Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

eu as merge weekendul care vine in sudul bulgariei, la litoral, aproape de granita cu turcia (ex: ahtopol). 2 zile. inca nu am facut traseul; prefer drumurile secundare. e cineva interesat?

 

 

Eu as merge daca imi trece raceala pana atunci :laugh:. Vremea se anunta faina, peste 12 grade si fara stropi de ploaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi era sa asist la un accident identic. motociclistu pe sportiva trece prin spatele meu din dreapta pe sina de tramvai (eram cu masina logan van)

 

in fata mea un alt sofer. motociclistu da sa accelereze pe sina de tramvai si un ultima clipa il vede pe unu care ne taie fata, iesind pe o stranda din dreapta si face stanga si se opreste pe ambele linii de tramvai. Eu am degazat imediat in dreapta cu gandu sa ii fac loc motociclistului sa fandeze.

 

motociclistul a franat mult si apoi a fandat dreapta stanga prin spatiul lasat de mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frati motociclisti tin sa va anunt ca inca nu a venit iarna.....asta daca nu stiati,ca pe la arc nu ati binevoit sa mai veniti,prezent eu si "de 3lei cuie"

ieri am venit din delegatie,pentru simbata,duminica se aude o iesire ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iesire va fi sigur. Dar sant total lipsit de inspiratie. Foarte frumos drumul prin Sumen si de acolo pe drumuri secundare foarte virajate intr-o zona de dealuri pana in sudul litoralului bulgaresc, Ahtopol. Dar nu este drum de o zi pe vremurile astea cu zi scurta si frig dimineata si seara. Sau Veliko Tarnovo si Triavna cca 440km dus/intors, se poate intr-o zi. Mai ganditi-va la variante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

@m.vlad:

Acum 2 minute am trimis mesaj adminului pentru a ti se bloca accesul.

Problemele si argumentele tale nu fac obiectul acestui forum. Aici ne intalnim doar pentru a discuta despre pasiunea noastra. Viata personala a celorlalti nu ne intereseaza. Deloc. Am sperat ca intelegi acest lucru cand ti-am sters posturile de ieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem pe topicul posesorilor de V-Strom si nu pe sectiunea Accidente.

Ma refer la posturile critice sau care despica firul in patru.

Ce a fost, a fost, oamenii au povestit, cine vrea citeste, trage concluziile si... atat.

 

pardon?!

avem pastor? macar are v-strom? ca daca nu il invitam in sectiunea Admini sa stearga posturi... sau mai bine sa separe bikeshop-ul de sectiunile de bursa...

scuzati revolta dar interveniti brutal intr-un topic civilizat

daca Ideal considera ca am criticat-o imi cer scuze. dar totusi prefer sa-mi iau reply-ul direct de la ea...

 

Mesaj completat

 

retrag tot ce am zis mai devreme deoarece replica mea se refera la un post inexistent (a fost editat si scos de admin dar apare scris in raspunsul meu)

 

offside :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lenoyy: vorbim vineri seara.

 

 

Iesire va fi sigur. Dar sant total lipsit de inspiratie. Foarte frumos drumul prin Sumen si de acolo pe drumuri secundare foarte virajate intr-o zona de dealuri pana in sudul litoralului bulgaresc, Ahtopol. Dar nu este drum de o zi pe vremurile astea cu zi scurta si frig dimineata si seara. Sau Veliko Tarnovo si Triavna cca 440km dus/intors, se poate intr-o zi. Mai ganditi-va la variante.

 

am facut traseul aseara pe gps (igo) si mi-au iesit ~450 de km, bucuresti-ahtopol. eu vreau neaparat sa ajung in sud; sper sa mai prind ceva culori prin copaci. initial ma gindisem la kardzhali, mai la vest, dar e mai muntoasa zona, trebuia facuta in octombrie. asa ca am ales litoralul; oricum n-am ajuns deloc anul asta la mare.

 

din pacate nu stiu nici un website care sa-mi permita sa fac traseul cum vreau eu asa ca nu pot sa pun aici poza cu traseul. care este: bucuresti - giurgiu - sumen - veliki preslav - varbitsa - karnobat - draka - balgari - tsarevo, iar de aici cautam cazare, nu trebuie sa fie neaparat ahtopol. localitatile sint luate de pe www.viamichelin.com. intoarcerea cred ca o sa fie prin burgas - sumen - calarasi sau giurgiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frati motociclisti tin sa va anunt ca inca nu a venit iarna.....asta daca nu stiati,ca pe la arc nu ati binevoit sa mai veniti,prezent eu si "de 3lei cuie"

ieri am venit din delegatie,pentru simbata,duminica se aude o iesire ceva?

 

 

Iesire va fi sigur. Dar sant total lipsit de inspiratie. Foarte frumos drumul prin Sumen si de acolo pe drumuri secundare foarte virajate intr-o zona de dealuri pana in sudul litoralului bulgaresc, Ahtopol. Dar nu este drum de o zi pe vremurile astea cu zi scurta si frig dimineata si seara. Sau Veliko Tarnovo si Triavna cca 440km dus/intors, se poate intr-o zi. Mai ganditi-va la variante.

 

As iesi si eu la o tura de o zi, preferabil sambata, ca duminica se anunta vreme ceva mai proasta.

La Triavna n-am fost niciodata, dar din poze pare un orasel simpatic, printre munti, asa ca eu asta votez. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As iesi si eu la o tura de o zi, preferabil sambata, ca duminica se anunta vreme ceva mai proasta.

La Triavna n-am fost niciodata, dar din poze pare un orasel simpatic, printre munti, asa ca eu asta votez. :P

 

daca poporul hotareste trjavna ;) asa ramine , :laugh: mergem la trjavna la primavara poate facem si vestul bulgariei ( daca prezinta interes ),la vara as vrea un tur al litoralui bulgaresc din sud pina-n nord (cam 320km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ora si locul adunarii pentru deplasare va rog

baieti grabiti-va sa prindeti plimbarea asta :) ca altfel anul acesta nu se stie daca nu e ultima excursie pe moto,pentru mine unu cred ca e ultima ,duminica duc calutul la adapost pentru iarna :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intalnire la 9:30 la acelasi Petrom inainte de 1 Decembrie, destinatia ori Arbanasi ori Triavna, in functie de cat de repede mergem. :)

Pana la Arbanasi sunt in jur de 180km, pana la Triavna 220km.

S-ar putea sa fie ultima ocazie de plimbare pe anul asta, dupa cum arata vremea, asa ca hai! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am fost pana la Triavna (super drumuri prin zona aia) si ne-am intors, pt mine cred ca a fost ultima plimbare mai lunga pana la primavara.

Vremea a fost ok in Bulgaria, cat a fost soare, dar de la Giurgiu la Bucuresti am strans manerele alea incalzite in maini de am zis c-o sa subtiez ghidonul. :P

 

P.S. In sfarsit s-a deschis centura pe langa Adunatii Copaceni :crack: , era un cosmar satul ala. Sper sa reziste pana la primavara, sa n-o bage in reparatii exact cand incepem sa mergem din nou pe acolo! :)

Mesaj completat

Am pus si niste poze aici:

/index.php?...t&p=2190653

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super fain! spune-mi si mie te rog de unde v-ati luat deflectoarele de aer?(de pe parbriz). am si eu un v strom si cred ca sunt destul de bune ptr ca am vazut la multe motoare! mersi

Eu n-am gasit deflector separat, am luat cu totul un parbriz MRA Vario Touring, e 120 euro pe Louis, cod 10006993.

E foarte bun ca poti sa-l ridici la drum lung sau cand e frig, si il dai mai jos in oras sau pe drumuri forestiere etc, cand vrei sa vezi bine gropile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. In sfarsit s-a deschis centura pe langa Adunatii Copaceni :) , era un cosmar satul ala. Sper sa reziste pana la primavara, sa n-o bage in reparatii exact cand incepem sa mergem din nou pe acolo! :P

 

 

Lasa centura, eu salivez dupa bucata de drum pe care ne-am intors in Veliko Tarnovo :crack:

 

Cea de aici

 

La primavara merge un traseu Veliko - Shipka - Stara Zagora - Nova Zagora - Veliko.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa excursie. Pacat ca ati ratat centrul vechi in Triavna. Eu am fost la Pitesti cu treaba. :)

 

chiar ma intrebam ce ai patit de nu ai mers cu noi

intradevar pacat ca n-a fost timp si pentru plimbari prin centru da asa se intimpla cind e ziua scurta ,oricum ne-a prins intunericul pe drum,placerea a fost sa ajungem pina acolo si inapoi plus servitul mesei de prinz,se pare ca e distractia noastra comuna la sfirsit de saptamina,sa scapam putin de stresul acumulat in cursul saptaminii,si ce este mai frumos decit citeva v-stromuri alergind unul dupa altu pe sosele inghitind sute de kilometri .

cind am luat aceasta motocicleta nici nu visam sa strabat atitia km si sa vad atitea locuri noi ,regret doar ca n-am avut mai mult timp liber sa-l dedic acestor plimbari,sper ca la anul sa fac si mai multi km in saua motoretei mele (dealtfel motocicleta merita toata lauda,cred ca e cea mai buna alegere pentru astfel de drumuri :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: ce tank bag folositi pe DL-uri cu magnet sau cu chingi? ce marca si si ce capacitate? :bow:

 

eu folosesc unul cu magnet,capacitate 16 L dar desfacut complet ajunge la 24 L,moto-detail ..partea buna la modelul asta ca pe fata lui pot pune o harta sau gps,sta bine nu aluneca ia pentru distante lungi sau cind e mai incarcata are o curelusa cu care se prinde pe sub cadrul intre rezervor si ghidon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: ce tank bag folositi pe DL-uri cu magnet sau cu chingi? ce marca si si ce capacitate? :bow:

Eu folosesc tot cu magneti.

Toata kestia e ca magnetii sa fie pe aripioare exterioare rucsacului. Cele cu magnetii direct pe burta tankbag-ului nu stau pe V-Strom ca are rezervorul prea ascutit. Si nici cu aripioarele prea lungi ca ajunge in partea unde e plastic si nu mai prinde pe nimic.

Nu recomand tankbag pentru drumuri de tara sau forestiere. Din cauza trepidatiilor se misca tankbag-ul pe rezervor si lasa urme in vopsea. La mine a lasat odata asa ca nu ma mai stresez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:alcy: ce tank bag folositi pe DL-uri cu magnet sau cu chingi? ce marca si si ce capacitate? :bow:

Cu 3 suruburi la busonul de benzina si 1 chinga pe sub sa se prinde placa de baza si cu fermuar de ea se prinde tankbag-ul.

Capacitate 12-20 L.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...