Sari la conținut

Kawasaki Zx12r


NinjaMan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 369
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Neah ,doar omul care citeste ...poti citi si tu ;)

nu ma bag unde nu cunosc.am prieteni ce se dau cu busa.si-s mai usurei c-a mine,dar d-aia tre s-alimenteaze inaintea mea.de ce?vezi p-acolo pe unde citesti si spune-mi si mie te rog. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele "chestii" e mai bine sa le ignori, cum ar fi consumul, ploaia ........ unii membii de pe acest forum.......

 

@ninjaman - vezi ca ti-am primis un pm mai demult, ti-l mai trimit odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Model 2004. Pana sa-i montez sistem Akrapo, K&N si PC consuma normal - 7%, acum consuma peste 10%. In oras e greoaie, in afara e bestiala. Am facut 10000 km cu ea, acum o vand, mi-am cumparat FZ1S pentru oras si urmeaza un enduro/cros pentru la tara.

post-228-1162805817_thumb.jpg

post-228-1162805835_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite inca un link interesant cu teste scanate din diverse reviste, mai mult decat suficient pentru oricine este interesat de subiect!Sunt comparatii dragute, cu multe motoare, ex. un caz in care ZX12 e mai rapid decat R1 pe circuit! :friends:

Mai sunt comparatii cu XX, K1200S,etc. De citit cui ii place subiectul.

 

http://www.angelfire.com/linux/ldrpg/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pt cei cu Akrapovic (la ZX12 bineinteles): scoate flacari pe teava la decelarare?? si daca da cat de mari???

 

Da, scoate flacari mai ales daca se "aranjeaza" putin injectia la cele care au, bineinteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, scoate flacari mai ales daca se "aranjeaza" putin injectia la cele care au, bineinteles.

 

daca-mi spui si ca poate sa scoata si cu toba originala, bineinteles daca "aranjez" injectia fac cinste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel pe care am avut placerea sa-l "cunosc" avea galeriile si toba Akrapovic. Cea originala nu mai era.

De fapt era modificat mai mult, avea si Power Commander.

Deci nu stiu cum e cu toba originala.

 

 

Uite inca un link interesant cu teste scanate din diverse reviste, mai mult decat suficient pentru oricine este interesat de subiect!Sunt comparatii dragute, cu multe motoare, ex. un caz in care ZX12 e mai rapid decat R1 pe circuit! :friends:

Mai sunt comparatii cu XX, K1200S,etc. De citit cui ii place subiectul.

 

http://www.angelfire.com/linux/ldrpg/

 

Unde sint comparatiile cu XX si K1200? M-ar interesa, dar acolo nu e comparatie decit cu Busa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca-mi spui si ca poate sa scoata si cu toba originala, bineinteles daca "aranjez" injectia fac cinste
Scuze ca ma bag ,eu la cel de 600 ,cand i-am schimbat toba ,avea niste site in toba de mi-a ramas mintea in loc si erau puse chiar in fata ,cum vin gazele.E cam complicat sa faci asa ceva cu toba de serie ,doar sa o strici ,sa iti bati joc de ea si ...pt ce?...parerea mea ca nu se merita.Daca e ,cumpara un sistem ,e foarte scump dar asta e :cheers:

 

Un om documentat are de toate!
Foarte bine ,foarte bine...esti de-al meu :friends: :drink: :blink:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoate falcari mari daca decelerezi. Depinde de treapta de viteza in care te afli si cat de mult ai accelerat in aceasta treapta :friends:.

Daca decelerezi in treptele inferioare 2-3 flacarile sunt mai mari, iar in cele superioare ele sunt mai mici si de cul albatra, mai este ceva o data cu flacarile apar si detonatii foarte puternice in toba.

A mea scoate aceste minunate sunete si flacari si fara Power Commander.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicit pe initiatorul acestui topic :friends: . am mai aflat si eu cate ceva cu ocazia asta. oricum, pt noi astia care privim,momentan, aveti bunavointa sa faceti macar un filmulet cu aceste bestii (daca aveti posibilitatea). as avea si 1-2 intrebari: daca s-au scos din productie exista posibilitatea sa gasesti unul nou la vreun dealer? mai se gasesc piese de schimb, si daca da imi poate explica cineva cum de(adik cine le mai produce)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...