Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Licuriciule,geam portocaliu si bec alb iti dau eu, Vlade eu n-am apucat sa iti dau avansul,te sun miine(vineri) cind ma intorc si eu acasa.nu ma lasati pe afara.....................cius

 

 

Super, o sa evaluez mai bine situatie si o sa te contactez. cred ca becul e bun :cheers:

 

Multumesc de ajutor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super, o sa evaluez mai bine situatie si o sa te contactez. cred ca becul e bun :cheers:

 

Multumesc de ajutor !

 

Vezi ca are Fabio semnalizatorul. Da-i un telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfirsit am acces la net,de trei zile tot incerc dar e greu prin delegatii sa gasesc un motel cu internet prin oraselele din romania.

hai mai baieti cu avansul,credeam ca toata lumea e dornica de a merge la intrunire,ca vor vrea toti sa aiba locul asigurat,

ne puneti in incurcatura acum ,sa mai asteptam o saptamina sa se mai adune sau sa-i dam pe astia care s-au strins...ce facem vlade ? oricum vineri seara ajung in bucuresti ,te sun si vedem cum facem, si asa am auzit ca in weekendul asta o sa ploua,(chiar daca ploua eu merg).

...cum am mai spus cine doreste tricouri si totusi nu poate participa la intrunire sa se inscrie pe lista din semnatura lui vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu maine merg la fabio sa-mi schimbe consumabilele

daca imi aranjez unele treburi personale pana vineri seara, sambata s-ar putea sa vin si eu cu voi la Frumoasa,,,la plimbare

 

@ john sau vlad, rog lasati-mi si mie un telefon aici sau pe PM , sa putem lua legatura

daca vin cu voi , eu plec din zona Buftea . Acolo am motoreta, la garajul fratelui meu. Ne-am putea intalni pe DN 1 undeva,,,

nu aduc motoreta acasa in Pantelimon fiindca nu am alarma inca

nici prelata de la aprilia pegaso nu se potriveste fiindca asta e chiar maaare,,,

 

 

numai bine

 

marius

0722564401

id pe mess : arushajack

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu este o idee foarte buna sa plecam in week-end-ul asta. S-a anuntat cod galben de ploi, ce-i drept in vest, dar duminica se muta in parte de est si sud. Eu in dupa-amiaza asta mai iau un extras de cont si fac update-ul la situatia avansului.

Daca nu plecam la sf asta de saptamana avem urmatoarele variante: fie sa amanam ptr week-end-ul urmator excursia la Frumoasa, fie sa iau legatura cu Silviu sa-mi dea nr de telefon al proprietarei de la Frumoasa si sa-i transfer banii stransi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

m-am inscris pentru 2 tricouri in formular. Il rog pe cel care le comanda sa imi trimita un iban si valoarea pe care o am de plata.

 

Alex

 

Se pare ca nu este o idee foarte buna sa plecam in week-end-ul asta. S-a anuntat cod galben de ploi, ce-i drept in vest, dar duminica se muta in parte de est si sud. Eu in dupa-amiaza asta mai iau un extras de cont si fac update-ul la situatia avansului.

Daca nu plecam la sf asta de saptamana avem urmatoarele variante: fie sa amanam ptr week-end-ul urmator excursia la Frumoasa, fie sa iau legatura cu Silviu sa-mi dea nr de telefon al proprietarei de la Frumoasa si sa-i transfer banii stransi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update-ez lista cu cei care au platit avansul dupa noul extras de cont de azi (pe care il si atasez)

 

Deci au platit avansul: R600 (Florin ÂŞule), Andumi (Andrei Dumitrescu), Angreig (Andrei Gudiu), Vrajitoru (Radu Prie), Licuriciul (Silviu Florea), Emilian_rks (Emilian Lukic), Ionutgs (Ionut Banu), Rul (Raul Gherghel), Madalin74 (Madalin Gutu), MIonutz (Ionut Marinescu), 90RIK (Raicu Valeriu), xdxanny (Daniel Dragomir), nyky (Nicolae Albu), ZEROS (Tincu Sebastian), marius_bbc (Marius Boboc), AS25 (Andrei), mugur400 (pentru 3 persoane a platit ptr ca ne mai insoteste si un prieten cu Transalp)

 

In total s-au strans 1489 RON prin transfer bancar si 420 RON platiti direct mie (Marius Boboc 120 RON, Andrei AS25 - 120 RON si Mugur - 180 RON) = 1909 RON.

Acum nu este un capat de tara daca dam doar banii astia ca avans. Problema este ca la ora asta, este posibil ca o parte din cei inscrisi in formular sa nu stie cu certitudine daca pot fi prezenti. Rugamintea mea este pe cat posibil sa confirmati participarea cat de repede ca sa stim cate camere trebuie rezervate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca nu este o idee foarte buna sa plecam in week-end-ul asta. S-a anuntat cod galben de ploi, ce-i drept in vest, dar duminica se muta in parte de est si sud. Eu in dupa-amiaza asta mai iau un extras de cont si fac update-ul la situatia avansului.

Daca nu plecam la sf asta de saptamana avem urmatoarele variante: fie sa amanam ptr week-end-ul urmator excursia la Frumoasa, fie sa iau legatura cu Silviu sa-mi dea nr de telefon al proprietarei de la Frumoasa si sa-i transfer banii stransi.

Eu propun sa mergem weekednul urmator.

@Vlad:- te rog suna-ma in seara asta.

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am shimbat consumabilele la fabio, motoreta merge bine , sunt gata de drum...

fara prea multa reclama, la fabio as putea spune ca se lucreaza ca pt pretentiosi...il recomand :cheers:

daca se anuleaza iesirea de maine, la frumoasa , din cauza vremii, merge careva spre sud ? la bulgari ? am vazut ca este senin,,,

eu n-am mai iesit din 21 mai, de cand mi-am luat mobra si am intrat in sevraj

am mare nevoie de o iesire maine

 

salutare tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am inscris pentru 2 tricouri in formular. Il rog pe cel care le comanda sa imi trimita un iban si valoarea pe care o am de plata.

 

Alex

 

salut alex,pretul tricourilor le achit si le aduc eu la bucuresti,banii ii dai cind ma intorc de la intrunire,da-mi un pm. cu nr tau de telefon si te voi suna la intoarcere sa ne intilnim...e bine asa ?

 

pentru plecarea la miercurea ciuc nici nu stiu ce sa mai zic,cod galben,furtuni,numai vreme rea...ziceti cum facem,eu ma risc sa merg si pe ploaie,numai grindina sa nu fie ca-mi strica casca :cheers: as zice sa aminam cu o saptamina ,sa se mai stringa bani pentru avans,si daca si weekend-ul urmator va fi tot asa ori ne riscam sa mergem pe ploaie,ori trimitem banii la pensiune,ziua de joi 24 iunie va fi ultima zi in care se mai poate achita avansul.

fara suparare ,cazare asigurata va avea cei care vor achita avansul.in principiu s-a vorbit pentru toata pensiunea cu patronul,dar nici eu sau altu nu pot garanta pentru cineva cind acel cineva nu stie sigur ca merge la intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut alex,pretul tricourilor le achit si le aduc eu la bucuresti,banii ii dai cind ma intorc de la intrunire,da-mi un pm. cu nr tau de telefon si te voi suna la intoarcere sa ne intilnim...e bine asa ?

 

pentru plecarea la miercurea ciuc nici nu stiu ce sa mai zic,cod galben,furtuni,numai vreme rea...ziceti cum facem,eu ma risc sa merg si pe ploaie,numai grindina sa nu fie ca-mi strica casca :cheers: as zice sa aminam cu o saptamina ,sa se mai stringa bani pentru avans,si daca si weekend-ul urmator va fi tot asa ori ne riscam sa mergem pe ploaie,ori trimitem banii la pensiune,ziua de joi 24 iunie va fi ultima zi in care se mai poate achita avansul.

fara suparare ,cazare asigurata va avea cei care vor achita avansul.in principiu s-a vorbit pentru toata pensiunea cu patronul,dar nici eu sau altu nu pot garanta pentru cineva cind acel cineva nu stie sigur ca merge la intrunire.

 

de acord cu tine jhon. saptamina viitoare sa fie ultima strigare pt cei ce vor sa mearga. pina la urm e vb doar de avans si preturile pt cazare si mincare au fost facute pt o pensiune completa. sper sa nu ne trezim cu preturi cresute pt k nu ocupam toata pensiunea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca pica plimbarea la miercurea ciuc din cauza vremii,

propun o tura la mare la varna, este vreme buna, insorita,,,ne racorim in mare

plecarea la 08 30, de la capatul liniei de tramvai, unde sunt palatele alea tiganesti,,,

cam 560 km dus - intors, tura relaxata, ce ziceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca pica plimbarea la miercurea ciuc din cauza vremii,

propun o tura la mare la varna, este vreme buna, insorita,,,ne racorim in mare

plecarea la 08 30, de la capatul liniei de tramvai, unde sunt palatele alea tiganesti,,,

cam 560 km dus - intors, tura relaxata, ce ziceti ?

 

daca ajungeti si pe litoralul romanesc da-ti un semnal si vin si eu la un pahar de suc, bere, vorba, ce s-o gasi pe acolo ... :cheers: Mai punem tzara la cale... :D Mob. 0722236303 / Vali

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca pica plimbarea la miercurea ciuc din cauza vremii,

propun o tura la mare la varna, este vreme buna, insorita,,,ne racorim in mare

plecarea la 08 30, de la capatul liniei de tramvai, unde sunt palatele alea tiganesti,,,

cam 560 km dus - intors, tura relaxata, ce ziceti ?

 

Poate de deturnam si pe tine cu Varna. Ne-am constituit ad-hoc un grup pentru mare cu cortul pana duminica. Plecam maine la 8.30. Cine mai doreste este binevenit. Scuze ptr intarzierea postarii dar acum ne-am hotarat la o bere si un mic. Grupul este format din Fabio, Codrut, Mugur si cu mine. Skullz este deja la nisip si cort cu berea-n vene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate de deturnam si pe tine cu Varna. Ne-am constituit ad-hoc un grup pentru mare cu cortul pana duminica. Plecam maine la 8.30. Cine mai doreste este binevenit. Scuze ptr intarzierea postarii dar acum ne-am hotarat la o bere si un mic. Grupul este format din Fabio, Codrut, Mugur si cu mine. Skullz este deja la nisip si cort cu berea-n vene.

 

merci de telefon. nu ma asteptam :cheers: merg unde mergeti si voi... pofta buna la bere in continuare :D si va astept !!!

Editat de 90RIK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca vin, sunt "deturnat"

bine ca am citit topicul asta la timp, tocmai ma pregateam sa ma lipesc de baietii care pleaca la murghiol, tura initiata de plescoi rulz,,,

imi parea rau totusi ca nu fac prima tura cu voi, stromistii

8 30 unde ne intalnim ? si unde la mare ?

 

 

marius

0722564401

Mesaj completat

nu gasesc pompa pt saalteaua gonflabila, are cineva ceva de umflat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

marius

0722564401

Mesaj completat

nu gasesc pompa pt saalteaua gonflabila, are cineva ceva de umflat ?

 

vino cu ea desumflata, promit ca te rezolv daca e intr-adevar doar o saltea. la alte chestii gonflabile (e.g camere, cauciucuri... ) nu ma bag :) . Si incercati si voi sa "fluierati "mai din timp data viitoare... nici nu stiu daca se raceste berea pana veniti voi ca aia care era rece deja nu mai e... :P ;)

Editat de 90RIK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

eu am ajuns acasa devreme, as mai fi stat cu voi dar ,,, obligatii pe acasa :P

am mers pe autostrada la intoarcere, cam un sfert din A2 a plouat, pe alocuri torential si vant destul de puternic

ce am observat la stroama asta , protectia la vant e minunata, am mers cu viteze diferite, cel mai bine mi s-a parut la 140km/h, ploaia pur si simplu nu se atinge de tine,,,

 

am tras si-o spaima , am crezut ca un militian vrea sa-mi ia permisul,,, undeva prin buftea l-am depasit pe unul pe partea stanga, era o singura banda pe sens, benzile despartite de linie continua,,,ma opreste militianul : stiti de ce v-am oprit ? eu : dar n-am depasit linia continua ! ( si asa a fost) ,,, militianul : am vazut, dar atentie mai mare la depasiri ! oare se astepta la o spaga ?? ;)

 

@codrut : sa bagi si tu niste poze, eu am avut ap foto si l-am tinut in geanta,,,am uitat de el

si am mai uitat sa cotizez la whisky ul ala,,,am disparut ca magarul in ceatza,,,scuze dar ma revansez la urmatoarea iesire

trebuie sa remarc si mancarea chinezeasca, care a fost cea mai buna pe care am mancat-o in viata mea,,, merita un drum facut special pana acolo, numai pt specialitatile alea,,,si vinul a fost la mare inaltime

 

poate mai iesim la ture pana la intrunirea de la frumoasa,,,

 

ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent week-end. Mare, soare, apa calda, mancare buna, companie de exceptie. Singura problema a fost drumul de intoarcere cand la intersectia Lehliu-Slobozia ne-a prins furtuna. Ne-am adapostit cat am putut de repede, dar ne-am facut fleasca. Si cum suntem "motociclisti adevarati", nici unul dintre noi nu a avut pelerinele de ploaie. Timp de 1 ora si jumatata a fost perdea de apa. Cu gecile de vara si imbibate cu apa, am ajuns in Bucuresti intr-o dardaiala continua. Dar a meritat cu varf si indesat.

Acum ne-am gandit la o iesire in week-end-ul 2-4 iulie - Transalpina sau Transfagarasan. Momentan suntem 3-4: Mugur, Codrut, Fabio si cu mine. Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

 

eu am ajuns acasa devreme, as mai fi stat cu voi dar ,,, obligatii pe acasa :P

am mers pe autostrada la intoarcere, cam un sfert din A2 a plouat, pe alocuri torential si vant destul de puternic

ce am observat la stroama asta , protectia la vant e minunata, am mers cu viteze diferite, cel mai bine mi s-a parut la 140km/h, ploaia pur si simplu nu se atinge de tine,,,

 

am tras si-o spaima , am crezut ca un militian vrea sa-mi ia permisul,,, undeva prin buftea l-am depasit pe unul pe partea stanga, era o singura banda pe sens, benzile despartite de linie continua,,,ma opreste militianul : stiti de ce v-am oprit ? eu : dar n-am depasit linia continua ! ( si asa a fost) ,,, militianul : am vazut, dar atentie mai mare la depasiri ! oare se astepta la o spaga ?? ;)

 

@codrut : sa bagi si tu niste poze, eu am avut ap foto si l-am tinut in geanta,,,am uitat de el

si am mai uitat sa cotizez la whisky ul ala,,,am disparut ca magarul in ceatza,,,scuze dar ma revansez la urmatoarea iesire

trebuie sa remarc si mancarea chinezeasca, care a fost cea mai buna pe care am mancat-o in viata mea,,, merita un drum facut special pana acolo, numai pt specialitatile alea,,,si vinul a fost la mare inaltime

 

poate mai iesim la ture pana la intrunirea de la frumoasa,,,

 

ciao

Salut Marius,

Diseara incarc pozele pe un server de transfer.

Ne vedem in weekendul 2-4 iulie(Transalpina sau Transfagarasan)

Cele bune

 

Mesaj completat

Excelent week-end. Mare, soare, apa calda, mancare buna, companie de exceptie. Singura problema a fost drumul de intoarcere cand la intersectia Lehliu-Slobozia ne-a prins furtuna. Ne-am adapostit cat am putut de repede, dar ne-am facut fleasca. Si cum suntem "motociclisti adevarati", nici unul dintre noi nu a avut pelerinele de ploaie. Timp de 1 ora si jumatata a fost perdea de apa. Cu gecile de vara si imbibate cu apa, am ajuns in Bucuresti intr-o dardaiala continua. Dar a meritat cu varf si indesat.

Acum ne-am gandit la o iesire in week-end-ul 2-4 iulie - Transalpina sau Transfagarasan. Momentan suntem 3-4: Mugur, Codrut, Fabio si cu mine. Ce ziceti?

Subscriu la cele de mai sus in totalitate, weekendul a fost de nota 10+.

Astept cu nerabdare iesirea din 2-4 iulie, oricare ar fi ea Transalpina/Transfagarasan.

cheers m8s,

Codrut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent week-end. Mare, soare, apa calda, mancare buna, companie de exceptie. Singura problema a fost drumul de intoarcere cand la intersectia Lehliu-Slobozia ne-a prins furtuna. Ne-am adapostit cat am putut de repede, dar ne-am facut fleasca. Si cum suntem "motociclisti adevarati", nici unul dintre noi nu a avut pelerinele de ploaie. Timp de 1 ora si jumatata a fost perdea de apa. Cu gecile de vara si imbibate cu apa, am ajuns in Bucuresti intr-o dardaiala continua. Dar a meritat cu varf si indesat.

Acum ne-am gandit la o iesire in week-end-ul 2-4 iulie - Transalpina sau Transfagarasan. Momentan suntem 3-4: Mugur, Codrut, Fabio si cu mine. Ce ziceti?

 

daca faceti transalpina fara mine va sparg rotile cind va prind...transfagaraseanul il puteti face linistiti,de cite ori vreti si cind vreti

tinem legatura ,bagati traseul exact pe unde se pleaca, pe unde e intoarcerea.

Mesaj completat

Excelent week-end. Mare, soare, apa calda, mancare buna, companie de exceptie. Singura problema a fost drumul de intoarcere cand la intersectia Lehliu-Slobozia ne-a prins furtuna. Ne-am adapostit cat am putut de repede, dar ne-am facut fleasca. Si cum suntem "motociclisti adevarati", nici unul dintre noi nu a avut pelerinele de ploaie. Timp de 1 ora si jumatata a fost perdea de apa. Cu gecile de vara si imbibate cu apa, am ajuns in Bucuresti intr-o dardaiala continua. Dar a meritat cu varf si indesat.

Acum ne-am gandit la o iesire in week-end-ul 2-4 iulie - Transalpina sau Transfagarasan. Momentan suntem 3-4: Mugur, Codrut, Fabio si cu mine. Ce ziceti?

 

daca faceti transalpina fara mine va sparg rotile cind va prind...transfagaraseanul il puteti face linistiti,de cite ori vreti si cind vreti

tinem legatura ,bagati traseul exact pe unde se pleaca, pe unde e intoarcerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) si eu m-as combina la o Transalpina+Transfagarasan!!numai sa anuntati din timp daca se merge sa stiu cum fac programul!! :P

Mesaj completat

Vreau sa dau miarul meu la schimb cu un 650 ca sa ma apuc de executat un proiect numit :Motocicleta perfecta !!...pt. mine si familia mea!! :)

post-10654-1277155480_thumb.jpg

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am programata Transalpina in 10 iulie. O fac cu Marius (tipul cu 1200 GSA pe care unii l-ati vazut cu mine la SMAEB).

Inca nu stiu pe unde intru (ranca sau voineasa) dar o sa ies pe la sebes.

Pe la Ranca e un traseu de 350 km (ceea ce nu mi se pare extrem de mult pentru o zi).

Pe la Voineasa e mai putin cu vreo 100 km.

Cred ca pe Ranca o sa intru pana la urma.

In functie de gradul de oboseala iesirea o sa o fac prin Sebes si pe urma pe drum drept pana la Sibiu,

sau o sa lungesc "agonia" si din Dobra o sa o iau la dreapta si o sa ies pe Rod - Tilisca - Vale - Orlat - Cristian - Sibiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) si eu m-as combina la o Transalpina+Transfagarasan!!numai sa anuntati din timp daca se merge sa stiu cum fac programul!! :P

Mesaj completat

Vreau sa dau miarul meu la schimb cu un 650 ca sa ma apuc de executat un proiect numit :Motocicleta perfecta !!...pt. mine si familia mea!! :)

mobra mea!

post-10654-1277186881_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...