Sari la conținut

Accident Bacau


SEBYK
 Share

Postări Recomandate

Honda CBR 1100 XX blackbird, motociclistul se numeste Bogdan, venea dinspre spital spre tic-tac, vroai sa vireze dreapta spre orizont. O skoda octavia(masina de scoala) a venit din centru cu viteza(am auzit ca ar fi ramas acul la 120) vroia sa vireze dreapta spre spital, a sarit peste 2 squaruri pt pietoni, a luat motorul pe capota si l-a aruncat pe trotuar peste terasa unui fast food. Soferul avea alcoolemie 1,5. Motociclistul a scapat doar cu tibia rupta (plus zgarieturi)post-13858-1247168256_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CBR 1100 XX blackbird, motociclistul se numeste Bogdan, venea dinspre spital spre tic-tac, vroai sa vireze dreapta spre orizont. O skoda octavia(masina de scoala) a venit din centru cu viteza(am auzit ca ar fi ramas acul la 120) vroia sa vireze dreapta spre spital, a sarit peste 2 squaruri pt pietoni, a luat motorul pe capota si l-a aruncat pe trotuar peste terasa unui fast food. Soferul avea alcoolemie 1,5. Motociclistul a scapat doar cu tibia rupta (plus zgarieturi)post-13858-1247168256_thumb.jpg

 

bulan cit casa !

sanatate motoristului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine 10.07.2009 va fi operat. Multumim lui Dumnezeu ca este doar atat. Insanatosire grabnica pentru Bogdan. RAZES MC Bacau, club din care face parte si Bogdan este alaturi de el. Cine doreste sa ajute in recuperarea colegului nostru gaseste detalii pe www.razesmc.ro/forum. Uneori si o vorba buna ajuta mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda CBR 1100 XX blackbird, motociclistul se numeste Bogdan, venea dinspre spital spre tic-tac, vroai sa vireze dreapta spre orizont. O skoda octavia(masina de scoala) a venit din centru cu viteza(am auzit ca ar fi ramas acul la 120) vroia sa vireze dreapta spre spital, a sarit peste 2 squaruri pt pietoni, a luat motorul pe capota si l-a aruncat pe trotuar peste terasa unui fast food. Soferul avea alcoolemie 1,5. Motociclistul a scapat doar cu tibia rupta (plus zgarieturi)post-13858-1247168256_thumb.jpg

Si va mai mirati ca sunt accidente, uite cine invata sa conduca pe altii, ce poate invata un elev de la un asemenea specimen.

Din filmulet reiese ca a murit masa, probabil el vroia sa mai trimita si pe altii pe lumea cealalta sa-i tina companie sa nu se plictiseasca acolo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori tocmai<expertii> o comit in felul asta...Sunt si politisti saptamanal la stiri, care fac accidente sub influenta alcoolului, de la instructori de ce sa ne asteptam la altceva? Sanatate si recuperare rapida baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

insanatosire grabnica motociclistului. cat despre bulangiu nare decat sa se duca cu masa de mana.in groapa. a draculu astia, repede isi gasesc motiv de scuza. a murit mama si de aia am dat peste el.noi daca ne dam de pamant repede ni se sare in cap dar lor nimic nu li se zice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Recuperare rapida.

 

Tocmai din cauza ca i-a murit masa, soferul trebuia sa o lase mai moale. Plus ca mai era si baut.

Unii, chiar nu au nimic in cap, dar au permis si, in cazul de fata, autoritatea necesara de a invata pe altii.

Asemenea cazuri de inconstienta premeditata trebuie pedepsita exemplar, insa traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

 

Inca odata, recuperare usoara motociclistului ghinionist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai tampiti. credeam ca astia sunt numai prin bucuresti insa se pare ca ma insel. recuperare rapida motociclistului si rabdare de fier in privinta recuperii pagubelor. avand in vedere ca soferul era sub influenta bauturilor bahice... nu isi poate repara motorul pe asigurare. trebuie sa'l dea in judecata sau sa se inteleaga cu idiotul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare la noi a fi beat e circumstanta atenuanta ?

 

Eu pe astia i-as baga mai rau la bulau. Ai fost beat stai inca 2 ani la bulanica sa te dezalcolizezi.

 

Tara de kako. Mai multe accidente dataorate soferilor beti nu are nici o tara europeana.

 

Pacat de cele intamplate.

 

Recuperare grabnica motoristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta a fost primul motor pe care Bogdan i l-a imprumutat pentru teste, unui potential client ,nu a avut parte de el .

BOUL(clientul) a intrat cu Ducati in prima masina stationata pe sosea,nu stiu daca Bogdan si recuperat nici pana azi paguba...atentie la vanzari-banu' jos!

Bafta!!!insanatosire rapida

post-19905-1247218823_thumb.jpg

post-19905-1247218870_thumb.jpg

post-19905-1247218908_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa motoristului si recuperare rapida!!

 

Cat despre conservar, sper sa fie bagat la racoare (cu toate ca sigur nu va pati mai nimic ca de...e Romanica...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta a fost primul motor pe care Bogdan i l-a imprumutat pentru teste, unui potential client ,nu a avut parte de el .

BOUL(clientul) a intrat cu Ducati in prima masina stationata pe sosea,nu stiu daca Bogdan si recuperat nici pana azi paguba...atentie la vanzari-banu' jos!

Bafta!!!insanatosire rapida

Se pare ca nu a mai recuperat nimic si inca se vad pe la tribunal.

Dupa cum stim, cei care-l cunoastem destul de bine, nu prea a avut parte de nici un motor la care a tinut si in care a investit bani si dragoste. Speram, pe viitor ca balanta sa se incline si in cealalta parte, speram ca recuperarea lui Bogdan sa fie cat mai putin traumatizanta pentru el si parinti, speram ca cei vinovati sa fie trasi la raspundere si sa plateasca atat daunele morale cat si cele materiale.

 

Bogdan te asteptam la stadion, calare, cat mai curand ...

post-32765-1247226436_thumb.jpg

post-32765-1247226466_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai tampiti. credeam ca astia sunt numai prin bucuresti insa se pare ca ma insel. recuperare rapida motociclistului si rabdare de fier in privinta recuperii pagubelor. avand in vedere ca soferul era sub influenta bauturilor bahice... nu isi poate repara motorul pe asigurare. trebuie sa'l dea in judecata sau sa se inteleaga cu idiotul ala.

 

 

Nu, nu se pare ca mitul bucurestenilor nu moare...daca te uiti la poze numarul e de Bucuresti si daca vreti si numarul tot pe masina...in caz ca vrea cineva sa ii trimita urari de bine

 

Insanatosire cat mai rapida motociclistului !

Editat de bebecbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Imi pare foarte rau sincer de cele intamplate mai ales ca tocmai soferii de autoturisme sunt cei vinovati de producerea accidentelor grave, lucru pe care TOATA lumea asta nu il vede. Motociclistii sunt cei blamati ca sunt neatenti si conduc cu viteza. Poftim exemplu, poftim comportament! Sanatate si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

pacat de bibelourile distruse de niste tampiti care nu stiu cat timp si cata pasiune depune cineva pt ele. am fratele mai mare cu care m-am certat zilele trecute pt ca, conducea cu mai bine de 140Km/h in localitate. :) :lol: (el mai are obiceiul sa zica precum ca noi am fi vitezomani) offff turbezzzz si nu are nici anul de cand nu are permis...

unele persoane uita de cei care le pot curma viata sau sansa la viata, gonind ca disperatii uneori spre moarte, a lor sau a celor care le-o ia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In zona aia Bacau-Neamt-Roman etc am obs ca lumea mai "ciupeste" cate ceva pe principiul "lasa ba ca nu ma opreste pe mine" :lol:

 

Ma bucur ca politia are rabdarea necesara de a "fila" un motociclist cu nr de Buc dar n-au timp sa prinda "instructorii" lu' Bachus!

 

Cumva cel accidentat e "Joker"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare la noi a fi beat e circumstanta atenuanta ?

 

Eu pe astia i-as baga mai rau la bulau. Ai fost beat stai inca 2 ani la bulanica sa te dezalcolizezi.

 

Tara de kako. Mai multe accidente dataorate soferilor beti nu are nici o tara europeana.

 

Pacat de cele intamplate.

 

Recuperare grabnica motoristului.

 

De unde ai dedus tu ca, in acest caz, a fi beat este circumstanta atenuanta ???? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...