Sari la conținut

lowrider "Rising"


fhchth
 Share

Postări Recomandate

salutare ...

m-am gindit sa prezint si aici ultima mea lucrare .. pt cei ce nu intra pe site-ul meu sau pt cei ce nu stiu engleza ...

 

lowrider "rising " este un motor pe care l-am facut acum 2 ani dar care a stat in repaus pt finisarile finale pt ceva timp ( lipsa de bani)

asta este starea lui acum ...

 

despre el

 

Cadru : Construit manual de bastybikes

Furca: Construita manual bastybikes ( mai este una de vinzare )

Rotile: fata : 19' 400 , anvelopa victoria romineasca din anii 50'60

spate : 15/ 170 avon roadrunner

Motor: dnepr 650 cc , cu capace de chiulasa bastybikes

Tractiune: Cardan mai lung cu 70 mm , carcasa decupata si reconstruita in totalitate coverul de cruce cardanica ...

Carburatoare : Amal , filtre de aer bastybikes

Rezervor : de la un moped zundapp din anii 60' modificat

Aripa : manufactura bastybikes, prinderi aripa forjate manual ,

 

Sa: Construita manual pe baza unui cadru de sa de m72 ( LUNGIT INGUSTAT ETC)

Tobe : facute de la 0 de mine

Paintjob : baza si jantele de bastybikes si Pinstriping de Zoliart

 

schimbatorul si maneta acceleratie vor avea cablul tras pe interiorul lor ...

suicide shifterul (schimbatorul de mina ) are si rol de maneta de ambreaj avind o comanda inversa de zundapp la baza cu levier decupat dintr-o bucata de lemn folosit la placile de Skateboard ( foarte rezistent)

 

 

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa spun doar atat: BIBELOU

 

 

Uau...

Esti tare, cand o sa ma satur de cum arata EN -ul meu poate ti-l dau sa il boberesti putin.

Keep up the good work!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo, cand o sa castig la loto te caut, sa facem impreuna un atelier de custom :bounce: mai tare ca OCC

 

Succes in continuarea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* BIJUTERIE!

 

cred ca daca ar fi mai multe posibilitati si aici (ma refer la bikeri care sa cumpere), ai avea de lucru zi si noapte, iar talentul tau ar fi rasplatit cu varf si indesat.

 

pana atunci, insa, tu iti faci "damblaua", iar noi visam frumos... :bounce:

 

a la votre!

 

P.S. Muti imi zicea ca n-ai tras cablul de ambreiaj la maneta, cum o sa-l pozitionezi, vine tot prin teava ghidonului...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* BIJUTERIE!

 

cred ca daca ar fi mai multe posibilitati si aici (ma refer la bikeri care sa cumpere), ai avea de lucru zi si noapte, iar talentul tau ar fi rasplatit cu varf si indesat.

 

pana atunci, insa, tu iti faci "damblaua", iar noi visam frumos... :bounce:

 

a la votre!

 

P.S. Muti imi zicea ca n-ai tras cablul de ambreiaj la maneta, cum o sa-l pozitionezi, vine tot prin teava ghidonului...?

 

restul de poze si detalii le-am pus pe site azi noapte

www.bastybikes.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... @cria &sorinavram.. in legatura cu "minunea" lui basty .... bai fratilor voi nu ati vazut la concursul "iron art" mega extra cea mai motocicleta?? respectiv vitezana aia care avea modificata "toba de esapament" respectiv aia stock de fabrica inlocuita cu una special facuta pentrui putere.... ce tailgunner... ce dragpipes.. ... mai ales ca omul a schimbat la ea si simerigurile de la furca si bujiile si uleiul&filtre...

 

 

 

deci pe viitor pana sa mai facem cate una alta la diverse rusoaice sau japoneze.... tre sa luam aminte la reiseri( parca asa se scrie nu?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ...

m-am gindit sa prezint si aici ultima mea lucrare .. pt cei ce nu intra pe site-ul meu sau pt cei ce nu stiu engleza ...

 

lowrider "rising " este un motor pe care l-am facut acum 2 ani dar care a stat in repaus pt finisarile finale pt ceva timp ( lipsa de bani)

asta este starea lui acum ...

 

despre el

 

Cadru : Construit manual de bastybikes

Furca: Construita manual bastybikes ( mai este una de vinzare )

Rotile: fata : 19' 400 , anvelopa victoria romineasca din anii 50'60

spate : 15/ 170 avon roadrunner

Motor: dnepr 650 cc , cu capace de chiulasa bastybikes

Tractiune: Cardan mai lung cu 70 mm , carcasa decupata si reconstruita in totalitate coverul de cruce cardanica ...

Carburatoare : Amal , filtre de aer bastybikes

Rezervor : de la un moped zundapp din anii 60' modificat

Aripa : manufactura bastybikes, prinderi aripa forjate manual ,

 

Sa: Construita manual pe baza unui cadru de sa de m72 ( LUNGIT INGUSTAT ETC)

Tobe : facute de la 0 de mine

Paintjob : baza si jantele de bastybikes si Pinstriping de Zoliart

 

schimbatorul si maneta acceleratie vor avea cablul tras pe interiorul lor ...

suicide shifterul (schimbatorul de mina ) are si rol de maneta de ambreaj avind o comanda inversa de zundapp la baza cu levier decupat dintr-o bucata de lemn folosit la placile de Skateboard ( foarte rezistent)

 

 

 

basty

 

"Superba!!!" e putin spus. Am remarcat-o zilele trecute prin pozele facute de East European Motor Show si mi-a ramas mintea la ea. Felicitari.

La cat mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... @cria &sorinavram.. in legatura cu "minunea" lui basty .... bai fratilor voi nu ati vazut la concursul "iron art" mega extra cea mai motocicleta?? respectiv vitezana aia care avea modificata "toba de esapament" respectiv aia stock de fabrica inlocuita cu una special facuta pentrui putere.... ce tailgunner... ce dragpipes.. ... mai ales ca omul a schimbat la ea si simerigurile de la furca si bujiile si uleiul&filtre...

 

 

 

deci pe viitor pana sa mai facem cate una alta la diverse rusoaice sau japoneze.... tre sa luam aminte la reiseri( parca asa se scrie nu?"

 

 

cred ca nu ai fost foarte atent la ce s-a intamplat la concurs. motocicleta despre care vorbeai avea vopsea custom si asta e si singurul lucru deosebit la ea. pentru ca la acel concurs nu au fost definite prea clar categoriile atunci le-au bagat pe toate la gramada. chestia cu schimbatul bujiilor, a uleiului etc a fost evident o gluma. majoritatea celor prezenti au gustat-o. poate unora le pica mai greu fisa.

 

oricum, nu e asta subiectul principal pe topicul asta. vroiam sa spun ca da, am vazut motocicleta lui basty la Predeal si este intr-adevar foarte frumoasa, cu mult mai frumoasa decat apare in poze. felicitarile mele din toata inima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

basty, meriti mai mult decat iti poate oferi scena moto romaneasca deocamdata. sper insa sa n-o tai din tara, ca pan' la urma nu multi construiesc mobre pe la noi.

 

foarte misto motocicleta, detaliile fac totul si se vede ca s-a muncit la ea in draci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Basty, o sa vreau sa o vad cu ochii mei ca ce ai facut acolo e arta!

Sparge tiparele!

 

Btw, sa ne spui cand o sa apara in reviste.

Daca ma gandesc mai bine, cu motocicleta asta ar trebui sa se faca postere!

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu ai fost foarte atent la ce s-a intamplat la concurs. motocicleta despre care vorbeai avea vopsea custom si asta e si singurul lucru deosebit la ea. pentru ca la acel concurs nu au fost definite prea clar categoriile atunci le-au bagat pe toate la gramada. chestia cu schimbatul bujiilor, a uleiului etc a fost evident o gluma. majoritatea celor prezenti au gustat-o. poate unora le pica mai greu fisa.

 

oricum, nu e asta subiectul principal pe topicul asta. vroiam sa spun ca da, am vazut motocicleta lui basty la Predeal si este intr-adevar foarte frumoasa, cu mult mai frumoasa decat apare in poze. felicitarile mele din toata inima.

 

corect

.... despre minunea aia de carenata tot in gluma ziceam si eu.... partea cu fisa e ok..

iar "IVAN_UL"lui basty e intr-adevar superb facut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul pentru tot ce inseamna BASTY SPIRIT

 

Superb cu adevarat fara cuvinte, daca poti cumva cauta ceva sponsorizare si du motorul la ceva showuri pe afara , credema merita mult, vei avea clienti siguri pe afara........

 

bafta basty si numai bine :angryfire: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot respectul pentru tot ce inseamna BASTY SPIRIT

 

Superb cu adevarat fara cuvinte, daca poti cumva cauta ceva sponsorizare si du motorul la ceva showuri pe afara , credema merita mult, vei avea clienti siguri pe afara........

 

bafta basty si numai bine :angryfire: :D

 

salut

multam roby

 

cu sponsorizare veau sa incerc sa obtin un motor nou de la o reprezentanta , pt urmatorul proiect si cind o sa am mai mult de expus din ce imi place mie ma duc pe dincolo dar mai am de lucru ....

... clienti de afara sunt deja mai multi decit cei de la noi ... dar eu sunt sigur ca va fii ceva miscare si la noi ...

 

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Superb, Extraordinar, Bestial !!!

pentru mine este cel mai bun custom in baza unui motor rusesc.

 

Stimate Basty,

 

sper sa nu fie cu suparare, dar nu am putut sa ma abtzin si am postat o poza cu opera ta de arta pe unul dintre site-urile rusesti dedicat motoarelor boxer www.oppozit.ru, desi din cite am intzeles deja cunosti lumea de pe-acolo :-)

 

desigur am dat si adresa sursei (site-ul tau) unde lumea sa poata admira creatia ta.

 

Cu mult respect,

Alexandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb, Extraordinar, Bestial !!!

pentru mine este cel mai bun custom in baza unui motor rusesc.

 

Stimate Basty,

 

sper sa nu fie cu suparare, dar nu am putut sa ma abtzin si am postat o poza cu opera ta de arta pe unul dintre site-urile rusesti dedicat motoarelor boxer www.oppozit.ru, desi din cite am intzeles deja cunosti lumea de pe-acolo :-)

 

desigur am dat si adresa sursei (site-ul tau) unde lumea sa poata admira creatia ta.

 

Cu mult respect,

Alexandru

salut

multumesc frumos ,

 

chiar zilele trecute am cautat pe google sa vad pe ce forumuri mai este motorasul ... si am vazut si pagina oppozit.ru

dar nu inteleg nimic :unsure:

multumesc frumos pt sprijin

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

multumesc frumos ,

 

chiar zilele trecute am cautat pe google sa vad pe ce forumuri mai este motorasul ... si am vazut si pagina oppozit.ru

dar nu inteleg nimic :rolleyes:

multumesc frumos pt sprijin

basty

 

 

cu multa placere si onoare,

 

eventual daca vei avea nevoie de careva traduceri, am sa te pot ajuta.

in orice caz sa stii ca si rusii au ramas impresionati de motorul tau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...