Sari la conținut

Visul Mi S-a Implinit


baluba16
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Hairy Poker

Imi permit sa invoc semnatura BD-ului "Arguing online is like running the special olimpics, does not matter if you win, you're still an retard"

 

Uizi over and out!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 113
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator moto_comuniste

:angryfire: am observat si eu

 

...sa vedeti voi acasa cum sunt! ; asa ca nu va mai luati de ei pt. ca aici pe forum sunt chiar cuminti :blbl:

 

 

:goodposting:

 

@pepsi : te rog sa-l suni pe Axi pana vineri (adica maine) si sa-i spui daca mai vrei motorul ala de ETZ! Poti suna dupa ora 20 acasa -0258-843137 (Marius)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI eu paici cu motoreta mea ...:goodposting:

 

Va mai informez incodata ca imi trebe piese de mobra... daca nu cer prea mult pe mess

cautatima ca aici mai rar intru sa stiti...numa bine la toti

 

 

........

 

Mie unu mie mila sa trag de ea in halu asta dar aseara ma tentat gandu sa ma iau pe sosea la concurs cu un mare smecher cu un pistol cu apa de_asta de piaggio ciao si lam luat la tanc.Binenteles ca am rasplatito cu un litru de benzina din rezervorul aluia scoala dupa cursa de mine cu furtunul meu de la robinetul rezervorului la carburator...

 

 

Ala a fost pariul un litru de benzina si lam castigat.

 

SI eu paici cu motoreta mea ...:angryfire:

 

Va mai informez incodata ca imi trebe piese de mobra... daca nu cer prea mult pe mess

cautatima ca aici mai rar intru sa stiti...numa bine la toti

........

 

Mie unu mie mila sa trag de ea in halu asta dar aseara ma tentat gandu sa ma iau pe sosea la concurs cu un mare smecher cu un pistol cu apa de_asta de piaggio ciao si lam luat la tanc.Binenteles ca am rasplatito cu un litru de benzina din rezervorul aluia scoala dupa cursa de mine cu furtunul meu de la robinetul rezervorului la carburator...

Ala a fost pariul un litru de benzina si lam castigat.

 

 

Si as mai adauga ceva pentru noi cei cu comunistele astea in special pe mobristi si anume in general vorbesc .Parerea mea e ca este o bataie de joc totala sa vina un mucos de copil cu piaggio de_asta slabe ca drecu si sa te provoace la concurs pe strada mare in privirile curiosilor adunati sa vada minunea.Nici nu trebe permis la rahaturile alea pe care eu nu le suport.Amea mai are unpyk si are 40 de ani saraca si inca mai face fata si trage ca nebuna pe cand un piaggio nu ar rezista atat

. Ce ma enerveaza vam mai spus faptul ca vin sa ma provoace la concurs pstoalele astea cu apa de piaggio sa agate gagici cu ele pe drecu Si asta zic eu ca e bataie de joc .Ce drecu sa faca concurs piaggio cu piaggio nu cu mobre de permis .Cred ca intelegeti si scuze exprimnarea mea... in rest numa bine...la toti deaici...

 

 

Ziceti si voi daca zic bine ce zic cred ca mai sunt destui de parerea mea numai ca pana acuma poate nu sau gandit la asta....

 

Io nu eram pe lume cand era moda asta si regret asta aud si eu de pe la batrani si cum vam mai spus ca toti se uita de pe banca lor de la strada unde ies sa steie cand e soare si eu trec pe langa ei si asa se uita de atenti la mine de parca as fi minunea trecutului lor Cine stie,,,,,Glumeam mey..

post-9481-1144326479_thumb.jpg

post-9481-1144326764_thumb.jpg

post-9481-1144326891_thumb.jpg

post-9481-1144326925_thumb.jpg

post-9481-1144327306_thumb.jpg

post-9481-1144327390_thumb.jpg

post-9481-1144327544_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba io am un mz etz care mi-a mancat zilele cu aprinderea lui da io tin la el k l-am refacut surub cu surub in bucatarie la etajul 4 si l-am coborat intreg pe scari si cat e el de 150 fuge de rupe si mai si cara...

las' ka-i schimb io aprinderea cu una electronica si sa vezi atunci

 

cat despre "vechituri" am avut si io un ij din 58-60 habar n-am k pana sa fac actele l-am dat inapoi k n-avea instalatia electrica si nimeni din buc.nu vroia sa ma ajute k ei nu se mai baga la" caracatite d-astea"

 

pacat k era frumos...acu ala l-a facut motocositoare..

 

io vreau sa-mi iau un rt125,si un es , si un simson si sa le refac...da n-am unde sa le tin ca n-am garaj si e pacat de ele sa stea in ploaie da vad io cum fac

 

vreau o colectie de mz-uri si de nemtesti da bani de bmw-uri n-am desi nu ma plang

 

o singura intrebare am si io-daca am carti si materiale la dispozitie si banii necesari restaurarii unei motociclete se mai considera originala daca ii iau piese noi pt k la noi aici in bantustania,tara asta de (cuvant urat) in care traim mi-am dus si io la mari mesteri niste piese la cromat si au iesit de nu se poate :goodposting:

nu mai vb de nea gheorghe care imi toarna pistoane intr-o groapa din curte si alte romaneli de astea

 

 

parerea mea k pt o restaurare 100% iti trebuie bani muuuuulti si ateliere super specializate si serioase care sa refaca piesele aproape de specificatiile tehnice initiale---lucru care in bantustania nu este posibil

 

 

deci daca eu am de unde si cu ce (nu k as fi vreun basinos) si imi cumpar piese noi facute meserie se mai considera restaurata sau originala?

piesele sunt facute dupa aceleasi specificatii si au stampila si sunt facute de nemti

 

 

dar va dati seama k o sa am o motocicleta noua(o sa am alte amortizoare,set motor,piese in cutie-poate si alta aprindere pe 12V k pe 6 cauti becuri de behai)

 

SI ACUMA K SA-MI PUN TARANA IN CAP COMUNISTELE DIN TOPICUL ASTA NU MAI SUNT DE MERS CU ELE DECAT LEJER K LA PARADA K E PACAT DE ELE(E BINE SA NE LUAM DE ACUMA UN SET COMPLET DE PIESE DE SCHIMB K NU STIM CAND MAI GASIM)

 

PAREREA MEA E CA TRAFICUL DIN BUC(NU STIU CUM O FI LA VOI) LE STRICA RAU SI E PACAT DE PRIMELE NOASTRE "HARBURI" DE AMINTIRILE DE MARGINE DE DRUM SI RUCSACI CU SCULE SI DE PASIUNEA INVESTITA IN ELE

 

HULITI-MA DAR EU VREAU PT MERSUL COTIDIAN INFERNAL ORI UN SCUTER CARE E FACUT PT OPRIRI DESE SI DEMARAJE ORI UN GS-U NOU K IN JAPANE LA MANA A DOUA N-AM INCREDEREA PE CARE MI-O DA UN IJ DE 3MIL :angryfire:

 

 

astept raspunsuri la dilema mea si bafta colectionarilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@moto_comuniste: nu pot zice inca un raspuns sigur, sa vad ce fac weekendu asta, si tre sa stiu daca motorasul e bun, in general imi trebe, vreau cu un prieten sa il luam si impartim piesele din ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...