Sari la conținut

Accident minor Constanta


beware !
 Share

Postări Recomandate

Sincer daca singurul damage e oglinda dreapta te agiti degeaba cu politia. Dupa 2 ture de hit&run sunt patit. Inca ceva nu va luati dupa astfel de cretini sa incercati sa-i blocati in trafic, la cat sunt de frustrati va pot lovi si da jos intentionat de pe motor. Iar de demonstrat intentia nu prea aveti cum. Daca ii gasiti "intamplator" masina datii jos toate geamurile/rotile si problem solved.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da si eu m-am mirat cand am vazut pozele ... si aiurea e ca nu au putut sa o scoata decat dupa ce au venit cu chei .. f tare :huh:) .. lucru dracu :huh:

 

 

Pai in final a trebuit sa o smulgem, la fel cum a intrat, ca nu au putut sa o demonteze, plus ca nu prea se putea misca pt ca geamul era fix sub disc . Iar de agitat pe la politie m-am agitat, pt ca stiam ca tipul nu o sa se preziznte in 24 de ore...asa ca a ramas fraierul fara carnet. Si sincer...daca toti am proceda asa, sa renuntam pt ca stim ca nu se misca nimic in tara asta, atunci cand suntem victime, unde o sa ajungem? Nimeni nu face nimic ! Eu sunt genul de om care daca gresesc imi cer scuze, iar daca cineva imi greseste...si se poarta ca un cacao, chem managerul ! Cineva trebuie sa zica ceva! Uitati-va cum e in afara...probabil acum 100 de ani era la fel ca la noi, pana cand TOTI au luat atitudine !! Acum pe conservar il asteptat un alt drum pana la Constanta pt declaratii, plus predat carnet...poate data viitoare cand o sa mai lovesca pe cineva (intentionat sau nu) ... sa opreasca si sa incerce varianta amiabila. Nu-s procesomana, dar pt nesimtiti DEVIN !

 

Cat despre poza bronzata....poate aveti noroc...desi ne abatem de la subiect :rolleyes:

Mesaj completat

Iaca si poza , enjoy, hahaha

Mesaj completat

hihi

Mesaj completat

De fapt sunt chiar relevante pozele (hahah), in picioarele astea a lovit conservarul !

post-2550-1249380841_thumb.jpg

post-2550-1249382893_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in final a trebuit sa o smulgem, la fel cum a intrat, ca nu au putut sa o demonteze, plus ca nu prea se putea misca pt ca geamul era fix sub disc . Iar de agitat pe la politie m-am agitat, pt ca stiam ca tipul nu o sa se preziznte in 24 de ore...asa ca a ramas fraierul fara carnet. Si sincer...daca toti am proceda asa, sa renuntam pt ca stim ca nu se misca nimic in tara asta, atunci cand suntem victime, unde o sa ajungem? Nimeni nu face nimic ! Eu sunt genul de om care daca gresesc imi cer scuze, iar daca cineva imi greseste...si se poarta ca un cacao, chem managerul ! Cineva trebuie sa zica ceva! Uitati-va cum e in afara...probabil acum 100 de ani era la fel ca la noi, pana cand TOTI au luat atitudine !! Acum pe conservar il asteptat un alt drum pana la Constanta pt declaratii, plus predat carnet...poate data viitoare cand o sa mai lovesca pe cineva (intentionat sau nu) ... sa opreasca si sa incerce varianta amiabila. Nu-s procesomana, dar pt nesimtiti DEVIN !

 

 

Foarte bine-ai procedat. Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ESte a doua oara cand o masina intra intentionat in mine !!! Prima oara s-a intamplat pe centura Ploiestiului. Mergeam pe partea dreapta, in parelel cu sirul de masini, viteza 10 km la ora, spatiu suficient, cand ...o masina pe langa care urma sa trec, a asteptam pana am ajuns in dreptul geamului lui, si cand am ajuns...a tras dreapta de volan, lovindu-ma in cot cu oglinda lui. Nu va imaginati ca m-a durut in cot, am claxonat si m-ai uitat la el, sperand sa vad o fata speriata, surprinsa de gestul lui, fara intentie. De unde ! Zambea fraierul, impreuna cu baba de langa si nu stiu ce gesticula pe acolo (cred ca ceva de genul : de ce o iei in fata mea, stai la coada ca si mine!" Chiar daca m-am dezechilibrat, a fost spatiu suficient cat sa o redresez si sa nu cad.

 

Azi insa...alta poveste...

 

Iaca am venit si eu la mare...chipurile sa ma relaxez. 3 motoare. Ne plimabm noi prin statiuni (ce tzeapaa...e fix ca la Baneasa, bara la bara, din statiune in statiune). si in Ctanta, la intersectia de la far, eu cu un motor pe prima banda, primii la semafor, al treilea motor in spatele nostru (tot banda 1), pe banda 2, o masina (in aceeasi linie ca si noi) ... cu totii asteptam linistit ca sa faca din rosu in verde. Si se face. Moment in care simt ca cineva imi striveste piciorul stang. Ma uit...masina care astepta pe banda 2, intra in mine (nici n-am apucat sa bag in viteza) imi striveste piciorul in camera si ma forteaza sa intru in motorul din dreapta mea. Acu nu va imaginati ca omu' , alias conservarul...ma impingea precum o mama impinge caruciorul cu copilul....Asa ca din impact am cazut peste motorul din dreapta mea. Totul se intampla sub privirile motociclistului din spatele nostru...

Ce face cretinul cu maisna?? Ce stiu conversavii(probabil beti) sa faca : fuge cu scartiit de roti !

Este incredibil cum a cazut motorul meu...oglinda dreapta a intrat intre janta si discul de frana al motocicltei din dreapta! Am poze , dar din pacate n-am cablu sa le transfer in calculator :)

 

Opresc cativa constanteni, ne intreaba daca avem nevoie de ajutor (multumesc f mult celor care ne-au ajutat cu chei, sa putem sa scoatem oglinda din janta omului, cred ca s-au chinuit vreo 15 min) , a oprit si un motociclist, i-am spus nr cretinului si a fugit dupa el... Si fugit a fost ca, nu ne-am mai intalnit...

 

Sun la 911...aaa pardon, daca sunam la 911 se rezolva ceva, deci sun la 112 si ma intreaba daca ma nevoie de ambulanta...negativ zisei...eh atunci ghinion zisera si ei, nu se va deplasa politia sa constate cati dobitoci au carnet in trafic. Asa ca m-am deplasat eu la politie, unde completez declaratia respectiva, si astept sa vina dl. politist (cu p mic) sa ma intrebe cum s-a intamplat. ATENTIE MAREEEEE LA ATITUDINEA politistului in momentul in care eu afirm :..."intentionat m-a lovit". el "intentionat??" zic "clar". La care el...in cazul asta va rog sa va duceti la sectia 3, la violente, asta nu e caz rutier !!! WHAT?????

 

in fine, nu am plecat de acolo pana cand nu mi-a luat declaratia, a facut poze la motor si mi-a zis ca ma suna dupa ce il gasesc pe ala. (sper ca nu se referea la tactica de vrajeala, pe care o folosesc americanii in filme " I call you")

 

Apel catre motociclistii Constanteni !!! Am nevie de un cablu usb !!!!!! :wacko:

Apel catre toti participantii la trafic : dubita albatra cu nr B - 88 - JHD :rock:

 

p.S. pOATE APUC SI EU MAINE SA MA BRONZEZ...CA D-AIA VENISEM :P

 

 

pt ca's batran, dau sfaturi la incepatori

 

am vazut o gramada (incl. cu experienta) care in oras merg ca draku', unii zici ca merg cu masina,

nu cu motoru', daca si pe mine ma enerveza.....

 

sunt multe de zis dar incerc sa zic cat mai succint una, alta.

 

in oras tb sa te dai tare si cu tupeu, altfel conservarii intra peste tine si tb sa le faci loc (asta daca nu vrei sa-ti bagi oglinda in jeanta lu' colegu

trebuie sa mergi ca si cand n-ai fi :laugh: , adica te strecori te bagi...fara sa deranjezi conservarii, dar atentie intodeauna sa te uiti in oglinzile lor sa vezi daca te-au vazut (asta in situatii cu risc, mai ales cand esti pe dreapta.

 

motocicleta NU E MASINA! intodeauna la semfor stai intre benzi, nu ocupa locul unei conserve...se enerveaza..stiti ce gandesc? " uite al draku' cum sta pe banda mea...cand se strecoara, croseteza, forjeza, face flashu-ri, il deranjez...acu la semafor tb sa stea pe o banda intrega..."

 

 

si in mers, am vazut motocilisti nesimtiti care zici ca merg dupa carte.....adica dau un exemplu....

vezi la accidente (unu in botosani).....ala eu zic ca a cazut pe barba lui asta la prima impresie.

daca soseaua e gola,mergi tare frate pe banda 1 (daca's doua) si pe partea din stanga a benzii.

daca mergi incet si vezi o masina in spate fa'i loc .....daca ai motor nu inseamna ca esti mai tare ca ala cu bmw-ul tunat si tb sa-ti acorede tie prioritate ca esti mai trendi.

 

daca esti inceptor.....aici e naspa ca conservarii nu stiu,si se baga in tine , peste tine...

 

 

aaa ...ca legislatia (tra la la ..li li li) fuck police, fuck legislation, mergi asa cum se merge cu o motocicleta.

dar, atentie nu fiti nesimtiti! pana cand o sa se prinda politia ca motociletele nu's masini, mai e mult si bine.

 

respectul in trafic ti-l faci cu mana ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la faze din astea ma vad facand genocid printre conservari, dar parca am citit ca nu erai singurica singurica, si presupun ca celelalte motorete nu erau pilotate tot de singurele ca tine, deci motociclistii cu care erai nu au avut nimic de zis ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la faze din astea ma vad facand genocid printre conservari, dar parca am citit ca nu erai singurica singurica, si presupun ca celelalte motorete nu erau pilotate tot de singurele ca tine, deci motociclistii cu care erai nu au avut nimic de zis ?!

 

Eram cu inca doi motociclisti, unul este cel caruia i-am blocat roata iar al doilea era in spate, a oprit imediat sa ne ajute sa ridicam motorul (in prima faza nu ne-am dat seama ca intrase oglinda in janta) si apoi...ce era sa faca? sa se duca sa-l urmareasca pe-ala prin trafic...ca sa ce? sa i se dea cateva puncte si o amenda? asa fraierul a ramas fara carnet, pt fuga de la locul acidentului si nedeclararea accidentului in 24 de ore :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce al treilea motor care era in spate nu s-a luat dupa dubita,cred ca in acest fel il gaseati mult mai repede; acum fiecare are "prieteni" dupa cum si-i alege

Sper sa te bucuri de soare in continuare si sa nu mai ai evenimente neplacute.

 

NU e chiar indicat sa te iei dupa conserva,crede`ma am patzit`o de 2 ori si am zis ca a 3 a nu are sa se mai intample pentru ca nu sti de ce nebun ai dat si de ce ii poate pielea sa nu uitam ca suntem pe motocicleta adik foarte expusi la orice mic incident care poate avea urmari nasoale faci buba fara sa vrei si pt ce cand era deajuns sa ii iei doar numarul si sa stai sa ajutzi in cazul de fatza...

Ma bucur ca nu ai patzit nik si si am avut un pic de teama cand am vazut postul tau..... ahhhh nici nu vreau sa imi imaginez ce s`ar fi intamplat daca ar fi coborat sa stea de vb cu tine si ar mai fi fost si un pic tare in gura ! :laugh: Feritziva e "REA" :wacko: :rock:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu ai patzit nik si si am avut un pic de teama cand am vazut postul tau..... ahhhh nici nu vreau sa imi imaginez ce s`ar fi intamplat daca ar fi coborat sa stea de vb cu tine si ar mai fi fost si un pic tare in gura ! :laugh: Feritziva e "REA" :wacko: :rock:

 

Haha, Smok3...bine ca ai pus ghilimelele de rigoare, altfel nu as fi inteles de ce toate masinile din jurul meu din trafic, se dau la o parte, imi fac loc sa trec, ba chiar ma saluta scotand mana pe geam...

 

Intre timp a trecut o sapt, de la incident si pe mine nu m-a sunat nimeni...sa inteleg ca nr de inmatriculare nu are o adresa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Smok3...bine ca ai pus ghilimelele de rigoare, altfel nu as fi inteles de ce toate masinile din jurul meu din trafic, se dau la o parte, imi fac loc sa trec, ba chiar ma saluta scotand mana pe geam...

 

Intre timp a trecut o sapt, de la incident si pe mine nu m-a sunat nimeni...sa inteleg ca nr de inmatriculare nu are o adresa?

 

S`au aranjat manevre poternice :) numai sa nu dai ochii cu vinovatul a vazut postul meu si a inteles ca nu e de gluma cu tine asa ca a pus mana si a tras niste sfori pentru orice eventualitate....sau e posibil ca numarul sa fi fost fals ;) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 2-5 zile iti fac rost de adresa

E ok?

 

 

muhahahahaha ;)

 

Neatza soare.... oricum... cred ca 99% din utilizatorii acestui forum, daca ar avea un pic de "vrajeala" s-ar duce la primul post de militie si ar afla ..... NU ADRESA.... ci mai mult de atat... sa nu mai vorbim ca multi... doar ar da un telefon si ar afla multe... dar nu vad sa fi cerut cineva asta...

 

Oricum... tara e libera si fiecare face ce vrea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, Smok3...bine ca ai pus ghilimelele de rigoare, altfel nu as fi inteles de ce toate masinile din jurul meu din trafic, se dau la o parte, imi fac loc sa trec, ba chiar ma saluta scotand mana pe geam...

 

Intre timp a trecut o sapt, de la incident si pe mine nu m-a sunat nimeni...sa inteleg ca nr de inmatriculare nu are o adresa?

 

tre sa mai ai rabdare pt ca treaba cu corespondenta se misca incet la politie (au mult de lucru) dar se va misca daca ai facut ce trebuia si cum trebuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muhahahahaha ;)

 

Neatza soare.... oricum... cred ca 99% din utilizatorii acestui forum, daca ar avea un pic de "vrajeala" s-ar duce la primul post de militie si ar afla ..... NU ADRESA.... ci mai mult de atat... sa nu mai vorbim ca multi... doar ar da un telefon si ar afla multe... dar nu vad sa fi cerut cineva asta...

 

Oricum... tara e libera si fiecare face ce vrea...

Bine,nu adresa

Adresa,numele,proprietarul,utilizatorul etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...