Sari la conținut

[u]jawa Sau Ij [/u] K Durata A Pieselor K Manevrabilitate


OLY
 Share

Postări Recomandate

Te rugam noi frumos, incearca sa nu mai scrii in stilu' asta ca ne dor ochii.

On Topic: nici una, nici alta, ci un 125 (ca sa fii legala) occidental nou nout (ca sa n-ai probleme vreo 2 ani cu ea pana upgradezi). :cheers: parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moto_comuniste

Te rugam noi frumos, incearca sa nu mai scrii in stilu' asta ca ne dor ochii.

On Topic: nici una, nici alta, ci un 125 (ca sa fii legala) occidental nou nout (ca sa n-ai probleme vreo 2 ani cu ea pana upgradezi). :cheers: parerea mea...

 

... mda, are dreptate! Dar daca o sa cauti putin in Coltul Comunistelor o sa gasesti raspunsuri si la aceasta intrebare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

ij la manevrabilitate si comfort, jawa sucks la fazele astea! in schimb jawa e ceva mai fiabila ca set motor in rest ambreiajul sucks... nu, jawa nu e pt. incepatori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca ambreiaju suks la java ta. ( java lu stress pleaca de sub tine cu ambreiaju tras :D :baldy: ) :cheers:

 

On topic: Acum sunt subiectiv: Iju se manevreaza destul de bine, adica eu sunt cam incepator si nu am avut nici un incident major pe ij ( fratemiu ( binox ) si stress, ciocu mic :baldy: )

Cu java nu stiu ca nu am mers da mi se pare mai inalta si automat la viteze mai mici cred ca e mai greu de controlat fara de ij

Editat de misha'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

jawa e mai greu de controlat decat ijul si la viteze mari pt. ca are centrul de greutate mai sus decat ijul, foarte sus as putea spune! ijul il manevrezi mai usor si pe loc chiar daca e mai greu, e mult mai bine echilibrat! :cheers:

 

iar ambreiajul la jawa... well, e boala lor si nu prea ai ce ii face decat sa repari, sa se strice, sa repari iar... (nu ma refer la reglaje)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. incepatori minskul e solutia pt. ca un motor usor de expluatat, usurel, si bun (depinde de fostul proprietar"

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

depinde...... de obicei minsku' e cel mai bun da' el are gixxer si daca isi lua minsk la plecarile in tara se plictisea grav de tot! si asa nici cu jawa nu cred sa atinga vreo viteza supersonica :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde...... de obicei minsku' e cel mai bun da' el are gixxer si daca isi lua minsk la plecarile in tara se plictisea grav de tot! si asa nici cu jawa nu cred sa atinga vreo viteza supersonica :crack:

 

Eh... acuma si tu... pentru prietena mai inchizi un ochi, o supapa, mergi mai incet intr-un cuvant! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN primul rand multumiri stress'ului fara de care nu-i reparam jucaria fetii si cam gata nu mai e de ales JAWA e deja in familie ........o sa plang ceva k deja eu am probleme cu a 2-a dar cum zicea si.......mai inchid o supapa k e si ea incepatoare .... multumiri doctorului stress inca o data :crack: m-a initiat in 2t si pe mine :blbl: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...