Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Cipri Tripa, nu e secret numele, il stiu multi, motociclist cu shtate vechi, 33 de ani, membru MC Burnout, a ratat o curba, este in stare grava, probleme la un picior, se vorbeste de amputare... Ii dorim multa, multa sanatate!!!

post-44358-1300047752_thumb.jpg

post-44358-1300047774_thumb.jpg

post-44358-1300047786_thumb.jpg

post-44358-1300047806_thumb.jpg

post-44358-1300047819_thumb.jpg

post-44358-1300047847_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dupa cum arata motorul, a fost un impact extrem de urat. Sper sa nu se ajunga la o amputare, doamne fereste de asa ceva si sper ca medicii din timisoara sa faca minuni. Bafta maxima Cip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum arata motorul, a fost un impact extrem de urat. Sper sa nu se ajunga la o amputare, doamne fereste de asa ceva si sper ca medicii din timisoara sa faca minuni. Bafta maxima Cip.

 

Intradevar, impactul a fost devastator!!! Putem spera intr-o minune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima ii doresc, sa speram ca medicii fac tot posibilul sa revina pe ambele picioare. Si avand in vedere ca e motociclist cu multi ani experienta si i s-a intamplat aceasta tragedie, ar trebui sa ne amintim ca niciodata nu esti suficient de pregatit, asta mai ales pentru cei care se cred experti si au impresia ca oasele lor sunt mai puternice decat asfaltul.

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima ii doresc, sa speram ca medicii fac tot posibilul sa revina pe ambele picioare. Si avand in vedere ca e motociclist cu multi ani experienta si i s-a intamplat aceasta tragedie, ar trebui sa ne amintim ca niciodata nu esti suficient de pregatit, asta mai ales pentru cei care se cred experti si au impresia ca oasele lor sunt mai puternice decat asfaltul.

Numai bine !

Cam ai dreptate. Pana nu ne povesteste impricinatul cum sa intamplat sa nu mai facem niciun fel de speculatii. Oricui s-ar fi putut intampla, cine dintre noi spune ca nu a ratat nicio curba niciodata sa spuna aici, oricum nu-l cred. Una e sa o faci ziua, alta e noaptea. Am fost martor cand noaptea sa ratat curbe si s-au oprit mobristii la marginea padurii, in panta. Din fericire fara urmari. Poate daca nu era buturuga aia acolo nu se intampla nimic. dar se vede pe roata din fata socul impactului care dupa mine tradeaza o anumita viteza. Sanatate ii doresc si aveti grija de voi! Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potrivit ultimelor vesti neoficiale pe care le-am primit, medicii vor reusi sa evite amputarea piciorului folosind in loc o tija. Deci vesti bune, in sfarsit!

Da, asa-i. Am vb si eu azi cu unul din Ineu (CBR-ul F1000) si mi-a spus ca a avut noroc ca ia gasit bucata lipsa din tibie la locul accidentului. Si asta dupa catva timp, cel care la gasit pe drum am inteles ca sa intors sa caute bucata de os. Noroc ca a gasit-o. Noroc cu medicii care l-au luat in primire si au luptat pentru refacerea piciorului. Oricum o sa aiba de tras cateva luni bune si cine stie apoi si cum va merge. Important ca e intreg. Sanatate lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum o sa aiba de tras cateva luni bune si cine stie apoi si cum va merge.

Luni??? un an pe putin :laugh:

Faptul ca a scapat cu viata a fost primul miracol

Al doilea miracol va fi sa ramana intreg

Al treilea si cel mai mare va fi daca va mai reusi sa piloteze motociclete (atat din cauza traumei fizice cat mai ales a celei psihice)

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arad..bai taticule bai.cand ma gandesc ca acolo a murit si fratele meu pe motor. as fi vrut sa fie doar un picior. dar fiecare cu norocul lui.

 

sa`i dea Dumnezeu sanatate tipului asta si..sa dea Dumnezeu sa nu`i amputeze piciorul.

 

numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni??? un an pe putin :laugh:

Faptul ca a scapat cu viata a fost primul miracol

Al doilea miracol va fi sa ramana intreg

Al treilea si cel mai mare va fi daca va mai reusi sa piloteze motociclete (atat din cauza traumei fizice cat mai ales a celei psihice)

Doamne ajuta!

 

 

Ai dreptate; au trecut 7 luni de la accidentul meu si abia acum pot spune ca m-am recuperat in totalitate la genunchi... Si eu nu am avut nici 1 % din ce a suferit Cipri...

Procesul de recuperare e dificil si de durata.

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... :laugh: ...in numele lui TROMPI!...vaaaai, cum arata motorul ala!.. ;) ...

...sanatate maxima si rabdare cu carul baiatului respectiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a deschis un cont pentru cei care vor sa-l ajute financiar pe Cipri. Contul este deschis pe numele Trif Rodica Voica (mama lui Cipri) si poate fi alimentat prin 2 metode:

 

1. Depunere directa la orice casierie Bancpost – pentru asta, persoana care depune banii, are nevoie de buletin propriu si de CIF –ul sau CNP –ul titularului contului (in cazul de fata mama lui Cipri: CIF = 07708991, CNP = 2540712022804)

2. Prin virament bancar (din alta banca in Bancpost) prin ordin de plata sau internet banking – pentru asta este nevoie de numarul de cont de la Bancpost (in cazul de fata nr cont = RO40BPOS02507708991RON01, titular cont Trif Rodica Voica – mama lui Cipri)

 

Toate viramentele sau depunerile sunt in LEI, contul fiind unul de LEI.

 

Daca sunt doritori de depuneri din strainatate cea mai usoara (si ieftina) metoda este de a trimite banii prin Western Union pe numele unui cunoscut care sa depuna ulterior in contul de mai sus. Transferurile interbancare in valuta au costuri mai ridicate si in cazul de fata nu sunt posibile, contul de mai sus fiind unul de LEI. Daca sunt solicitari expres se poate deschide ulterior si unul in valuta.

Mesaj completat

Da, asa-i. Am vb si eu azi cu unul din Ineu (CBR-ul F1000) si mi-a spus ca a avut noroc ca ia gasit bucata lipsa din tibie la locul accidentului. Si asta dupa catva timp, cel care la gasit pe drum am inteles ca sa intors sa caute bucata de os. Noroc ca a gasit-o. Noroc cu medicii care l-au luat in primire si au luptat pentru refacerea piciorului. Oricum o sa aiba de tras cateva luni bune si cine stie apoi si cum va merge. Important ca e intreg. Sanatate lui!

 

am fost duminica la Cipri la spital la Timisoara, asa-i s-a gasit bucata lipsa din os, dar din pacate prea tarziu, fiind cald afara, celulele au murit, osul nu se mai poate folosi...; asa ca va urma un an de operatii, recuperari,...grefe din alt os,...tot felul de probleme;

important e ca Cipri sta bine cu moralul si speram sa se faca bine cat mai repede;

 

Sfat pt toti motociclistii, mai ales cand circulati singuri: tineti-va telefonul mobil intr-un buzunar inchis, in caz de probleme sa puteti chema dupa ajutor...Cipri nu a facut asta si s-a chinuit vreo 3 ore, taras pe coate, sa ajunga la sosea, sa-l vada cineva si sa cheme Salvarea; si nu cred ca i-a fost deloc usor;

Mesaj completat

Potrivit ultimelor vesti neoficiale pe care le-am primit, medicii vor reusi sa evite amputarea piciorului folosind in loc o tija. Deci vesti bune, in sfarsit!

 

si asta multumita medicilor din Timisoara...rusine celor din Arad, care fara prea multe ezitari au hotarat sa-i taie piciorul, noroc cu mama lui Cipri care nu a fost de acord, si i-au facut transferul la Timisoara;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a scapat de amputare.

 

Foarte bun sfatul cu telefonul.

 

Cat despre medicii din arad, o dezamagire totala am si eu din pacate... In august 2010, cand am avut accidentul, prestatia lor a fost jalnica... Imi pare rau dar asta e adevarul... Ca si detaliu, datorita anumitor principii personale, nu le-am dat spaga deloc si nici nu am lasat pe cei apropiati sa faca asta! Concluziile le trageti voi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si normal...fiind aproape zilnic prin spital vad clar asta.Incepand de la Dr pana la infirmiere.Superficialitate este.Daca sistemul medical ar fi platit bine nu ne-am mai confrunta cu asa ceva(OFFTOPIC)

Sanatate lui Cipri si insanatosire grabnica.Asteptam vesti in continuare despre evolutia lui care sper sa fie buna si recuperarea rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este si normal...fiind aproape zilnic prin spital vad clar asta.Incepand de la Dr pana la infirmiere.Superficialitate este.Daca sistemul medical ar fi platit bine nu ne-am mai confrunta cu asa ceva(OFFTOPIC)

Sanatate lui Cipri si insanatosire grabnica.Asteptam vesti in continuare despre evolutia lui care sper sa fie buna si recuperarea rapida.

 

Calitatea unui doctor nu este generata de remuneratia primita sub forma de salar sau spaga...ci de calitatea lui ca om, profesionist, pregatire si alti factori. Doctorul trebuie sa fie mai intai "DOCTOR" si apoi SALARIAT. Cu parere de rau, stiu ca salariile sunt de mizerie in domeniu, insa ei ca doctori tot trebuie sa-si faca treaba, pentru ca lucreaza cu vieti omenesti si frustrarea legata de leafa mica trebuie lasata undeva in afara spitalului. E trist ca e plin de "salariati" si ducem criza de "doctori adevarati"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitatea unui doctor nu este generata de remuneratia primita sub forma de salar sau spaga...ci de calitatea lui ca om, profesionist, pregatire si alti factori. Doctorul trebuie sa fie mai intai "DOCTOR" si apoi SALARIAT. Cu parere de rau, stiu ca salariile sunt de mizerie in domeniu, insa ei ca doctori tot trebuie sa-si faca treaba, pentru ca lucreaza cu vieti omenesti si frustrarea legata de leafa mica trebuie lasata undeva in afara spitalului. E trist ca e plin de "salariati" si ducem criza de "doctori adevarati"...

Mai bine spus medic decat doctori. Doctor este o titulatura. Esti doctorat in medicina. Si pentru a avea un doctorat in medicina trebuie sa ai ceva lucrari in spate si o teza in domeniu. Ca e mai usor sa spui domnu doctor, e altceva. Dar putini isi merita si titulatura de medici, dapai de doctori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va inteleg ca au leafa mica... atunci de unde naiba isi permit toti BMW-uri si Mertzane ? Cand am ajuns la spital pana nu s-a contribuit nu ne-a bagat nimeni in seama. Chiar si cu spaga medicii nostrii nu rezolva nimic. Poti spune ca sunt platiti de fiecare persoana care trece pe la ei. Sunt nenumarate exemple care pot fi date.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...