Sari la conținut

BAZA 86 AERIAN�


klu
 Share

Postări Recomandate

Fazer cu roti de cross. :lol:

 

las ca am mai vazut variatii asupra temei

vezi mai jos SV enduro-naked - tipul a facut transalpina cu noi..si s-a tinut calumea cu dominatoare si transalpuri...

post-11932-1248171743_thumb.jpg

 

 

Mesaj completat

si de la mine o poza:

 

7833717_61f83472ec_b.jpg

 

lippale....ce-ti mai fugeau ochii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si de la mine o poza:

 

7833717_61f83472ec_b.jpg

 

* oooopa! ce fetze obosite, dar bucuroase :lol: numa' Minie avea o mina ingrijorata (deh, ..vizieeeera!), mai ales dupa ce statuse(m) acm 10 minute la coada la buda din Petrom. Grea incercare! :D)

 

multumesc frumos pe aceasta cale, draga p.c., ca ai mers in fata mea aproape tot drumul ala nocturn la intoarcere, ca asa mi-a fost mult mai usor sa ma tin de drum (si nu de peisaje :) ) ...muaaaama, da! si pepenele ala a fost execptional! mai ales la umbra stancilor Dobrogene..., priceless :P

 

P.S. p.c., ai tras tu ceva filme pe drumul ala "colturos" spre Chei, ia pune-le si tu la vedere, te rog, sa ne amintim cum e cu chopperul off-road. Si mai ales cu SV-ul! (bravo minie!). si cu MIG-urile, of course... V-engine ruls!

Mesaj completat

las ca am mai vazut variatii asupra temei

vezi mai jos SV enduro-naked - tipul a facut transalpina cu noi..si s-a tinut calumea cu dominatoare si transalpuri...

post-11932-1248171743_thumb.jpg

 

* normal! ..utie ce roti are! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetele au fost adevaratele eroine ale drumetiei astia. Eh, si baietii cu stradalele, dar ei macar erau baieti :lol:

 

Fotografii de la mine pe seara, inclusiv cu enduro-chooperul si scramblerele de ocazie numite SV si Fazer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pe aceasta cale, draga p.c., ca ai mers in fata mea aproape tot drumul ala nocturn la intoarcere, ca asa mi-a fost mult mai usor sa ma tin de drum (si nu de peisaje :lol: ) ...muaaaama, da! si pepenele ala a fost execptional! mai ales la umbra stancilor Dobrogene..., priceless :D

Unii cu pepenele, altii cu cataratul pe dealuri. N-ati lasat decat cojile, egoistilor...

P.S. p.c., ai tras tu ceva filme pe drumul ala "colturos" spre Chei, ia pune-le si tu la vedere, te rog, sa ne amintim cum e cu chopperul off-road. Si mai ales cu SV-ul! (bravo minie!). si cu MIG-urile, of course... V-engine ruls!

Uite-o poza de la mine: chopperul care da clasa pe off-road. :)

post-41145-1248180887_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Your organization's Internet use policy restricts access to this web page at this time.

 

Inca o bila alba pentru baietii de la IT. Or sa arda in iad ca niste sobolani.

 

Gata cu institutia, mi-a omorat destul neuronii azi. Ma duc acasa sa vad pozele lui Ovy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Your organization's Internet use policy restricts access to this web page at this time.

 

Inca o bila alba pentru baietii de la IT. Or sa arda in iad ca niste sobolani.

 

Gata cu institutia, mi-a omorat destul neuronii azi. Ma duc acasa sa vad pozele lui Ovy.

 

De parca ar fi vina lor... "Your organization restricts access to this web page".

Ei doar isi faceau treaba.

 

ps: daca te intrebi de ce le tin partea, ei bine da, sunt de'ai lor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii cu pepenele, altii cu cataratul pe dealuri. N-ati lasat decat cojile, egoistilor...

 

* da, ati plecat pe cheile alea si v-am pierdut in zare, ..cu tot cu apa! d-aia am halit tot pepenele, ca muream de sete! sticla de apa, ..undeva in zare, intr-un top-case, muuaaah!

 

P.S. multzam de poza, chiar am s-o pun in arhive. o trimit la Suzuki, nu de alta, dar mie de la vibratii nu mi s-a desprins absolut nimic. ai auzit, melciule? :D

Mesaj completat

link

Mesaj completat

Ladies, check this out!

Mesaj completat

Battlecruiser

 

* misto filmuletzele. mie mi-a placut mai ales coloana sonora de la primele doua :)

 

Pentru cei care se intreaba de ce am eu mereu cate un semnal pus, rasunsul este simplu: nu-l vad! dragbar-ul meu este fix la inaltimea care acopera partea de jos a ceasului de pe bord. adica aia unde sunt cele doua buline portocalii luminoase (stanga-dreapta). de la comutatorul ptr. semnalizare nu se opreste (push the button), ci trebuie sa il dai cu degetul ori in stanga, ori in dreapta, ca sa se inchida, ...dupa caz. incerc sa ma coordonez din memorie (inchis/deschis), da' nu-mi iese 100%, ...am inceput sa uit mai des, deh! varsta :lol:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar v-ati plimbat ceva!

Imi place prima poza! :D

Si stiu si de ce :angryfire:

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca una si ma duc...

 

uhum, asa am zis si eu de dimineata cand am dat cu ochii de poze... si uite asa am ajuns pe la 11 jumate la serviciu

 

 

* frumos de tot traseul! chiar, ce idee buna a avut (nu stiu cine, ...poate uzun? anybody? ..everybody?!)

 

da, da, Uzunu e vinovat de traseul prin Cheile Dobrogei si ce a urmat la intoarcere... imi vin in minte cateva imagini din cele multe intiparite pe retina care aluneca frame cu frame ca intr-o secventa cinematica cu motoare: drum spre soare printr-o mare de verdeata, cate un pom stingher, ici-colo, sosea tainuit serpuita ori deslusit de dreapta si lina pe alocuri, nori pufosi de vata de zahar care, in goana cailor-putere, par elemente de butaforie puse in miscare de o mana invizibila si abila pe un cer desenat si el cu tempera, cele trei siluete din fata mea, care, topite sub soarele de iulie al Dobrogei, se contureaza negre in departare ca niste personaje dintr-o revista de benzi desenate...

 

Uzunule, esti tatic! :D te suspectez de idei grozave de vajaiala cu motoru' de cand ne-ai dus pe coclauri pe la Campina...Cand mai ai chef de plecat teleleu Tanase prin afara Bucurestiului si mai ai chef si de alti doi telelei Tanase dupa tine, adu-ti aminte si de noi!

 

si de la mine o poza:

 

7833717_61f83472ec_b.jpg

 

vaaaaaaaaaaaaai, ce privire de lup flamand! :moto:

 

 

* oooopa! ce fetze obosite, dar bucuroase

 

...muaaaama, da! si pepenele ala a fost execptional! mai ales la umbra stancilor Dobrogene...

 

Pisi, sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca te-ai indurat si ne-ai dat si noua din harbuzul tau...o fost tari bun!

 

Acum ca am vazut filmuletele pe care le-ai tras, m-am prins: concurezi cu Piccolino la maiestrie artistica si dotare tehnica :ok: imi plac motorcicleta Criei pe fundalul cu macadam si pietris si sfaraitul motorului la final

 

 

PS1: da' poze cu Mavericki autohtoni nu pune nimeni? tare mandri si intangibili aratau ei in combinezoanele lor kaki, cu pilot shades Top Gun style si zambet fermecator de pasta-de-dinti-care-reface-smaltul... eeehhh :angryfire:

 

PS2: si pozele cu harcio-soareci unde-s?

 

PS3: dupa asa zi ca cea de ieri, o sa fiu zen toata saptamana :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* wow! dibaci ai manuit camera aia, uzun mama, ...hai ca mi-au placut rau de tot fotografiile alea de pe drumul cu macadam, sunt asa,..cum sa zic, ...wild! :angryfire: niste artisti, dom'le! sa-mi zica si mie cineva, care stie, daca mastodontul ala de pe partea stanga (cum veneam noi) era vreun siloz sau vreo fabrica. e din peisaj :D

 

cateva foto si de la mine:

post-17655-1248237718_thumb.jpg

post-17655-1248237734_thumb.jpg

post-17655-1248237743_thumb.jpg

post-17655-1248237752_thumb.jpg

post-17655-1248237771_thumb.jpg

post-17655-1248237784_thumb.jpg

post-17655-1248237812_thumb.jpg

post-17655-1248237826_thumb.jpg

post-17655-1248237844_thumb.jpg

post-17655-1248237854_thumb.jpg

post-17655-1248237864_thumb.jpg

post-17655-1248237881_thumb.jpg

post-17655-1248237898_thumb.jpg

post-17655-1248237918_thumb.jpg

post-17655-1248237940_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca v-a placut spectacolul.Nu am stiut de aceasta organizare si apreciez initiativa celui care a luat-o.Eu am fost plecat si am ajuns foarte tarziu si am fost surprins sa vad atatea motoare.Abia acum realizez de ce m-a sunat cineva cu cateva zile inainte sa ma intrebe daca am cunostinta de venirea unui grup de motociclisti.M-a deranjat un pic acest telefon pentru ca am simtit setea de informatie de la celalalt capat.Pentru ca sunt motociclist nu m-am simtit niciodata bine printre soarecii de birou.As putea spune ca a fost si sunt un pic marginalizat.Din acest motiv evit sa merg cu motorul la munca.Intrebarea a picat aiurea-unii inca ai mai considera pe motociclisti rockeri satanisti violatori de babe.Felicitari inca odata pentru initiativa.Am sesizat ca de obicei nelipsitele domnisoare ce fac parte din fauna locala iesite la vanatoare de bugetari.Fetelor-criza este si la la noi.Sau poate sunteti nerabdatoare sa simtiti varful...crizei!?

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De parca ar fi vina lor... "Your organization restricts access to this web page".

Ei doar isi faceau treaba.

 

ps: daca te intrebi de ce le tin partea, ei bine da, sunt de'ai lor

 

Pfff. Satan's little helpers. Bine, nu vor arde in foc, vor fi pusi incet la abur pana se fac pufosi. :D

 

Dar v-ati plimbat ceva!

Imi place prima poza! :wave:

 

Tupeist ala micu. Mi-e mi-ar fi umpic frica sa fac asa la nenea pilotu mai ales cand stiu ca are destul fire power sa elibereze de cladiri de caramida cartierul unde locuiesc.

 

Uzunule, esti tatic!

 

De ce vrei tu sa sperii omul? :angryfire:

 

Sper ca v-a placut spectacolul.Nu am stiut de aceasta organizare si apreciez initiativa celui care a luat-o.Eu am fost plecat si am ajuns foarte tarziu si am fost surprins sa vad atatea motoare.Abia acum realizez de ce m-a sunat cineva cu cateva zile inainte sa ma intrebe daca am cunostinta de venirea unui grup de motociclisti.M-a deranjat un pic acest telefon pentru ca am simtit setea de informatie de la celalalt capat.Pentru ca sunt motociclist nu m-am simtit niciodata bine printre soarecii de birou.As putea spune ca a fost si sunt un pic marginalizat.Din acest motiv evit sa merg cu motorul la munca.Intrebarea a picat aiurea-unii inca ai mai considera pe motociclisti rockeri satanisti violatori de babe.Felicitari inca odata pentru initiativa.Am sesizat ca de obicei nelipsitele domnisoare ce fac parte din fauna locala iesite la vanatoare de bugetari.Fetelor-criza este si la la noi.Sau poate sunteti nerabdatoare sa simtiti varful...crizei!?

 

Si acum am descoperit si ce era cu Busa venita la sfarsitul showului.

 

Dom'le, dupa inspiratia de ieri dimineata institutia mi-a rapit spiritul artistic si nu am apucat sa povestesc si restul aventurii.

 

Din drumuri de genul asta iti dai seama ca Dobrogea nu e campul ala plictisitor pana la mare si ca daca iesi un pic de pe drumurile nationale se deschide o regiune incredibila.

 

Imi pare rau ca de la Chei ne-am despartit din motive de ajuns mai repede in Bucuresti pentru ca intr-adevar cand pleci la 6 dimineata la un drum de 150 de kilometri prin soare viziera afumata fara cea de schimb pare o idee buna.

 

Drumul de la Chei pana la Harsova este genial. Surprinzator este mai bun decat pe cel pe care am venit dar cu niste peisaje de-a dreptul impresionante. Nu-mi sta gandul decat la zona aia si la ce posibilitati se mai intrevad si pe alte drumuri prin zona.

 

Haideti si cu restul pozelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu astea, gata!

 

Pe data viitoare

 

Tu nu ai fost cu noi mai departe? :angryfire: Sau nu ti-ai mai utilizat obectivele alea scumpele si talentele alea scumpele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...