Sari la conținut

taxi - pericol extrem


N-X-R
 Share

Postări Recomandate

in caz ca mai intereseaza pe cineva:

 

 

Motociclistul se numeste Rizea Elvis,28 de ani este din Selimbar;moto= honda cbr 954

are probleme cu coloana in 2 locuri, o vertebra este fracturata iar cealalta este miscata de la locul ei , aseara a fost operat si ii s-a eliberat maduva de aschiile osoase care au intrat pe canal si a fost fixata cu tije in 6 suruburi; din cauza asta nu isi poate misca inca picioarele, medicii spun ca ar trebui sa se vada rezultatele intre 24 si 48 de ore, daca nu e nici o imbunatatire ... va ramane paralizat de la solduri in jos; problema mare e alta, are ambii plamani afectati si plini de sange din cauza coastelor rupte (2 mai precis) si din cauza impactului.

din momentul in care a fost preluat de smurd a fost sedat si incontinuare ramane asa pana ce isi va putea folosi un procentaj bun din plamani ptr ca acum respira artificial, din pacate doctorii raman rezervati in privinta starii lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca mai intereseaza pe cineva:

 

 

Motociclistul se numeste Rizea Elvis,28 de ani este din Selimbar;moto= honda cbr 954

are probleme cu coloana in 2 locuri, o vertebra este fracturata iar cealalta este miscata de la locul ei , aseara a fost operat si ii s-a eliberat maduva de aschiile osoase care au intrat pe canal si a fost fixata cu tije in 6 suruburi; din cauza asta nu isi poate misca inca picioarele, medicii spun ca ar trebui sa se vada rezultatele intre 24 si 48 de ore, daca nu e nici o imbunatatire ... va ramane paralizat de la solduri in jos; problema mare e alta, are ambii plamani afectati si plini de sange din cauza coastelor rupte (2 mai precis) si din cauza impactului.

din momentul in care a fost preluat de smurd a fost sedat si incontinuare ramane asa pana ce isi va putea folosi un procentaj bun din plamani ptr ca acum respira artificial, din pacate doctorii raman rezervati in privinta starii lui.

chiar ca este un accident foarte nasol.Din pacate hemoragiile interne sunt imprevizibile si exista posibilitatea ca si alte organe sa fi fost afectate pe langa plamani, ceea ce ar complica si mai mult situatia.Sper sa scape si cat mai putine traume.Ce sa zic, te iei cu mainile de cap cand vezi cat de usor iti poate nenorocii viata un fier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat, foarte urat accident. Sper spre binelele lui, sa se refaca cat mai repede , si fara sechele.

 

cat despre rahatu ala de taximetrist... ce sa mai zicem.. va scapa, cum scapa toti in rahatu asta de tara. Si va avea si carnetu inapoi, si va conduce linistit taxiu lui de rahat, iar baiatu asta risca sa ramana paralizat pe viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca incidentele in care sunt implicati taximetristii au doua cauze...legea care nu ii rupe cand ii autorizeaza sa transporte persoane si faptul ca nu prea exista "meseria" de taximetrist. Orice disponibilizat din banii de salarii compensatorii isi ia un logan galben..si se face taximetrist in romania. El poate are permis de la 20 de ani...dar nu a avut niciodata masina. Firmele de taxi....le pun doua chestii magnetice pe masina, plateste 20 de euro pe luna dispecerat...si ...chiar daca toata viata lui a condus 500km....se numeste taximetrist. Concluzia se trage pe sosele...si se masoara...in incidente soldate cu avarii sau oase rupte.

Sanatate bikerului

 

LE: legea e la fel de tampita ca cea care da drumu unui copil de 18 ani sa iasa pe strada legal cu motocicleta fara a da o proba practica in trafic..ci numai in poligon 3 minute. Fara a aduce aminte de limitarea puterii motocicletei.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Din pacate Motociclistul Rizea Elvis 28 ani,casatorit,un copil,s a stins astazi 05.07.2009 la spital in Cluj Napoca,dupa o suferinta grea si nemeritata!

 

Ai fost un baiat bun Elvis.....!!

Dumnezeu sa l odihneasca!!

 

OffT: Macabru prim post ti-ai gasit.

 

OnT: Odihneasca-se in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniste vesnica.... si sa ne vegheze pe toti de acolo de unde a ajuns...

 

tineti minte un lucru esential pt un pilotat cat de cat lipsit de riscuri... NU va incredeti niciodata in prioritate fiindca in romania, noi, motociclistii nu avem prioritate! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

liniste vesnica.... si sa ne vegheze pe toti de acolo de unde a ajuns...

 

tineti minte un lucru esential pt un pilotat cat de cat lipsit de riscuri... NU va incredeti niciodata in prioritate fiindca in romania, noi, motociclistii nu avem prioritate! :laugh:

 

 

BINE SPUS! e groaznic ce se intampla!

 

R.I.P. si condoleante sincere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate Motociclistul Rizea Elvis 28 ani,casatorit,un copil,s a stins astazi 05.07.2009 la spital in Cluj Napoca,dupa o suferinta grea si nemeritata!

 

Ai fost un baiat bun Elvis.....!!

Dumnezeu sa l odihneasca!!

 

Mare pacat, mai ales ca avea si un copil.....cateodata ma intreb daca merita sa mai merg pe motor..dar mai beau o bere, mai trece o zi, ma sui pe motor si placerea pe care o simt e prea mare si imi dau seama ca nu pot sa renunt....tot ce pot sa fac e sa constientizez cand sunt pe motor si sa o las mai moale..dar mai am cate o zi in care ii rup rotile si cand ajung acasa ma intreb ce dracu a fost in capul meu.....

rip baiatului si sincere condoleante familiei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP, daca mai foloseste la ceva... si cum se spunea pe aici, mare lucru nu o sa pateasca taximetristul ala... stiu ca sunt cativa taximetristi motoristi, stiu ca nu sunt toti la fel etc etc dar cred ca unul dintre cele mai mare pericole in oras il constituie taximetristii ... si politia rutiera ( aia care vor mai multe "parghii" si amenzi usturatoare :lol: ) se face ca nu vede... ca sunt parcati aiurea peste tot, in toate intersectiile, pe zebre, in giratorii, peste tot; intorc unde vor ei, opresc unde vor ei, atentie plua. frecvent vad cate 2 taximetristi opriti in paralel care fac in felul asta o "triplare" ( ca si primul e oprit aiurea, evident ) stand la o discutie cu o nesimtire maxima iar politistul la 20-30 de metrii atent sa nu se tarasca cineva in trafic fara centura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca incidentele in care sunt implicati taximetristii au doua cauze...legea care nu ii rupe cand ii autorizeaza sa transporte persoane si faptul ca nu prea exista "meseria" de taximetrist. Orice disponibilizat din banii de salarii compensatorii isi ia un logan galben..si se face taximetrist in romania. El poate are permis de la 20 de ani...dar nu a avut niciodata masina. Firmele de taxi....le pun doua chestii magnetice pe masina, plateste 20 de euro pe luna dispecerat...si ...chiar daca toata viata lui a condus 500km....se numeste taximetrist. Concluzia se trage pe sosele...si se masoara...in incidente soldate cu avarii sau oase rupte.

Sanatate bikerului

 

LE: legea e la fel de tampita ca cea care da drumu unui copil de 18 ani sa iasa pe strada legal cu motocicleta fara a da o proba practica in trafic..ci numai in poligon 3 minute. Fara a aduce aminte de limitarea puterii motocicletei.

Adevarat.., din pacate. In alte tari faci un an scoala ca sa devii taximetrist si sunt niste examene dure de tot..,aici daca ai 5 mil si catevaq zile la dispozitie pt un surogat de curs ai si devenit taximetrist! Examenul, tip grila l-am terminat in max 2 (doua!) min si l-ar fi facut si un pusti de gradinita! Procentual va pot spune, si nu ma insel cand spun asta, 7 din 10 taximetristi nu au nici-o treaba cu respectiva meserie! Dumnezeu sa-l ierte pe tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Mare pacat, mai ales ca avea si un copil.....cateodata ma intreb daca merita sa mai merg pe motor..dar mai beau o bere, mai trece o zi, ma sui pe motor si placerea pe care o simt e prea mare si imi dau seama ca nu pot sa renunt....tot ce pot sa fac e sa constientizez cand sunt pe motor si sa o las mai moale..dar mai am cate o zi in care ii rup rotile si cand ajung acasa ma intreb ce dracu a fost in capul meu.....

rip baiatului si sincere condoleante familiei....

 

 

mare adevar ai grait, oare chiar merita ?

 

 

Dumnezeu sa-l ierte pe baiat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...