am fost pe acolo.

Mesaj completat

Mai clar traseul ar fi: Bucuresti - Lehliu - Calarasi - Ostrov - Adamclisi - Cobadin - Basarabi = 250 km

 

si retur: Basarabi - Cernavoda - Fetesti - Dragalina - Deagos Voda - Lehliu - Bucuresti (adica nu pe autostrada) = 200 km

 

Total 450 km

 

Cum vi se pare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai clar traseul ar fi: Bucuresti - Lehliu - Calarasi - Ostrov - Adamclisi - Cobadin - Basarabi = 250 km

 

si retur: Basarabi - Cernavoda - Fetesti - Dragalina - Deagos Voda - Lehliu - Bucuresti (adica nu pe autostrada) = 200 km

 

Total 450 km

 

Cum vi se pare ?

 

cam lung intr-o perioada in care vremea se poate inrautati de la o ora la alta. ( si costisitoare)

 

eu o iau spre brasov. cine vrea sa vina e binevenit.

 

aviz john-n-ilor ;)

Mesaj completat

Eu ma culc. Vad maine dimineata ce ati hotarat.

 

noapte buna!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) un manual pt DL 1000 din 2003 de unde pot face rost? un link?multumesc anticipat!! :)

Mesaj completat

:D daca urcati spre Brasov si aveti chef v-a astept la mine(pt o mica pauza) la cabana!!Rasnov "coltii cheii" daca il pacaliti pe Bogdan Harea sa vina cu voi ,va aaduce el ca stie drumul!!daca am comanda ferma punem si de un "mic cu mustar"!! :)

PS mici sunt din partea casei!!ca sa traiasca noua mobra!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa traiasca domn' rul........bine ai venit printre noi. v-stromisti adica.

nu aveam nici un plan da acum mi-ai dat o idee......zi-mi unde si venim.......cine vrea...... ;)

La "borcanul de politie" din Predeal faceti stanga spre Rasnov si cum s-au treminat serpentinele ajungeti la cabana Cheia(conca verde),faceti dreapta spre "Coltii Cheii" si dupa aproxi 1 km este cabana mea(neveste-mi :) ) sau vin eu si va astept chiar la intrarea pe forestier ...simplu!! :) nr tel 0721326904

PS.Dimineata astept u tel dupa ce ati strans gasca sa stiu cate persoane sunteti pt a stii ce si cat sa pregatesc!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine la 9:30-10:00 la benzinaria MOL din otopeni......cine vine, vine, cine nu asta e. Bogdane veniti si voi.....rul ne asteapta!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

PS da eu telefon cand aflu exact cati suntem.

OK astept un semn!!repet ..este bine venit orice vestromist(si prieten al acestuia posesor de alta marca..poate il convertim ;) )!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o iau spre brasov. cine vrea sa vina e binevenit.

 

aviz john-n-ilor :D

Mesaj completat

 

 

as merge bre si la brasov daca promiti ca mergi mai incet pe serpentine ;) poate la anul ma bag si la niste cursuri de pilotaj :) si dupa aia sa te vad cum ai sa te tii dupa mine :)

la intoarcere nu o sa fie aglomerat pe DN1 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu o iau spre brasov. cine vrea sa vina e binevenit.

 

aviz john-n-ilor :D

Mesaj completat

 

 

as merge bre si la brasov daca promiti ca mergi mai incet pe serpentine ;) poate la anul ma bag si la niste cursuri de pilotaj :) si dupa aia sa te vad cum ai sa te tii dupa mine :)

la intoarcere nu o sa fie aglomerat pe DN1 ?

 

merg incet bre.....ies sa ma plimb....... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uff, pai daca nu va hotarati si voi toti in aceeasi zi...

Eu am fost azi cu Bogdan si Lenoyy, maine nu-mi mai permit sa ies nicaieri. ;)

Atentie ca intre Cheia si Brasov e plin de nisip pe sosea, se pare ca au dat cu nisip ca sa previna inghetul, dar pt motoare e criminal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si repet..poate aveti si un manual de DL1000 2003 sa-l puneti pe un cd,dvd,stick..etc!!

 

uite si manualul: AICI

 

Mesaj completat

Uff, pai daca nu va hotarati si voi toti in aceeasi zi...

Eu am fost azi cu Bogdan si Lenoyy, maine nu-mi mai permit sa ies nicaieri. ;)

Atentie ca intre Cheia si Brasov e plin de nisip pe sosea, se pare ca au dat cu nisip ca sa previna inghetul, dar pt motoare e criminal.

 

o luam pe DN. ca mergem spre Rasnov.....nu e de curbe......e doar de placere..... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai bre ca vin si eu ,asteptati-ma

Mesaj completat

baieti buni,m-au asteptat :) ...o zi minunata pentru sfirsit de noiembrie ,o zi tocmai buna pentru o ultima excursie :) ...sa traiesti domn "rul" ;)

 

si io care credeam ca v-a legat dl raul de gratar si nu v-a mai lasat sa plecati (sa traiti dl raul)

hai si cu niste fotografii daca se poa'

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati concetateni, eu am fost pe adamclisi si a fost super. 455 km toate tura. am plecat la 10:00 si m-am intors la 20:30 cu mucii pana la glezne. ziua a fost superba. Dupa ce am trecut cu bacul la Ostrov, super peisaje !!! Am fost eu, un hornet si un suzuki 750. f misto. am vizitat atat cetatea cat si monumentul adamclisi si f misto. am fost la manastirea sf. andrei, pestera sf andrei si mi-a placut f mult. pe drumul de intoarcere prin medgidia ne-a prins ceata (pe la 17: 40) si am facut putin frigul, dar ne-am incalzit cu ceaiuri prin benzinarii ca am luat-o pe autostrada ....oricum super misto. imi pare rau ca nu am fost mai multi, dar poate data viitoare

 

hai ai nostri !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai avem timp de o tura si weekendul viitor, se anunta soare

 

si eu cind duc motoreta la iernat ? la craciun ;) bag seama ca vrei sa ne prinda zapada pe sosea,stai usor mai e pina simbata,se poate schimba pina atunci

Mesaj completat

tema pentru baieti cu ani multi pe motoare : cam ce ar trebui facut la motocicleta atunci cind o bagi la hibernare ?

va intreb pe voi ca eu in afara de mers cu ea nu stiu....in iarna asta sau la primavara ii cumpar incaltari noi,bujii noi,filtru de aer...ce recomandati ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...