Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Apropos, in week-end nenea Vrajitoru face Transalpina. Pe mine ma bate gandul sa-l insotesc. Cine nu are alta treaba (sau daca are....sa o amane) este binevenit

 

 

Si pe mine ma bate gandu' asta rau de tot :laugh:

Spuneti la ce hh:mm veti pleca, de unde si pe care ruta mergeti (Sebes>Novaci sau invers), sa stiu unde ne putem intalni (eu vin dinspre Timisoara).

 

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 fracturi (de cot si de clavicula) au dat deja stingerea in sezonul 2010 pentru mine.

Si asta e doar una din probleme: accidentul s-a petrecut in Croatia (Dubrovnik) mobra ramanand acolo.

V-stromu n-are nimic, neluand parte la schingiuiala, am reusit sa ajung semi-handicapat pentru o buna perioada de vreme doar cu ajutorul unei biciclete.

In consecinta caut persoana cu masina si remorca dornica sa dea o fuga pana la croati (2100km dus-intors din Bucuresti) pentru recuperarea utilajului pana pe 18 Iulie inclusiv.

Dati-mi va rog de stire daca cunoasteti pe cineva dornic sa ajute, eventual si cu pretul cerut si perioada in care ar fi disponibil pentru acest drum.

 

Mersi si stati departe de orice pe 2 roti care nu consuma combustibil fosil :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai frate damare ghinion. cand eram si eu in spital numai accidentari d-astea am vazut. majoritatea domestice dar foarte grave. adica: tibie rupta in curta la un meci de bedminton, glezna facuta arisce, 3 luni ghips, la o cazatura de pe o scarita de 1m ....

cand ai ghinion nimic nu te mai fereste.

 

sanatate multa omule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, eu propun sa ne bagam la o pensiune. Mi-am propus sa am grija de oscioarele mele.

cheers m8s,

 

si ca tot ne dor oscioarele hai mai bine cu masina.........ca poate e racoare!!! :laugh:

 

eu DACA vin sunt constrans sa vin cu cortul si papica la pachet. E CRIZA!!!!!!

si apoi daca e sa fie aventura.......aventura sa fie.

 

am zis!!!

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 fracturi (de cot si de clavicula) au dat deja stingerea in sezonul 2010 pentru mine.

Si asta e doar una din probleme: accidentul s-a petrecut in Croatia (Dubrovnik) mobra ramanand acolo.

V-stromu n-are nimic, neluand parte la schingiuiala, am reusit sa ajung semi-handicapat pentru o buna perioada de vreme doar cu ajutorul unei biciclete.

In consecinta caut persoana cu masina si remorca dornica sa dea o fuga pana la croati (2100km dus-intors din Bucuresti) pentru recuperarea utilajului pana pe 18 Iulie inclusiv.

Dati-mi va rog de stire daca cunoasteti pe cineva dornic sa ajute, eventual si cu pretul cerut si perioada in care ar fi disponibil pentru acest drum.

 

Mersi si stati departe de orice pe 2 roti care nu consuma combustibil fosil :laugh:

 

Eu zic sa postezi si aici /index.php?showforum=172

 

Poate te poate ajuta si un alt forumist, nu numai Vstromist. Imi pare rau sa aud ce s-a intimplat.

 

Insanatosire usoara si Bafta.

Editat de AS25
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa postezi si aici /index.php?showforum=172

 

Poate te poate ajuta si un alt forumist, nu numai Vstromist. Imi pare rau sa aud ce s-a intimplat.

 

Insanatosire usoara si Bafta.

 

Am postat si la servicii transport, nu vreau sa starnesc o actiune caritabila din patania mea, sunt altii care au patit-o si mai rau si chiar au nevoie de ajutor.

La mine va fi mai greu putin in sensul ca Dubrovnikul nu este in drumul obisnuit al celor care se ocupa cu adusul mobrelor din vestul Europei si nu stiu daca se baga cineva la drum doar pentru o mobra (sau daca se baga pretul va fi pe masura).

In cel mai rau caz cumpar un carlig de remorcare, inchiriez o platforma moto si plec cu un prieten care e dispus sa faca drumul asts.

 

Multumesc tuturor de urari si sa ne vedem sanatosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea mea e asa:

fac tura lunga cu variatiuni:

intrarea pe la novaci si vom merge catre sebes.

acum inainte de sugag facem evaluarea starii de oboseala si vedem daca ducem. in caz ca da putem sa facem dreapta si pe urma (dupa dobra) stanga si iesim pe ruta jina-poiana-rod-tilisca-saliste-vale-sibiel-orlat-cristian-sibiu

ar mai fi de mers inainte si sa iesim la gura-raului dar nu stiu cum e drumul si nu vreau sa risc.

 

si acum referitor la cazare. imi pare foarte rau ca nu pot sa va culc la mine. casa e plina, dar gradina e mare. asa ca bozoro: daca vrei am loc de cort berechet.

dar la 6 km e un popas pe marginea drumului unde se poate dormi: http://www.popasulavrig.ro

casa mea de la tara e in punctul A si popasul in punctul B din harta asta

http://maps.google.com/maps?f=d&source...mp;t=h&z=14

 

sau pot sa sun la una din pensiunile unde au fost cazati v-stromerii anul trecut, in Cisnadioara: Sub Cetate sau Elimheim.

 

eu va ajut cat pot.

 

@Marcone: ce pacat mai! insanatosire grabnica!

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca da cu virusi link-ul ala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

care ?

ala cu popasu? sau ala de la google?

zi ca ala de la google ca pe urma iti zic sa iti schimbi antivirusu'.

si nici primul nu e cu probleme. mie nu mi-a fluierat nimic browserele de la lucru. si daca nici aici nu sunt securizat... apai nu stiu ce sa mai zic.

ce am observat este ca are niste gherle in javascriptul din pagina. dar atat.

asa ca stai linistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri m-am intalnit cu un tip si o tipa care facusera transalpina pe 2 yamaha virago. si cica e partial asfaltat si partial tasat cu buldozerul, deci macadam, adicatelea baza pentru asfalt.

deci daca o domnisoara a facut Transalpina pe Virago atunci noi ar trebui sa o putem face cu slick-uri pe motoare ca altfel suntem varza.

nici cauciucul meu de pe spate nu mai are ce sa imi arate in materie de riduri, dar... ma duc asa ca sa poata Fabio sa rada de mine si sa imi zica:

- vezi ma cum e? si tu m-ai bagat prin noroaie anu' trecut si io ti-am zis ca nu e bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce ma ofticati,anul trecut n-am apucat sa fac transalpina,acum nu pot merge cu voi ca sint in renovari cu casa la tara (cica sint in concediu),pina apuc si eu sa fac traseul, termina aia cu asfaltatul... :laugh:

si sa va mai zic ceva..pe fabio n-o sa-l multumiti niciodata,asta e mai tare ca huidu si gainusa la un loc.. ;) in rest e baiat bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce ma ofticati,anul trecut n-am apucat sa fac transalpina,acum nu pot merge cu voi ca sint in renovari cu casa la tara (cica sint in concediu),pina apuc si eu sa fac traseul, termina aia cu asfaltatul... :D

si sa va mai zic ceva..pe fabio n-o sa-l multumiti niciodata,asta e mai tare ca huidu si gainusa la un loc.. :D in rest e baiat bun.

;) WK-endul acesta ma duc la Tismana la intrunire veteranilor ,urmatorul la vestromaniaci celelalte doua cununuie si nunta :laugh: dar in august sunt liber si strangem gasca cu cei care nu au ajuns inca anul acesta pe transalpina!! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE

 

Cum ramine cu plecarea la ce ora ne intilnim la ARC si la ce ora plecam. Am vorbit si cu Pierro sa ne intilnim la BV pe la 12. Ei trebuie sa plece pe la 7-30 ca sa fie la BV la ora aia. Noi din Buc. am putea pleca pe la 9-30 sau cel tirziu 10. Sper ca o vom lua pe Cheia.

 

Hai sa stabilim exact pt ca nu mai e mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! noi plecam din c-ta vineri la 6 dimineata pe ruta :c-ta -slobozia-buzau-brasov-m.ciuc.In jur de ora 12 ajungem la bifurcatia catre sfintu ghe.putem s-a ne intilnim undeva pe acolo sau daca nu la petrom v sau omv in sfintu ghe.nr meu de tel este 0722322093 sau a lui madalin 0721212520. cred ca o sa fim 5 sau 6 motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai,ar trebui sa fixam niste ore si puncte de intilnire si in Ploiesti si in Brasov(cu baietii care vin de la Constanta).sa zicem10.30 la Ploiesti,12 la Brasov,ca si exemplu.(valabil pt cei care plecam din Bucuresti).Si plecare de la Arc la 9.30.noi ne mai vorbim miine seara la Arc si pe urma mai postam aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care lucreaza vineri ar fi misto sa fie data o adresa din miercurea ciuc unde sa venim. sau la frumoasa?

:) mi-ai luat vorba din gura!!sa ne vedem sanatosi !! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...