Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor,

 

Ar fi fain de stiut din timp ora si locul plecarii, sa vedem poate reusesc sa ma inscriu si eu :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Ar fi fain de stiut din timp ora si locul plecarii, sa vedem poate reusesc sa ma inscriu si eu :laugh:

salutare! Scriu si un anunt: din cauza racelii care o am in mine nu ma aventurez maine niciunde. Nici starea de spirit nu e prea buna. Nu zic, poate o minune ma va face ok pana maine. Deci adunati-va si vedeti unde mergeti. Berty a fost azi la Lipova cu Atti (ia mancat in poponeata)dupa pisoarca aia de apa. Titi, Gaby (FJR), Nicu, sunati-l si pe Cucunu sa se trezeasca, Golumbu, etc. Stabiliti-va unde va intalniti si de acolo vedeti voi. Sanatate!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu Titi (Vest), Clau cu TA mov si Atti... noi venim maine la ora 12 in peco Luk-oil pe dreapta din Ar Nou (sensu spre TM). Ne vedem acolo! Venim si noi cu grupul spre Lipova prin spate pe Fantanele, Frumoseni, etc. Din Lipova venim spre Arad pe Valea Muresului si o luam din Paulis spre Siria sa mergem la cetate sa stam ca ramele la soare. :D

 

Bau! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-zoo de forum! Am postat de doua ori ca nu o postat ce am scris :laugh:)

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siria sa mergem la cetate sa stam ca ramele la soare.

Mai concret?

Urcati la cetate? Cu motoarele? pe jos? Fii mai explicit

Daca e asa, nu prea ne potrivim

 

Eu am urmatorul plan: la ora 12 voi fi la benzinaria MOL de pe Iuliu Maniu, de acolo plec(am) la Zabrani la Luci la o cafea, Lipova - Paulis - Siria (fara urcat la cetate sau stat la soare - eventual urcat la manastirea Feredeu si stat acolo la soare+liniste) - Arad

Dupa cum merg treburile, probabil voi fi eu, Tunde si Gaby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai concret?

Urcati la cetate? Cu motoarele? pe jos? Fii mai explicit

Daca e asa, nu prea ne potrivim

 

Eu am urmatorul plan: la ora 12 voi fi la benzinaria MOL de pe Iuliu Maniu, de acolo plec(am) la Zabrani la Luci la o cafea, Lipova - Paulis - Siria (fara urcat la cetate sau stat la soare - eventual urcat la manastirea Feredeu si stat acolo la soare+liniste) - Arad

Dupa cum merg treburile, probabil voi fi eu, Tunde si Gaby

 

Eu am crezut ca ramane intalnirea oficiala la Luk-Oilu din Ar Nou cum se discuta prima oara pe forum.

M-am gandit in felul urmator: Toata lumea sa se fi intalnit in acelasi loc, la aceasi ora. Se merge pe varianta din spate spre Lipova cu oprire la Luci la o cafa cine bea, cine nu la o vorba , etc. De acolo toata lumea in continuare spre Lipova unde banuiesc ca se face o mica pauza de ceva cateva minute. Si intoarcerea pe Valea Muresului pana in Paulis de unde o luam spre Siria. Daca zici ca si tu ai in plan spre Siria, atunci tot grupul pana in Siria si de acolo fiecare unde doreste. Voi la Feredeu noi sus la ceate cu motoarele. Defapt la 50-100 m de cetate, pana la acele pietre mari. De acolo 100 m pe jos si stat sus 30-40 min sau cat ne simtim bine. De acolo directia Arad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea., 3,4 Motociclisti nu puteti cadea la o intelegere de traseu..?,poate ar mai merge si altiii,dar se pare ca ne plangem de gropi ..si voi le cautati cat mai mult ..in loc de asfalt bun si uscat ....,distractie sa aveti.,asteptam poze ....asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea., 3,4 Motociclisti nu puteti cadea la o intelegere de traseu..?,poate ar mai merge si altiii,dar se pare ca ne plangem de gropi ..si voi le cautati cat mai mult ..in loc de asfalt bun si uscat ....,distractie sa aveti.,asteptam poze ....asfalt uscat

Pai eu vreau sa cad de acord, altfel nu as mai posta pe forum si ma i-au si ma duc. Singura informatie de pana acuma despre iesirea de maine spre Lipova este ora 12 Luk-Oil AR NOU! Eu asa am anuntat lumea cu cine am mai reusit sa vorbesc. Si am zis ca mergem si noi pe varianta din spate spre Lipova sa fim cat mai multi motociclisti asa ca deschidere de sezon. Pe mine unu si personal nu ma intereseaza asa mult Lipova ca am fost azi... dar am zis ca ar fi frumos sa fim mai mult sa mai vorbin, sa vedem ce mai face fiecare. Daca chiar nu se poate stabili o ora si un loc comun atunci asta e, ne descurcam fiecare. Dar nu asta e intentia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea., 3,4 Motociclisti nu puteti cadea la o intelegere de traseu..?,poate ar mai merge si altiii,dar se pare ca ne plangem de gropi ..si voi le cautati cat mai mult ..in loc de asfalt bun si uscat ....,distractie sa aveti.,asteptam poze ....asfalt uscat

Nu iti face tu probleme, ca ne intelegem noi pana la urma, cu sau fara gropile din asfalt :laugh:

 

Dar nu asta e intentia!

Corect

Ideea e ca nu ma incanta sa ma traversez tot orasul

Hai sa ne intalnim atunci la 12:15 la ultimul sens giratoriu din Aradul Nou, spre Sanicolaul Mic

Voi veniti de la Lukoil Aradul Nou si noi venim de la Mol Iuliu Maniu

Na, am rezolvat-o si pe asta

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti face tu probleme, ca ne intelegem noi pana la urma, cu sau fara gropile din asfalt :laugh:

Ok, ne vedem la sens-u de sub viaductu de tren la 12:15! Daca e ceva ne auzim la telefon!

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu vreau sa cad de acord, altfel nu as mai posta pe forum si ma i-au si ma duc. Singura informatie de pana acuma despre iesirea de maine spre Lipova este ora 12 Luk-Oil AR NOU! Eu asa am anuntat lumea cu cine am mai reusit sa vorbesc. Si am zis ca mergem si noi pe varianta din spate spre Lipova sa fim cat mai multi motociclisti asa ca deschidere de sezon. Pe mine unu si personal nu ma intereseaza asa mult Lipova ca am fost azi... dar am zis ca ar fi frumos sa fim mai mult sa mai vorbin, sa vedem ce mai face fiecare. Daca chiar nu se poate stabili o ora si un loc comun atunci asta e, ne descurcam fiecare. Dar nu asta e intentia!

Frumos ar fi ca motociclistii aradeni sa colaboreze,sa discute si sa organizeze asfel de actiuni/iesiri...,fara prea multe pretentiii,placerea pe doua roti si comunitatea e de ajuns...ptr.ca o idee ,traseu..,sa devina o placere inpreuna pe doua roti....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi ca motociclistii aradeni sa colaboreze,sa discute si sa organizeze asfel de actiuni/iesiri...,fara prea multe pretentiii,placerea pe doua roti si comunitatea e de ajuns...ptr.ca o idee ,traseu..,sa devina o placere inpreuna pe doua roti....

Parcă ai fi activist de partid :laugh:

Vremea lozincilor a trecut de vreo 20 ani

Dacă vrei să vii, eÂşti binevenit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi ca motociclistii aradeni sa colaboreze,sa discute si sa organizeze asfel de actiuni/iesiri...,fara prea multe pretentiii,placerea pe doua roti si comunitatea e de ajuns...ptr.ca o idee ,traseu..,sa devina o placere inpreuna pe doua roti....

 

ACTIVISTULE :laugh:)))

 

 

si eu vreau sa ies ca mi-am pregatit si eu moto pt sezon. dar sincer nu as preferea gropile din josul lipovei....

 

daca e cineva interesat de Nadlac Tm Deva ...deci in directiile astea ....eu as merge maine sa invart roata putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACTIVISTULE :laugh:)))

 

 

si eu vreau sa ies ca mi-am pregatit si eu moto pt sezon. dar sincer nu as preferea gropile din josul lipovei....

 

daca e cineva interesat de Nadlac Tm Deva ...deci in directiile astea ....eu as merge maine sa invart roata putin

petrom micalaca la ora 13.30 se merge catre deva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand domnul Kato multa sanatate si sa te faci repede bine !

 

In al 2'lea rand, pentru mine drumul Paulis-Siria-Arad este o groaza (adica sunt satul de el de numa) ... deci ... parca as prefera sa aleg alt traseu ... poate cel catre Savarsin (Deva e cam mult daca se pleaca la13.30-14.00) ...

 

Oricum, distractie tuturor ! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine adica sambata la ora 11.30 plec catre timisoara, cine vrea sa mi se alature sa fie la 11.15 in OMV la iesire din Aradul nou catre TM,viteza de croaziera 120

Merg la Sorin la Bar , va fi si o parada moto,

Mesaj completat

o fost foarte bine singur , cred ca de acum inainte asa ma voi duce peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campania "Sa ne respectam in trafic !" continua si in 2011 in data de 6,7,8 mai cu participarea a mai multor cluburi si asociatii moto si cu ajutorul tuturor motociclistilor din judetele respective si nu numai.In 2011 campania va fi internationala fiindca traseul traverseaza si o parte din Ungaria(doua judete) iar la noi in tara trece prin patru judete(Bihor,Salaj,Maramures,Satu Mare).Cluburile si asociatiile care si-au anuntat prezenta sunt urmatoarele:Jud. Bihor-HawksMC,White WolvesMC,Black EaglesMC,AS Wild Hawks;jud.Satu Mare- Eagle Bikers,VikingMC,Dust Riders;jud. Maramures- Rock N'Road,Nord 6 Riders;Salaj -MesesMC;jud. Arad- Arad Bikers;Ungaria-Abranyi Lovagok MSZ,Hatarok Nelkuli Egyesulet,H B M E,Keresztesi Lovagok,Anonymus ME,Bekesi MBK,Keleti ME.Cei interesati pot lua legatura(paginile web a cluburilor) cu cei amintiti mai sus pt. a afla traseul si alte detalii legate de eveniment. Asfalt uscat si respect reciproc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, Duminica 27.Mar.2011 se face o plimbare de vreo 220 km. :laugh:

 

Traseul este urmator: Arad - Capruta - Gurahont - Ineu - Arad!

 

post-21584-1301145079_thumb.jpg

 

Intalnirea la BILLA ora 11:00 sa luam de papa, de fript ceva pe la mijlocul traseului.

 

Deocamdata atata, astept sa se prezinte participanti! Vremea se pare a fi buna. Poate azi se inoreaza putin.

asta pt cei care nu s-au uitat pe celalalt topic, specific, ca bastinasii din zona mi-au spus ca de la capruta la gurahont e asfaltat tot, e o portiune de 2 km in slatina de mures care nu e, deci puteti veni si cei cu motoare strict de sosea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu sunt curios cum e drumul capruta-gurahont, asa ca dupa ce va intoarceti, anuntati starea drumului.

Drum bun.

 

 

 

cam nasol, nu-i de cbr, e doar o parte asfaltat.

Mesaj completat

eu duminica asta planuiesc o iesire la Oroshaza la o baie, sunt cam 150 km dus-intors, intrarea 1500ft ( pt ca merg de la ora 15 ora ungariei ) altfel ar fi 2250, cine se baga ? Singur nu ma duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doritori la o iesire in Ungaria la Szeget sunt ?

cu o posibila plecare la 13:00-13:30...

Mesaj completat

Doritori de o iesire in Ungaria la Szeget la un gulas sunt ?

Cine e pentru ne vedem la 13:00-13:15 peste drum de Ziridava la pizzerie in fata, fosta posta mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cu Florian si inca 3 bikeri , in Serbia cu timisorenii. AR-TM- Varset Retur 270km.la o clisa prajita.

 

Daca nu mergeam .veneam cu tine , ROly,la Szeged ca asa Gulas ca si acolo, nu este in zona :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cu Florian si inca 3 bikeri , in Serbia cu timisorenii. AR-TM- Varset Retur 270km.la o clisa prajita.

 

Daca nu mergeam .veneam cu tine , ROly,la Szeged ca asa Gulas ca si acolo, nu este in zona :)))

 

si noi am fost 3 motoare si o masina si a fost ok

drumu in schimb a fost o dezamagire totala..

mai proaste ca la noi (parerea mea) cel putin pana la Szeget

ca nu am avut parte de autostrazi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...