Sari la conținut

Taxi Vs. Gilera


Reddog
 Share

Postări Recomandate

- E, ai vazut ca e periculos? Acuma sper ca ti-a venit mintea la cap si vinzi motoreta!

- Da...o vand ....sa-mi iau una mai mare :crack:

 

 

 

Ah, ce tare esti !!! Nu mai pot de ras. Esti de-al meu !!! :blbl: :D :ok: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre paw-wawule, esti un mare bulanos :D

 

Acuma gata cu cascadoriile, ti-ai luat din plin portia, deja incepe sa devina serios asa ca baga la cap si de acum incolo mergi cu toti ochii deschisi, inlusiv aia de la ceafa. Da, asa e , orice misuna pe drum ti-e dusman si vrea sa te dea jos.

Spunea mai demult unul dintre noi, cu state mai vechi pe dihanii : Daca dupa aia poti sa te ridici si sa mergi pe picioarele tale acasa, se cheama ca a fost un accident "bun". Daca si motocicleta mai poate fi folosita dupa aia, a fost un accident "excelent". :ok:

 

Recuperare rapida iti doresc, sa te poti apuca de reparatii :crack:

P.S. Cu familia - stai linistit ca le trece...mi-aduc aminte cum ma luau pe mine cand aveam mana in gips :

 

- E, ai vazut ca e periculos? Acuma sper ca ti-a venit mintea la cap si vinzi motoreta!

- Da...o vand ....sa-mi iau una mai mare :blbl:

Pow- Pow Axa are dreptate! Gata cu scamatoriile ! Gilera este o foarte buna prietena nu se supara daca o mai julesti un picut , dar sistemul tau osos ar putea sa protesteze un pic mai mult fata de aceste solicitari! :ok: Familia cred ca niciodata nu se va impaca cu acesta pasiune ! Daca ai nevoie de asistenta pentru identificare si un imprumut ca sa iti definitivezi actele te pot ajuta cu placere ! Bogdan 0724525741 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da chiar el e (adica Eu)......Ma prins blestemul lui Katana........

 

Veneam din Preoteasa am facut stanga peste Dambovita si am bagat mana in gaz (50-60km/h)....la Opera Center am luat primul semafor pe galben nu aveam destul timp de franare si am preferat sa trec incetinind sa vad daca urmatorul se face rosu evident ca nu,.... dar pentru ca eram cu CBCRISTIAN am dat semnal dreapta si am inceput sa schimb benzile (el prinsese rosu)vrand sa-l astept inainte sa apuc sa ma apropii de bordura sa franez am vazut cu coada ochiului un ceva mare galben venind spre mine cu viteza din dreapta (era taxiul) am bagat mana in gaz sa scap de el(blestemul lui Katana) dar prea tarziu......m-am trezit sub "motor" cu piciorul stang imbarligat intr-o pozitie atat de ciudata in cat am crezut ca e smuls din sold....dar nu, nu am decat 2 entorse glezna si genunchi...(le multumesc extraordinar de mult lui Darku-pt. pantaloni....si lui Andrei pt. ghete fara care probabil aveam cel putin 1 fractura sau glezna scoasa total din atriculatie...)

 

SUNT INTREG... caprita e aproximati ok (traiasca caprele)

pagube-stop spart cu tot cu o parte din aripa si uport numar

-carenele pe partea stanga sparte

-semnal stanga fata spulberat (nu erau bucati mai mari de 1 tzanti pe jos

-ghidon starmb cred inca nu stiu daca e mai stramb decat inainte....

Cam atat cred si sper....maine dimineata sper sa pot sa merg la politie dupa care voi mai evalua o data pagubele materiale si sufletesti momentan rad ca bou ca am scapat... ma simt de parca am reinascut si sunt in scutece sub bradul de craciun.....

II MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA NU AM PATIT NIMIC si le multumesc si lui Cbcristian si lui Stege care m-au ajutat in seara asta sa ajung acasa impreuna cu capritza

lasa bre paw waw ca te faci tu bine da ai grija de jilerica ca imi vine sa plang de mila lor ca nu se gasesc piese si cind le gasesti...traiasca jilera :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paw, fa rost de o fasa elastica si niste voltaren (unguent). O sa faca minuni, iti spun eu.

 

Si chiar dc ti-am zis la tel., iti mai zic o data: insanatosire grabnica !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija omule.....bine ca esti ok...profita de "concediu" si baga o cura de tuicomicina...:D

Bafta si insanatosire grabnica!!!! :blbl:

 

P.S. Pe doamna cu coasa o cautam toti..mai mult sau mai putin ..mai nasol e atunci cand incepe dansa sa ne caute pe noi (e din trairile proprii). :crack:

P.P.S. Mai era postat si prin alte topicuri "imagineaza-ti ca esti invizibil in trafic"... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiene, pazeste-ti pielea... si oricat ti-ar fi motoreta de draga, odihneste-te cat mai mult posibil, nu te mai da artist. Lasa ligamentele sa se refaca pentru ca o sa ai sechele daca nu. Pup sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca exageratzi acum cu katana....!

 

Paw, relax..!

 

trebuie sa ne obisnuim cu iddea ca suntem expusi accid zilnik..

 

eu ma intreb cand o sa vina si randul meu, adika nici nu mai inteb,...

 

In Bucuresti, este Enduro fratzilor!

 

gata, imi cumpar cizme Enduro!

 

Ai grija paw si insanatosire grabnika!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult...in 7 zile sper sa fiu calare, dar cine stie.... problema e ca nu mai pot sa ma duc la identificare...nu ami am nici bani sa termin cu actele o sa raman pieton ceva timp....asta e o sa ma descurc ce daca o sa merg pe jos, ca in RATB nu ma urc mai bine alerg in genunchi tot bucurestiul,

 

Am si io nevoie de sfaturi ca deja toata familia si mandrele :ok: mi-au sarit in cap sa mi vand "motoru", io mai bine ma despart de mandra si renunt la mostenire decat pieton inca 20 de ani dar cum kakat fac?...sunt reoltati toti...sper sa fie doar de moment si sa le treaca repede ca deja mai au putin si cum ma vad trantesc cate una de mai bine asi fi dormit pe veci...

 

 

:crack: Paw, asa cum am vorbit la telefon ... da-mi un semnal cand vrei ajutorul meu!!

Neaparat sa ceri de la Udriste trimitere catre IML!!!! Maine sa_mi zici daca tre sa te ajut!!! Daca n_ai bani de iml iti dau eu numa' fa-ti toate expertizele acum!!!!

 

 

Nu ezita sa-mi ceri ajutorul!!! Inca sunt si io cu dosarul la Udriste si experienta e calda!!!!

Iti dau si un model de plangere penala superbeton in care tre sa treci martorii ....recomandabil majori si cel putin 2 (daca ai 3-4 e perfect) . Sa ai numele lor complet cu cnp-urile!!

 

Tine-ma la curent!!!!!! :D

 

Va multumesc mult inca o data....astept poate maine pot cobora sa ma uit la capritza...(poate ma dau si o tura de bloc ....sau mai bine nu ) dar in 3-4 zile sunt in sea...chit ca pasager daca nu pot schimba vitezele inca desi sper ca voi putea...

 

 

NU FII BOU!!! :blbl: sezi bland pe cooru tau !!!! PAUZA doo saptamani de-o pipa pacii si recoafat penele Pow-paw-buf-trosc !!!

 

Asculte sfaturile primite incapatanatule!!!!!

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Midecii de la universitar mi-au recomandat diclofenac 1% gel si flamexin de data asta fac macar 3 zile ce zic ei daca nu ma simt bine(desi vad ca ieri a fost ok ) schimb tratamentul...adica cu palinca cu sare si femei in picioare....(dupa ce am avut entorse la ambii denunchi asta a fost tratamentul si atunci am avut ambii genunchi muci asa ca la mine sechele sigur vor ramane din pacate)

 

 

"Cred ca-s invizibil,

Altfel n-am num sa-nteleeeg,

Cred ca-s invizibil,

Ori nu sunt la minte intreg..."

 

Insanatosire grabnica!Nu-ti mai forta norocul.La a cata tranta esti. ?:D

 

 

Pai din fericire pot sa spun ca nu am decat 2 trante cu minsk-ul, 5 cu capritza si asta e primul accident sper ultimul...

 

:crack: :crack: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult...in 7 zile sper sa fiu calare, dar cine stie.... problema e ca nu mai pot sa ma duc la identificare...nu ami am nici bani sa termin cu actele o sa raman pieton ceva timp....asta e o sa ma descurc ce daca o sa merg pe jos, ca in RATB nu ma urc mai bine alerg in genunchi tot bucurestiul,

 

Am si io nevoie de sfaturi ca deja toata familia si mandrele :crack: mi-au sarit in cap sa mi vand "motoru", io mai bine ma despart de mandra si renunt la mostenire decat pieton inca 20 de ani dar cum kakat fac?...sunt reoltati toti...sper sa fie doar de moment si sa le treaca repede ca deja mai au putin si cum ma vad trantesc cate una de mai bine asi fi dormit pe veci...

 

 

Insanatosire grabnica, Labus! Nu-i lua in seama pe ai tai, si mie mi-au spus la fel. Asa ca mi-am luat o bicicleta mai mare. Am capatat curaj. Fruntea sus si arde-l! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...