Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

raman la ideea mea cu tricouri de alta culoare... dar asta e.... macar sa fie anul si culoarea... 2009 si 2010 sa zicem ca raman negre... sa vedem cum facem 2011 ;)

 

anul acesta sa zicem ca sint un pic mai serios si ma imbrac in negru :wink: dar vor urma schimbari

la anul vor fi galbene :( am hotarit,pina la anul lumea se va obisnui cu ideea

peste doi ani vor fi verzi...iar peste trei ani rosii...peste patru ani :cheers: ma mai gindesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cererea publicului telespectator revin cu varianta finala

presupun ca daca erau probleme zicea lumea ceva si consider ca v-a placut... jhon si vrajitoru (aka botezatu) s-au exprimat deci consider subiectul aproape inchis

asadar ramane sa-i trimit lui Johann toate cele trebuincioase

deci la anu ramane galben :cheers:

 

post-22815-1275389385_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cererea publicului telespectator revin cu varianta finala

....

deci la anu ramane galben :cheers:

 

Deci ramane cum am stabilit :-)

Sa ne traiasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cererea publicului telespectator revin cu varianta finala

presupun ca daca erau probleme zicea lumea ceva si consider ca v-a placut... jhon si vrajitoru (aka botezatu) s-au exprimat deci consider subiectul aproape inchis

asadar ramane sa-i trimit lui Johann toate cele trebuincioase

deci la anu ramane galben :(

 

post-22815-1275389385_thumb.jpg

Arata foarte bine, cred ca o sa rezist tentatiei sa scriu cu carioca peste "Legenda continua..." :cheers:

Glumesc desigur. Cum a ramas cu cazarea, Vlad, Jhon ati fost sau planificati sa va duceti sa vedeti pensiunea?

Cheers m8s,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Club: Rebel Wolves

 

 

 

 

Salutare.

sa o luam cu inceputul.

 

In urma discutiei telefonice de ieri cu Vlad am fost la Frumoasa sa vad ce si cum.

Pensiunea este libera pe perioada 16-18 iulie .

Putina descriere: Pensiunea este situata pe malul lacului de acumulare Frumoasa ,are o capacitate de cazare de 130 persoane in camere cu 1 pat ,2 paturi,4 paturi ,fiecare camera are baie separata ,pensiunea are restaurant propriu ,parcare pazita si o sala de conferinte pentru cca. 50 persoane, mai dispune de strand .

Buuun, mai departe... in urma discutiei avute cu patroana am reusit sa negociez preturi de grup dupa cum urmeaza:

- cazarea 40 ron/persoana/noapte (indiferent de tipul camerei)

- pranz 20-25 ron,

- cina 15 - 20 ron,

- mic dejun 5 - 7 ron

 

salutare!....am vorbit la pensiune si mi-a dat acelas pret ,nu ca vreau sa par circotas dar pentru 40 de pers doua nopti cred ca ar putea fi negociat pretul..In alta ordine de idei pensiunea este ok ,dar pentru 2 margarete fara mic dejun 80 ron/camera nu este chiar o chiftea.....!!!!.

eu unul sunt pentru locatia asta,daca pute-ti sa mai negociati ceva ar fi ok ......oricum astept contul

Mesaj completat

Club: Rebel Wolves

 

 

 

 

Salutare.

sa o luam cu inceputul.

 

In urma discutiei telefonice de ieri cu Vlad am fost la Frumoasa sa vad ce si cum.

Pensiunea este libera pe perioada 16-18 iulie .

Putina descriere: Pensiunea este situata pe malul lacului de acumulare Frumoasa ,are o capacitate de cazare de 130 persoane in camere cu 1 pat ,2 paturi,4 paturi ,fiecare camera are baie separata ,pensiunea are restaurant propriu ,parcare pazita si o sala de conferinte pentru cca. 50 persoane, mai dispune de strand .

Buuun, mai departe... in urma discutiei avute cu patroana am reusit sa negociez preturi de grup dupa cum urmeaza:

- cazarea 40 ron/persoana/noapte (indiferent de tipul camerei)

- pranz 20-25 ron,

- cina 15 - 20 ron,

- mic dejun 5 - 7 ron

 

salutare!....am vorbit la pensiune si mi-a dat acelas pret ,nu ca vreau sa par circotas dar pentru 40 de pers doua nopti cred ca ar putea fi negociat pretul..In alta ordine de idei pensiunea este ok ,dar pentru 2 margarete fara mic dejun 80 ron/camera nu este chiar o chiftea.....!!!!.

eu unul sunt pentru locatia asta,daca pute-ti sa mai negociati ceva ar fi ok ......oricum astept contul

revin....!!!EU UNUL NU VREAU SA MA IMPLIC.....mai ales ca a-ti hotarit sa mergem in zona aceea.....dar va pot da o idee......totusi cred ca nu este prea tirziu(asta daca nu s-au dat banii si nu a-ti dat la facut tricourile)DECI:pensiunea se numeste PADINA URSULUI are 5 margarete este dotata cu piscina,jacuzzi,sala de conferinte,biliard....etc.are o capacitate de 56 locuri .in urma convorbirii cu patronul mi-a facut un pret de 300ron/pers,doua nopti ,2cine,2mic dejun+bonus tuica din partea casei si un foc de tabra simbata seara cu vin fiert pentru toata lumea.!!!http://www.total-view.ro/padina/start.html..........pensiunea se afla in localitatea FUNDATICA la circa 50km de BRASOV.Avantajele amplasarii pensiunii ar fi urmatoarele:se afla in mislocul tarii(acces relativ usor din toate zonele)peisaje de vis si variante de drumuri nenumarate,si nu in ultimul rind locatia este de nota 10.

Mesaj completat

in perioada 16-18pensiunea este libera.nr meu de tel este 0744388774sau 0722322093.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin....!!!EU UNUL NU VREAU SA MA IMPLIC.....mai ales ca a-ti hotarit sa mergem in zona aceea.....dar va pot da o idee......totusi cred ca nu este prea tirziu(asta daca nu s-au dat banii si nu a-ti dat la facut tricourile)DECI:pensiunea se numeste PADINA URSULUI are 5 margarete este dotata cu piscina,jacuzzi,sala de conferinte,biliard....etc.are o capacitate de 56 locuri .in urma convorbirii cu patronul mi-a facut un pret de 300ron/pers,doua nopti ,2cine,2mic dejun+bonus tuica din partea casei si un foc de tabra simbata seara cu vin fiert pentru toata lumea.!!!http://www.total-view.ro/padina/start.html..........pensiunea se afla in localitatea FUNDATICA la circa 50km de BRASOV.Avantajele amplasarii pensiunii ar fi urmatoarele:se afla in mislocul tarii(acces relativ usor din toate zonele)peisaje de vis si variante de drumuri nenumarate,si nu in ultimul rind locatia este de nota 10.

Sincer? Mi se pare mult. 300 RON e triplu, la Frumoasa avem 114 RON de pers cu cazare 1 cina si 2 mic dejunuri. Pranzul de sambata se manaca undeva pe traseu. Petrecerea e oricum asigurata de lupisorii neastamparati (rebel wolves). Si vin fiert cred ca ne face si tanti de la Frumoasa (daca au bucatarie si masa... or avea si de baut).

E parerea mea. Eu nu sunt gingas, daca e curat si vad ca mai e si baie pentru fiecare camera... ce sa vrei mai mult. Ca garantat o sa stam la povesti pana tarziu.

Data trecuta am observat ca V-Stromerii nici nu halesc foarte mult, iar de baut... e jale frate... calugari shaolin.

Eu zic sa o lasam asa. Si pe sigla scrie Miercurea Ciuc.

Nu sunt in jena financiara, dar vin acolo ca sa vad oamenii, si nu ma vad stand cu vreunu in jacuzzi, cu berea in mana, povestind de tura de offroad. :cheers:

Daca e sa ma intrebati pe mine 5 margarete e fitza. Eu sunt mai din topor. Sa nu va suparati pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E parerea mea. Eu nu sunt gingas, daca e curat si vad ca mai e si baie pentru fiecare camera... ce sa vrei mai mult. Ca garantat o sa stam la povesti pana tarziu.

Data trecuta am observat ca V-Stromerii nici nu halesc foarte mult, iar de baut... e jale frate... calugari shaolin.

Eu zic sa o lasam asa. Si pe sigla scrie Miercurea Ciuc.

Nu sunt in jena financiara, dar vin acolo ca sa vad oamenii, si nu ma vad stand cu vreunu in jacuzzi, cu berea in mana, povestind de tura de offroad. ;)

Daca e sa ma intrebati pe mine 5 margarete e fitza. Eu sunt mai din topor. Sa nu va suparati pe mine.

Eu sunt total de acord cu tine, si nu doar pt ca sunt in jena financiara... :cheers:

N-are rost sa ne dedam la lucruri precum jacuzzi, sauna, sala de fitness, orchestra, etc... :wink: Prefer sa stau pe un bustean, langa o lada de bere, in fata focului.

 

Domnul cu cuiele, sigla arata foarte bine, doar ca ai uitat caciulita de pe "â" in "întâlnire" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer? Mi se pare mult. 300 RON e triplu, la Frumoasa avem 114 RON de pers cu cazare 1 cina si 2 mic dejunuri. Pranzul de sambata se manaca undeva pe traseu. Petrecerea e oricum asigurata de lupisorii neastamparati (rebel wolves). Si vin fiert cred ca ne face si tanti de la Frumoasa (daca au bucatarie si masa... or avea si de baut).

E parerea mea. Eu nu sunt gingas, daca e curat si vad ca mai e si baie pentru fiecare camera... ce sa vrei mai mult. Ca garantat o sa stam la povesti pana tarziu.

Data trecuta am observat ca V-Stromerii nici nu halesc foarte mult, iar de baut... e jale frate... calugari shaolin.

Eu zic sa o lasam asa. Si pe sigla scrie Miercurea Ciuc.

Nu sunt in jena financiara, dar vin acolo ca sa vad oamenii, si nu ma vad stand cu vreunu in jacuzzi, cu berea in mana, povestind de tura de offroad. :cheers:

Daca e sa ma intrebati pe mine 5 margarete e fitza. Eu sunt mai din topor. Sa nu va suparati pe mine.

 

Total de acord cu tine! Nici eu nu sunt un gingas si nici in criza financiara nu sunt momentan. Mi-a suras de la inceput zona M. Ciuc, singura dorinta este sa am o baie pentru un dus revigorant. Unde pun capul la noapte pentru mine nu este important, poate sa fie la 2 margarete sau la 5 crizanteme. Ptr mine este totuna. Vorba cantecului "...vreau o buda normala/ si un dus cat-de-cat/ americanii-s de vine/f...., pardon asta era din alt cantec. Cel mai important este, asa cum zicea ATW, o lada de bere si 50 de v-stromaniaci zambitori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord cu tine! Nici eu nu sunt un gingas si nici in criza financiara nu sunt momentan. Mi-a suras de la inceput zona M. Ciuc, singura dorinta este sa am o baie pentru un dus revigorant. Unde pun capul la noapte pentru mine nu este important, poate sa fie la 2 margarete sau la 5 crizanteme. Ptr mine este totuna. Vorba cantecului "...vreau o buda normala/ si un dus cat-de-cat/ americanii-s de vine/f...., pardon asta era din alt cantec. Cel mai important este, asa cum zicea ATW, o lada de bere si 50 de v-stromaniaci zambitori

 

Ma baieti, stati sa ne intelegem...

 

Oamenii si-au cam facut un plan pentru Miercurea Ciuc.

S-a facut o lista cu cazare pentru locatia asta, s-a vb. la cabana, s-a vorbit si cu lupii, astia s-au pregatit sa ne astepte cu ceaun si alte alea...

Ar cam fi de tot kktul sa schimbam acuma locatia, in primul din respect pentru unii care chiar s-au stresat sa se intereseze la Miercurea Ciuc

 

Plus ca eu personal prefer Miercurea Ciuc, ca nu am prea vizitat zona.

Pe langa Brasov am tot fost.

 

My 2 cents, cum zicea un alt forumist...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cererea publicului telespectator revin cu varianta finala

presupun ca daca erau probleme zicea lumea ceva si consider ca v-a placut... jhon si vrajitoru (aka botezatu) s-au exprimat deci consider subiectul aproape inchis

asadar ramane sa-i trimit lui Johann toate cele trebuincioase

deci la anu ramane galben :cheers:

 

post-22815-1275389385_thumb.jpg

 

Felicitari omului cu cuiele,

a iesit bine ce ai facut da am niste obiectii:

- ala cu tricoaiele ma taxeaza si la nr. de culori (dupa cate am vazut eu sant vreo 7) poate mai reduci ceva, sa zicem fondul de la S sa fie galben sau portocaliu ???

- stickerele propun sa fie de 7x5 cm (10x7 pe tricou este ok dar ca sticker e prea mare)

- stickerele cu V-stromania cat sa le fac, de 10 cm e bine ?

- tricoaiele raman pe negru ? eu ma gandeam la un bleumarin inchis, ca sa nu fie ca alea de anu trecut

Hai noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari omului cu cuiele,

a iesit bine ce ai facut da am niste obiectii:

- ala cu tricoaiele ma taxeaza si la nr. de culori (dupa cate am vazut eu sant vreo 7) poate mai reduci ceva, sa zicem fondul de la S sa fie galben sau portocaliu ???

- stickerele propun sa fie de 7x5 cm (10x7 pe tricou este ok dar ca sticker e prea mare)

- stickerele cu V-stromania cat sa le fac, de 10 cm e bine ?

- tricoaiele raman pe negru ? eu ma gandeam la un bleumarin inchis, ca sa nu fie ca alea de anu trecut

Hai noroc.

NEGRU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NEGRU

 

omu' e rocăr

 

 

a zis cineva ceva de schimbat locatia?! io cel putin n-am inteles asta ci doar o dificultate in alegerea pensiunii

 

johann sa-mi spui te rog cate culori cu tot cu alb si negru (ca sa iasa bine calitate/pret in functie de desen)

Editat de D3LeiCuie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti, stati sa ne intelegem...

 

Oamenii si-au cam facut un plan pentru Miercurea Ciuc.

S-a facut o lista cu cazare pentru locatia asta, s-a vb. la cabana, s-a vorbit si cu lupii, astia s-au pregatit sa ne astepte cu ceaun si alte alea...

Ar cam fi de tot kktul sa schimbam acuma locatia, in primul din respect pentru unii care chiar s-au stresat sa se intereseze la Miercurea Ciuc

 

Plus ca eu personal prefer Miercurea Ciuc, ca nu am prea vizitat zona.

Pe langa Brasov am tot fost.

 

My 2 cents, cum zicea un alt forumist...

 

Miercurea Ciuc ramane. Locatia a fost aleasa, sigla desenata, pensiunea inchiriata, lupii ne asteapta (si noi pe ei) asa ca nu mai schimbam. Sorin a facut o sugestie. Am luat-o in considerare si o trecem pe lista pentru o viitoare intalnire.

Nenea Stefan, excelenta sigla. Jos palaria pentru creatia ta. Sper ca nu ne faci bucata sa nu ajungi la intalnire. Chit ca punem mana de la mana pentru tine si tot nu te lasam acasa.

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema nu se pune ca e de fite,ci faptul ca a trecut perioada de cautari pentru locatie,v-am rugat sa veniti cu sugestii....a fost o idee pentru locatie,lumea a fost de acord asa ca s-a hotarit sa facem intrunirea acolo...la fel si cu tricourile,sa nu mai aud obiectii,s-a hotarit si asta.... :( (reclama) data viitoare vreau mai multa implicare,mai multa determinare si abnegatie.

silviu s-a implicat, a vorbit cu cei de la pensiune si a cam garantat pentru noi,nu putem da inapoi acum...vorba e vorba ...nu palavre.

-la anul veniti cu mai multe oferte ,sa avem de unde alege si probabil vom cauta un loc care sa ofere cazare pentru si mai multe persoane.

sincer, daca o sa avem parte de vreme frumoasa la intrunire cred ca vom fi peste 60 de persoane si 40 de mobre adunate in curte

- legat de negociere,cind voi merge cu vlad sa dam avansul (pe 19 sau 20 iunie) vom incerca sa obtinem ceva,pina atunci astept sa bage vlad contul unde sa varsam banii pentru avans.

- :cheers: sa ne vedem sanatosi la intrunire

Mesaj completat

Felicitari omului cu cuiele,

a iesit bine ce ai facut da am niste obiectii:

- ala cu tricoaiele ma taxeaza si la nr. de culori (dupa cate am vazut eu sant vreo 7) poate mai reduci ceva, sa zicem fondul de la S sa fie galben sau portocaliu ???

- stickerele propun sa fie de 7x5 cm (10x7 pe tricou este ok dar ca sticker e prea mare)

- stickerele cu V-stromania cat sa le fac, de 10 cm e bine ?

- tricoaiele raman pe negru ? eu ma gandeam la un bleumarin inchis, ca sa nu fie ca alea de anu trecut

Hai noroc.

 

vrem transparenta...astia mai vechi stim cit am dat pe tricou anul trecut,baga preturi cit va costa tricoul in 4 culori cit in 7 culori, (dupa ce te intelegi cu stefan asupra finalului si daca schimbati ceva la culori bagati sa le vada si lumea si gata),eu am incredere in voi .

negre sa fie,la anul faci rost de unele galbene ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata afisez contul IBAN. Am uitat ca am un cont de BCR pe care nu l-am folosit de ceva vreme dar din pacate habar nu am IBAN-ul lui. Asa ca maine la prima ora ma duc la o filiala sa-l aflu si il postez imediat.

In alta ordine de idei am vb cu Silviu acum cateva minute si nu este de lepadat ideea lui initiala de a ne strange la Miercurea Ciuc unde Lupii ne fac o primire si ne cazam la o pensiune aproape de iesirea din oras. Zona se pare ca este la fel de frumoasa. Deci ideea este de cazare in doua locuri: Miercurea Ciuc si Frumoasa. Dezavantajul este ca multi dintre noi venim cu side-case-uri si nu este prea comod cu impachetatul si despachetatul bagajului pentru 2 locatii. In perioada in care facem noi adunarea, Lupii participa la o actiune comuna la Targu Mures cu alte cluburi din Covasna, Harghita si Mures. Acum ei incearca sa amane acesta intrunire special ptr noi, iar daca totusi nu se poate amana, grupul lor se va scinda in doua - unul care participa la intrunirea din Tg Mures si altul care ni se alatura. Trebuie sa ne hotaram cum procedam: Frumosa 2 nopti sau Miercurea Ciuc si Frumoasa.

In ceea ce priveste plimbarea de sambata, Silviu ne recomanda acelasi traseu: Miercurea Ciuc - Odorheiul Secuiesc - Ghiorghieni - Miercurea Ciuc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata afisez contul IBAN. Am uitat ca am un cont de BCR pe care nu l-am folosit de ceva vreme dar din pacate habar nu am IBAN-ul lui. Asa ca maine la prima ora ma duc la o filiala sa-l aflu si il postez imediat.

In alta ordine de idei am vb cu Silviu acum cateva minute si nu este de lepadat ideea lui initiala de a ne strange la Miercurea Ciuc unde Lupii ne fac o primire si ne cazam la o pensiune aproape de iesirea din oras. Zona se pare ca este la fel de frumoasa. Deci ideea este de cazare in doua locuri: Miercurea Ciuc si Frumoasa. Dezavantajul este ca multi dintre noi venim cu side-case-uri si nu este prea comod cu impachetatul si despachetatul bagajului pentru 2 locatii. In perioada in care facem noi adunarea, Lupii participa la o actiune comuna la Targu Mures cu alte cluburi din Covasna, Harghita si Mures. Acum ei incearca sa amane acesta intrunire special ptr noi, iar daca totusi nu se poate amana, grupul lor se va scinda in doua - unul care participa la intrunirea din Tg Mures si altul care ni se alatura. Trebuie sa ne hotaram cum procedam: Frumosa 2 nopti sau Miercurea Ciuc si Frumoasa.

In ceea ce priveste plimbarea de sambata, Silviu ne recomanda acelasi traseu: Miercurea Ciuc - Odorheiul Secuiesc - Ghiorghieni - Miercurea Ciuc

buna seara!eu spun ca este mai bine sa stam intr-un singur loc(nu conteaza care!!!!)deoarece a doua zi vrem sa facem si o tura prin zona cu motoarele.ginditi-va ce inseamna ca,a doua zi dupa o tura de citeva sute de km pina la locatie,multe beri si putine ore de somn........sa ne mutam ca tiganu cu cortu in alta parte dupa care sa ne mai si plimbam!!!!!!!!

P.S.ce suma trebue sa trimitem?

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei am vb cu Silviu acum cateva minute si nu este de lepadat ideea lui initiala de a ne strange la Miercurea Ciuc unde Lupii ne fac o primire si ne cazam la o pensiune aproape de iesirea din oras. Zona se pare ca este la fel de frumoasa. Deci ideea este de cazare in doua locuri: Miercurea Ciuc si Frumoasa. ......

In ceea ce priveste plimbarea de sambata, Silviu ne recomanda acelasi traseu: Miercurea Ciuc - Odorheiul Secuiesc - Ghiorghieni - Miercurea Ciuc

 

Salutare

Dupa o analiza a situatiei in cea ce priveste cazarea in doua locatii trebuie sa recunosc ca este intr-un fel destul de incomod si tinind cont de faptul ca a doua zi vrem sa facem un traseu si fiecare vrea sa fie cat mai usor putem face in felul urmator :

 

Vineri 16 iulie sosirea la Miercurea ciuc unde veti fi asteptati la punctele de intrare in oras,(aici urmeaza sa stabilim care pe unde vine), deplasarea la noi la club unde asteptam sa vina toti participantii (pana atunci program de voie papa si alte alea) si cand tot poporul este prezent plecam spre Frumoasa.

Aici dupa acomodare (cu aerul tare) executam actiunea "felicitarile masa si dansul" care cat duce.

 

Sambata 17 iulie ,trezirea ,papa si plecarea pe coclauri,aici propun 2 trasee ambele la fel de frumoase:

 

1.Pasul Liban

Frumoasa - Izvorul Muresului - Valea Stramba - Pasul LIBAN - Lacul de acumulare Zetea -Baile Homorod -Miercurea Ciuc -Frumoasa

Total 177 km

Altitudine max. 1000 m

Puncte de interes: Izvorul Muresului,Pasul LIBAN,Lacul de acumulare Zetea

 

 

2.

Pasul Bucin

Frumoasa - Izvorul Muresului -Gheorgheni - Pasul BUCIN - Praid - Corund - Odorheiul Secuiesc - Baile Homorod -Miercurea Ciuc -Frumoasa

Total 224 km

Altitudine max. 1000 m

Puncte de interes:Izvorul Muresului,Salina Praid,Corund Targul de ceramica

 

 

 

Stima SILVIU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Dupa o analiza a situatiei in cea ce priveste cazarea in doua locatii trebuie sa recunosc ca este intr-un fel destul de incomod si tinind cont de faptul ca a doua zi vrem sa facem un traseu...

 

Mare domn, mare domn! :cheers:

 

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Dupa o analiza a situatiei in cea ce priveste cazarea in doua locatii trebuie sa recunosc ca este intr-un fel destul de incomod si tinind cont de faptul ca a doua zi vrem sa facem un traseu si fiecare vrea sa fie cat mai usor putem face in felul urmator :

 

Vineri 16 iulie sosirea la Miercurea ciuc unde veti fi asteptati la punctele de intrare in oras,(aici urmeaza sa stabilim care pe unde vine), deplasarea la noi la club unde asteptam sa vina toti participantii (pana atunci program de voie papa si alte alea) si cand tot poporul este prezent plecam spre Frumoasa.

Aici dupa acomodare (cu aerul tare) executam actiunea "felicitarile masa si dansul" care cat duce.

 

Sambata 17 iulie ,trezirea ,papa si plecarea pe coclauri,aici propun 2 trasee ambele la fel de frumoase:

 

1.Pasul Liban

Frumoasa - Izvorul Muresului - Valea Stramba - Pasul LIBAN - Lacul de acumulare Zetea -Baile Homorod -Miercurea Ciuc -Frumoasa

Total 177 km

Altitudine max. 1000 m

Puncte de interes: Izvorul Muresului,Pasul LIBAN,Lacul de acumulare Zetea

 

 

2.

Pasul Bucin

Frumoasa - Izvorul Muresului -Gheorgheni - Pasul BUCIN - Praid - Corund - Odorheiul Secuiesc - Baile Homorod -Miercurea Ciuc -Frumoasa

Total 224 km

Altitudine max. 1000 m

Puncte de interes:Izvorul Muresului,Salina Praid,Corund Targul de ceramica

 

 

 

Stima SILVIU

In calitate de invitat de seama (adik m-am invitat singur) as vrea sa va spun ca ABIA ASTEPT WEEKENDul VStroamelor!! :(

@Silviu1971:-prietene, din punctul meu de vedere esti "editie limitata"! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Dupa o analiza a situatiei in cea ce priveste cazarea in doua locatii trebuie sa recunosc ca este intr-un fel destul de incomod si tinind cont de faptul ca a doua zi vrem sa facem un traseu si fiecare vrea sa fie cat mai usor putem face in felul urmator :

 

Vineri 16 iulie sosirea la Miercurea ciuc unde veti fi asteptati la punctele de intrare in oras,(aici urmeaza sa stabilim care pe unde vine), deplasarea la noi la club unde asteptam sa vina toti participantii (pana atunci program de voie papa si alte alea) si cand tot poporul este prezent plecam spre Frumoasa.

Aici dupa acomodare (cu aerul tare) executam actiunea "felicitarile masa si dansul" care cat duce.

 

Sambata 17 iulie ,trezirea ,papa si plecarea pe coclauri,aici propun 2 trasee ambele la fel de frumoase:

 

1.Pasul Liban

Frumoasa - Izvorul Muresului - Valea Stramba - Pasul LIBAN - Lacul de acumulare Zetea -Baile Homorod -Miercurea Ciuc -Frumoasa

Total 177 km

Altitudine max. 1000 m

Puncte de interes: Izvorul Muresului,Pasul LIBAN,Lacul de acumulare Zetea

 

 

2.

Pasul Bucin

Frumoasa - Izvorul Muresului -Gheorgheni - Pasul BUCIN - Praid - Corund - Odorheiul Secuiesc - Baile Homorod -Miercurea Ciuc -Frumoasa

Total 224 km

Altitudine max. 1000 m

Puncte de interes:Izvorul Muresului,Salina Praid,Corund Targul de ceramica

 

 

 

Stima SILVIU

ceva de vis......un traseu ales pe 'sprinceana.........cine merge de joi???

Mesaj completat

ceva de vis......un traseu ales pe 'sprinceana.........cine merge de joi???

mai am o rugaminte la cei ce se ocupa de cazare...vorbiti cu cei de la pensiune sa ne poata servii si masa,de preferat un meniu stabilit inainte.eu cred ca ar fi bine sa avem 2 cine +2mic dejun. ........daca nu avem masa inclusa ,va fii foarte greu sa ne ia comanda la toti !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseele propuse pt plimbare pe coclauri ce grad de dificultate au? Nu zic ca V-Stromul nu ar face fata, dar cei mai putin experimentati pe noroaie, bolovani, mai ales cu cauciucuri de strada si pasager? Data trecuta ne-a bagat Vrajitorul pe unde a intarcat Dracu iapa! Sa nu patim la fel anul asta mai ales ca distantele sunt mult mai mari. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...