Sari la conținut

Ajutor!o Baterie De 12v!(noua)


Postări Recomandate

am luat si eu un kawasaki gpz de la cineva si nu are bateria buna!de incarcat nu se mai incarca asa ca vreau si eu un magazin de unde sa iau una noua! e de 12v (varta)! caut de ceva vreme la magazinele auto si nu gasesc! a venit sezonul si eu stau si ma uit la ea! va rog sa imi spuneti si mie o adresa in bucuresti de unde sa cumpar!

va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

am luat si eu un kawasaki gpz de la cineva si nu are bateria buna!de incarcat nu se mai incarca asa ca vreau si eu un magazin de unde sa iau una noua! e de 12v (varta)! caut de ceva vreme la magazinele auto si nu gasesc! a venit sezonul si eu stau si ma uit la ea! va rog sa imi spuneti si mie o adresa in bucuresti de unde sa cumpar!

va multumesc anticipat!

 

Daca vrei Varta,magazinul se afla pe Stefan cel Mare,vis-a-vis de stadionul Dinamo,importatorii se numesc Bumbas Electronic

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pt un amic, elev intr-a 12-a care cauta o baterie pt Ij. Nu trebuie sa fie Varta, poate sa fie facuta si pe vapor, dar cat mai ieftina. Cea mai ieftina. Unde se gaseste aceasta baterie? Unde sta ea ascunsa?

La Ij merge f. bine baterie pentru UPS de 7-8Ah . Eu am una din asta la IJ de 2 ani si e ok, costa cam 500.000, si are avantajul ca-i sigilata, nu curge nimic din ea indiferent de pozitia in care sta.

Pt GS care are demaror am luat baterie de 12V la 14Ah cu 1.1mil, marca Victor de la www.sprinter-distribution.ro Sunt din Bv dar au distribuitori prin toata tzara iar transportul e gratuit; ofera si garantie 1 an iar verificarea instalatiei de incarcare a motocicletei se poate face in orasul din care esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei Varta,magazinul se afla pe Stefan cel Mare,vis-a-vis de stadionul Dinamo,importatorii se numesc Bumbas Electronic

Luigi Vicol

multumesc mult! AU DREPTATE OAMENII CAND ZIC CA MOTOCICLISTII SUNT O FAMILIE

!

 

 

Daca vrei Varta,magazinul se afla pe Stefan cel Mare,vis-a-vis de stadionul Dinamo,importatorii se numesc Bumbas Electronic

Luigi Vicol

MERSI MULT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

vedeti la MOTORLAND pe mihai bravu au baterii EXIDE foarte ieftine de la 4 la 18 amperi.si 6 12 volti.

 

Puteti va rog sa-mi dati adresa exacta a magazinului? cam cat costa o baterie de asta de 12v si 9 Ah?

as avea nevoie de adresa cat mai urgent, miercuri va fi tata in Bucuresti si poate trece atunci sa-mi ia ceva de acolo..

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bd. Decebal, Nr. 28, Sc.1, Parter, Sector 3, Bucuresti, ROMANIA

Telefon: 004021/3239327

Telefax 004021/3239717

vanzari@motorland.ro

piese@motorland.ro

office@motorland.ro

 

http://www.motorland.ro/Romana/Contact/contact.html

 

E in piata muncii .. vezi pozele cu magazinul in link-ul de mai sus.

Eu am luat Exide cu gel pentru SV-ul meu de la ei si sint super multumit.

 

Ar fi bine sa le dai un telefon inainte ca sa aiba bateria in magazin, altfel s-ar putea sa dureze 1-2 zile (nu mai tin minte exact).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc foarte mult de detalii..a trecut faza..

Sper sa fie de ajutor adresa pe aici.

Pana la urma am vazut ca merge bateria mea (am dus`o chiar la un nene de ala de le incarca sau ce drac le face si mi`a spus ca e f buna bateria si ca nu are rost sa iau alta acum asa ca momentan o mai tin pe asta).

Cat te-a costat una Exide cu gel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat si eu un kawasaki gpz de la cineva si nu are bateria buna!de incarcat nu se mai incarca asa ca vreau si eu un magazin de unde sa iau una noua! e de 12v (varta)! caut de ceva vreme la magazinele auto si nu gasesc! a venit sezonul si eu stau si ma uit la ea! va rog sa imi spuneti si mie o adresa in bucuresti de unde sa cumpar!

va multumesc anticipat!

 

Mi-am luat baterie varta de 14 Ah pentru GPZ de la reprezntanta Caranda, vis-a -vis de sectia 2 politie, la piata 1 mai. A costat 170lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acumlator (Baterie) uscat VARTA:

Lung. x Latime x Inaltime , Pret de vanzare

 

VARTA 6V 8 Ah , 95 x 85 x 16 , 91,00 RON

VARTA 6V 12 Ah , 122 x 61 x 135 , 78,00 RON

VARTA 12V 4 Ah , 121 x 71 x 93 , 81,00 RON

VARTA 12V 9 Ah , 136 x 76 x 140 , 101,00 RON

VARTA 12V 12 Ah , 136 x 82 x 161 , 127,00 RON

VARTA 12V 14 Ah , 136 x 91 x 166 , 144,00 RON

VARTA 12V 20 Ah , 207 x 92 x 164 , 200,00 RON

 

 

/index.php?showtopic=42785

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...