Sari la conținut

Care Pe Care?


SILVIU.C
 Share

Care?  

110 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Am citit ca in numarul urmator din UM v-a fi un test comparativ intre motoarele de 600 ,asa ca m-am gandit si la un astfel de poll. Deci ,care pe care? Mi se pare cam fortata bagarea lui Ducati 749 intre aceste dar ,ma rog...dati-va cu parerea :cheers: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va peste testul asta, dat putin scroll mai jos.

 

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/05_...ht_Supersports/

 

(daca va logati veti vedea ca are fix 32 de pagini in format Acrobat)

Rezultatul este urmatorul: ZX-6R-ul primul loc, urmat de R6 si CBR dupa care pe ultimul loc abia, apare si GSX-R-ul. Si in test nu au bagat noul model de la Yamaha, toate fiind 2005, in 2006 R6 este complet schimbat.

Asa ca stau si ma intreb daca in afara de design, a mai contat altceva pentru voi atunci cand ati votat cu Suzi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitati-va peste testul asta, dat putin scroll mai jos.

 

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/05_...ht_Supersports/

 

(daca va logati veti vedea ca are fix 32 de pagini in format Acrobat)

Rezultatul este urmatorul: ZX-6R-ul primul loc, urmat de R6 si CBR dupa care pe ultimul loc abia, apare si GSX-R-ul. Si in test nu au bagat noul model de la Yamaha, toate fiind 2005, in 2006 R6 este complet schimbat.

Asa ca stau si ma intreb daca in afara de design, a mai contat altceva pentru voi atunci cand ati votat cu Suzi??

Greu cu intelegerea asta. ERA VORBA DE MODELELE 2006 ,an in care kawa sta pe tusa cu un model din 2005 si suzuki a scos un NOU model ,asa ca... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kawa 636 dece nu o fost inclus? e modelul meu preferat de la 600cc

 

Pai o fi... dar concureaza la alta clasa. Clasa 600 e compusa din motoare mai MICI de 600cmc, Kawa 636 are, dupa cum ii spune si numele, 636cmc

 

:cheers:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hellryder: pai daca 636-le nu tine de aceasta cat. ce cauta triumphul si ducatiul in poll?

@silviu.c : din cate inteleg confuzi zx 6r (636) cu zx 6rr (600cc) posibil sa ma insel

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hellryder: pai daca 636-le nu tine de aceasta cat. ce cauta triumphul si ducatiul in poll?

@silviu.c : din cate inteleg confuzi zx 6r (636) cu zx 6rr (600cc) posibil sa ma insel

 

:moto:

Pai ,eu am scris zx6rr ,care din cate stiu e motorul de 600 si nu 636-le. Ce zici ,ma insel? :moto: Faza cu ducati si triumph ,ti-am spus ca nici eu nu le prea gasesc locul in acest test ,dar ma rog ,daca ele sunt incluse ,le-am inclus si eu :moto:

 

Eu sunt fan Kawasaki...cu ce naiba ai vrea sa votez cu Suzuki????
De aia salivai pe langa k6 ,cand l-ai vazut? :moto: :moto: :moto:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@silviu.c? da stiu, da totusi trebuia sa incluzi in poll , dupa parrea mea ii rupe fasul la ceilalti de 600
Pai puteam sa includ si gixxer-ul de 750 ,ca daca nu conteaza aproape 40cmc ,ce mai conteaza 100cmc ,nu? :moto: :moto: ....iar daca includeam gix-ul de 750 ,era cam jale ,nu?...asa ca am lasat strict ce am citit in revista Univers Moto pt numarul viitor :moto: :moto:
PS: ti-ai luat k6?
Da ,vineri l-am ridicat de la reprezentanta :moto: ....raman dator de cinste :moto:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum eu nu stiu de ce va agitati atat de mult cu zx6r-ul ca din cate vad lupta se da intre r6 si cbrica :moto:

 

Si am si eu o intrebare:Cand e vorba de Triumph,e de Daytona 675 nu?

Da ,daytona 675 ,scuze ca am omis sa scriu totul :moto: :moto: .Sunt cam fortat incluse si ducati 749 si daytona pentru ca NU AU 600cmc si de aceea am inclus si zx6rr si nu l-am bagat pe 636 pt ca "fura". Asa il bagam si pe gsxr-ul de 750 si gata se termina ,dar am zis sa fie fair-play pana la sfarsit :moto:

 

Oricum eu nu stiu de ce va agitati atat de mult cu zx6r-ul ca din cate vad lupta se da intre r6 si cbrica :kali:

 

Si am si eu o intrebare:Cand e vorba de Triumph,e de Daytona 675 nu?

Vezi ca lupta se da intre cbr ,r6 si gsxr cu un mic avantaj pt gsxr :moto: ,asta acum ,mai incolo...mai vedem :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ,daytona 675 ,scuze ca am omis sa scriu totul :moto: :moto: .Sunt cam fortat incluse si ducati 749 si daytona pentru ca NU AU 600cmc si de aceea am inclus si zx6rr si nu l-am bagat pe 636 pt ca "fura". Asa il bagam si pe gsxr-ul de 750 si gata se termina ,dar am zis sa fie fair-play pana la sfarsit :moto:

Vezi ca lupta se da intre cbr ,r6 si gsxr cu un mic avantaj pt gsxr :moto: ,asta acum ,mai incolo...mai vedem :moto:

Bine ai facut ca altfel erai nevoit sa bagi si Mv Agusta brutale 750 :kali:

 

Daca era sa fiu in pas cu sondajul trebuia sa editez post-ul de vreo 5 ori pe zi.Totusi banuiesc ca lumea voteaza gsx-r pentru firma :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din cate teste am vazut eu,gsx-r iese pe ultimul dintre cele 4 deja consacrate(Honda,Yamaha,Kawasaki,Suzuki) si ma gandesc ca lumea voteaza ca le place firma sau au un Suzuki,sau le place gsx-r 1000 K6 care este cu adevarat o motocicleta fantastica si fiind fratele mai mic mi se pare normal,oricum mie imi place :moto:

 

Acum am vazut ca ai gsx-r de 600.E doar o parerem,sper sa nu te superi :moto:

 

Si vroiam sa iti pun o intrebare:Daca ai avut vreodata probleme cu motorul de la cel de 600,fratele meu si-a cumparat recent un gsr de 600 si din cate stiu au cam acelasi motor numai ca cel de la gsr e mai docil?!(trebuie sa soseasca cam intr-o saptamana si eram curios de probleme care pot sa apara)

 

Mersi anticipat :moto:

Editat de Slice&Dice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la modelul de 2006 a gsx-ului (cel de 600) carenele dau inpresia de un moto semicarenat, cu acele guri de aerisire si carenaj partial, in unele locuri (in lateral) in rest e frumusica foc motoreta si din cate am citit dispunde si de ceva high tech care nu mai e la alte moto

 

Parerea mea :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai din cate teste am vazut eu,gsx-r iese pe ultimul dintre cele 4 deja consacrate(Honda,Yamaha,Kawasaki,Suzuki) si ma gandesc ca lumea voteaza ca le place firma sau au un Suzuki,sau le place gsx-r 1000 K6 care este cu adevarat o motocicleta fantastica si fiind fratele mai mic mi se pare normal,oricum mie imi place :kick:

 

Acum am vazut ca ai gsx-r de 600.E doar o parerem,sper sa nu te superi :puke:

 

Si vroiam sa iti pun o intrebare:Daca ai avut vreodata probleme cu motorul de la cel de 600,fratele meu si-a cumparat recent un gsr de 600 si din cate stiu au cam acelasi motor numai ca cel de la gsr e mai docil?!(trebuie sa soseasca cam intr-o saptamana si eram curios de probleme care pot sa apara)

 

Mersi anticipat :moto:

Anul trecut da perfect de acord ca a iesit pe ultimul loc ,era un model lansat in 2004 ,pe cand toti ceilalti schimbasera modelul. Dar topicul de acum e pus pentru variantele 2006 ,unde suzuki a lansat un NOU model si se bate cu vechiul model de kawa(lansat in 2005)....chiar sunt curios care pe care acum. Crezi ca noul model de la suzuki e mai slab ca cel de la kawa?...repet ,ma refer la model 2006

 

 

Stai linistit ca nu am de ce sa ma supar :moto: ...am vazut cum un 600 a rupt in doua un zx10 , ,asa ca repet ,PILOTUL face diferenta ,mai ales cand e vorba de zecimi de secunda(cum este diferenta intre cele 4) ,asa ca nu am de ce sa ma supar :moto:

La motorul de 600 am in jur de 14000km ,fara cea mai mica problema mecanica ,cel putin pana acum nu am nimic ce sa-i reprosez ,doar uns lant ,facut revizii putin mai devreme decat recomandat si e super. Asa ca , eu zic ca, fratele tau a facut o alegere FOARTE BUNA :moto: .Sa se bucure de ea cat mai mult si fara incidente :moto:

 

 

 

 

Ps:mayaghery ,nu sustii si tu kawa ca sa mai castige niste voturi in plus? :moto: :kali:

Editat de SILVIU.C
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dimi ti-ai tras k6 sa-l bati pe MC? :moto: Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea :moto:

Stai linistit ca nu mi-am luat K6 ca sa bat pe cineva pe circuit. Am observat ca si cu un 600 rupi in doua un miar si chiar destul de rusinos ,asa ca NU mi-am luat K6 ca sa bat pe x sau y :moto: :moto: .Multam pt urari :moto:

 

Ps:fii mai activ pe sbz :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...