Sari la conținut

9-7 Iulie 2006-bmw Motorrad Bikermeeting,garmisch Partenkirchen!


GIV 32
 Share

Postări Recomandate

hai sambata la 10 in fata la bavaria daca nu ploua. ne cunoastem si dam si o tura eventual.

 

Haimai bine la Piatra Cracanata, ca e un loc consacrat. Bavaria...??? Barul sau dealer-ul de BMW?

 

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 210
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu voi merge cu FJR-ul. Dupa Garmisch cobor spre Alpi, spre Bolzano sa fac citeva pass-uri, cca 2 zile. Apoi inapoi la Buc. in 3 zile.

Cred ca prefer Buc - Garmisch in 3 zile; poate dureaza la vama, poate va ploua.

 

Deci unde este intilnirea de astazi? Precizati zona deoarece nu am mai fost.

 

Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi merge cu FJR-ul. Dupa Garmisch cobor spre Alpi, spre Bolzano sa fac citeva pass-uri, cca 2 zile. Apoi inapoi la Buc. in 3 zile.

Cred ca prefer Buc - Garmisch in 3 zile; poate dureaza la vama, poate va ploua.

 

Deci unde este intilnirea de astazi? Precizati zona deoarece nu am mai fost.

 

Constantin

 

 

da, buc- garmish e de 3 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..in continuare eu sunt de parere ca din arad pina la garmisch adica 1000 de km se pot face intr-o zi!...din totalul de 1000 aprox 800 km vor fi facuti pe autostrazi unde se merge nu se admira peisajul,abia in ultima suta avem la ce beli okii!!...mai bine tragem tare sa ajungem acolo ca sa avem timp sa admiram si sa vizitam imprejurimile decit sa facem o vesnicie pe drum si sa ne oprim prin moteluri pe autostrazi!....parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..in continuare eu sunt de parere ca din arad pina la garmisch adica 1000 de km se pot face intr-o zi!...din totalul de 1000 aprox 800 km vor fi facuti pe autostrazi unde se merge nu se admira peisajul,abia in ultima suta avem la ce beli okii!!...mai bine tragem tare sa ajungem acolo ca sa avem timp sa admiram si sa vizitam imprejurimile decit sa facem o vesnicie pe drum si sa ne oprim prin moteluri pe autostrazi!....parerea mea!

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....ATENTIE !!!!!!...1000 KM sunt din ARAD,pina in ARAD se mai aduna o gramada de km!!!!!...parerea mea personala este ca o pauza in arad este bine venita pt cei ce vor sa mearga,hai sa facem pariu ca etapele pina la arad vor fi cele mai grele!!!... iar etapa arad-garmisch sa fie facuta dintr-o bucata!!!.....se poate face!!...e muuuult mai usor decit traficul din romania!!

 

...da,ai dreptate referitor la organizarea grupului si la chestia cu conditiili de cazare problema fiind faptul ca cazarea este tare scumpa ma gindesc ca majoritatea vor domicilia la corturi!!...cine vrea si poate la hotel e liber sa o faca,eu nu cred ca am sa ma rasfat asa!!

 

 

Parerea mea este ca te inseli. Este mult mai usor sa mergi pe drumuri virajate decit pe autoban, ma refer d.p.d.v. fizic. La viteza de croaziera aceasta este mult mai mare pe autoban, dar fizic te distrugi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca te inseli. Este mult mai usor sa mergi pe drumuri virajate decit pe autoban, ma refer d.p.d.v. fizic. La viteza de croaziera aceasta este mult mai mare pe autoban, dar fizic te distrugi.

 

 

...nu ma insel!...vei vedea pe pielea ta cum sta treaba,tu vii din bucuresti pina in arad,ei vei vedea ca cei 550 km de trafic prin romania vor fii mai epuizanti decit cei 1000 din arad pina in garmisch!!...ai si tu dreptate la faza cu mersul pe autostrada,este groaznic de plicticos dar are farmecul ei adica ai timp sa admiri peisajul la viteze mari fara frica ca da peste tine vreun timpit de conservar!!!....acolo veti vedea ce inseamna disciplina pe sosea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, sicer, si eu as opta pt a nu merge pe autostrada, dar dc vom fi stresati de timp va trebui sa mergem pe autobahn.

Dar totusi cand ne adunam (cei interesati din Bucuresti) sa vorbim detalii si sa vedem cati vom fi in final?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...care mai aveti noutati despre eveniment??....spuneti-ne si noua!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hallo GIV 32!

 

M-am intors de la intilnirea moto din Belgia. Fara evenimente majore. De pus jos FJR-ul totusi odata s-a marcat in Belgia; cu insotitor la viteza zero se mai intimpla.

La inapoiere am venit luni de linga Munich la Arad, cca 980 km, in 12 ore.

Mai trebue si pauze. Merge, dar este obositor.

 

Ar trebui sa iei initiativa si sa realizezi coordonarea grupului. Stabileste un program astfel ca fiecare sa se cupleze pe parcurs unde ii este convenabil. De asemenea Camping Platz-ul unde este acolo? Alternative pensiuni sau moteluri cu adresa sa se poata rezerva,etc.

 

Constantin

 

PS: Treceau bine prin piriu BMW - urile, poza.

post-4437-1146132095_thumb.jpg

post-4437-1146132119_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hallo GIV 32!

 

M-am intors de la intilnirea moto din Belgia. Fara evenimente majore. De pus jos FJR-ul totusi odata s-a marcat in Belgia; cu insotitor la viteza zero se mai intimpla.

La inapoiere am venit luni de linga Munich la Arad, cca 980 km, in 12 ore.

Mai trebue si pauze. Merge, dar este obositor.

 

Ar trebui sa iei initiativa si sa realizezi coordonarea grupului. Stabileste un program astfel ca fiecare sa se cupleze pe parcurs unde ii este convenabil. De asemenea Camping Platz-ul unde este acolo? Alternative pensiuni sau moteluri cu adresa sa se poata rezerva,etc.

 

Constantin

 

PS: Treceau bine prin piriu BMW - urile, poza.

 

 

...ai venit inapoi si nu m-ai cautat cind ai fost in arad!!!...rusinicaaa... :) ...las ca ne mai vedem noi la o bere pe vreoundeva prin europa!!

 

am in plan achizitionarea unui f 650 dakar in aceasta primavara.

daca reusesc (si daca nu e f scumpa distractia) vin si eu!

 

PS: stiu si germana :)

 

 

...ia-ti ,ca pe noi stii unde ne gasesti!!..tot aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Daca tot e SMAEB acuma si poate o sa fim mai multi BMW-isti pe acolo ce ar fi sa ne intilnim pentru o mica discutie?Probabilitatea de a ne mai aduna cei din alte orase decit B si altfel e f mica.

Eu ajung simbata pe la 11 acolo si stau pina duminica,cred.

 

Numai bine,

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa fiu la 12 acolo.

Totusi, tinind cont ca stiu cind plec exact si nu cind ajung, mai zaboviti pe acolo vreo 15-20 min daca n-am aparut.

Bob

0722504001

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fain de voi ca va puteti intilni!!! :moto: ...eu nu am cu cine sa ma intilnesc aici :ok: ...sa-mi spuneti si mie ce a-ti vorbit daca va intilniti!!.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce fain de voi ca va puteti intilni!!! :moto: ...eu nu am cu cine sa ma intilnesc aici :ok: ...sa-mi spuneti si mie ce a-ti vorbit daca va intilniti!!.....

Pai nu faci si tu o plimbarica la SMAEB??Vezi si salonul si te intilnesti si cu noi...

Cit e de la Arad la Bucuresti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu faci si tu o plimbarica la SMAEB??Vezi si salonul si te intilnesti si cu noi...

Cit e de la Arad la Bucuresti?

...nu am cum sa ajung in weekend-ul asta acolo,vineri si simbata am concurs moto la arad(sunt arbitru) iar duminica am turneu in timisoara!!!...sorry!...cit despre vazut salonul :moto: ..dupa ce am fost la cel de la milano din noiembrie nu ma mai uimeste nimic!!...am si postat un topic co poze de acolo!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intilnirea de la SMAEB la standul BMW a venit Bobita si Stefanq.

Am discutat sa ajungem in Arad miercuri pe 5. 07. 06, seara, la hotel Arad sau altul cu curte.

Joi seara ajungem la Ybbs sau alta locatie in Austria.

Vineri, 7. 06 facem cca 400 km pina la Garmisch. Vizitam dupa amiaza BMW.

Cazare am aflat de la Alex ca s-ar gasi la 18 km distanta, dar trebue rezervare. Simbata, sa nu riscam cu cazarea, ne invirtim in regiune si dormim in acelas loc.

Duminica pe 9. 07 plecarea spre sud, prin Landeck spre Pass-urile din Alpi. Seara cazare de rezolvat!

Luni dim prin Pass-uri si apoi zuruck, seara la Ybbs, probabil.

Marti pe 11. 07 seara la Arad.

S-a mai anuntat cu oarecare probabilitate ca participant si AdrianBMW.

Viteza cca 130.

GIV, asteptam opinii.

 

Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intilnirea de la SMAEB la standul BMW a venit Bobita si Stefanq.

Am discutat sa ajungem in Arad miercuri pe 5. 07. 06, seara, la hotel Arad sau altul cu curte.

Joi seara ajungem la Ybbs sau alta locatie in Austria.

Vineri, 7. 06 facem cca 400 km pina la Garmisch. Vizitam dupa amiaza BMW.

Cazare am aflat de la Alex ca s-ar gasi la 18 km distanta, dar trebue rezervare. Simbata, sa nu riscam cu cazarea, ne invirtim in regiune si dormim in acelas loc.

Duminica pe 9. 07 plecarea spre sud, prin Landeck spre Pass-urile din Alpi. Seara cazare de rezolvat!

Luni dim prin Pass-uri si apoi zuruck, seara la Ybbs, probabil.

Marti pe 11. 07 seara la Arad.

S-a mai anuntat cu oarecare probabilitate ca participant si AdrianBMW.

Viteza cca 130.

GIV, asteptam opinii.

 

Constantin

 

E bine ca raminem si simbata tot acolo.

Ar trebui facuta rezervare de pe acuma pina nu e prea tirziu.

In Austria ni se alatura si un prieten din Italia asa ca o sa trebuiasca sa stiu cu o zi doua inainte unde exact o sa dormim,in Ybbs sau in alt oras,sa stie si el unde o sa vina.

 

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este buna ideea lui Bobita.

Amatorii pentru Garmischpartenkirchen intilnire simbata ora 12,00 la standul BMW.

BUna Constantin, sunt Alex, am vorbit despre GPK la telefon. As vrea sa ne intilnim sa stam de vorba despre asta. Cum ti-am spus eu am deja doua experiente acolo, exista posibilitatea de a organiza cazarea onorabil dar cred ca trebuie sa ne grabim putin. Anul trecut a fost foarte multa lume, dar n-am intilnit pe nimeni din Romania, in afara de romanii de acolo. Mai da-mi un telefon poate ne intilnim in week end. Eu nu mai am telefonul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BUna Constantin, sunt Alex, am vorbit despre GPK la telefon. As vrea sa ne intilnim sa stam de vorba despre asta. Cum ti-am spus eu am deja doua experiente acolo, exista posibilitatea de a organiza cazarea onorabil dar cred ca trebuie sa ne grabim putin. Anul trecut a fost foarte multa lume, dar n-am intilnit pe nimeni din Romania, in afara de romanii de acolo. Mai da-mi un telefon poate ne intilnim in week end. Eu nu mai am telefonul tau.

 

 

Daca cineva poate si e dispus sa organizeze acolo cazarea astfel incit sa mergem fara grija, eu ii ofer si un comision,sub o forma sau alta :ok: :moto:

 

Bob

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva poate si e dispus sa organizeze acolo cazarea astfel incit sa mergem fara grija, eu ii ofer si un comision,sub o forma sau alta :blink: B)

 

Bob

 

 

...scuzati intirzierea dar nu mi-a mers netul pina acum!!...........sunt de acord cu ideea asta de a rezolva cazarea de pe acum dar undeva in sat nu la nu stiu citi km de locul distractiei...cu ce nu ma impac este faptul ca vreti sa facem acest drum din 2 etape!!...domnilor daca avem cazarea rezolvata la destinatie,putem face acest drum dintr-o bucata,nu-i asa greu tinind cont ca din arad avem 800 km de autostrada si doar 200 de sosea normala...!!.......daca plecam dimineata la 06:00 la 18:00 suntem acolo!!...NU-I CHIAR ASA GREU DRUMUL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex a mai stat la Motelul situat la 18 km de Garmisch.

Inscrieti-va ferm aici sa stim cum ne organizam.

Alex ma scuzi dar am fost in Delta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...