Sari la conținut

accident intersectie titan


Cavaleru
 Share

Postări Recomandate

data si ora observatie

31.07.2009 - 11.30

 

pata mare de ulei in mijlocul intersectie pe sina de tramvai si 2 motorete trase langa mijlocul scuarului.

 

Din cate am observat era un SV cu cadru negru si vopsit rosu cu husa de piele rosie pe rezervor. asta era cel cazut. cealata motocicleta nu mi-am dat seama.

 

daca stie careva mai multe il rog sa posteze.

 

 

sanatate multa bikerului

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da corect, caz tipic.....viraj la stanga....am franat cat s-a putut de tare, am incercat sa evit coliziunea insa....inevitabilul s-a produs.

 

dupa accident am fost si facut poze si filmulet la fata locului si conservarul mi-a ocupat toata banda 3-a (in virajul lui la stanga) pe care eu ma deplasam..

 

nu am oase rupte, nu am alte complicatii, am numai julituri si ceva vanatai.

 

Multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar asa.

 

sunt ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da corect, caz tipic.....viraj la stanga....am franat cat s-a putut de tare, am incercat sa evit coliziunea insa....inevitabilul s-a produs.

 

dupa accident am fost si facut poze si filmulet la fata locului si conservarul mi-a ocupat toata banda 3-a (in virajul lui la stanga) pe care eu ma deplasam..

 

nu am oase rupte, nu am alte complicatii, am numai julituri si ceva vanatai.

 

Multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar asa.

 

sunt ok

Doamne ce "noroc" ai...Bine macar ca esti ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu io pe unu cu un "noroc" incredibil; nu ma intreba cum mi-a mers in ultimele 6 saptamani.

intersesctia aia e cu probleme; sunt multi smecheri care intorc pe langa spatiul verde trecand peste zebra si multi idioti care taie cum le vine lor....si mai sunt si "amforele" alea pe spatiul verde de nu vezi nimic din ce ar putea sa vina din sens opus cand faci la stanga ( din masina) spre parc.

 

bine ca esti bine, jack!!

asfalt uscat si ochii`n patru !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai frate!

Deja cand am citit "sv" cu husa de piele rosie pe rezervor mi-am dat seama cine era :unsure:

Bine ca n-ai patit tu nimic. Sa ne tii la curent cum evolueaza lucrurile.

 

PS: nu te omoara boala, dar te omoara idiotii pe sosea! Trist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa pun un filmulet pe iutub sa vedeti cum am incercat sa evit impactul..

 

am franat la limita de stoppie si cu spatele , apoi....am avut impactul, unde eu am planat vreo 10-15 m prin aer si apoi am aterizat in strada destul de rezon/confortabil.....:crack: . nush cum se face dar am aterizat descultz ....de Zaharia Stancu

 

sa vad cum pot sa pot face rost de inregistrarea de la camerele de supraveghere.....ar fi misto sa ma vad cum zbor ;)

 

sunt ok, azi a venit conservarul si ne-am inteles amiabil :unsure:

 

sa vedem cum rezolv luni la asigurari :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok, azi a venit conservarul si ne-am inteles amiabil :polite:

 

sa vedem cum rezolv luni la asigurari :crack:

Bine ca esti intreg, Gabone!! Ai ales sa nu-i dai la gioale? pacat, poate urmatorul ajuns in situatia ta nu va scapa asa usor..

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok, azi a venit conservarul si ne-am inteles amiabil :unsure:

 

sa vedem cum rezolv luni la asigurari :polite:

In primul rand zi merci ca ai scapat doar cu cateva julituri, putea fi mult mai rau....

Cat despre intelegerea cu conservarul, cred ca ai procedat bine....la urma urmei daca se alegea cu dosar penal pt vatamare nu cred ca te-ar fi incalzit prea tare, la urma urmai, nu a facut-o intentionat, a fost o greseala din partea lui.

Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am decis sa nu dau la gioale, ptr ca am avut noroc si ca nu am decat 2-3 zgarieturi....

 

daca se-ntampla sa fiu mai grav....clar iesea mai rau, adica, cu dosar penal etc.

 

Eu mai am o vorba....."Un rau il poti face usor, un bine....mai greu"

 

Multumesc Doamne ca-s bine si intreg.....inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand zi merci ca ai scapat doar cu cateva julituri, putea fi mult mai rau....

Cat despre intelegerea cu conservarul, cred ca ai procedat bine....la urma urmei daca se alegea cu dosar penal pt vatamare nu cred ca te-ar fi incalzit prea tare, la urma urmai, nu a facut-o intentionat, a fost o greseala din partea lui.

Multa bafta.

 

Vatamare corporala din culpa nu se poate cere decat de la min 10 zile de ingrijiri in sus. Peste 60 zile este din oficiu.

Intelegerea amiabila a fost o decizie excelenta. Fierul se repara intodeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data si ora observatie

31.07.2009 - 11.30

 

pata mare de ulei in mijlocul intersectie pe sina de tramvai si 2 motorete trase langa mijlocul scuarului.

 

Din cate am observat era un SV cu cadru negru si vopsit rosu cu husa de piele rosie pe rezervor. asta era cel cazut. cealata motocicleta nu mi-am dat seama.

 

daca stie careva mai multe il rog sa posteze.

 

 

sanatate multa bikerului

Eu stau exact la titan-eram pe balcon la tigara cand s-a intamplat deci am vazut...in graba mi-am pus ceva pe mine si am coborat-ce m-a surprins a fost ca in timp ce Gabone era in salvare ptr primele investigatii au trecut prin zona cel putin patru motoareNU A OPRIT NICI UNUL!stiti cine au oprit primii?doi scuteristi

Sanatate multa-cineva acolo Sus te iubeste!

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti bine

 

fierul se repara

 

asfalt umed conservarului si pana de motor pe calea ferata :huh:

 

cand ai zburat pe sus ai intins mainile in fata ca superman si strigai tan-tananam ?

 

noi motociclistii ar trebui sa facem niste cursuri de inot (sarituri in unghiul mortii, tumbe, etc) ca sa stim cum sa aterizam in caz de accident :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pt cei ursuzi si fara umor (a se trata ca un pamflet)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede ca nu cunosti zona acolo...intotdeauna o las moale in apropiere de intersectie si merg ca si cum as fi o ambulanta cu sirena pusa. Claxonez in draci acolo.

 

Ca sa nu mai zic ca trecutul pe rosu e sport national in acea intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uneori tot raul spre bine...

 

As fi interesat de mort, in cazul in care nu vrei sa mai repari motocicleta si te descurci cu asigurarile, ca ar fi a 2 a oara cand este dauna totala motocicleta aia.

 

Da-mi un PM daca esti interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa pun un filmulet pe iutub sa vedeti cum am incercat sa evit impactul..

 

am franat la limita de stoppie si cu spatele , apoi....am avut impactul, unde eu am planat vreo 10-15 m prin aer si apoi am aterizat in strada destul de rezon/confortabil.....:huh: . nush cum se face dar am aterizat descultz ....de Zaharia Stancu

 

sa vad cum pot sa pot face rost de inregistrarea de la camerele de supraveghere.....ar fi misto sa ma vad cum zbor :lol:

 

sunt ok, azi a venit conservarul si ne-am inteles amiabil :rolleyes:

 

sa vedem cum rezolv luni la asigurari :huh:

 

si mai mult ca sigur o sa ai asigurarea la euroins si o iti scoata toti nesrvi aia(si aia care nu credeai ca ii ai)...am cazut si eu azi...pe partea unde mai era odata cazut de fostul proprietar....asa ca nu mai de bine...sper doar sa ma tina nervii si sa nu ma tina departe prea mult timp de asfalt....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...