Sari la conținut

Bike Fest Bacau 2009


Postări Recomandate

intrunirea a fost ok din toate punctele de vedere; la un moment dat ma cam obosisera sunetele de motoare turate, dar ce sa-i faci asa e la intrunire :moto:

 

mancare buna, berica buna, preturi ok, locatie buna, cu ocazia asta am reusit sa ne dam si pe circuitul de carting selena, ieftin si frumos cu 20 lei ora, nu 20 de lei 10 minute ca in alte parti :D

Editat de guy.til
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai nene Mircea, eu stiu ca e criza, supararea ta cea mai mare a fost ca ti-ai cumparat si tu 3 mici amarati, si cand sa-i bagi si tu in gura am patinat eu, "imi cer scuze", si te inteleg perfect ca oricum esti la capat de drum, esti senil si te deranjeaza tare zgomotu'. Ma intreb ce mai cauti la adunari moto, ar trebui sa mergi la sah, in parc cu de-al de varsta ta.

Nu stiu ce intelegi tu prin "cocalar", dar cred ca e mai cocalar ala care vine la adunare moto ca sa asculte "cipciripul" pasarelelor din salcioara, aducandu-si aminte din tinerete.

Ba nea'Mircea, daca te-a deranjat asa tare de ce n-ai spus atunci ceva, ca pe net toti se dau viteji.... si-si permit sa vorbeasca aiurea de oricine.

Asa ca "betrine" masoara-ti cuvintele, si nu mai fi miez pe net, ca toti pustii. Am pretentii la tine, ca doar ai 69 de primaveri.

Cu motovitejisti ca tine o sa se duca dreakului multe dintre intrunirile org in viitor!Si nu te mai da asa viteaz ca poa dai de un batran ca mine si iti masoara el cateva unde ai nevointa! PS In vocabularul tau exista cuvantul' RESPECT'?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa ii faci ...unii au evoluat altii au ramas la stadiul de maimuta :D

treb sa ii suportam asa cum sunt

 

 

prietene nu am nimic, insa nu judeca cartzile dupa coperta, nu am fost la intrunire insa cunosc omul acesta, ii spune zoom sau simplu noi ii spunem zum, e un om de care ai sa te miri daca ii dai o sansa sa il cunosti cat de super baiat e, ... anu trecut la bacau a fost singurul care fara nici un ban , fara sa ii spunem a venit si a imporvizat un schimbator de viteze dintr-o bucata de lemn la un ZXR de al nostru.

 

 

SALUTARI DE LA RADAUTZI ZOOM si mai treci pe la satana la bar sa ne mai urcam pe abator! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Bacau a fos si prima intrunire la care am participat ( chiar si daca numai pentru o zi din 3 ) si mi s-a parut mai mult decat bine :D

Daca toate sunt cel putin la fel ca asta , nu ai cum sa te lasi de motociclism , indiferent de motivele care ar aparea :P

Salutari , multumiri organizatorilor , motociclistilor si fetelor care au delectat multimea :moto: & injuraturi soferilor chiori-ignoranti si cretini intaliniti pe drum pana acolo :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toti ,apropo de intruniri sa aveti mare grija pe unde va lasati echipamentu , cisme ,casti pt ca unui bun prieten de la braila I S A FURAT GEACA DE MOTOR la intrunirea de la bacau ,si tocmai din cort ...naspa rau astia oameni nu!!!!!!!

nici nu ma mir, ca din 5 in 5 minute vedeam cate un grup de 2-3 purandei negriciosi care emanau miros de prelandez, mai ciudat insa a fost faptul ca tot asa de des vedeam si jandarmi care din cate se pare nu au luat nici o masura pt a evita furturile.si ma indoiesc ca nu au dat ochi in ochi niciodata ca sa ii dea afara din campus...deh, asta e...

organizarea super buna, mancarea la fel si de toate felurile, berea la halba ieftina dar diluata cu apa cred ca n'am reusit deloc sa ma imbat :moto: , galagie la maxim din toate directiile,poate prea multa chiar , singura intrebare la care vreau sa-i aflu raspunsul : de ce au fost mult mai putini ca in anii trecuti? :D

noroc :D

post-35648-1244617018_thumb.jpg

Editat de cristi cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vi s-a parut animalul ala de duminica dimineata de la ora 7 : " HAIII, toata lumeaaaaaaa. Strangeti corturileeee. Bacauuuuuuuu"

Mai marlane, daca citesti pe aici, eu si probabil toti cei care dormeam atunci iti dorim moarte in chinuri si copii handicapati. Cei ca tine definesc termeni precum cocalar. Mi se face scarba cand va vad!

 

-nu ma mira deloc faptul ca s-au furat lucruri. in urma cu 3 ani( tot la Bacau) unui prieten i-au furat cizmele din cort in timp ce dormea. -prea multi tigani au avut acces in camping. nu ar fi trebuit sa fie nici unul. prea multi oameni care nu au avut treaba cu motociclismul in general au intrat in camping. nu aveau ce cauta acolo.

-la intrare ar fi trebuit sa stea organizatorii, nu un paznic cu niste fete care sa incaseze bani si sa li se rupa de orice.

-cum de nu au mai ramas patchuri ?

-la un moment dat, imaginea din camping mi se parea rupta din costinesti. unu chiar a incercat sa puna manele la o terasa, noroc cu Mex care l-a linistit in stilul sau caracteristic

 

un sfat pentru organizatori: stiu ca insula asta e un loc foarte frumos din Bacau, dar poate nu pentru o intrunire moto. Sper sa gasiti o locatie mai buna pe viitor, undeva la cel putin vreo 10 km de oras; cred ca lucrurile astea se aduna si de aia nu mai vine lumea ca in alti ani

Asfalt uscat !

 

ps: cel mai frumos la intrunirea asta a fost ca m-am intalnit cu prietenii mei

post-10687-1244623802_thumb.jpg

post-10687-1244623821_thumb.jpg

post-10687-1244623833_thumb.jpg

post-10687-1244623851_thumb.jpg

post-10687-1244623868_thumb.jpg

post-10687-1244623890_thumb.jpg

post-10687-1244623900_thumb.jpg

post-10687-1244623919_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi ca pe UNII din organizatori ii preocupa citi motociclisti intra, citi s-au simtit bine etc esti tare idealist.

Pe unii dintre cei care au organizat ii intereseaza doar strict numarul de platitori la intrare, indiferent de forma de locomotie (bicicleta, role, caruta cu coviltir, scuter, ATV, etc.). Intrunirea asta este un bizniz. :D

Din punctul asta de vedere singura intrunire adevarata pe care am vazut-o a fost cea de anu' trecut de la Risnov unde s-a intrat pe baza de permis categ. A si nu vedeai roata de scuter. :moto:

 

 

Esti sigur? Eu am intrat cu permis A1 , ba chiar am luat si Diploma pt cel mai tanar motociclist :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu ce s-a scris mai sus.La intrare am primit pentru cei 20 de ron fix o banda colorata de marcaj la mana.Nu bilet-evaziune fiscala grosolana,nu o emblema,nu nimic,nici macar un bine a-ti venit,nimic pentru amintire desi acasa pastrez o gramada de insigne si imprimeuri d ela intalneli de la SIBIU,BV,BUCURESTI,CONSTANTA.SA va spun ce am primit la Constanta?Un rom de incalzeala,sapca cu Peugeot,o mana de prezervative si un larg bine a-ti venit si inca un pahar de roM de calitate.Intalnire de castig.Berea la pahar era vai steaua ei.Am preferat sa beau doar la sticla-4 ron Ursus si la noi la terasa este 2,5 ron.Am luat o gura dintr-un pahar si l-am aruncat si am demonstrat unui amic ca dintr-o sticla se faceau lejer 2 pahare care ar fii trewbuit sa fie initial de 400ml.Praf in ochi.Deja ma gandesc serios sa nu mai merg la intalniri decat gandit inainte daca merita sau nu.

 

Cred ca de ei era vorba cand ai spus manelisti,nu de mine! :moto: Sincer cred ca ai spus bine.Am incercat sa schimb cateva impresii cu ei si... ale noastre e mai tari ca are in bord 350! :D Spune totul,nu?

post-6602-1244711052_thumb.jpg

post-6602-1244711106_thumb.jpg

post-6602-1244711136_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vi s-a parut animalul ala de duminica dimineata de la ora 7 : " HAIII, toata lumeaaaaaaa. Strangeti corturileeee. Bacauuuuuuuu"

Mai marlane, daca citesti pe aici, eu si probabil toti cei care dormeam atunci iti dorim moarte in chinuri si copii handicapati. Cei ca tine definesc termeni precum cocalar. Mi se face scarba cand va vad!

 

-nu ma mira deloc faptul ca s-au furat lucruri. in urma cu 3 ani( tot la Bacau) unui prieten i-au furat cizmele din cort in timp ce dormea. -prea multi tigani au avut acces in camping. nu ar fi trebuit sa fie nici unul. prea multi oameni care nu au avut treaba cu motociclismul in general au intrat in camping. nu aveau ce cauta acolo.

-la intrare ar fi trebuit sa stea organizatorii, nu un paznic cu niste fete care sa incaseze bani si sa li se rupa de orice.

-cum de nu au mai ramas patchuri ?

-la un moment dat, imaginea din camping mi se parea rupta din costinesti. unu chiar a incercat sa puna manele la o terasa, noroc cu Mex care l-a linistit in stilul sau caracteristic

 

un sfat pentru organizatori: stiu ca insula asta e un loc foarte frumos din Bacau, dar poate nu pentru o intrunire moto. Sper sa gasiti o locatie mai buna pe viitor, undeva la cel putin vreo 10 km de oras; cred ca lucrurile astea se aduna si de aia nu mai vine lumea ca in alti ani

Asfalt uscat !

 

ps: cel mai frumos la intrunirea asta a fost ca m-am intalnit cu prietenii mei

 

 

 

trebuia sa ne strangem o mana de oameni si sa merem sa-i facem o vizita lu tzaranu ala care i-a dat masa microfon....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu ma mir, ca din 5 in 5 minute vedeam cate un grup de 2-3 purandei negriciosi care emanau miros de prelandez, mai ciudat insa a fost faptul ca tot asa de des vedeam si jandarmi care din cate se pare nu au luat nici o masura pt a evita furturile.si ma indoiesc ca nu au dat ochi in ochi niciodata ca sa ii dea afara din campus...deh, asta e...

organizarea super buna, mancarea la fel si de toate felurile, berea la halba ieftina dar diluata cu apa cred ca n'am reusit deloc sa ma imbat :moto: , galagie la maxim din toate directiile,poate prea multa chiar , singura intrebare la care vreau sa-i aflu raspunsul : de ce au fost mult mai putini ca in anii trecuti? :D

noroc :D

de ce? pentru ca am plecat eu cu motorul in grecia! salutari din skala - lakonia :kiss:

Editat de cipenyrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca multi tampiti s-au apucat de motociclism avand minte de popa, secretar de partid, administrator de bloc sau tzatza de cartier. Pentru cei care ne plictisesc cu obligativitatea echipamentului de protectiesi pentru cei care stiu foarte bine care e atmosfera la o intalnire de genul asta dar se asteapta sa gaseasca o manastire de maici ( sau de taici, daca vreti...) suptul bancnotei Botswanei este cel mai bun indemn... Ce dreq, am citit topicul si unii sunt parca rupti din gazeta de perete a filialei de internet a partidului Romania Mare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca multi tampiti s-au apucat de motociclism avand minte de popa, secretar de partid, administrator de bloc sau tzatza de cartier. Pentru cei care ne plictisesc cu obligativitatea echipamentului de protectiesi pentru cei care stiu foarte bine care e atmosfera la o intalnire de genul asta dar se asteapta sa gaseasca o manastire de maici ( sau de taici, daca vreti...) suptul bancnotei Botswanei este cel mai bun indemn... Ce dreq, am citit topicul si unii sunt parca rupti din gazeta de perete a filialei de internet a partidului Romania Mare....

... posteaza poze cu cei in culpa :bounce:) aia care sunt rupti din gazeta de perete....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smakalan. Eu eram cel de pe balta. Nevasta vrea sa divorteze. Eu eram la munca!!!

 

:D nasol prietene ... dar poate totusi nu se ajunge la divort :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...