Sari la conținut

lowrider "Rising"


fhchth
 Share

Postări Recomandate

Bine zis!!! :laugh:

 

salutare ...

am avut timp si eu sa trag o gura de aer saptaminile astea si am facut niste postere A3 cu motoreta,

 

In timp ce ma uitam la un desen facut pt una din piese ma gindeam ca ar arata f bine in loc de postere si chestii din astea sa fac cite un desen technic cu una din piesele de pe motoreta inramat si pus pe perete ... si astfel in afara de latura estetica poate avea si o latura practica ...

La inceput am zis ca fac de mina desenele technice dar dupa ce am facut scurta la mina ( neavind talent la desen , decit la desenul cu rigla :rock: ) am zis ca le fac in aoutocad si le printez pe hirtie structurata ....le-am numit " Chopheads ART "

 

Asa ca daca este lume care vrea sa imi sprijine munca ( pt ca de cind m-am apucat pina azi ..nu pot considera o afacere munca mea ) , sau ii place motocicleta , puteti cumpara un poster sau un desen technic inramat 1;1 sau 1:2 cu una din piesele de pe Lowrider ...

 

Posterele sunt 6 lei bucata ( cu expeditie cu tot )

Si Chophead Art-urile sunt 35 ron bucata ( cu expeditie cu tot )

Tricouri " No more bling bling"

" Chrome is Dead" - 50 ron bucata cu expeditie cu tot

 

Daca sunt si doritori de postere Afectati de CRIZA! pot sa trimit si gratis fara nici o suparare sau rusine ...

expeditia o fac cu posta romina si plata in ramburs...

Mesaj completat

cu multa placere si onoare,

 

eventual daca vei avea nevoie de careva traduceri, am sa te pot ajuta.

in orice caz sa stii ca si rusii au ramas impresionati de motorul tau

multumesc ... nu vreau sa te chinui ... cind o veni mihai din TM pe aici mi-o traduce el ca stie ceva rusa

ma bucur sa aud asta ,

basty

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, a cui e motorul cu pricina? Nu e cumva de vanzare? :laugh:

 

In alta ordine de idei, vreau doua tricouri Chrome is Dead, da' unu' il vreau mic, pentru gagica-mea. Sau un CiD si un OSR, unul XL sau XXL si altul S sau XS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, a cui e motorul cu pricina? Nu e cumva de vanzare? :laugh:

 

In alta ordine de idei, vreau doua tricouri Chrome is Dead, da' unu' il vreau mic, pentru gagica-mea. Sau un CiD si un OSR, unul XL sau XXL si altul S sau XS.

salut

ok

am facut unele cind eram mai in bani dar le-am inpartit pe la prieteni ....

nu mai am decit citeva ...DAR voi spuneti-mi exact ce marimi vreti si le dau la facut

...

pt fete s-uri sau xs uri pot sa fac pe tricouri de tipe .... direct ...

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

ok

am facut unele cind eram mai in bani dar le-am inpartit pe la prieteni ....

nu mai am decit citeva ...DAR voi spuneti-mi exact ce marimi vreti si le dau la facut

...

pt fete s-uri sau xs uri pot sa fac pe tricouri de tipe .... direct ...

 

basty

Sebica, un tricou cu dihania aia de langa tine nu faci? Ca merge asa...

Gixu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Basty,

 

as vrea si eu un tricou, doar ca nu stiu cum sa fac ca sunt din Republica Moldova si e mai problematic cu expeditia si delivery.

 

apropo daca tot ai adus aminte de criza, nu faci reduceri si pentru preturile pieselor care le ai pe site? sunt foarte interesat interesat pentru capacele cilindrilor, doar ca sunt destul de scumpe pentru mine.

 

Mesaj completat

apropo as mai avea si unele intrebari cu referire la motorul facut,

ce vopsea ai folosit pentru motor? si daca nu se sterge, sare de la temperaturile ridiate a motorului.

 

am vopsit si eu motorul meu, cu un spray pe care era scris ca e vopsea rezistenta la temperaturi inalte, doar ca sa adeverit ca nu e asa. si acum arata foarte urit

 

si o ultima intrebare, am vazut ca ai infashat teava de eshapament cu o "stofa", stiu ca aceasta este termo izolanta, dar vroiam sa intreb ce este aceasta si de unde ai luat-o, in chishinau am gasit doar un fel de atza din asbest si nu prea imi convine, nu este nici un pic de estetica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fira sa fie..... doamne ajuta...... basty m-ai nenorocit pe mine!!!!! balesc.....!!!!! cum ai putut sa mi faci mie asa ceva?! sufletu meu sufera..... ca ai construit o motocicleta EXTRAORDINARA.... ci culmea ca nu e a mea... lasa ca o sa castig la loterie..... :blink:

 

PS: ... Basty felicitari!!! ... si am sa te leg cu lantu la picioru tau ca sa nu pleci din tara....ca sa mai construiesti mobre pe plaiurile noastre mioritice ;)

 

PS. 2 : angajeaza-ma ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Basty,

 

as vrea si eu un tricou, doar ca nu stiu cum sa fac ca sunt din Republica Moldova si e mai problematic cu expeditia si delivery.

 

apropo daca tot ai adus aminte de criza, nu faci reduceri si pentru preturile pieselor care le ai pe site? sunt foarte interesat interesat pentru capacele cilindrilor, doar ca sunt destul de scumpe pentru mine.

 

Mesaj completat

apropo as mai avea si unele intrebari cu referire la motorul facut,

ce vopsea ai folosit pentru motor? si daca nu se sterge, sare de la temperaturile ridiate a motorului.

 

am vopsit si eu motorul meu, cu un spray pe care era scris ca e vopsea rezistenta la temperaturi inalte, doar ca sa adeverit ca nu e asa. si acum arata foarte urit

 

si o ultima intrebare, am vazut ca ai infashat teava de eshapament cu o "stofa", stiu ca aceasta este termo izolanta, dar vroiam sa intreb ce este aceasta si de unde ai luat-o, in chishinau am gasit doar un fel de atza din asbest si nu prea imi convine, nu este nici un pic de estetica.

 

salut

daca vrei ma pot uita cit costa la posta .... si iti spun ....

cu capacele acelea de chiulasa pot sa te ajut intr-un singur fel ... reducere nu pot sa fac pt ca eu platesc undeva la 40 de euro pt turnatorie ( de unde primesc niste ppiese turnate in pamint la care este mult de lucru aprox intre 4-6 ore de lucru sa le scot gata pt vinzare ) si le vind cu 70 ...

Dar pot sa te ajut altfel .. cind o sa mai fac iti torn un set si platesti cit costa turnarea 35-40 euro (depinde in ce toane ii prind) si decuparea flanselor in laser max 10 euro si le finisezi tu acasa...

asta este singura varianta ....:)

 

vopseaua este un spray cumparat dintr-un catalog W&W cycles rezistent la temperatura costa cam 60-70 RON , Dar pt aderenta si incretire uniforma trebuie sablata suprafata si incalzita in cuptor inainte si dupa vopsire si este destul de rezistent ...

mai ieftin ar fi vopsire in cimp electrostatic

 

banda respectiva estebanda speciala pt invelit tobe dar este destul de scumpa undeva la 70 -80 euro parca pt 4 tobe ( vezi ca au mai vorbit oamenii aici la chopperisti si de alte alternative parca )

 

basty

Mesaj completat

fira sa fie..... doamne ajuta...... basty m-ai nenorocit pe mine!!!!! balesc.....!!!!! cum ai putut sa mi faci mie asa ceva?! sufletu meu sufera..... ca ai construit o motocicleta EXTRAORDINARA.... ci culmea ca nu e a mea... lasa ca o sa castig la loterie..... :)

 

PS: ... Basty felicitari!!! ... si am sa te leg cu lantu la picioru tau ca sa nu pleci din tara....ca sa mai construiesti mobre pe plaiurile noastre mioritice :)

 

PS. 2 : angajeaza-ma ! :o

:blink: multam man !;)

 

lasa man daca ma mut iti trimit piese cu iz de redlight ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzumesc,

 

dar cred ca mai bine mai astept si string inca nishte banutzi si deja am sa iau capacele finisate gata.

 

multzumesc si de infor despre vopsea si banda,

 

Mesaj completat

nu vreau sa par un lenes, dar sincer am cautat prin formum si nu am reusit sa gasesc tema cu banda pentru tzeava,

potzi fi tu amabil si sa imi dai un link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par un lenes, dar sincer am cautat prin formum si nu am reusit sa gasesc tema cu banda pentru tzeava,

potzi fi tu amabil si sa imi dai un link

 

* u4iteli, vezi aici, te rog:

 

/index.php?showtopic=43065

 

(din finalul discutiei de atunci, stiu ca Sorin Avram a reusit sa comande undeva afara banda aia de invelit tobele, a primit-o relativ repede, nu a fost chiar scumpa si l-a multumit pe deplin. concluzie: da-i un PM lui Sorin sa-ti zica mai exact de unde a comandat-o)

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

umila mea parere nici nu isi mai are rostul fiind un prapadit de 18 ani ma bucur ca si la noi se poate si numai sa salivam la ce e in state sau in alte tari,domnule basti esti un exemplu, si un maestru al artei pe 2 roti ,sper sa iti calc pe urme si am sa postezi si 2 lucrari ale mele care ce sunt biciclete, si sper sa nu supar pe nimeni cu postarea lor aici

post-49361-1267989264_thumb.jpg

asta a fost facuta acum un an in urma de la zero

post-49361-1267989349_thumb.jpg

iar aceasta e nemesis numita de mn si se afla in stadiul asta doar din lipsa de foduri, e in lucru

iar daca e sa supar pe cineva cu postarea lor aici rog moderatorii stergerea lor

Editat de nosferatum18
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...