Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Din pacate calitatea foarte multor conducatori auto din Romania lasa de dorit. La asta se mai adauga si o oarecare doza de complexare (in general la barbati) care se manifesta, in general, printr-o agresivitate crescuta in trafic (Atentie! Aici nu ma refer la sportivitate! Condusul sportiv implica anumite calitati, condusul agresiv e varianta de mahala, ciobaneasca, idioata, prosteasca etc. ...). Peste toate astea vine tampenia ca multi romani au ceva potenta financiara (...si cam atat!) si astfel ajung in posesia unor bombe pe roti... Ei, trageti linie si vedeti ce iese!

Aaaam tras...rezultatul mil tin pt mine.Desi,cam acelasi numitor comun ne iese toti!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se pare ca un membru al forumului nostru a avut un accident usor astazi...nu stiam eu de ce i-am vazut motorul parcat in fata liceului CFR ... intr-un loc cam ciudat ..... cine stie cine e ..stie cine nu ...NU :unsure:

Insanatosire grabnica

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/ac...090403-05212877

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca un membru al forumului nostru a avut un accident usor astazi...nu stiam eu de ce i-am vazut motorul parcat in fata liceului CFR ... intr-un loc cam ciudat ..... cine stie cine e ..stie cine nu ...NU :unsure:

Insanatosire grabnica

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/ac...090403-05212877

 

Nu am auzit.dar am vazut o gramada e mortociclete azi,multi necunoscuti,fete noi.Incapem sa ne unmultim,asta-i bine.Asteptam vesti.Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul e Viky in caz k nu ati reusit sa va dati seama si e ok,am inteles k are o problema la picior dar in rest e ok,iar cauza accidentului e k deobicei acelasi "NU LAM VAZUT".Deja conservari astia intrec orice limita.......la c naiba stai la volan dk esti chior???? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Accident proaspat de acum o ora la urcare pe podul de la Gradiste. Pozele sunt facute de Cristi(Dice79) si se pare ca tipul mergea catre gradiste si o masina care dorea sa urce pe pod si venea de sub pod nu i-a dat prioritate. Tipul am inteles ca e la spital dar nimic grav. Atata stiu din ce mi-a spus Crsiti. daca mai stie cineva ceva...!

Multa sanatate colegului...!

post-26955-1240325164_thumb.jpg

post-26955-1240325182_thumb.jpg

post-26955-1240325196_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TirifliÂşcă sau nu, tot neacordare de prioritate e...

Dacă ar sta acolo un agent de la Circulație, ar sălta lejer 10 permise pe zi

De acum poate că Âşofera (de azi, pieton pentru o lună) va căsca ochii

Există o grămadă de Âşoferi Âşi Âşofere care nu văd obiecte mai mici de un metru (biciclete, motociclete sau pietoni)

Incep să fiu de acord cu cei care îÂşi pun eÂşapamente gălăgioase

Ia să fi fost Hummeru' pe drum, credeți că se mai băga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi era sa intre in mine o tanti cu un Logan (mi-a taiat calea cu "tupeu" dupa ce am mai ocolit-o odata cand a dat cu spatele fara sa se uite ca eram in spatele ei. Probabil se gandea ca daca nu m-a lovit cu spatele sa incerce macar cu fata :D ). Ghici ciuperca ce tinea la ureche? Eh...telefonul mobil...claxon...semne...nici macar dupa a doua tentativa de a ma "agatza" cu tancul ei nu a realizat ca putea sa ma loveasca...pt. ca ea in continuare isi vedea de discutia ei telefonica in timp ce bruia urmatoarea "posibila victima" (de data aceasta un automobilist).

Nu am fost inspirat insa sa ii iau numarul...pt. ca ma gandeam ca ar fi binevenita si o sectiune cu "lista neagra a automobilistilor"...unde sa postam la concret numerele de inmatriculare care ne-au facut probleme...astfel daca ne mai apar in cale "nazdravanii" sa-i putem evita si atentiona.

Tot noi putem sa-i educam...pt. ca altfel neatentia lor ne va costa mai scump pe noi.

P.S: cand vorbeam de atentionare nu ma refeream neaparat la oglinzi rupte, picioare in usa, pumni in geam...ci un biletel pe parbriz in cazul in care prindem masina stationata de genul: IERI, NEATENTIA TA PUTEA UCIDE UN MOTOCICLIST...uita-te femeie de 2 ori cand dai cu spatele...si lasa telefonul mobil.

Poate am avut o idee neinspirata sa postez...dar in fiecare zi petrecuta in trafic ma simt tot mai ingrozit de manevrele care le fac datorita "inconstientilor" si soferilor fara pic de responsabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E interesant sa postezi numere pentru a fi atentionati. Eu am dat un numar pe forumul din Prahova ca am avut o altercatie cu un sofer de acolo. marea problema este ca tot ei vor fi enervati de acest fapt pentru ca nu realizeaza ce puteau sa faca si nici nu au bagat de seama incidentul ce se putea intampla. Asa patesc si cu masina cand ma iau de cate un nesimtit si daca se si opreste sa stam de vorba (nu numia sa arunce injuraturi si semne obscene pe geam sa arate ce barbat e el) realizez ca el nici macar nu stie pentru ce a fost claxonat si de ce ma iau de el si aici ajungem la inconstienta din toate punctele de vedere si al circulatiei ca nu stiu reguli si semne si din punct de vedere omenesc ca nu vor sa asculte pe cineva care nu se ia de ei doar de dragu de a cunoaste personaje imbecile noi.

Sunt tot felul de cazuri in trafic fie pe 2 roti fie pe 4. Si eu am mai fost atentionat, dar mi-am dat seama ca am gresit si am ridicat mana pentru a-mi recunoaste greseala si a-mi cere scuze. E o chestie normala care nu te face mai putin barbat sau un sofer mai prost. Sincer nu cred ca exista un sofer indiferent cat de bun sa nu incomodeze in trafic pe cineva. Aici deja problema nu mai este soferu si strazile noastre cele de toate zilele.

La cat mai putine incidente sezonul asta...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma face sa-mi aduc aminte ce i s-a spus lui Luca (Suzuki SRAD) cand a fost lovit de imbecil: "da' tu ce cautai pe drum?"...

Desigur, lui Luca nu i s-a acordat prioritate, desi era foarte vizibil (far aprins etc)

Nu stiu ce sa mai zic, sa fie totusi violenta o solutie, vom ajunge sa ne facem dreptate ca Becali?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma face sa-mi aduc aminte ce i s-a spus lui Luca (Suzuki SRAD) cand a fost lovit de imbecil: "da' tu ce cautai pe drum?"...

Desigur, lui Luca nu i s-a acordat prioritate, desi era foarte vizibil (far aprins etc)

Nu stiu ce sa mai zic, sa fie totusi violenta o solutie, vom ajunge sa ne facem dreptate ca Becali?

Cam asa ceva. Mai umpic si iesim in strada echipati alea alea mai cu o barda pistol cutite etc etc. |Care cum misca l-am ras.Pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma face sa-mi aduc aminte ce i s-a spus lui Luca (Suzuki SRAD) cand a fost lovit de imbecil: "da' tu ce cautai pe drum?"...

Desigur, lui Luca nu i s-a acordat prioritate, desi era foarte vizibil (far aprins etc)

Nu stiu ce sa mai zic, sa fie totusi violenta o solutie, vom ajunge sa ne facem dreptate ca Becali?

 

 

Da ... dupa care , o sa intram in puscarie , tot ca el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa ceva. Mai umpic si iesim in strada echipati alea alea mai cu o barda pistol cutite etc etc. |Care cum misca l-am ras.Pacat

Dani, deja dai in SF :D Solutia ar fi mult mai usoara si mai civilizata, mai ales pentru cei care au facut tara asta in lung si in lat : plecam afara din tara la plimbare, unde se circula mult mai civilizat, pana in ungaria nu e mult de mers, si care sunt mai seriosi pot da o tura pana in Austria sau Slovenia in loc de Carpati, banii dati sunt cam aceiasi dar restul nu se compara, suportam unpic de Arad-Nadlac si apoi e cu adevarat o relaxare. Care are impresia ca prin oglinzi sparte, injuraturi, sau chiar si parade moto ii vom face pe soferi mai atenti se inseala amarnic, eventual se dau jos cu o bata sau o ranga, asta e, intr-o tara in care Becali este un idol, OTV-ul are audienta si se fac seriale de sustinere a satrelor de tigani, de trafic ce sa mai vorbim. Deci pana se face lumea buna in romania, szĂĄraz aszfalt ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Motociclist accidentat pe Iuliu Maniu

ARAD - Nu s-a asigurat când a schimbat banda Âşi a lovit un motociclist. ÂŞoferul unui Daewoo, un tânăr de 20 de ani, a lovit ieri seară, un motociclist pe b-dul Iuliu Maniu. Conducătorul maÂşinii venea dinspre Polivalentă spre Podgoria.

"

asta e citat din aradon, cine stie mai multe detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dani, deja dai in SF :bigstar: Solutia ar fi mult mai usoara si mai civilizata, mai ales pentru cei care au facut tara asta in lung si in lat : plecam afara din tara la plimbare, unde se circula mult mai civilizat, pana in ungaria nu e mult de mers, si care sunt mai seriosi pot da o tura pana in Austria sau Slovenia in loc de Carpati, banii dati sunt cam aceiasi dar restul nu se compara, suportam unpic de Arad-Nadlac si apoi e cu adevarat o relaxare. Care are impresia ca prin oglinzi sparte, injuraturi, sau chiar si parade moto ii vom face pe soferi mai atenti se inseala amarnic, eventual se dau jos cu o bata sau o ranga, asta e, intr-o tara in care Becali este un idol, OTV-ul are audienta si se fac seriale de sustinere a satrelor de tigani, de trafic ce sa mai vorbim. Deci pana se face lumea buna in romania, szĂĄraz aszfalt ! :)

Lasa Alex ca iti va veni vremea de stat pe motor in trafic. Vei ignora multe chestii,te vei enerva de multe ori iara vei ignora.Dar cand iti sare mustaru te cobori la unu.Te asigur de asta.Vorbesc din experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Alex ca iti va veni vremea de stat pe motor in trafic. Vei ignora multe chestii,te vei enerva de multe ori iara vei ignora.Dar cand iti sare mustaru te cobori la unu.Te asigur de asta.Vorbesc din experienta.

ma, veteran nu mis da ceva experienta am in trafic pe motor stai linistit, stii bine ca amandoi avem experienta cea mai mare pe <50cc momentan si numa in oras ne-am strecurat ( tu mai des ce-i drept ) dar inca nu mi s-a intamplat sa ma cobor la careva, cand s-a intamplat ceva mai nasol am claxonat, i-am atras atentia, daca ii spargeam dintzii cu casca nu cred ca era mai atent alta data sincer, sau cel putin era dar nu ma respecta nici macar atat cat o facea inainte. eu zic sa ramanem la mersul usor de plimbare ca e cel mai sigur, hai ca si io m'as baga unpic pe nebunii, la asta as propune sa belim ochii unpic la 125cc categoria cross, prin paduri nu iti taie nimeni calea, ce zici ? :)

 

Sa ne fereasca Cel de sus de asa ceva..

Dumnezeu sa ii odihneasca dar... accidentul mi se pare chiar stupid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Accident la iesire Metro in spate, pe soseaua de centura:Marian amicul lui Luca cu un Suzuki 600 circula regulamentar pe soseaua de centura avand si pasager.La iesirea din parcarea Metro(cea ce da pe centura) o ametita nici nu opreste sa se asigure la iesirea din parcare si intra direct pe sosea tamponandu-l .Viteza nu prea a avut caci distanta de la giratoriu pana la intrarea in parcare e doar de cateva sute de metri. Era intr-a 3-a.Urmari:Marian bagat la tomograf pentru investigatii.La prima concluzie(la fata locului),ceva probleme cu umarul,julituri si contuzii.Vom afla dupa examinare.Pasagerul luxatie sau fractura de antebrat,vom afla iar dupa radiografii.Ambii constient am inteles.Mobra cam varza.Ametita nu-si explica cum de nu l-a vazut.... Cam asta am primit de la Luca prin telefon.Doamne ajuta!

Insanatosire grabnica, Amin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Stie cumva cineva ceva despre un potential accident pe Str.Padurii care s-o lasat cu interventia unei ambulante (din cele auzite).Nu mi s-a spus ce motor era...daca era motocicleta scuter sau moped. Accidentul sar fi petrecut inainte de ora 15:00. Sper sa fie doar un simplu zvon sau gluma proasta.

Daca cumva stie cineva ceva postati va rog daca nu...cu atat mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica, Amin

 

Buna dimineata! Dupa 3 luni de la accident te-ai tezit sa spui asta? vezi data cand a fost.Tipul e ok acum,mai putin mobra care nu a fost reparata inca din cauza birocratiei de la asigurator :D Asta pentru ei...si tu fii mai atent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Dupa 3 luni de la accident te-ai tezit sa spui asta? vezi data cand a fost.Tipul e ok acum,mai putin mobra care nu a fost reparata inca din cauza birocratiei de la asigurator :P Asta pentru ei...si tu fii mai atent!

Ai dreptate aici a fost greseala mea ca nu m-am uitat la data, oricum ma bucur ca s-au facut bine cei 2, bafta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un nou accident pe calea victoriei in fata gheretelor de la spital.Motocicleta un honda VF500 alb cu dunga albastra rosie. Motociclistul lovit usor din cate am reusit sa vorbesc cu el.Motociclistul venea dinspre UTA.A oprit la trecerea de pietoni de la spital apoi sia continuat drumul.Deductie:nu avea viteza.Un destept a vrut sa iasa de la gherete sau sa intoarca(ATENTIE line DUBLA CONTINUA acolo) lovindul pe baiat.Tot ce am auzit a fost o bubuitura zdravana rau de tot si motociclistul pe jos.

Atentie la neatentie,in special prin zona aia.Tot timpul se fac manevre de intoarcere pe acolo+curba de dupa sensul din intim catre uta pe victoriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...