Sari la conținut

9-7 Iulie 2006-bmw Motorrad Bikermeeting,garmisch Partenkirchen!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

...DIN ARAD SUNT 2000KM DUS INTORS!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cavaleri cu sange alb-albastru, uniti-va !

 

Ar fi faina participarea noastra acolo cu "o grupa de comando BMW" venita din Romania.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiu ca se merge sigur cu 2-3 saptamini inainte(adica mai merge macar unu) si nu dureaza mai mult de 4-5 zile toata distractia

merg!!

1000km se pot face intr-o zi destul de lejer asa ca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...este adevarat ca mai este pina atunci dar o planificare fiecare tre sa-si faca,aici ma refer la timp liber si la bani caci nu va costa cit o excursie de weekend la mare,credeti-ma va costa mult mai mult!!!am sa incerc eu mai tirziu sa fac un calcul aproximativ al drumului evident din arad dus intors si cind il aflu il veti stii si voi!!...

 

...bobita!!...1000km din arad!!!

 

...stefangc!!.....asa-i ca-i idee interesanta?...cine e satul de "mega intrunirile"de 2 bani din romania aici e locul lui!!

 

...nicoara69!!...poti fii sigur ca se va merge ideea este sa putem toti cei care am vrea sa reusim sa mergem!!aproape sigur va fi inca un nebun cu motor ca al tau!!

 

...daca mai aveti prieteni sau cunostinte care au bmw si nu numai si le plac drumurile lungi dar nu au acces la internet ca sa intre in legatura cu noi si sa afle noutatile spuneti=le voi despre ce e vorba,caci sunt sigur ca mai sunt multi care ar vrea si ar putea sa mearga,vorba lui dan nastase,ar fii fain sa adunam un comanndo romanesc la un asa eveniment!!!ar da bine la imaginea motociclistilor romani!!

...cine il cunoaste pe "constantin",are un fjr 1300,sa vorbeasca cu el ca sunt convins ca i-ar place ideea!!tipul e din bucuresti!(cred ca) :crack: !!..

....pt multi aventura va incepe mai devreme asa ca va fii din 2 etape,pina in arad si de la arad!!ca sa ajungem acolo in timp util ar trebui plecat din arad fffff devreme,ora 5-6 dimineata!!pt cei care se vor indura sa vina ma voi ocupa personal de cazarea lor la o pensiune draguta si la preturi negociabile,nu stiu exact cit anume inca cu parcare inchisa si pazita!!...nu strica sa ai o noapte de somn inainte de a minca 1000 de km!!...

...mai vorbim!!...eu sunt FLORIAN din arad,0721408941 asta e nr meu de tel,tinem legatura!!

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bobita!!...1000km din arad!!!

 

 

Stiu.

Din Botosani sint 1603km, asta la un calcul rapid cu navigatia.

Evident ca eu vin cu o zi inainte la Arad.

 

arad fffff devreme,ora 5-6 dimineata!!pt cei care se vor indura sa vina ma voi ocupa personal de cazarea lor la o pensiune draguta si la preturi negociabile,nu stiu exact cit anume inca cu parcare inchisa si pazita!!...nu strica sa ai o noapte de somn inainte de a minca 1000 de km!!...

 

Cind o sa fie cazul chiar o sa am nevoie de cazare

Eu prefer plecarile dis-de-dimineata poate fi si 4, decit sa merg noaptea.

De felul meu sint mai matinal si drept urmare incepind cu ora 20-21 mintea mea se duce la culcare :crack:

 

Mai tinem legatura oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...he,he smechere!!...ai gasit pe harta locatia??..ce zici i-ti place zona?..pt cei care pot si stiu sa caute incercati cu google sa cautati informatii despre intrunire si locatie!!!....va va placea ce veti descoperi!!... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa merg si eu cu minsku :laugh: ??

... :cheers: ...eu stiu??...te tine??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este buna ideea acestei participari.

Este necesar sa ia cineva initiativa organizarii grupului si sa stabileasca conditiile de cazare.

Din SITE-ul nemtilor nu rezulta necesitatea inscrierii!

 

Pt. cei care nu pot face 1000 km +2 vami pe zi, ar trebui alternativa de cazare dupa Viena. In grup media vitezei scade cu coeficient 0,8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....ATENTIE !!!!!!...1000 KM sunt din ARAD,pina in ARAD se mai aduna o gramada de km!!!!!...parerea mea personala este ca o pauza in arad este bine venita pt cei ce vor sa mearga,hai sa facem pariu ca etapele pina la arad vor fi cele mai grele!!!... iar etapa arad-garmisch sa fie facuta dintr-o bucata!!!.....se poate face!!...e muuuult mai usor decit traficul din romania!!

 

...da,ai dreptate referitor la organizarea grupului si la chestia cu conditiili de cazare problema fiind faptul ca cazarea este tare scumpa ma gindesc ca majoritatea vor domicilia la corturi!!...cine vrea si poate la hotel e liber sa o faca,eu nu cred ca am sa ma rasfat asa!!

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca lumea e destul de interesata deci citiva tot o sa mearga!

Eu deja am hotarit ca voi merge,chiar si singur.

 

Cum spunea si Constantin, ar trebui rezolvata problema cazarii din timp.

Daca e sa ne luam dupa ce zic cei de la BMW, in 2005 au fost 30 000 de oameni ,deci cazarea ar putea fi o problema daca e lasata pe ultimul moment.

 

...he,he smechere!!...ai gasit pe harta locatia??..ce zici i-ti place zona?

 

Pai asta a fost primul lucru pe care l-am facut!Tinind cont ca e in Alpi cred ca merita drumul din plin.

 

pentru cei interesati aici gasiti cite ceva despre intilnirile din anii trecuti:

http://www.bmw-motorrad.com/com/en/fascina...eting_main.html

 

detalii despre cazare aici:

http://www.garmisch-partenkirchen.de/en/41...797f5190c5.html

 

 

sint pensiuni la preturi rezonabile totusi,30-35 euro.

eu prefer sa dorm intr-un pat dupa 1000 km decit pe jos da pot dormi si la cort foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa stii ca sunt tare curios cum ar fi cu cazarea aia la 35 de euro!!!...dar ar fi o problema...nu stiu germana!!!...daca cineva stie germana ar fi bine sa afle si sa ne spuna si noua!! 35 de euro nui-i chiar asa mult la o camera cu 2 locuri!!

 

...in alta ordine de idei,a-ti mai spus si altora despre intrunirea asta?...eu zic ca pot veni si altii care nu au bmw pt ca am vazut in poze din anii trecuti si alte marci de motoare!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa stii ca sunt tare curios cum ar fi cu cazarea aia la 35 de euro!!!...dar ar fi o problema...nu stiu germana!!!...daca cineva stie germana ar fi bine sa afle si sa ne spuna si noua!! 35 de euro nui-i chiar asa mult la o camera cu 2 locuri!!

 

 

--Pai scrie si acolo...."Guesthouses and „Bed and Breakfast“ mostly with shower/wc facilities outside of the room!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa stii ca sunt tare curios cum ar fi cu cazarea aia la 35 de euro!!!...dar ar fi o problema...nu stiu germana!!!...daca cineva stie germana ar fi bine sa afle si sa ne spuna si noua!! 35 de euro nui-i chiar asa mult la o camera cu 2 locuri!!

--Pai scrie si acolo...."Guesthouses and „Bed and Breakfast“ mostly with shower/wc facilities outside of the room!"

 

am gasit ceva cazare daca chiar va intereseaza, trei paturi in camera+micul dejun de la 54€ pe noapte.

http://www.garmisch-partenkirchen.de/en/00...d4172e6f0b.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...bine ,aia am citit eu dar sunt curios cum se face rezervari si mai ales unde se afla locurile alea ieftine ca in apropiere nu cred sa fie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pensiunea e la cinci minute de centrul orasului Garmisch si rezervarile se fac pe telefon.

Frau Anni Ostler

Haus Ostler

Feldstr. 4

82467 Garmisch-Partenkirchen

08821/52370

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...hmm,eu stiu ce sa zic!?...ar trebui sa ne vorbim mai multi despre subiectul asta si sa vedem unde e mai bine sa stam !!!....la cort,la ceva pensiuni sau in mijlocul evenimentelor....habar nu am inca!! :laugh: fiecare locatie are avantajele si dezavantajele ei!!....la cort e fain,e ieftin dar cine i-ti pazeste cortul pina dai tu o tura prin zona?...la hotel e fain dar te costa oleaca in schimb nu esti in mijlocul evenimentelor!!....in mijlocul evenimentelor e fain ca doar de aia ai mers pina acolo dar e galagie si agitatie ca nu ai cum sa te odihnesti!!!!.....deci!....cum e mai bine?.... :cheers:

 

 

...gico!!...sa inteleg ca tu esti din zona?...fain inseamna ca nu vom fii singurii romani acolo!!

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Halloooooo :cheers:

Si eu sunt in MĂźnchen, gico----

 

Cand ne intalnim si noi ca oamenii? :=)

 

De venit poate vin si eu cu nevasta... Mai ramane una bucata copil :laugh:

Vedem, vedem...

 

Gico, pls PM me----

Lasa si tu un nr.de telefon omule, ti-am dat PM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai,mare noroc aveti voi nemtii cu noi romanii!!!!...daca nu deschideam eu topicul asta nu a-ti fi aflat niciodata unul de altul!! :laugh: .. :cheers:...acuma daca va imbatati de bucurie sa va ginditi si la noi,da?

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...mai,mare noroc aveti voi nemtii cu noi romanii!!!!...daca nu deschideam eu topicul asta nu a-ti fi aflat niciodata unul de altul!! :laugh: .. :cheers:...acuma daca va imbatati de bucurie sa va ginditi si la noi,da?

Ai dreptate,nu aflam unul de celalalt, dau o :laugh: daca ne intilnim la Garmisch

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate,nu aflam unul de celalalt, dau o :cheers: daca ne intilnim la Garmisch

 

...am auzit ca nu prea este bere buna in germania!!! :laugh: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...