Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

2 problem:

1. nu pot deschide formularul din semnatura lu' Vlad. E de la mine sau de la goagal?

2. madalin, sorindas si cine mai vine la intrunire dinspre mare, hai sa stabilim cum facem sa mergem impreuna la drum (daca n-aveti nimic impotriva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Alex daca tu vii cu Jameson, eu aduc un Glenmorangie. Irish vs Scottish, triple vs double distillery. Eu merg pe mana scotienilor - sigle malt. Btw, celebrul Jameson al irlandezilor s-a nascut in Scotia :lol:

Iar gheata pusa pe licoare este chiar o blasfemie inventata de americani

 

Mai baieti, pentru ca eu ma trag de la Bihor, o sa aduc niste licoare de prune facuta prin zona, din aia de casa, nu poshirca de la European Drinks... :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, bag seama ca aveti ginduri serioase,vreti sa transformati intrunirea intr-o chermeza serioasa :smoke: ,,,sper sa aiba citi mai multi gps-uri ca la intorcere sa nimereasca drumul spre casa.

:lol: se pare ca intradevar vstromania e pe cale sa devina un brand,tot mai multi pomenesc de asta...si asta e inceputul,cind ne vom stringe 40 de stroame la un loc si vom defila prin miercurea ciuc si pe traseul propus pentru simbata sa vedeti atunci reclama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva probleme organizatorice: majoritatea vstromaniacilor pleaca din Bucuresti asa ca in urmatoarele saptamani este indicat sa ne punem de acord cam care este intervalul orar in care parasim capitala. Nu prea cred ca putem pleca intr-o singura turma, dar ar fi interesant sa defilam cat mai multi pana la M. Ciuc. Personal am aranjat ca ziua de vineri sa-mi fie libera de orice angajament, asa ca eu sunt disponibil la orice ora. Eu propun urmatorul traseu: Bucuresti-Ploiesti-Cheia-Brasov-Sf. Gheorghe-M.Ciuc. Regruparea o facem la M. Ciuc dar si aici trebuie sa stabilim o ora limita pana la care ne asteptam. Eu o sa fac un tabel pe baza formularului de inregistrare si va rog sa-mi trimiteti si nr voastre de telefon pe private ca sa iau legatura cu voi in ziua intalnirii. Suntem cam 40 de mobre si trebuie o organizare mai atenta. Totodata, daca nu puteti participa din diverse motive, va rog sa va stergeti din formular sau sa specificati nepariticiparea la rubrica observatii. Nu uitati trusele de scule, pelerinele de ploaie si voia buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumatate din participanti sint din bucuresti,indicat ar fi orele 10-11,cind traficul e mai lejer si putem face plimbare relaxant,mai oprim la o tigara,mai privim un peisaj...

unii s-ar putea sa aiba zi de munca vineri si in acest caz vor pleca la drum dupa amiaza si vor alege traseul cel mai scurt,altii poate se invoiesc 3-4 ore si vor pleca la amiaza.

;) eu voi fi in concediu atunci si poate plec de joi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din C-ta ne propunem sa plecam la prima ora. Daca o sa fie cald 35-38 grade e mai indicat sa plecam la 6 dimineata.

Poate ne regrupam pe traseu.

 

Vlad vezi ca link-ul catre formular nu mai este functional. Si asta e de ceva timp. Am zis ca e doar la mine dar mai sunt si altii care se plang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din C-ta ne propunem sa plecam la prima ora. Daca o sa fie cald 35-38 grade e mai indicat sa plecam la 6 dimineata.

Poate ne regrupam pe traseu.

 

Vlad vezi ca link-ul catre formular nu mai este functional. Si asta e de ceva timp. Am zis ca e doar la mine dar mai sunt si altii care se plang.

 

merge daca dai un F5 (refresh) dupa ce se deschide link-ul (chiar daca zice ca nu gaseste continutul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii,

 

revin cu tricourile si cu o mica problema din cauza TVA-ului si cursului de schimb.

- tricou negru blanc - 12lei +TVA =14,88 lei

- imprimare 4,8 euro x 4,35 = 20,88 lei (asta l-am scos fara taxe)

- sticker = 1leu

 

total 1 tricou + 1 sticker (modelul scut 7 cm)=37 lei

daca vrea cineva stickere cu V-stromania (lungime 20 cm) tot la 1 leu buc. sa specifice in tabel.

 

Rog sa va decideti cine ce mai vrea/renunta deoarece sapatamana viitoare vreau sa le dau comanda si bineinteles ca tre sa le platesc.

 

Hai noroc si sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii,

 

revin cu tricourile si cu o mica problema din cauza TVA-ului si cursului de schimb.

- tricou negru blanc - 12lei +TVA =14,88 lei

- imprimare 4,8 euro x 4,35 = 20,88 lei (asta l-am scos fara taxe)

- sticker = 1leu

 

total 1 tricou + 1 sticker (modelul scut 7 cm)=37 lei

daca vrea cineva stickere cu V-stromania (lungime 20 cm) tot la 1 leu buc. sa specifice in tabel.

 

Rog sa va decideti cine ce mai vrea/renunta deoarece sapatamana viitoare vreau sa le dau comanda si bineinteles ca tre sa le platesc.

 

Hai noroc si sa ne vedem cu bine.

am modificat fisierul si am pus si o coloana pentru stickerele v-stromania

parerea mea este ca sa faci implicit 1 pentru fiecare motor si care mai vrea sa isi comande.

ca nu cred ca 1 leu in plus face pe cineva.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, nu cred ca la 37 lei tricoul+stickerul ar fi vreo problema pentru cineva ,mai ales ca tricoul e de calitate...cel vechi l-am purtat si spalat de citeva ori si arata ca nou (si materialul si imprimarea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! CINE SE BAGA MIINE PE TRANSFAGARASEAN?? noi plecam miine dimineata pe la ora 8 din c-ta pe traseul :c-ta -buc- pitesti-curtea de arges-taransfagarasean-albota.......duminica ne intoarcem pe la intorsura buzaului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jumatate din participanti sint din bucuresti,indicat ar fi orele 10-11,cind traficul e mai lejer si putem face plimbare relaxant,mai oprim la o tigara,mai privim un peisaj...

unii s-ar putea sa aiba zi de munca vineri si in acest caz vor pleca la drum dupa amiaza si vor alege traseul cel mai scurt,altii poate se invoiesc 3-4 ore si vor pleca la amiaza.

;) eu voi fi in concediu atunci si poate plec de joi .

 

 

Eu propun plecarea sa se faca maxim la 9-30 din Bucuresti. Drumul este lung si ar fi bine sa prindem si ceva din Vineri acolo. Ora 11 este foarte tirziu. Iar intilnirea la ARC ca este foarte aproape de iesirea pe DN1.

 

Intreaba-i si pe cei de anul trecut si Sibiul este mai aproape. Poate ne vedem si cu cei din Sibiu si imprejurimile Brasovului la o anumita ora la benzinaria MOL in BV. Hai sa incercam din BV sa plecam cit mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun plecarea sa se faca maxim la 9-30 din Bucuresti. Drumul este lung si ar fi bine sa prindem si ceva din Vineri acolo. Ora 11 este foarte tirziu. Iar intilnirea la ARC ca este foarte aproape de iesirea pe DN1.

 

Intreaba-i si pe cei de anul trecut si Sibiul este mai aproape. Poate ne vedem si cu cei din Sibiu si imprejurimile Brasovului la o anumita ora la benzinaria MOL in BV. Hai sa incercam din BV sa plecam cit mai multi.

 

Si eu propun ora asta de plecare ca sa prindem cat mai mult din ziua de vineri. Drumul nu este chiar lung, pana la M. Ciuc sunt 263 km (Sibiul este la 280 km) si in mod normal am face cam 4 ore. Eu zic ca sa ne intalnim la Arc in intervalul 8.45 - 9.30. Cu pauzele de alimentare, tigari, si asteptarea la Brasov, am ajunge la M. Ciuc cam pe la 14.30. Stam pana la 18-19 sa facem regruparea tuturor si plecam spre Frumoasa. Oricum aceste planuri sunt doar orietative si depind foarte mult de informatiile din ziua respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si iarasi ploua.............................. ;)

 

Iti imprumut eu echipamentul de ploaie ca si asa nu l-am mai folosit de ceva vreme :P , din pacate nu am mai invirtit rotile mobrei ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Dupa o tura pe noroaie este bine o spalare amanuntita!! ;) altfel uite ce se poate ascunde sub o aparatoare de plastic!!

post-10654-1278253483_thumb.jpg

post-10654-1278253549_thumb.jpg

post-10654-1278253585_thumb.jpg

post-10654-1278253648_thumb.jpg

post-10654-1278253786_thumb.jpg

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca mobra poate,stiu ca tu poti (nu esti la prima tentativa) dar sa chinui vaca prin noroaiele alea ,ce-ti facu s-o tratezi in halul asta ?

mie nici pe ploaie nu-mi vine s-o scot,ca mie mila de ea ;) ...ca tare bine arata cind e curata ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca mobra poate,stiu ca tu poti (nu esti la prima tentativa) dar sa chinui vaca prin noroaiele alea ,ce-ti facu s-o tratezi in halul asta ?

mie nici pe ploaie nu-mi vine s-o scot,ca mie mila de ea :D ...ca tare bine arata cind e curata :D

;) Fara mila!!!daca este intretinuta mobra trebuie sa-si faca treaba!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Fara mila!!!daca este intretinuta mobra trebuie sa-si faca treaba!! :laugh:

yehaaaa!!! uite omu' carte imi placeeee.

asa rul, si-le si si tu ca eu am incercat sa ii conving pe viu dar nu mi-a mers.

si pentru mine asta e o motocicleta allroad. daca exista macar o urma de road atunci merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina la urma cum e programul intrunirii?ce facem simbata pe 17?

 

Sambata o sa facem o tura de 250 km M. Ciuc - Odorheiul Secuiesc - Gheorghieni - M. Ciuc. Ideea este ca o sa fim cam 40 de motoare si trebuie sa ne organizam. Nu stiu daca este necesara prezenta stafetelor dar cred ca trebuie sa facem grupuri de 5-6 motoare pentru a nu incurca circulatia.

Apropos, in week-end nenea Vrajitoru face Transalpina. Pe mine ma bate gandul sa-l insotesc. Cine nu are alta treaba (sau daca are....sa o amane) este binevenit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

URGENT HELP !!!!!

Mi-a picat ambreiajul, adica mai precis placutele sunt varza, si nu gasesc nicaieri sa-mi livreze mai rapid de 10 - 14 zile. Mai mult ca sigur daca astept dupa importatori nu ajung la intrunire. Are cineva un set de rezerva, il platesc sau il dau inapoi cand ajunge al meu ???? PLEASE HELP !!!! Vali/Mob 0722236303.

Mesaj completat

URGENT HELP !!!!!

Mi-a picat ambreiajul, adica mai precis placutele sunt varza, si nu gasesc nicaieri sa-mi livreze mai rapid de 10 - 14 zile. Mai mult ca sigur daca astept dupa importatori nu ajung la intrunire. Are cineva un set de rezerva, il platesc sau il dau inapoi cand ajunge al meu ???? PLEASE HELP !!!! Vali/Mob 0722236303.

 

Multumesc Fabio, Vlad, Rul si tuturor celor care ati sarit sa dati o mana de ajutor unui om necajit. Problema e in curs de rezolvare cu ajutorul lui Fabio. Multumesc si abia astept sa dau o palinca la Frumoasa :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata o sa facem o tura de 250 km M. Ciuc - Odorheiul Secuiesc - Gheorghieni - M. Ciuc. Ideea este ca o sa fim cam 40 de motoare si trebuie sa ne organizam. Nu stiu daca este necesara prezenta stafetelor dar cred ca trebuie sa facem grupuri de 5-6 motoare pentru a nu incurca circulatia.

Apropos, in week-end nenea Vrajitoru face Transalpina. Pe mine ma bate gandul sa-l insotesc. Cine nu are alta treaba (sau daca are....sa o amane) este binevenit

Vlad,

Ca de obicei raspund: Prezent! Sa ne auzim joi/vineri la un telefon ca sa vad cum si pe unde ma intersectez cu voi.

cheers m8s!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...