Sari la conținut

Propunere Campanie In Forta


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Din cate stiu eu administratorul drumului e obligat sa asigure ca drumul public indeplineste anumite conditii de siguranta,adica sa asigure circulatia fluenta si in siguranta a participantilor la trafic....Iar prin udarea strazilor cu apa si detergent nu inteleg cum asigura ei asta!!!!!!

Parca vezi ca si la iarna o sa faca la fel!!!!apa si sapun cat cuprinde,ca doar banu conteaza......Nu viata altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bey traivar...

In primul rand ashtia nu fac altceva decat sa ude strazile (cica anti praf shi racorire a atmosferei)... n-au avut niciodata in kap sa CURETZE.

Intr-adevar este foarte nasol din mai multe puncte de vedere ca:- alunecatul si stropirea.

Daca se va face o astfel de petitzie... iar va zice lumea ca motociclishtii nu-s decat nishte anarhisti shi nishte dementzi care nu vor decat binele lor. Nu mai shtiu cine spunea mai sus ca ar trebui facuta o petitzie in care sa se ceara SPALAREA drumurilor.Asta se poate face... dar, eu personal nu cred ca primariile ar mai da nishte bani pe detergentzi ca asha vrem noi. Trebuie da cadem de comun acord shi cu shoferii, dar, mai ales cu pietonii (babele despre care se vorbea mai devreme). Daca reushim sa le convingem sa semneze... poate ca avem vre-o shansa. Plus ca actziunea mopu' tresa se facka NOAPTEA.

Eu propun sa facem nishte hartii tip cu numele, seria shi nr. de BI, pe care sa le dam oamenilor la semnat pe strazi.... asta cand are fiecare timp.

Daca adunam destule semnaturi shi facem aceasta campanie publica... spre ex. la TV (shi aici shtiu sigur ca ar veni televiziunile), le putem fortza mana sa cumpere nejte TIDE sau macar DERO sa dea pe strazi. NOAPTEA!

Cred ca fiecare poate strange makar 100 de semnaturi.... Numai asha vom putea sa ne atingem ZKOPU'

 

Va salut continuu shi va urez (daca se poate :lol:) ASFALT USKAT!

 

P.S. Asta este doar o parere... VA ROG!!!! NU TRAGEEEEEETZI! :cheers:

Editat de Antistress
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI.....

REBU Sux

SUPERCOM Sux

Si nu se intampla numai in Bucuresti...

Detestabil aspect, dar totusi necesar. Daca nu uda, chiar si cu apa din garla, se pune un praf de zile mari. Efectul ar fi acelasi.

Recomandarea ar fi ori sa anunte intervale orare in care uda, ori sa ude dimineatsa la 4-5 si puna si niste detergent. Un pic, nu mult, dar s-ar vedea imediat diferenta.

Categoric trebuie semnat ceva, ca deja e super-enervant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DECI.....

REBU Sux

SUPERCOM Sux

Si nu se intampla numai in Bucuresti...

Detestabil aspect, dar totusi necesar. Daca nu uda, chiar si cu apa din garla, se pune un praf de zile mari. Efectul ar fi acelasi.

Recomandarea ar fi ori sa anunte intervale orare in care uda, ori sa ude dimineatsa la 4-5 si puna si niste detergent. Un pic, nu mult, dar s-ar vedea imediat diferenta.

Categoric trebuie semnat ceva, ca deja e super-enervant!

 

Salut

... as mai adauga ROSAL Sux, cu precizarea ca doar conducerea acestor firme si primaria Sux. Soferii stropishorilor care uda pe jos n-au nici o vina, ei isi fac datoria. Inteligentei de la primarie trebuie sa-i deschidem ochii, pentru ca acolo este prostia la ea acasa.

 

Off-topic: Am un scuter care doarme la mine in camera, in fiecare noapte, am un lift de marfa cu care-l urc pana sus. Problema mea a fost ca azi dimineata, l-am coborat frumos jos ca sa plec la serviciu si ... surpriza, eram inconjutat de un transeu de toata frumusetea. Am stat si m-am uitat 15 minute pana sa fac rost de un placaj ca sa pot pleca la serviciu, si i-am amenintat ca daca mi-l muta ii mut si eu pe ei...Schimba bordurile baietii si in afara de asta se apuca de gadilat asfaltul cu picamarul inca de la 7, de iti vine sa iesi pe balcon si sa te.... pe ei. N-au ei nici o vina, sunt doar niste negrisori care executa ordinele venite de la aceeasi inteligenta de la primarie - see my point :crack: ?

 

Eu zic sa actionam intai pe cale legala, cu petitii, sesizari si tot tacamul, dupa care (daca nu-s luate in serios)frumos, sa incepem sa le blocam locurile de alimentare :cheers:, sigur daca sunt 3-4 motoare, or sa isi faca loc intr-un fel sau altul, dar daca sunt 40-50, in fiecare locatie? Ce-or sa faca atunci?

 

Repet insa calea legala este prioritara in opinia mea, asta daca nu vrem sa stricam imaginea motociclistilor romani si a motociclismului din Romania, ca tot vine ziua noastra,nu?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :lol:

 

La Multi Ani de Ziua Motociclistilor din Romania (1 iulie) :crack:

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr'o zi mergeam pe Dacia, din sens opus apare stropitoarea... panica... dar cu 3 metri inainte sa ajunga in dreptul meu, a oprit soferul apa... eee, va vine sa credeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ar fi bine. Macar daca am repara TOATE motoarele pe banii lor. Genul, orice zgarietura, oglinda sparta sau semnal sa fie pusa in carca primariei. Chiar daca nu s-a cazut acolo :rolleyes:

 

Sa dea banu'. Eu merg pe o sosea cu o anumita aderenta si dau brusc de o portiune fleasca care zici ca e patinoar. Nu poti frana cum trebuie. Nu poti evita mai nimic brusc.

 

Din pacate prietena mea de la radio spune ca ea nu se baga ca i se pare o exagerare si o chestie care nu e conforma cu realitatea :crack: :bounce: .

 

Asa ca nu pot ajuta pe calea asta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate prietena mea de la radio spune ca ea nu se baga ca i se pare o exagerare si o chestie care nu e conforma cu realitatea :crack: :rolleyes: .

 

Asa ca nu pot ajuta pe calea asta :crack:

Pacat ! Pacat ! Mai lucreaza shi la radio

Shti ce'ar fi dragutz din partea ta?

Sa'i faci cadou un motor shi s'o trimitzi in urma unei vitanje d'aia...care flocheshte strazile, shi poate no sa mai creada ca exagerarea e chiar atat de mare... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ! Pacat ! Mai lucreaza shi la radio

Shti ce'ar fi dragutz din partea ta?

Sa'i faci cadou un motor shi s'o trimitzi in urma unei vitanje d'aia...care flocheshte strazile, shi poate no sa mai creada ca exagerarea e chiar atat de mare... :bounce:

 

Pana mea, ma crezi Crasus? Mi-ar placea mie puterea financiara de a face cadouri motoare prietenilor :rolleyes: .

 

Acum na, fiecare cu pasarelele lui. Dar oricum ar trebui sa facem ceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...