Sari la conținut

Vama Veche


demostene
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) fratzilor, eu am vb cu mai multi, dar se pare ca lumea se suceste.... asta e...

 

Eu cu moto nu pot veni ca e varza, nici o tura de oras nu pot da in momentul de fatza, in schimb, merg cu masina. Lumea care a zis ca vine, s-a sucit, pe motive intemeiate unii (ex :Pacasac) si altii, asta e.

Ideea care este, eu merg cu masina , si voi fii alaturi de cei care mai merg.

Intrebarea mea este cine mai merge din BV sau trece pe aici, sa ne intalnim si sa merg odata cu voi daca vretzi. Ma gandesc ca mai sunt unii altii si va mai pot ajuta la bagaje, alea alea. Astept raspuns si daca vretzi , ma puteti contacta la 0765521527 , 0723508720 , 0741071227. Tachemic .......:crack:))

 

+ de asta, mi-ar face placere macar sa va am aproape daca nu sunt intre voi :baldy: :) sa auzim de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu inteleg de ce va doriti sa mergeti cati mai multi in grup. Din cate am vazut cu cat se inmultesc motoarele, cu atat si opririle si timpul. Dar :) fiecare cum se simte bine

 

Eu cred ca o sa adopt drumul pe autostrada desi nu e nici o bucurie.

Chiar daca se merge pe la Ostrov, sa ajungi sa treci cu bacul pe seara, iar apoi drumul ala sa-l faci noaptea, cu caini, noroi pe sosea si ce o mai fi nu prea cred ca e o optiune fericita.

 

 

 

Drum bun, si sa speram ca e si vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, nu inteleg de ce va doriti sa mergeti cati mai multi in grup. Din cate am vazut cu cat se inmultesc motoarele, cu atat si opririle si timpul. Dar :) fiecare cum se simte bine

 

Eu cred ca o sa adopt drumul pe autostrada desi nu e nici o bucurie.

Chiar daca se merge pe la Ostrov, sa ajungi sa treci cu bacul pe seara, iar apoi drumul ala sa-l faci noaptea, cu caini, noroi pe sosea si ce o mai fi nu prea cred ca e o optiune fericita.

Drum bun, si sa speram ca e si vreme buna.

 

Ai dreptate cu multi in grup. Noi mergem in general 3 maxim 4. Poti sa mergi pe slobozia. E mai putin plictisitor decat autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ceu ce vor sa mearga in vama pe la calarasi-ostrov

 

tocmai am vb cu punctul de frontiere - in momentul de fata, bacul traverseaza dunarea numai cu masini mici - este dificil urcatul pe bac deoarece este o diferenta considerabila intre ponton di bac.

 

nu este sigur daca va circula sambata - pt cei interesati, sunati la 0242 311 441 - punct frontiera calarasi ostrov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: din motive obiective voi pleca din Bucuresti sambata dupa ora 17 :)

Exista intarziati ca mine care vor pleca la amiaza pe 29apr?

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi ne intalnim la ora 9, sambata dimineata, la Arc. Pe la 9:15 si 20 cel tarziu o luam din loc. O sa sunam atunci sa vedem daca circula bacul. In cazul in care se poate, o luam pe acolo, daca nu, autostrada... :)

Viteza de croaziera va fi lejera, se merge la consum :crack: Important e sa ne simtim bine si sa ajungem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda. La ora 12, vineri 28, voi fii in Agip-ul de la intrarea pe A2. Stau juma de ora si astept coechipieri. Daca nu si nu, ne vedem in vama la corturi.

 

Si inca ceva, deja am pasager, so...

 

Si eo dupa cum ai vazut plec Vineri.

Nu poti cumva sa pleci mai devreme sa mergem impreuna. Adica pe la 8 sau 9 de dimineata?

Si as prefera drumul pe la Urziceni ca e mai putin plictisitor decat pe A2.

Ce zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: din motive obiective voi pleca din Bucuresti sambata dupa ora 17 :)

Exista intarziati ca mine care vor pleca la amiaza pe 29apr?

 

:)

 

Daca plec in vama (un mare 'daca'), plec dupa sambata dupa amiaza.

 

Dar daca plec ... sub 150kmph nu stau decat in sate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.andnet.ro --> informatii utile -> situatia drumurilor nationale

 

din pacate nu scrie nimic de trecerile cu bacul din tara. eu vreau sa merg de vineri in macin si sambata sa ajung in vama. inca nu stiu daca se poate sau nu ajunge, dar o sa ma interesez.

 

 

 

DN 3 (Ostrov - Baneasa) 144+800-145+700 OSTROV (CT)-BANEASA (CT) apa pe o banda din carosabil Se circula dirijat pe un fir cu restrictie de viteza 40 km /h

Zona inundabila aflata sub urmarire si cu interventii preventive.

 

DN 3B (Calarasi - Fetesti ) 7+500-57+000 CALARASI (CL)-FETESTI (IL) Nivelul ridicat al apelor Dunarii Restrictie de tonaj 3.5 t si restrictie de viteza 30 km /h

Ruta ocolitoare pentru sectorul km 7+500 - 57+000 Calarasi - Fetesti : DN 21 Calarasi Drajna DN 3A Drajna Fetesti

 

DN 3B (Fetesti - Vladeni) 57+000-88+900 FETESTI (IL)-VLADENI (IL) Nivelul ridicat al apelor DUNARII Restrictie de tonaj 3,5 to si restrictrie de viteza 30 km/h.

Varianta ocolitoare DJ 212 Fetesti - Tandarei, DN 2A Tandarei - Intersectie DN 2A cu DN 3B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paw ...eu s-ar putea sa plec cu vreo 2 masini dupa mine..adica doua masini si 2 motoare (cu pasageri) vineri seara-noaptea ...daca o sa existe 2 locuri in masini si tu nu ai plecat pana vineri dupaamiaza..te sonez!!! :)

 

:crack:

Ba. In limitele de viteza prevazute de lege. 40 in oras, 120 pe autostrada. Aia 10 ii tin pentru "neprevazute".

 

Serios vorbind. Am pasager si nu am bani de spart pe prea multa benzina. Voi merge cam cu 120. Km/h.

 

Bai Stege, fii sincer mah si spune ca de fapt si de drept ai acul blocat la 120 Km/h..asa ca s-a solutionat problema :)

 

Bafta mann si drum bun !!!

Editat de wolf4mwolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar parea ca vin si eu,probabil cu Vulcanu' :) !!! Cu Hondita vine Janel :) ...Amindoi fara pasager (cel putin eu...) asa ca...doritori...preferabil PASAGERE. :crack: ...Oricum,am 2 corturi,unu' e cu 2 dormitoare...loc de cazare girla...

Plecarea probabil de vineri,pe la 2.00-3.oo,cand sper sa scap de la scirbici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma trezesc atat de dimineata. La 12 voi fii la benzinaria aAgip de langa A2. La 12:30 ma avant pe turbo-zone.

Voi merge, daca nu e vant sau ploaie cu ~120.

 

 

Unde este acel Agip ???

Poate voi fi si eu acolo (daca aflu exact unde este acel Agip) cu una bucata moto si una bucata masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ametisto, tu ce faci suflete de 1Mai? Vreun special cu 150HP te are in spatele lui? Vii sau ce faci? Ne vedem pe plaja?

 

Samba!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

nu ma are nimeni in spate din pacate :)

nu stiu daca vin ca n-am cu cine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...