Sari la conținut

Planuri De Excursii...iesiri Organizate...plimbari De Duminica


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nea Nicu,ne zici si noua pe unde v-ati plimbat? io nu-mi dau seama... :bigstar:

apropo...felicitari cu africana,la cat mai multi kilometrii in cocoasa ei! :D

 

Pai tu nu mai te uita printre fumuri la monitor ca vezi ca prin ceata tot. Se vede CLAR drumul prin Lipova, iesirea , etc. Mai iesi si tu din anonimat in saracia mea... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care vor sa participe la intrunirea bike on ice si nu pot pleca de vineri sunt asteptati sambata orele10-10.30 in parcare complex real deva de unde se pleaca spre intrunire rog pt steptare si anuntarea cu prezenta sunati la 0721656301 calutz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Free Bikers si citiva prieteni ne stringem la Cafenea Koson (aproape de sensul giratoriu de la Hotel Deva cum mergi spre centrul vechi) la ora 10.00. Se vor vedea motoarele pe trotuar. Speram sa plecam maxim la ora 11.00. Cine merge spre Bike on Ice ( Hateg ) este binevenit sa ni se alature la un ceai cald si apoi la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Traseul pentru duminica, 13 martie (click)

Plecarea de la Petrom Micalaca la 09:30

Wow, esti pus pe fapte :) Ai ce baga pentru tura de o zi :laugh:

 

Si mai exact ce se gaseste la destinatie? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai exact ce se gaseste la destinatie? :)

Destinația :)

De fapt, punctul de întoarcere spre casă

 

Primiti unul mai "puturos" cu voi ?

Eu primesc pe oricine, dar nu aÂştept pe nimeni, decât în limite rezonabile, pentru ca vreau să fiu în Arad seara la 18:00

Impetuozitatea ta este de admirat, dar sincer, nu te văd facând peste 500 km în 8 ore cu motor de 125 cm3 :laugh:

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul pentru duminica, 13 martie (click)

Plecarea de la Petrom Micalaca la 09:30

Mosu, drum bun! Prea lunga tura asa dintr-o data. Eu propun pentru inceput o dezmortire pe ruta Arad-Fantanele-Alunis-Zabrani-Neudorf-Lipova-Paulis-Arad. Aprox 100-120km. Plecarea Duminica . Locatia si ora ramane sa o fixam de comun deacord. As zice undeva in jurul orei 12 de la statia Lukoil de langa Service Aradul Nou inspre directia Timisoara.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mosu, drum bun! Prea lunga tura asa dintr-o data. Eu propun pentru inceput o dezmortire pe ruta Arad-Fantanele-Alunis-Zabrani-Neudorf-Lipova-Paulis-Arad. Aprox 100-120km. Plecarea Duminica . Locatia si ora ramane sa o fixam de comun deacord. As zice undeva in jurul orei 12 de la statia Lukoil de langa Service Aradul Nou inspre directia Timisoara.

De la Paulis am putea incerca un Siria, poate se mai usuca problema pana Duminica! Si kilometri nu-s nici 100 Arad-Lipova-Arad. Mers pe Fantanale si venit pe Valea Muresului. Is in jur de 80-85 km. Stiu ca am fost de o gramada de ori :laugh:

In principiu ramane traseu asta. Eu as zice sa incepem cu Siria, si continuat cu Lipova sa pot lua si apa minerala! :D Ca daca umplu motoru inainte cu sticle numai urc la Siria ... hai ca ne auzim. Vremea se anunta buna si destul de calduroasa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o sa ii dau gaz ca e mult drum, cine nu ii da :P

Ce fain te-ai scos de la intrebare :laugh: :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Nu degeaba are 2 facultai la activ...

Nu se pune, ca nu are masterul la niciuna :D

 

Revenind la topic: s-a schimbat modificarea, plecarea la Teius trebuie sa o aman cu cel putin o saptamana, deci vin si eu pe traseul tau, Kato

Cu doua amendamente (propuneri):

  1. sa plecam cel tarziu la 11, temperatura va fi mai mult decat favorabila (13-14 grade)
  2. sa ne oprim la Zabrani la Luci (fost Kawa KLE, actual MotoGuzzi Quota) sa bem o caaaaafăăăăă :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu primesc pe oricine, dar nu aÂştept pe nimeni, decât în limite rezonabile, pentru ca vreau să fiu în Arad seara la 18:00

Impetuozitatea ta este de admirat, dar sincer, nu te văd facând peste 500 km în 8 ore cu motor de 125 cm3 :D

ohoo, acum am vazut pana unde se merge :laugh:

nu mai ma bag ca nu-mi mai gasesc "chilotii de tabla"* (sunt mai moi decat saua mea :P ) si nici bugetul nu ma tine...

 

*nu am mai fost de ceva vreme la un drum mai lung si nu mai am antrenamentul de stat in sa pt o tura mai mult de 100 km fara oprire... :|

Editat de maradeanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce fain te-ai scos de la intrebare :D :P :P

eu ii ziceam altfel...ii dau gaz, cine se tine de mine bine ...cine nu, nu..ramane in urma :P

 

posibil sa vin si io...numa nu dimineata tare... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...