Sari la conținut

Ktm 640 Adventure


_Alex_
 Share

Postări Recomandate

Asta e fosta, Pegaso 3 din '98, pe care am avut-o din 2004 si am vandut-o recent:

 

post-1976-1143136195_thumb.jpg

 

Iar ea e noua aleasa - leaner and meaner - tocmai sosita "la cutie": :laugh:

post-1976-1143136760_thumb.jpgpost-1976-1143136876_thumb.jpgpost-1976-1143136896_thumb.jpgpost-1976-1143136907_thumb.jpgpost-1976-1143136916_thumb.jpgpost-1976-1143136924_thumb.jpg

 

O sa mai pun ceva poze dupa ce-o iau acasa (maine)... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar ea e noua aleasa - leaner and meaner - tocmai sosita "la cutie": :laugh:

post-1976-1143136760_thumb.jpgpost-1976-1143136876_thumb.jpgpost-1976-1143136896_thumb.jpgpost-1976-1143136907_thumb.jpgpost-1976-1143136916_thumb.jpgpost-1976-1143136924_thumb.jpg

 

O sa mai pun ceva poze dupa ce-o iau acasa (maine)... :cheers:

 

frumoasa moshule...

o carutza de bani...

sa ai parte de ea, de sanatate si de vreme buna !!!!

pe cand un citro ???

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam - de-abia astept sa ma dau cu el.... ;)

 

Acuma tb. sa rezolv pb. cu inmatriculatu' care o sa fie cam bitchy avand in vedere ca n-am (inca) buletin de TM, ci de MH. Oricum, pana-si face cstelia Africana o sa se rezolve treaba si la mine :lol:

 

@red_snake: Salve - si multzam pt. montare. Sper ca nu v-au ramas ceva piese in plus... :laugh:

@shakal: Un citro, cico sau mai bine o bericioaica dau daca ne intalnim, ca doar tb. udat lucrul nou... daca-l stii pe cstelia, el ma stie pe mine, prin tranzitivitate etc.

 

Alte poze de azi de la magazin, including una cu fatzaul propriu (la asta puteti sa-i dati "ignore" :D):

post-1976-1143211034_thumb.jpgpost-1976-1143211040_thumb.jpgpost-1976-1143211044_thumb.jpgpost-1976-1143211050_thumb.jpg

 

PS: Un lucru care m-a deranjat un pic la moto e ca are doua oglinzi stangi :laugh: - una cica e obligatorie prin lege iar a doua e de rezerva - ma rog, asta inseamna ca tb. sa mai fac rost acu' si de o oglinda pe dreapta... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa FOC!! ...parca e si pacat s-o bagi prin noroaie... :laugh:

Noroaiele is pt. bazati :cheers:

Eu pb. o sa fac ceva soft-enduro cu ea iar prima mie de km numa' pe asfalt ca deh, e bine sa ma port finutz cu ea in rodaj...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, pana-si face cstelia Africana o sa se rezolve treaba si la mine :laugh:

 

 

PS: Un lucru care m-a deranjat un pic la moto e ca are doua oglinzi stangi :laugh: - una cica e obligatorie prin lege iar a doua e de rezerva - ma rog, asta inseamna ca tb. sa mai fac rost acu' si de o oglinda pe dreapta... :cheers:

 

Africana e in constructie :lol:

 

Faza cu oglinda de rezerva e bullshit. Du-te la magazin sa ti-o schimbe cu una de dreapta. Daca n-au sa-ti dea de pe Adventure-le ala expus. Or fi facut aia o greseala cand au ambalat accesoriile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroaiele is pt. bazati :lol:

Eu pb. o sa fac ceva soft-enduro cu ea iar prima mie de km numa' pe asfalt ca deh, e bine sa ma port finutz cu ea in rodaj...

 

ce rodaj omule???? nu stii ca KTM-URILE sunt "ready to race" :cheers: . adica nu au nevoie de un rodaj ca si celelante ... dar e normal in prima mie sa mergi mai frumos cu ele in prima mie de km ca deh sunt noi...... :laugh: :laugh:

Editat de red_snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos.

Nu exista oglinda de dreapta si oglinda de stinga. :laugh:

Pune-l pe ala care a facut pregatirea motocicletei sa invirta oglinda (cercul) in jurul axei ei si GATA. Ai oglinda de dreapta sau de stinga.

Transmite-i felicitari din partea mea mecanicului. :cheers:

Fa-i rodajul ca la carte, ptr ca abia apoi va fi redy to race. Este musai sa-i schimbi aripa fata cu una de enduro si cauciucurile daca vrei sa faci enduro. Recomandarea mea este MITAS E-09 fata +spate. Oricum toceste-le pe astea si atunci poti sa spui ca te-ai imprietenit cu DIAVOLUL TAZMANIAN.

 

Te felicit pentru alegerea facuta. Ti-ai cumparat motocicleta ptr barbati ashpri. :laugh:

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diavol tazmanian frate! :moto:

:moto: Multumesc, multumesc !! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista oglinda de dreapta si oglinda de stinga. :moto:

Pune-l pe ala care a facut pregatirea motocicletei sa invirta oglinda (cercul) in jurul axei ei si GATA. Ai oglinda de dreapta sau de stinga.

 

 

:moto: :moto: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos.

Nu exista oglinda de dreapta si oglinda de stinga. :kali:

Multumesc - am rezolvat si faza cu oglinda pana la urma :moto: (chiar inainte sa citesc postul tau :kick:)

Fa-i rodajul ca la carte, ptr ca abia apoi va fi redy to race. Este musai sa-i schimbi aripa fata cu una de enduro si cauciucurile daca vrei sa faci enduro. Recomandarea mea este MITAS E-09 fata +spate. Oricum toceste-le pe astea si atunci poti sa spui ca te-ai imprietenit cu DIAVOLUL TAZMANIAN.

Asa ma gandeam si eu... ca pana una-alta nu e bine nici pt. moto nici pt. mine :moto: sa ma dau la ea prea tare.

Iar de facut enduro mai suparat, ideea e acolo, germineaza - it's only a matter of time now :moto:

Dar ca tot veni vorba de cauciucuri, merita sa ai doua randuri de roti (unu' cu gume de strada, altul enduro)? Ca ma gandeam si la varianta asta...

Te felicit pentru alegerea facuta. Ti-ai cumparat motocicleta ptr barbati ashpri. :moto:

Hehe... pt. mine cred ca o sa fie okay insa sper sa nu patesc asa ceva :moto: de la prietena mea :moto: din postura de pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@shakal: Un citro, cico sau mai bine o bericioaica dau daca ne intalnim, ca doar tb. udat lucrul nou... daca-l stii pe cstelia, el ma stie pe mine, prin tranzitivitate etc.

 

il stiu pe cstelia...nu pot sa scap nici la lucru de el... :moto:

na lasa, ca joi sunt liber si daca nu ploua ce vedem in complex... :moto:

 

Shaq

 

@cstelia: DR BIG-ul era a lu' Alessio.... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista oglinda de dreapta si oglinda de stinga. :moto:

Pune-l pe ala care a facut pregatirea motocicletei sa invirta oglinda (cercul) in jurul axei ei si GATA. Ai oglinda de dreapta sau de stinga.

Transmite-i felicitari din partea mea mecanicului. :moto:

Update: Oglinda strikes back! :moto:

 

Mai exact, ieri am reusit sa-mi ridic nr. temporar (de fapt doua, si de alea de prost gust, de masina) - prin urmare am trecut si am luat si motoru' de la magazin, ramanand sa rezolv eu singur treaba cu oglinda dreapta... :moto:

 

Na, bag ceva benzina si o iau usor spre Lipova (drum mai putin circulat, aflat in apropiere de zona in care stau in Timisoara) ca s-o iau cu "the beginning of a beautiful friendship"...

 

Usor, schimbat viteze, turat 2500-3000 pana pe la 4000-4500 in fiecare viteza, frana de motor etc.

Merge okay - destul de asemanator cu fosta Aprilica (cel putin in cond. trasului cu "f. mult bun simt" de acceleratie si nedepasind 4500 de ture),

vibreaza ceva mai tare, scaritele sunt mai sus, frana de picior nu tocmai unde ma asteptam sa fie :kick:, schimbatoru' de viteze e putin altfel

(din a 2-a in 1-a pare mai greu de bagat decat la cealalta, dar la plecare din pct. mort intra f. usor intr-a 1-a - nici nu simti, noroc cu indicatorul

de neutral de pe bord).

 

Anyway, toate bune si frumoase, fac eu vreo 10-15 km, ocupat cu schimbat viteze, jaloane imaginare si alte treburi cand dau sa ma uit in unica oglinda (stanga, pt. cititorii neatenti) - (am un tic :moto: asa, la 10-15 sec. bag o geana in oglinzi sa vad ce se mai intampla in spate) si - stupize, stupize - ia oglinda de unde nu-i :kali:

 

La o a doua privire - era acolo de fapt, insa "flendura" in bataia vantului, ca steagul national la 1 Decembrie... Ce sa zic, all the credits for this go to mecanicii sus-pomeniti (se stiu ei). :moto:

 

A ramas acum sa merg la cstelia la garaj sa-mi puna el ambele oglinzi ca lumea (se pare ca-s necesare doua chei de 14 - eu n-avea decat una) si sa-mi monteze si nr. ala temporar.

 

Ata ete. Bafta tuturor.

Alex

 

PS: Stie cineva - se da cu ceva pe suruburile alea de la oglinzi inainte de strangere (Loctite de nu-stiu-care) ca sa nu mai faca figuri de la vibratii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS: Stie cineva - se da cu ceva pe suruburile alea de la oglinzi inainte de strangere (Loctite de nu-stiu-care) ca sa nu mai faca figuri de la vibratii?

 

e loctite special pentru fixat suruburi. Cere la orice magazin de piese auto. Au si Bison un produs asemanator (daca nu gaesti loctite).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...