Sari la conținut

Accident in Baneasa, Bucuresti


disney
 Share

Postări Recomandate

Vizitator mariion
Mare dreptate ai frate... vine melteanul si te face bucati, bucati... :D

 

Eu am avut serviciul pe Biharia acolo si stiu ce nebunie e acolo in punctul ala...eu ieseam de pe Biharia cu 2kmh cand faceam stanga spre pod si mereu era faza cu opritul banda 1 si 2 si apoi pandeam sa vad ce vine linia de tramvai cu 100kmh gen S8, S600 sau 760... frustrati ai traficului din Bucuresti... cand treceau dimineata pe la intersectia fabrica de glucoza si porsche, dupa pod rupeau pedala... :D

Tu nici nu Âştii ce înseamnă frustrat. Se vede după cum îl foloseÂşti. Care-i problema dacă vii tare pe linia de tramvai? Legea îți permite să mergi pe linia de tramvai acolo unde nu sunt mai mult de două benzi pe sens, atât timp cât nu incomodezi tramvaiul. Dacă eÂşti idiot Âşi nu te păzeÂşti pe tine, cine vrei să o facă?

Mă-ta? Ar face-o, săraca, dar nu mai poate. Nu te-a păzit destul până la 18 - 20 de ani? Ce mai vrei? Te oftici că tu nu ai Porsche sau S8? Sau ce? BeleÂşte ochii ca să nu beleÂşti (cuvant pulaurat), e simplu!

Acum, hai, du-te Âşi povesteÂşte-i mamei tale cum ți-ai luat-o pe forum. Hai, nu mai plânge, trece!

Poate treci Âşi tu, nu? :laugh:

Editat de mariion
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[...] Care-i problema dacă vii tare pe linia de tramvai? Legea îți permite să mergi pe linia de tramvai acolo unde nu sunt mai mult de două benzi pe sens, atât timp cât nu incomodezi tramvaiul. [...]

 

Iti permite legea sa mergi cu 100 la ora in oras?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de CONDUITA PREVENTIVA ...????

 

s au intamplat atatea accidente in apropierea benzinariilor , parcarilor , intrarilor in institutii, etc!

 

esti in orash...SLOW!!!! mai ales daca ai niste masini in fatza care franeaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici nu Âştii ce înseamnă frustrat. Se vede după cum îl foloseÂşti. Care-i problema dacă vii tare pe linia de tramvai? Legea îți permite să mergi pe linia de tramvai acolo unde nu sunt mai mult de două benzi pe sens, atât timp cât nu incomodezi tramvaiul. Dacă eÂşti idiot Âşi nu te păzeÂşti pe tine, cine vrei să o facă?

Mă-ta? Ar face-o, săraca, dar nu mai poate. Nu te-a păzit destul până la 18 - 20 de ani? Ce mai vrei? Te oftici că tu nu ai Porsche sau S8? Sau ce? BeleÂşte ochii ca să nu beleÂşti (cuvant pulaurat), e simplu!

Acum, hai, du-te Âşi povesteÂşte-i mamei tale cum ți-ai luat-o pe forum. Hai, nu mai plânge, trece!

Poate treci Âşi tu, nu? :D

 

 

Omu' ala are nevoie de donatori de sange si tu te balacaresti aici pe topic! :laugh: NU TI-E RUSINE? Iesi afara! :D

 

/index.php?showtopic=391014

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici nu Âştii ce înseamnă frustrat. Se vede după cum îl foloseÂşti. Care-i problema dacă vii tare pe linia de tramvai? Legea îți permite să mergi pe linia de tramvai acolo unde nu sunt mai mult de două benzi pe sens, atât timp cât nu incomodezi tramvaiul. Dacă eÂşti idiot Âşi nu te păzeÂşti pe tine, cine vrei să o facă?

Mă-ta? Ar face-o, săraca, dar nu mai poate. Nu te-a păzit destul până la 18 - 20 de ani? Ce mai vrei? Te oftici că tu nu ai Porsche sau S8? Sau ce? BeleÂşte ochii ca să nu beleÂşti (cuvant pulaurat), e simplu!

Acum, hai, du-te Âşi povesteÂşte-i mamei tale cum ți-ai luat-o pe forum. Hai, nu mai plânge, trece!

Poate treci Âşi tu, nu? :)

Gutza power! :D

 

Omu' ala are nevoie de donatori de sange si tu te balacaresti aici pe topic! :D NU TI-E RUSINE? Iesi afara! :D

Poate are porÂş caien, esopt sau alta herghelie pentru cefe late. Cand vezi rosu de nervi nu conteaza pe ce topic faci panarama.. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu' ala are nevoie de donatori de sange si tu te balacaresti aici pe topic! :laugh: NU TI-E RUSINE? Iesi afara! :D

 

/index.php?showtopic=391014

 

Sanatate multa omului...

Uite asta este motivul pentru care eu nu ma duc la munca pe 2 roti. Muncesc chiar pe Biharia iar intersectia de la intrarea pe strada mi se pare infricosatoare. In 2 saptamani au fost acolo 3 accidente pe 2 le-am vazut producandu-se. Ieri am ajuns acasa cu apele curgand pe mine , iar lumea cand ma vede cu armura, manusi, genunchere si ghete zice ca nu-s normala...:D dar tot nu as merge fara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici nu Âştii ce înseamnă frustrat. Se vede după cum îl foloseÂşti. Care-i problema dacă vii tare pe linia de tramvai? Legea îți permite să mergi pe linia de tramvai acolo unde nu sunt mai mult de două benzi pe sens, atât timp cât nu incomodezi tramvaiul. Dacă eÂşti idiot Âşi nu te păzeÂşti pe tine, cine vrei să o facă?

Mă-ta? Ar face-o, săraca, dar nu mai poate. Nu te-a păzit destul până la 18 - 20 de ani? Ce mai vrei? Te oftici că tu nu ai Porsche sau S8? Sau ce? BeleÂşte ochii ca să nu beleÂşti (cuvant pulaurat), e simplu!

Acum, hai, du-te Âşi povesteÂşte-i mamei tale cum ți-ai luat-o pe forum. Hai, nu mai plânge, trece!

Poate treci Âşi tu, nu? :laugh:

 

 

ia la el! bubuinii de trafic stie sa scrie :D

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la cristina, verisoara lui bogdan:

 

 

"Varul meu Bogdan Andora are in continuare nevoie de sange grupa 0. Desi s-au facut donatii de sange si ei ne dau echivalentul grupei lui , deci ar fi fost rezolvata problema, banca nu are rezerva suficienta de sange grupa 0, RH pozitiv.Ne dau ce au in prezent.

 

Cine vrea si poate sa ajute este rugat sa vina luni intre 7.30 si 11.30 dimineata la Institutul de Hematologie de pe Dr Felix, in spatele Spitalului Filantropia , zona pasaj Victoriei.

Dupa donare sa se inscrie pe lista deschisa la SECRETARIAT pentru BOGDAN ANDORA internat la spitalul ELIAS.

 

Telefonul meu : 0728.141.840 si al Alinei 0734.465.309.

 

Multumesc,

 

Cristina, "

 

starea lui este in continuare destul de grava.

Doamne-ajuta!

 

Fii tare Bogdane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noutati fata de ce am scris saptamana trecuta nu mai stiu nici eu cu exceptia faptului ca acum respira singur, fara ajutorul aparatelor.

am incercat sa mai sun pe numarul lui, numar la care data trecuta am vb cu sora lui, insa nu mi-a mai raspuns.

din motive evidente nu am mai incercat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nici nu Âştii ce înseamnă frustrat. Se vede după cum îl foloseÂşti. Care-i problema dacă vii tare pe linia de tramvai? Legea îți permite să mergi pe linia de tramvai acolo unde nu sunt mai mult de două benzi pe sens, atât timp cât nu incomodezi tramvaiul. Dacă eÂşti idiot Âşi nu te păzeÂşti pe tine, cine vrei să o facă?

Mă-ta? Ar face-o, săraca, dar nu mai poate. Nu te-a păzit destul până la 18 - 20 de ani? Ce mai vrei? Te oftici că tu nu ai Porsche sau S8? Sau ce? BeleÂşte ochii ca să nu beleÂşti (cuvant pulaurat), e simplu!

Acum, hai, du-te Âşi povesteÂşte-i mamei tale cum ți-ai luat-o pe forum. Hai, nu mai plânge, trece!

Poate treci Âşi tu, nu? :laugh:

 

daca nu esti motociclist, si esti si retard, ce cauti aici ?

"frustrati" se referea la statul in ambuteiaj al masinilor...nu la tipul masinii. tipul masinii era mentionat pt. demaraj.

daca nu stii despre ce loc se vorbeste, de ce te bagi in seama ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=391014

 

 

Mesaj de la cristina, verisoara lui bogdan:

 

 

"Varul meu Bogdan Andora are in continuare nevoie de sange grupa 0. Desi s-au facut donatii de sange si ei ne dau echivalentul grupei lui , deci ar fi fost rezolvata problema, banca nu are rezerva suficienta de sange grupa 0, RH pozitiv.Ne dau ce au in prezent.

 

Cine vrea si poate sa ajute este rugat sa vina luni intre 7.30 si 11.30 dimineata la Institutul de Hematologie de pe Dr Felix, in spatele Spitalului Filantropia , zona pasaj Victoriei.

Dupa donare sa se inscrie pe lista deschisa la SECRETARIAT pentru BOGDAN ANDORA internat la spitalul ELIAS.

 

Telefonul meu : 0728.141.840 si al Alinei 0734.465.309.

 

Multumesc,

 

Cristina, "

 

starea lui este in continuare destul de grava.

Doamne-ajuta!

 

Fii tare Bogdane!

 

 

cred ca este foarte important sa incercam sa ajutam, decat sa ne frigem degetele pe taste cautand sa gasim cine unde si cum a gresit!

cat priveste legea si vinovatia, daca ma intrebati pe mine as pedepsi in primul rand autorii morali ... asa cum specifica si Just John cei care au cedat prioritatea nemotivat, adica ce care l-au lasat pe Bmw sa vireze, sunt cei vinovatii. am vazut in fata mea un astfel de accident din aceeasi cauza. si eu am cedat trecerea in astfel de conditii dar m-am asigurat de 3 ori daca lezez pe cineva din spatele sau letaralul meu .... aici este o mare buba vis a vis de imposibilitatea legii de a pedepsi "autorul moral". ne varsam cu totii (slava Domnului eu inca nu, in 3 ani) din pricina unora care nici macar bunul simt sa opreasca sa ne intrebe cum suntem nu il au! iar legea sta timida deoparte spunandu-ne "nu exista impact!"

da! sigur si el are partea lui de vina ca nu a tinut cont ca pe mobra "condusul preventiv" inseamna defapt "condus paranoic pe sistemul drobul de sare"

si cel cu bmw-ul are vina ca trebuia indiferent de situatie sa se asigure de 3 ori inainte de a face exhibitia rutiera!

dar revin, marea parte de vina este a celor care au facut posibil acest eveniment!!!

sanatate baiatului si hai sa dam ceva sange si pentru el ....

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa riderului!

Ignorati-l pe @mariion. Nu merita.

Mergem mai multi maine dimineata sa donam sange? Ca, unde-s multi „tupeul” creste... Cine mai vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt varul care a fost in noaptea accidentului si la spital si la locul faptei si m-am ocupat ulterior si de motor.

As vrea sa multumesc tuturor celor care au donat sange si care au ajutat cum au putut ei.

Noutati: Se pare ca Bogdan se simte mai bine, avand in vedere ca nu se poate misca si are de indurat cateva luni nasoale. Are chef de glume si prietena lui, Alina, sta langa el de dimineatza pana seara. Momentele mai grele cu plamanii au trecut si mai ramane sa se vindece picioarele.

In prima noapte a stat in operatie de la ora 2 pana pe la 8:30 dimineatza si a fost operat la : un femur, rotula, tibie si glezna ramanand restul (inca un femur) sa fie reparat dupa cateva zile. Apoi au aparut cateva complicatii si era sa-l pierdem dar se pare ca acum e mai bine.

Accidentul: Conform masuratorilor politiei si declaratiilor martorilor se pare ca Bogdan venea pe banda a 2-a dinspre aeroport spre pod si in dreptul parcarii de la hotel, BMW-ul ce venea de pe contrasens a vrut sa intoarca. Masinile de pe banda 1 au oprit sa-l lase pe evreu ( soferul din BMW e evreu, nu arab, il cheama Itzic) dar Bogdan nu a mai reusit sa opreasca deoarece are roti cu crampoane. Se pare ca nu mergea foarte tare (cam 40 km/h) dar nu a apucat sa franeze si sa evite. Se vedeau urmele de frana de la motor si o urma metalica (de la scarita). Masina s-a oprit in bordura dupa ca a intors. Cred ca soferul nici nu l-a vazut desi motorul e foarte zgomotos.

Protectii nu avea decat casca si manusi. Se pare ca s-a dus pana in Baneasa si se intorcea. Mai avea putin pana acasa dar se pare ca nu i-a iesit.

 

P.S. Motorul inca functioneaza. A fost transportat pe roti. E lovit, are plastice sparte, lumini sparte, roata fata "plecata" din furca etc. dar inca functioneaza.

post-38526-1248092668_thumb.jpg

post-38526-1248092713_thumb.jpg

post-38526-1248092748_thumb.jpg

post-38526-1248092765_thumb.jpg

Editat de mikyrules
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulltumesc tuturor care m-au ajutat sa trec peste momentele grele de dupa accident.

am scapat ptr moment de spital.. pina la urmatoarea operatie sint insa imobilizat la pat.. 6 sapt si probabil inca atitea dupa.. abia apoi incep recuperarea... cit despre accident nu pot comenta ptr ca nu stiu decit din auzite cirumstantele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulltumesc tuturor care m-au ajutat sa trec peste momentele grele de dupa accident.

am scapat ptr moment de spital.. pina la urmatoarea operatie sint insa imobilizat la pat.. 6 sapt si probabil inca atitea dupa.. abia apoi incep recuperarea... cit despre accident nu pot comenta ptr ca nu stiu decit din auzite cirumstantele

 

 

Esti de apreciat omule!

Insanatosire totala si sa auzim doar de bine despre tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulltumesc tuturor care m-au ajutat sa trec peste momentele grele de dupa accident.

am scapat ptr moment de spital.. pina la urmatoarea operatie sint insa imobilizat la pat.. 6 sapt si probabil inca atitea dupa.. abia apoi incep recuperarea... cit despre accident nu pot comenta ptr ca nu stiu decit din auzite cirumstantele

 

multa sanatate Bogdan.

 

PS pentru recuperare iti recomand cu incredere sectia de la Elias, sunt niste oameni minunati acolo care chiar s eocupa de tine. daca ai nevoie de alte detalii astept un PM.

 

PS2 Probleme cu sciaticul ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate Bogdan.

 

PS pentru recuperare iti recomand cu incredere sectia de la Elias, sunt niste oameni minunati acolo care chiar s eocupa de tine. daca ai nevoie de alte detalii astept un PM.

 

PS2 Probleme cu sciaticul ai?

 

 

din "fericire" problemele sint doar la picioare.. dar destul de serioase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din "fericire" problemele sint doar la picioare.. dar destul de serioase

 

si sciaticul tot la picioare este :lol: este nervul care te ajuta sa misti picioarele

 

eu la 10 luni de la accident inca nu pot misca laba piciorului cum trebuie si asta pentru cei de la Elias nu mi au zis din timp de pareza de sciatic ba mi au mai si facut 2 anestezii rahi in acelas nerv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partial corect... Daca in locul motociclistului era un tir, si-l facea terci, ar fi fost mai bine? Nu te bagi de tampit cand iti face unu' loc, mai ales ca romanii nu prea sunt inclinati sa faca gesturi de-astea.. daca te-a lasat ala de pe prima banda, nu inseamna ca te lasa si ala de pe a doua, nu inseamna ca ala care vine pe linia de tramvai le-a observat gestul (aici, intr-adevar, intervine mersul preventiv - daca toata coloana circula cu viteza redusa, nu-i dai gaz, pentru ca se pot face mult prea multe belele dintr-o bucata - sa iasa unu' din coloana, sa iasa unu' de pe vreo straduta, cum e cazul de fata, sa iasa vreun caine/copil dintre masini, et caetera)..

 

ete PAULA SELING si cu tine ... adica nu mai faci stanga niciodata frate, ca nu tre sa te bagi ca cine stie de unde dreaq sare TIRUL ... e de BUN SIMT sa franezi cand vezi ca masinile sunt oprite pe ambele benzi ... ca nu opresc in pana mea degeaba .... opresc cu un scop ... si DA, e normal sa te bagi cand ambele benzi te lasa sa treci ... ce dreaq o dai aiurea in tramvai cu TIRUL ... pe ala il vezi de la o posta ... de asemenea observi si masinile de pe banda intai daca nu iti cedeaza ... omul a vazut ca ambele benzi pe sens i-au dat voie sa treaca si s-a bagat .... acum cum PANA mea vrei sa mai treaca omul ??? sa astepte 10 minute sa vada daca nu cumva un "jalonist" isi croieste drum printre masini??? cacao pansat ... te-ai aruncat si tu in conversatie ca puiul la muci ... mai bine taceai ... dupa mine daca faptele s-au derulat intocmai cum s-a mentionat initial, vina morala este a motociclistului ... pana mea ... asa va place sa o faceti pe lupii moralisti ... eu ii doresc riderului sa se faca bine si sa invete o lectie importanta in ceea ce priveste mersul pe drumurile publice : CASCATI OCHII CAT CEPELE SAU LASATI-VA DE SPORTUL ASTA CA VA INGROPATI SINGURI

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ete PAULA SELING si cu tine ... adica nu mai faci stanga niciodata frate, ca nu tre sa te bagi ca cine stie de unde dreaq sare TIRUL ... e de BUN SIMT sa franezi cand vezi ca masinile sunt oprite pe ambele benzi ... ca nu opresc in pana mea degeaba .... opresc cu un scop ... si DA, e normal sa te bagi cand ambele benzi te lasa sa treci ... ce dreaq o dai aiurea in tramvai cu TIRUL ... pe ala il vezi de la o posta ... de asemenea observi si masinile de pe banda intai daca nu iti cedeaza ... omul a vazut ca ambele benzi pe sens i-au dat voie sa treaca si s-a bagat .... acum cum PANA mea vrei sa mai treaca omul ??? sa astepte 10 minute sa vada daca nu cumva un "jalonist" isi croieste drum printre masini??? cacao pansat ... te-ai aruncat si tu in conversatie ca puiul la muci ... mai bine taceai ... dupa mine daca faptele s-au derulat intocmai cum s-a mentionat initial, vina morala este a motociclistului ... pana mea ... asa va place sa o faceti pe lupii moralisti ... eu ii doresc riderului sa se faca bine si sa invete o lectie importanta in ceea ce priveste mersul pe drumurile publice : CASCATI OCHII CAT CEPELE SAU LASATI-VA DE SPORTUL ASTA CA VA INGROPATI SINGURI

 

cam ai dreptate! iar la faza cu genunchiere, cizme enduro, etc...no comment! daca riderul avea niste cizme cross.. !

 

sanatate riderului~

Editat de ZZTOP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...