Sari la conținut

Heavy Riders Bike Fest 2


Postări Recomandate

Pentru cei care merg la intrunire sa tureze motoarele trebuie sa existe astfel de reactii din partea organizatorilor. Io nu am chef sa aud schelalaielile motoarelor turate in puterea noptii sau dimineata devreme.

Foarte bine daca sar 5 insi pe un specimen dinasta, un motiv in plus sa vin la aceasta intrunire.

 

nu e vorba de noaptea tarziu sau dimineata devreme, ci chiar atunci cand intri pe poarta in mijlocul zilei; s-a turat motorul la venirea la intrunire si nenea organizatori au sarit de *ur in sus... :rolleyes:

 

deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Itispun eu de ce! daca ai fost anul trecut, din cauza secetei era destul praf acolo si s-a gasit sa ambaleze motorul exact in fata celor care faceau gratare.... banuiesc ca nimeni nu-si dorea un mic sau o ceafa cu praf! erau destule locuri unde putea sa-si ambaleze motorul,dar el s-a gandit ca cel mai bine e langa oamenii care serveau un mic si o bere! Deci fara suparare ,nu cred ca se ia nimeni de tine dca turezi motorul unde trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba de noaptea tarziu sau dimineata devreme, ci chiar atunci cand intri pe poarta in mijlocul zilei; s-a turat motorul la venirea la intrunire si nenea organizatori au sarit de *ur in sus... :rolleyes:

 

deci?

 

* pentru ca am fost acolo (dar si in alte locuri unde am asistatat la ...diverse manifestari), da-mi voie sa-ti spun ca nu poti face burn-out si scheme chiar in orice loc si pe orice vreme. e drept ca atunci cand isi pune romanu' ceva in cap....

praf mult acolo, spatiu relativ aglomerat si restrans, oameni si oameni. eu una as propune sa se faca intruniri speciale pentru cei pasionati de turat motoare unde sa mearga ei si sa se intreaca intre ei si sa fie fericiti ...pana la adanci batraneti :huh:

personal, cred ca un eveniment moto inseamna mai mult (sau si altceva) decat motoare si cauciucuri incinse, urlete si zbierete pana in zori si confruntari de genul "care o are mai mare".

 

a la votre!

 

P.S. organizatorii, pana la urma, d-aia sunt organizatori, sa spuna ce se face si ce NU se face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vor fi ultimele zile de concediu-o sa fac pe dracu in patru sa ajung...probabil de pe drumuri.....oricum Valahii vor semna condica la fel ca anul trecut! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu-mi turez motorul si nu fac burn-out, pt ca mi-e mila de el, e o baba veche care nu cred ca ar rezista la asa ceva, dar consider ca astea sunt sarea si piperul unei intruniri;

 

nu mi-ar placea sa ma duc la o intrunire unde e liniste si pace, monotonie, etc

 

deasemenea nu sunt deacord cu pacanitul noaptea tarziu sau dimineata devreme, cand ai somnul cel mai dulce sa-ti pacane unul langa cort; iti vine sa-i tai motorul cu flexul si pe el cu sabia ninja :huh:

 

intrunirele foarte restrictive sunt plictisitoare; sper sa nu fie asa si aici :rolleyes:

 

toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-ar placea sa ma duc la o intrunire unde e liniste si pace, monotonie, etc

 

toate cele bune!

 

* nici mie nu mi-ar placea sa merg la intruniri unde e liniste si monotonie. da' prefer muzica zgomotului. imi place si sunetul tobelor, mai ales in ture joase :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La toti ne plac motoarele ,tobele si harmalaia, dar deasemeni nu ne place lipsa bunului simt ori daca tu stai la masuta si iti savurezi berea si eu vin si te afum nitel, basca zgomotu si putin praf nu ai vrea sa existe un om care sa vina si sa te scape de mine ?

 

Terminati cu ipocrizia si falsele probleme, ceea ce incercam sa facem este sa multumim pe toata lumea si pe tine care bei o bere si pe cel care vrea sa tureze un pic rasnita, cat de bine o facem aici e relativ in functie de tabara in care te afli.Intrunirile restrictive fac ca tu sa pleci cu tot echipamentul acasa, fara sa ai motorul zgariat sau cazut etc, ca cineva beat sa nu se urce pe motocicletqa si sa dea peste tine sau peste o mama cu copilul de mana.

Problemele organizatorice sunt complexe si orice ai face tot iti scapa ceva mai mult sau mai putin important, dar speram si suntem siguri ca o sa iasa si mai misto ca anu trecut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OPTIUNI CAZARE PAULESTI:

 

“Perla” – 0728 967 236 Doamna Camelia.

Capacitate: 8 camere, 16 locuri.

120 lei camera 2 paturi

 

“La Durlescu” – 0745.905.880 – D-l Durlescu

 

Capacitate: 18 locuri (6 camere de 2 persoane, o camera de 6 persoane)

Tarife: 2 camere de 2 persoane , conditii superioare 150ron/camera/zi,

4 camere de 2 persoane - 100 ron/camera/zi.

Camera de 6 persoane 200ron/zi.

 

 

“SCHNITZEL HOUSE”

Capacitate: 5 camere de 2 persoane din care 3 camere au pat matrimonial.

Tarif: 150 RON /camera /zi. Mic dejun inclus.

Contact: 0244433736 – Dna: Oana Crisan.

 

 

 

 

OPTIUNI CAZARE PLOIESTI:

 

Hotel Forum,

Ploiesti, str. Gh Doja nr 215A ; tel 0244/595628 sau 0244/406600

Preturi valabile in perioada: 05-02-2009 / 05-02-2010

Tip camera Numar camere Capacitate(nr. pers) Pret/noapte

Double in regim single 43 1 114,00 RON / camera

Camera double 43 2 124,00 RON / camera

Apartament 4 2 170,00 RON / camera

 

Hotel Tiara *** Ploiesti

Adresa: Str. Tache Ionescu Nr. 6

100022 Ploiesti - PH

Tel/Fax: 0040 244 590 441

0040 244 590 442

Camera single, 2 paturi sau matrimoniala toate au acelaÂşi tariff 198 RON cu mic dejun inclus

 

Hotel "Nord" Clasat de doua stele. Capacitatea de cazare: 44 camere

100486 Ploiesti Sos. Vestului nr.31 Tel.: +40-244-516.774 Fax:+40-244-133.056

 

Camera 2 paturi 160 RON/noapte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa udam suficient de bine cu ceva timp inainte dar, daca tot va mai fi praf, motoarele se spala gratuit pe perioada festivalului la "spalatoria fara smirghel" in ploiesti pe baza bratarii de la fest.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca multa lume lauda intalnirea de anul trecut. Vreau si eu sa merg, o sa fie prima mea iesire de genul asta, dar trebuie sa gasesc si eu motociclisti cu care sa merg, deci sa ma integrati si pe mine!!! :rolleyes: Dar cum este exact?...Platesti beletu' pentru toate zilele si mai dai cva sa iti pui cortul in zona amenajata? Mancare si bere gasim acolo sa cumparam?

Editat de sulta_00
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odata ce ai intrat si ai platit biletul, ca motociclist primesti o bratara de o anume culoare care iti da acces peste tot inclusiv in campingul pazit cu ajutorul fratilor de la Seawolves Constanta, unde poti pune (daca doresti) cortul. Publicul "nemotociclist" nu are acces in campingul pazit si va avea un camping separat. in contarpartida pentru pretul platit , noi incercam sa iti oferim niste conditii decente avand in vedere locatia (e practic o padure , unde nu exista apa curenta sau curent electric- dar noi aducem generatoare, bazine cu apa pentru spalat, dusuri) plus un weekend cu diverse activitati distractive (concerte in ambele seri, concursuri amuzante sau serioase, o parada moto :rolleyes: etc) toate intr-un program ce incepe de dimineata devreme si continua pana in noapte. in interiorul locatiei unde are loc fest-ul vei gasi comercianti cu mancare diversa si bautura asemenea, plus cativa comercianti cu articole moto sau articole "rock". Poti participa la concursuri si ai sansa sa castigi unul din premiile puse in joc si de asemenea poti particpa la tombola festivalului pentru un premiu pe care - daca nu te superi- il vom anunta mai in apropierea evenimentului. (Anul trecut am dat ca premiu o chitara electrica. Anul asta premiul e mai potrivit pentru motociclisti, intreg eventul axandu-se in principal pe latura moto.) E o ocazie excelenta sa iti faci prieteni noi si sa iti deschizi apetitul pentru astfel de manifestari. Noi incercam sa pastram ceva si din spiritul "old school" al intrunirilor moto fara sa neglijam laturile moderne. Daca participi la mai multe intruniri ai sa vezi de ce spun asta. Noi te asteptam, si daca ti-am trezit curiozitatea, sa stii ca in apropiere, peste numai doua saptamani, are loc si intrunirea de la Breaza, un alt event unic pe care noi, in ciuda tuturor treburilor pe care le mai avem de rezolvat, nu vrem sa il ratam. :huh:

 

sa auzim de bine!

hendrix

Editat de Hendrix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off de cand asteptam sa vad anuntul asta! Intai Talea si apoi Paulesti....un sfarsit de vara PERFECT!

Pentru cei ce se plictisesc fara forjari de polizoare: imi pare rau ca doar asta gasiti interesant la o intalnire; eu unu' il prefer pe Dragos, chiar daca asta risca sa ma coste.... :rolleyes:

Dragos: ai 4 beri de la mine, inca de la bun inceput, ca sa alungi monotonia :huh:

Editat de Viipuri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mutzulachi de plush sa aducem?

Am inteles ca aceasta intrunire are si un scop caritabil.

O sa incerc sa ajung, anul trecut am fost si chiar mi-a placut. Am ramas impresionat de modul in care erau pazite motoarele (era paza in toata regula, la intrarea in tzarcuri) berea era destul de ieftina, umbra cata vrei, si concertele au fost prea tari. :rolleyes:

Oameni super faini, recomand!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nu este o intrunire in scop caritabil, anul trecut a fost , anul acesta singura noastra grija este sa va simtiti voi bine. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Programul intrunirii

 

Vineri 28 August

08.00 – Ziua 1, momentul 1. Deschiderea portilor festivalului.

08.01 – pana duminica dimineata: Primirea participantilor (intampinare cu tuica traditionala in limita stoculuui disponibil si a setii).

08.05 – 15.30 Camparea. Zona de campare speciala pentru motociclisti.

15.30 – 18.00 Concursuri distractive pentru primii sositi

18.00 – 18.30 Sound check. Anuntarea agendei festivalului si prezentarea evenimentului

19.30 – 19.40 Prezentarea programului intrunirii si a sponsorilor

20.00 – 21.00 Concert

21.00 – 21.20 Premiere concursuri ziua 1 si inmanare diplome.

21.30 – 23.00 OLD News

23.00 – 1.00 Jam session cu Tzetze.

01.30 – pana la ultima runda. Texas Hold’em mini-Tournament – 2 mese maxim 14 participanti + 2 dealeri.

02.00 – Stingerea – Dupa ora 2, nu mai sunt permise manifestarile „galagioase” ale motoarelor. (Fara burnout, fara plimbari cu motorul in zona corturilor).

Sambata 29 August

09.00 –Desteptarea

09.00 – 09.20 Cafea la ceaun &heavy fuel.

10.00 – 10.30 Dezorganizarea paradei moto.

10.45 – Alinierea participantilor la parada moto. Regulile pentru parada sunt: Portul castii, respectarea indicatiilor organizatorilor, interzis wheelie sau stopie sau alte cascadorii ilegale. Traseul are minim 15 Km.

11.00 – 12.00 PARADA MOTO (aproximativ)

13.30 – 15.00 Pranzul

15.00 – 18.00 Concursuri

19.30 – 20.30 Concert

20.30 – Tombola patronata de Leonard Doroftei

21.00 – 22.30 Concerte

22.30 – 22.50 Concurs orgasmic

22.50 – 01.50 Concerte

02.00 – Stingerea

Duminica 30 August

10.00 – Desteptarea si impachetarea.

10.00 – 11.30 Napalmul din cafea & ultimul mic dejun la Heavy Riders BIKE FEST II.

11.30 – 12.00 Si-au incalecat pe–o sa si v-au spus povestea asa. Inchiderea festivalului.

14.00 – Afterparty privat cu tema: strangerea gunoiului si a gardurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah mi-am comandat tobe speciale hand made pentru zx si am 2 cauciuri puse deoparte pentru burnout chiar daca e interzis.Eu am voie.Sunt guest star avand in vedere ajutorul pe care vi l-am dat anul trecut desi nu am vazut o bere de la nimeni si sa nu va aduc aminte ca la 10 noaptea caram mobre cazute pe deneu.In afara de Hendrix,Razvan si naturlich ariman,care mi-au multumit restul rain water.Asa ca daca aud vreun comentariu referitor la burnout va sparg la nanau :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...