Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

Vizitator PopaCosmin

Ma gandeam la utilizare alternativa a sacilor, peste capac... oricum cand incepe ploaie teapana pp ca tot te opresti sa pui costum sau strat de ploaie... nu ia mult timp sa tragi niste saci peste capac si-o banda adeziva. Daca devine incomod inseamna ca mergi numai pe ploaie :)

 

 

 

Cred ca tine destul de bine si buretele ala de izolat... apa trece fara ca-i usor si-o impinge aerul, ca sa treaca masiv prin el ar trebui intai sa impinga aerul din el afara, altfel aerul functionaza ca blocaj... cauciucul e prea tare, parerea mea. Alta varianta - neopren?

 

Alternativa cu sacii nu o folosesc pentru ca nici macar costumul de ploaie nu mi-l pun pe mine decat daca stiu sigur ca toata ziua o sa am parte de ploaie.

 

 

Pare mai buna varianta cu neopren sau un material gen polietilena expandata.

 

 

 

Din cei care folosesc cutiile de aluminiu "home-made", nu s-a mai confruntat nimeni cu problema asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator PopaCosmin

cutiile tale au marginea ca si cele din poza?daca da e suficient o garnitura cu profil U

 

Cutiile mele au marginea dreapta (sunt homemade, seamana cu cele din primul post), iti dai seama ca atunci cand ploua apa se prelinge fara nici-o jena.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Atunci singura solutie este ca pe marginea cutiei in exterior sa pui un cornier de aluminiu roata si pe urma altul opus lui in interior,practic sa faci un S daca pui doua corniere una in cealalta iese un S

 

Cu nituri si garnitura iese ceas putina indemanare..........

 

Mnoah ai rausit ?

 

Da un semn daca nu pt am primit garnituri vreo 20 si ceva de modele

 

Xulmor livrat azi gentile ......sa le folosesti sanatos

post-57784-0-37589800-1309699506_thumb.jpg

post-57784-0-45735400-1309884698_thumb.jpg

post-57784-0-75083000-1309884716_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Pana la urma am pus un strat de izopren pe capac si cand se inchide se preseaza de marginea cutiei.

 

Ideea cu S-ul din corniere era buna daca o faceam asa de la inceput, cel putin anul asta o sa le folosesc asa cu izopren.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

Ti-am trimis PM

 

PS: este modelul cu 2 tobe asai?

 

Setul pt domnu mihai ciprian din cipru..

 

 

Frumoase rau cutiile :rolleyes:

 

Orientativ, cat costa un set fara suporti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am trimis PM

 

PS: este modelul cu 2 tobe asai?

 

Setul pt domnu mihai ciprian din cipru..

vad ca au 2 feluri de incuietori...de ce?

pe cand apar cele facute la pretul imbatabil de pe piata? probabil vreau si eu :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal pe data de 17 luna asta imi sunt gata matritele de injectat.deci teoretic in max o luna o sa fie pe piata.Aici nu mai postez pt il deranjeaza pe Switch acest topic.Pt alte informatii va stau la dipozitie pe site-ul personal.Pare rau pt asta da .......asa e viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cine-i swich? Si-a cumparat forum ? :disappointed: Faceti-l moderator !

Relax and enjoy the life...mai ales ca faci un lucru frumos si de calitate.

:cheers:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal pe data de 17 luna asta imi sunt gata matritele de injectat.deci teoretic in max o luna o sa fie pe piata.Aici nu mai postez pt il deranjeaza pe Switch acest topic.Pt alte informatii va stau la dipozitie pe site-ul personal.Pare rau pt asta da .......asa e viata.

Omul asta nu numai ca nu vorbeste bine romana, dar nici nu intelege ca eu ma lupt pt ca si topicul lui sa ramana pe prima pagina :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vb pt nu sunt romana de citit stiu!!!!!!

Citat de la dvs donu sau nu am citit eu bine?

 

 

De vreo cativa ani imi cam fac veacu pe aci, iar in ultima vreme pot spune ca a devenit cam agasant numarul extrem de mare de topicuri PINNED. Practic tot forumu asta o sa ajunga o gramada mare de pinned si nimic altceva. Nu mi se pare corect sau util. Sunt 18 topicuri pinned din cele 20 afisate in standard, iar dintre cele 18, 16 sunt dedicate unui singur model de motor.

 

Exemplu concret: Verys. Oricat de mult isi are el locu la motoare de strada (alaturi de TDM), este acilea. Si mie mi se pare relativ bine plasat. Insa topicu respectiv e dat afara de un topic de reclama la cutii adventure sau info despre o sha cu gel. Ambele interesante pentru un would-be-adventurer. Nu mi se pare corect ca topicuri unde nimeni nu posteaza sa primeze in fata unor chestiuni punctuale, de actualitate, care probabil intereseaza pe mai multa lume (ex: scaune cu gel). Sper sa nu ma inteleaga nimeni gresit - am ales un simplu exemplu actual, pentru a susrine argumentul.

 

Nu vb pt nu sunt romana de citit stiu!!!!!!

Citat de la dvs donu sau nu am citit eu bine?

 

 

De vreo cativa ani imi cam fac veacu pe aci, iar in ultima vreme pot spune ca a devenit cam agasant numarul extrem de mare de topicuri PINNED. Practic tot forumu asta o sa ajunga o gramada mare de pinned si nimic altceva. Nu mi se pare corect sau util. Sunt 18 topicuri pinned din cele 20 afisate in standard, iar dintre cele 18, 16 sunt dedicate unui singur model de motor.

 

Exemplu concret: Verys. Oricat de mult isi are el locu la motoare de strada (alaturi de TDM), este acilea. Si mie mi se pare relativ bine plasat. Insa topicu respectiv e dat afara de un topic de reclama la cutii adventure sau info despre o sha cu gel. Ambele interesante pentru un would-be-adventurer. Nu mi se pare corect ca topicuri unde nimeni nu posteaza sa primeze in fata unor chestiuni punctuale, de actualitate, care probabil intereseaza pe mai multa lume (ex: scaune cu gel). Sper sa nu ma inteleaga nimeni gresit - am ales un simplu exemplu actual, pentru a susrine argumentul.

 

 

Sper ca greselile mele de exprimare sa fie in ton cu cerintele tale,iar faptul ca nu sunt roman idem sper sa nu te deranjeze.Oricum nu mai postez nimic aici sa ai loc de intors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin
...Oricum nu mai postez nimic aici sa ai loc de intors.

 

 

Omule nu merita sa-ti faci sange rece din orice.

Faci o treaba foarte buna, daca nu te vedeam aici nu aflam de cutiile tale care sunt mult prea frumoase.

Asa ca macar din cand in cand sa mai postezi noutati, nu e frumos sa dispari definitiv. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu am inteles moi ????????ca topicurile interesante pt tine sunt date afara de a meu sau altele?ca asta ai scris clar!!!!!!!!!!!acuma o tot sucesti si o freci aiurea si nici macar sa iti setezi pagina nu sti deja devi stresant,

 

Imi doresc sa se poata lua si permisul de tastaura nu numai cel moto .........e daca ar fi pobibil..la cite posturi ai pe 3776452899365 de forumuri..Si apropo vroiam sa te intreb ceva castigi bani din asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn pe nume "Laura", eu am dat un exemplu pentru a-mi sustine punctul de vedere. Fiecare intelege cum vrea exemplul. Unii pot intelege in mod gresit ca am ceva cu ei si ca vreau sa-i ingrop. Imi pare rau pentru ei si pentru modul in care inteleg sa citeasca limba romana si sa interpreteze un exemplu, dar eu nu am nimic cu nimeni. Culmea! Am propus o reorganizare pentru binele TUTUROR. INCLUSIV al dumneavoastra si al celorlalte persoane interesate de cutii marca Konvoi.ro si de acest topic.

 

Nu imi iese nimic. Vreau doar sa ajut. Ma bucur ca mi se rastalmacesc vorbele si intentiile fara pic de judecata logica (ma asteptam la sustinere de la cineva afectat de numarul redus de topicuri non-pinned). Apropo, setarile personalizate, odata facute, cresc overhead-ul asupra forumului si bazei de date. De aia nu e default 50 de topicuri pe pagina. Dar cei care nu stiu asta au impresia ca altii sunt prosti. Si de ei imi pare rau.

 

PS: Imi cer scuze fata de toti cei deranjati de cearta mea cu d-l Marginea. Nu trebuia sa ma las atras in aceasta discutie, dar... asta e. Nu voi mai raspunde aici, cu toate ca ma interesa subiectul, pentru ca unii nu au loc de mine.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu am inteles moi ????????ca topicurile interesante pt tine sunt date afara de a meu sau altele?ca asta ai scris clar!!!!!!!!!!!acuma o tot sucesti si o freci aiurea si nici macar sa iti setezi pagina nu sti deja devi stresant,

 

Imi doresc sa se poata lua si permisul de tastaura nu numai cel moto .........e daca ar fi pobibil..la cite posturi ai pe 3776452899365 de forumuri..Si apropo vroiam sa te intreb ceva castigi bani din asta?

 

Salut. Eu il cunosc personal pe switch si e un om care stie sa aprecieze produsele home-made (custom) decat cele de firma. Dovada e reclama care o face pt cei de la heavy-duties cluj care i-am facut suportul de topcase asa cum si l-a dorit.

 

cred crede-ma cand spun ca switchul nu iti vrea raul, a fost doar gresit inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ok am inteles a fost gresit inteles dar oare de ce?In fine nu mai conteaza oricum am primit suficiente semnale de la alti useri pe privat privind lucrurile si ............chiar nu ma intereseaza.Sincer crede-am ca e un post interesant pt cei mai multi nu sa ma trezesc ca scrie cneva ca nu au loc posturile de reclama mea.Pentru-ca exact asta era exprimarea am inteles exact ce era negru pe alb.99% din doritori ma cauta pe site.Nu l-am mentionat decit acum ca am fost intrebat.Asta e uni pot cu gura altii cu munca ...alti.........fiecare cu ce poate.

Iar in ceea ce priveste priceperea lui de a aprecia un lucru e de asta sunt convis ca e bun doar are posturi in tot forumul clar ca stie ceva.

 

deci gata matrita si primele piese,,multumit ies chiar ok

In maxim 3 saptamani am gata matrita pt ambutisat lateralele si capacele:)

asa o sa iasa stok si pretul nu va depasi 250 euro maximper set

post-57784-0-46757400-1311455963_thumb.jpg

post-57784-0-05862300-1311455974_thumb.jpg

post-57784-0-22516700-1311455985_thumb.jpg

post-57784-0-34112600-1311455995_thumb.jpg

post-57784-0-07526400-1311456024_thumb.jpg

post-57784-0-45044800-1311456035_thumb.jpg

post-57784-0-51063800-1311456049_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...