Sari la conținut

9-7 Iulie 2006-bmw Motorrad Bikermeeting,garmisch Partenkirchen!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bobita ideea este buna. Pune desfasuratorul. Drumul de inapoiere este sigur?

 

Cazare la Arad fac de obicei la hotel Arad avand curte interioara pazita.

Dar si alte variante merg. Prefer singur sa nu ma sforae cineva, urmand un drum lung.

 

O sa propun zilele astea un traseu,in functie de ce timp am si eu si in functie de cum se intereseaza si Relu de feribot.

Nu stiu sincer cum e drumul prin Bulgaria da nu cred sa fie probleme, mai ales daca e facut ziua.Din cite imi amintesc de la Salonic la Buc sint in jur de 600km.Eu am fost acu 10 ani pe acolo,nu poate fi mai rau acum.Oricum daca aveti propuneri ziceti.

 

cum v-ati hotarat? mergeti dintr-o bucata de la arad?

Nu,o sa facem o oprire la Ybbs cel mai probabil.

 

 

care mai veniti cu noi an grecia?

Etete...ai aparut ?

Vezi ce e cu feribotu,cit costa si la ce ore este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bobita ideea este buna. Pune desfasuratorul. Drumul de inapoiere este sigur?

 

Cazare la Arad fac de obicei la hotel Arad avand curte interioara pazita.

Dar si alte variante merg. Prefer singur sa nu ma sforae cineva, urmand un drum lung.

 

 

...constantin,tu ramai pe varianta hotel arad?...te rezolvi singur sau cum?...ce stiu eu este chiar la intrarea dinspre deva,vreo 3 pensioane si moteluri cu care se poate negocia oleaca!!!...ce spui tu este chiar in centru si acolo au preturi destul de maricele,dar daca tu vrei acolo...no problem!

...astept si pe altii sa se anunte cu data sosirii in arad si eventuale preferinte!!

 

cum v-ati hotarat? mergeti dintr-o bucata de la arad?

 

 

 

...nu s-a hotarit nimic,cred, :banana:

 

...eu sustin mersul dintr-o bucata cu plecare devreme din arad!!...avem 100 km pina la prima autostrada dupa care 800 de km de autostrada continua pina in munchen si de acolo iar 100 de km de urcare in munti...asta e tot drumul pina acolo!!...daca mergem cu 100km/h facem 10 ore,daca mergem cu 130km/h facem....

 

...ce nu stiu eu sau nu-mi aduc aminte acum este cind avem,noi cei care avem,cazare!?...incepind de cind si pina cind!??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut vreau nr de telefon ma intereseaza casca

 

0722 555 222

doru crisan

 

 

hai ca merg si eu daca mergeti in 2 zile de la arad. cazare stiti ceva? cate nopti? pe urma veniti acasa sau care incotro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...in arad am rezolvat partial cazarea!!...adica se stie ca urmeaza sa veniti eu doar mai trebuie sa le spun concret cite camere sa tina rezervate!!!....preturi:..1 camera cu 2 paturi=80 ron(40 ron/pers)...pt cine vrea sa doarma singur in camera e mai nasol pt ca nu au decit camere matrimoniale si aia inseamna ca costa vreo 65-70 ron camera!!...daca cineva vrea cina sau mic dejun sa spuna din timp deoarece ei nu au restaurant dar daca stiu ca cineva vrea asa ceva se pregateste totul proaspat!!!...daca nu vreti acolo atunci se poate minca la restaurantul statiei petrom aflat la 5 min de mers pe jos!!...daca cineva vrea factura sau alte forma de acte pt decontare sa spuna din timp!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate nopti trebuie la garmisch cazare si care anume exact?

Noi stam vineri spre simbata si simbata spre duminica, doua nopti.

Dupa care mai vedem ce facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa propun zilele astea un traseu,in functie de ce timp am si eu si in functie de cum se intereseaza si Relu de feribot.

Nu stiu sincer cum e drumul prin Bulgaria da nu cred sa fie probleme, mai ales daca e facut ziua.Din cite imi amintesc de la Salonic la Buc sint in jur de 600km.Eu am fost acu 10 ani pe acolo,nu poate fi mai rau acum.Oricum daca aveti propuneri ziceti.

Nu,o sa facem o oprire la Ybbs cel mai probabil.

Etete...ai aparut ?

Vezi ce e cu feribotu,cit costa si la ce ore este.

feribotul ieste an fiecare zi la ora 19 Pm si ajunge la 10 Am an portul patraso grecia plecarea este din brindisi pretul lam facut pentru trei persoane cabina 3 persoane plus servicii este de 480 E :banana:

 

AM VORBIT CU BOB ASTAZI SI NEAM GANDIT SA LUAM AN CALCUL SI ALTE TRASEE VENITI CU PROPUNERI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa arata calendarul?

5 plecare din buc>arad

5-6 noapte arad

6-7 noapte ybbs

7-8 noapte garmisch

8-9 noapte garmisch

9 plecare din garmisch

 

Da,cam asta ar fi.

vineri=7 iulie

simbata=8 iulie

pentru zilele astea avem si cazare

Editat de bobita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bobita ideea este buna. Pune desfasuratorul. Drumul de inapoiere este sigur?

 

Cind ar trebui sa fiti in Bucuresti?

Citi km pe zi ati fi dispus sa faceti?

Sa stiu cam cum impart traseul.

In mare ar fi 2 zile de la Garmish la Brindisi,de unde se ia feribotul,2 sau chiar 3 zile Grecia si o zi Bulgaria pina la B.Depinde de cit si cum mergem.

 

Daca aveti si alte propuneri,ziceti.

Avantajul Greciei ar fi vremea,putin probabil sa nu prindem vreme buna.

Ma gindeam eventual si la Cehia,n-am fost pina acuma.

 

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este diferenta ca timp decat de 2 zile cred, fata de intoarcerea pe acelas traseu. Deci din acest punct de vedere merge. Mai sunt amatori?

 

as veni si eu doar sa nu ma intorc pe acelasi drum desi in grecia am fost de vreo 5 ori. sa vad ce primesc azi de cazare la garmisch dar rezolv.

 

 

 

 

am mai intrebat odata, trebuie luat cort pt. just-in-case? sau nu ia nimeni si aia e!

Editat de net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as veni si eu doar sa nu ma intorc pe acelasi drum desi in grecia am fost de vreo 5 ori. sa vad ce primesc azi de cazare la garmisch dar rezolv.

am mai intrebat odata, trebuie luat cort pt. just-in-case? sau nu ia nimeni si aia e!

Nu s-a discutat nimic de cort,in principiu nu se sta la cort.Eu nu iau.

Se poate propune si altceva decit Grecia.

Eu o sa propun azi un traseu.

La Garmisch unde stau 6 cre'ca mai incape unu,nu stiu cum o fi pe acolo dar daca nu gasesti cazare si nu esti pretentios...gasim noi o solutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu se mai anunta nimeni pt cazare la arad?? :banana: ...constantin nu mi-ai raspuns daca si unde te cazezi!!!....despre cort,eu zic sa va luati la voi tot ce este necesar unei asemenea calatorii pt ca nu se stie niciodata ce se poate intimpla si atunci e bine sa ai la tine de toate!!!....eu i-mi iau cortul cu mine pt ca mai stau o zi adica pina luni,iar dupa aia cine stie pe unde ma duc rotile daca gasesc cazare sau nu...las sa fie ca nu cere de mincare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu s-a discutat nimic de cort,in principiu nu se sta la cort.Eu nu iau.

Se poate propune si altceva decit Grecia.

Eu o sa propun azi un traseu.

La Garmisch unde stau 6 cre'ca mai incape unu,nu stiu cum o fi pe acolo dar daca nu gasesti cazare si nu esti pretentios...gasim noi o solutie.

 

am gasit cazare in cond f bune dar la cca 100/noapte camera.

1. very big doublerooms at the rate of 58,00 Euro per person & night

or

2. doublerooms, at the rate of 49,00 Euro per person & night

 

voi unde stati?

 

...nu se mai anunta nimeni pt cazare la arad?? :banana: ...constantin nu mi-ai raspuns daca si unde te cazezi!!!....despre cort,eu zic sa va luati la voi tot ce este necesar unei asemenea calatorii pt ca nu se stie niciodata ce se poate intimpla si atunci e bine sa ai la tine de toate!!!....eu i-mi iau cortul cu mine pt ca mai stau o zi adica pina luni,iar dupa aia cine stie pe unde ma duc rotile daca gasesc cazare sau nu...las sa fie ca nu cere de mincare!!

 

cat e departe frate coasta de azur?

o sa am eu nevoie de cazare in arad. single, hotel.

Editat de net
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit cazare in cond f bune dar la cca 100/noapte camera.

1. very big doublerooms at the rate of 58,00 Euro per person & night

or

2. doublerooms, at the rate of 49,00 Euro per person & night

 

voi unde stati?

cat e departe frate coasta de azur?

o sa am eu nevoie de cazare in arad. single, hotel.

 

 

...din garmisch pina in genova sunt 500 km pe cea mai scurta ruta si 586km pe cea mai rapida!! din punctul meu de vedere din genova incepe coasta de azur si tine pina in saint tropez!!

 

...pt cazare la vreun hotel in arad nu te pot ajuta ca nu cunosc pe nimeni si camerele sunt scumpe!!!!...daca vrei cum am postat oleaca mai devreme,spune-mi!!...acolo au si camere single la 70 ron/noapte/camera!!este restaurant la 5 min de mers pe jos sau daca vrei i-ti prepara cei de la pension mancare proaspata numai sa stie din timp ce vrei!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...din garmisch pina in genova sunt 500 km pe cea mai scurta ruta si 586km pe cea mai rapida!! din punctul meu de vedere din genova incepe coasta de azur si tine pina in saint tropez!!

 

...pt cazare la vreun hotel in arad nu te pot ajuta ca nu cunosc pe nimeni si camerele sunt scumpe!!!!...daca vrei cum am postat oleaca mai devreme,spune-mi!!...acolo au si camere single la 70 ron/noapte/camera!!este restaurant la 5 min de mers pe jos sau daca vrei i-ti prepara cei de la pension mancare proaspata numai sa stie din timp ce vrei!!

 

unde adica? ce e acolo? ai unde lasa motorul? ce e? pensiune organizata sau casa particulara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde adica? ce e acolo? ai unde lasa motorul? ce e? pensiune organizata sau casa particulara?

...locul de care va spun este la intrarea in orasul arad dinspre deva,usor de gasit ,este o pensiune privata cu curte inchisa si pazita,se cheama pension raluca!...daca cineva vrea factura pt decontare sa spuna ca se rezolva si asta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...locul de care va spun este la intrarea in orasul arad dinspre deva,usor de gasit ,este o pensiune privata cu curte inchisa si pazita,se cheama pension raluca!...daca cineva vrea factura pt decontare sa spuna ca se rezolva si asta!!

 

ok mai stau o zi-doua sa vad unde rezerv la garmisch si confirm. numai sa nu fie cotet. are baie, apa calda fiecare camera?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok mai stau o zi-doua sa vad unde rezerv la garmisch si confirm. numai sa nu fie cotet. are baie, apa calda fiecare camera?

...eu zic ca da,dar zic cu jumatate de gura deoarece ...nu am intrebat si nici nu am vazut camerele!!...in mod normal ar trebui sa aibe deoarece aradul are centrala proprie cu apa calda non stop!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...