Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eugen pretene...kato da mesaj si cand se beseste...nu vezi ca el scrie peste tot?probabil ca banueste ca daca ajunge la vo 2000-3000 de post-uri il vor face ADMIN..asa ca omu baga mare...faza cu accidentul a scris-o in 2 posturi aici si in mai una(da tot pe arad) asa ca nu te necajii ....Bafta domnu Guru...la mai multe(posturi) ...sa ne scrieti si cite motoare merg pe centru ..numele,adresa,cnp si colegii de armata

 

Care e problema,nu inteleg?De aia e forum sa ne exprimam aci cum vrem noi.Ca unii ma inteleg sau altii nu ,din cauza ca nu vb pe limba lor e altceva.Nu toti avem acelasi stil de exprimare.Si o scriu in 1000 de posturi daca vrea muschii mei.Vesnic Gica contra esti...si vb ta iaca am mai pus-o de un mesaj. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de unde atata rautate prietene ? Azi, maine motociclistii in loc sa se salute isi arata degetul mijlociu, "frumos" comportament.

 

Acuma nu exagera pretene...nu dramatiza ca mai un pic si imi dau lacrimile.Sau tu traiesti in viata ta virtuala???(pacat)citi din motocilcistii din arad crezi ca au cont pe moto.ro?vo 20%....asa ca stai linistit!!!numa 20% isi vor arata degetele mijlociii(ca poti si cu ambele maini sa arati muje) :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugen pretene...kato da mesaj si cand se beseste...nu vezi ca el scrie peste tot?probabil ca banueste ca daca ajunge la vo 2000-3000 de post-uri il vor face ADMIN..asa ca omu baga mare...faza cu accidentul a scris-o in 2 posturi aici si in mai una(da tot pe arad) asa ca nu te necajii ....Bafta domnu Guru...la mai multe(posturi) ...sa ne scrieti si cite motoare merg pe centru ..numele,adresa,cnp si colegii de armata

..eu am deja 2000!..si nu m-au facut admin!...si nici nu o vor face!..dar tu nu stiai asta, cum nu stiai nici faptul ca este un site privat, cum nu stiai nici faptul ca nu poti fi admin decit daca esti unul din actionari!...cum nu stiai nici care-i diferenta dintre un moderator si un admin!...cum nu stiai nici ce virsta are kato!...cum nu stiai nici faptul ca atunci cind el se dadea cu motorul parintii tai nu se cunosteau iar tu erai un fel de celula cromozomica de tip "Y"!...cum nu stiai ce-i ala respect pentru un om mai in virsta decit tine caruia ar trebui sa i te adresezi cu "dumneavoastra"!...cum nu stiai...cam multe!..

...dar totusi stiai ceva, stiai sa iei peste picior pe cineva, stiai sa te dai cu motorul cu viteza maxima posibila, stiai sa faci bascalie de cei care nu sunt ca si tine si trag sperante la o virsta de pensionare pe motor!...da, stiai multe!..

..nu te obosi sa-mi raspunzi deoarece sunt sanse sa-ti creasca numarul de posturi si implicit cresc sansele de a deveni un "moderator" sau cine stie poate un "guru"...

...nu, pe bune, nu-mi raspunde!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat sensibilim pe acest forum...si ma adresez cu Dumneavoastra numai celor ce si-au cistigat respectul in fata mea si celor ce mau ajutat cind am avut nevoie...nu ma voi adresa cu dumneavoastra unor straini ..asta sunt eu!!! ce sa zic?sa imi pun streangu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat sensibilim pe acest forum...si ma adresez cu Dumneavoastra numai celor ce si-au cistigat respectul in fata mea si celor ce mau ajutat cind am avut nevoie...nu ma voi adresa cu dumneavoastra unor straini ..asta sunt eu!!! ce sa zic?sa imi pun streangu?

... :scratch: ..bine, iarta-ne pe noi astia care datorita virstei nu avem timp sa-ti cucerim respectul, scuza-ne pe noi astia care prin indolenta de care am dat dovada ti-am rapit din timpul pretios citeva minute cu ideile noastre preconcepute in care respectul pt ordinea fireasca a lucrurilor este primordial!..

...i-ti doresc sa ai parte de acelasi tratament pe care tu il aplici acum celor care nu-ti impartasesc ideile sinucigase, atunci cind invariabil vei deveni ca ei!..

...p.s.(post scriptum)..dac kato i-ti e strain cum iti permiti sa-i vorbesti asa?..asa ai fost educat, sa vorbesti cu strainii la "per tu" si cu apropiatii cu dumneavoastra?...daca asta e realitatea, ai grija ca ai mari carente in educatia primita!!..

...ai putea ca macar de data asta sa nu-mi raspunzi!...pe bune, nu da dovada de incultura raspunzindu-mi!..

Editat de GIV 32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Simt si respect exista intr-o proportie tot mai mica in lumea in care traim... eu nu vreau sa ma bag in DIALOGUL vostru ...si oricum il cunosc doar pe kAto despre care am numai cuvinte de lauda...un om cu respect ,serios si bun simt.....

Cat despre a avea sau nu respect , mie nu trebuie sa imi faca cineva un servici ca doar atunci sa port respect fata de el... ABSURD si tine de educatia fiecaruia :scratch:)) ..... respectul trebuie sa il ai fata de orice om care prin ce face pe lumea asta IL MERITA....

 

OT : sper ca Jelu sa isi faca moto cat mai rpd si sa ne dam din nou ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat sensibilim pe acest forum...si ma adresez cu Dumneavoastra numai celor ce si-au cistigat respectul in fata mea si celor ce mau ajutat cind am avut nevoie...nu ma voi adresa cu dumneavoastra unor straini ..asta sunt eu!!! ce sa zic?sa imi pun streangu?

 

kon nichi wa frate, diferenta mare intre motoarele astea... si eu am Yamaha... doua chiar.... din categorii diferite..., dar nici una nu seamana cu asta a ta.... din avatar, tare frate, poate ea ti-a zis ca m-au se scrie legat... Nu cred ca e din dictionarul Japo, sau?

 

Daca tot intrasi pe forum, eu zic ca e mai bine sa bagi la cap ce spun unii de p' aci, care au mult mai multa experienta pe doua roti decat Domnia Ta.

 

daca ai fi facut armata pe timpul lu Raposatu, ai fi vazut D-ta politeturi si temenele la persoane necunoscute, cred ca nu ti-ar fi stricat o lectie d'aia.

 

Parerea mea :scratch: , E mai sanatos sa fi politicos cu necunoscutii decat prost crescut.

 

Motociclist inseamna si caracter, nu doar fierul de sub Kur.

 

Referitor la intrebarea ta, eu zic sa ai grija ca uneori motoru e mai a dracu decat streangu...

 

Si inca o chestie, besinile unora sunt mai valoroase decat cugetarile de duh ale altora...

 

Respect frate Kon ban wa

Editat de ovisey
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eu am deja 2000!..si nu m-au facut admin!...si nici nu o vor face!..dar tu nu stiai asta, cum nu stiai nici faptul ca este un site privat, cum nu stiai nici faptul ca nu poti fi admin decit daca esti unul din actionari!...cum nu stiai nici care-i diferenta dintre un moderator si un admin!...cum nu stiai nici ce virsta are kato!...cum nu stiai nici faptul ca atunci cind el se dadea cu motorul parintii tai nu se cunosteau iar tu erai un fel de celula cromozomica de tip "Y"!...cum nu stiai ce-i ala respect pentru un om mai in virsta decit tine caruia ar trebui sa i te adresezi cu "dumneavoastra"!...cum nu stiai...cam multe!..

...dar totusi stiai ceva, stiai sa iei peste picior pe cineva, stiai sa te dai cu motorul cu viteza maxima posibila, stiai sa faci bascalie de cei care nu sunt ca si tine si trag sperante la o virsta de pensionare pe motor!...da, stiai multe!..

..nu te obosi sa-mi raspunzi deoarece sunt sanse sa-ti creasca numarul de posturi si implicit cresc sansele de a deveni un "moderator" sau cine stie poate un "guru"...

...nu, pe bune, nu-mi raspunde!...

 

 

kon nichi wa frate, diferenta mare intre motoarele astea... si eu am Yamaha... doua chiar.... din categorii diferite..., dar nici una nu seamana cu asta a ta.... din avatar, tare frate, poate ea ti-a zis ca m-au se scrie legat... Nu cred ca e din dictionarul Japo, sau?

 

Daca tot intrasi pe forum, eu zic ca e mai bine sa bagi la cap ce spun unii de p' aci, care au mult mai multa experienta pe doua roti decat Domnia Ta.

 

daca ai fi facut armata pe timpul lu Raposatu, ai fi vazut D-ta politeturi si temenele la persoane necunoscute, cred ca nu ti-ar fi stricat o lectie d'aia.

 

Parerea mea :friends: , E mai sanatos sa fi politicos cu necunoscutii decat prost crescut.

 

Motociclist inseamna si caracter, nu doar fierul de sub Kur.

 

Referitor la intrebarea ta, eu zic sa ai grija ca uneori motoru e mai a dracu decat streangu...

 

Si inca o chestie, besinile unora sunt mai valoroase decat cugetarile de duh ale altora...

 

Respect frate Kon ban wa

 

 

off: :scratch:

on: atentie si la cat mai putine accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun Simt si respect exista intr-o proportie tot mai mica in lumea in care traim... eu nu vreau sa ma bag in DIALOGUL vostru ...si oricum il cunosc doar pe kAto despre care am numai cuvinte de lauda...un om cu respect ,serios si bun simt.....

Cat despre a avea sau nu respect , mie nu trebuie sa imi faca cineva un servici ca doar atunci sa port respect fata de el... ABSURD si tine de educatia fiecaruia :cheers:)) ..... respectul trebuie sa il ai fata de orice om care prin ce face pe lumea asta IL MERITA....

 

OT : sper ca Jelu sa isi faca moto cat mai rpd si sa ne dam din nou ....

 

Bine mireasa ne bucuram ca tu esti un adevart lord si iubesti si respecti neconditionat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer sa ma retrag dupa aceste cateva randuri de la comentariile aiurea.Nu cunosc anumite persoane foarte bine ca sa-mi formez o parere despre unul sau despre altul.Am prieteni cati ii am si daca se cere o parere despre ei pot sa o fac.De judecat nu avem dreptul sa judecam pe nimeni.Nici de jignit.Nu imi permit sa compar pe nimeni de pe aici cu diferite personaje.Ma depaseste stilul asta de exprimare.Nefericirea sau neamplinirea unora se revarsa catodata unde se poate.Fiecare percepem in mod diferit felul de a fi si a trai. Sa auzim de bine!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu prefer sa ma retrag dupa aceste cateva randuri de la comentariile aiurea.Nu cunosc anumite persoane foarte bine ca sa-mi formez o parere despre unul sau despre altul.Am prieteni cati ii am si daca se cere o parere despre ei pot sa o fac.De judecat nu avem dreptul sa judecam pe nimeni.Nici de jignit.Nu imi permit sa compar pe nimeni de pe aici cu diferite personaje.Ma depaseste stilul asta de exprimare.Nefericirea sau neamplinirea unora se revarsa catodata unde se poate.Fiecare percepem in mod diferit felul de a fi si a trai. Sa auzim de bine!

 

 

 

:bounce: ... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica! la noi a fost mai grav, azi... tot o Honda, CBR 600 F...

 

Ah!, groaznic ce s-a intamplat! Am vazut multe la viata mea dar cand se intampla asa ceva...ma darama...God...

 

:cheers: :bounce: R.I.P. Veronica :D :)

 

Acum baiatul are nevoie de ajutor sa poata sa treaca peste... nu stiu cati ar rezista sa fie in locul lui. Ma rog sa primeasca alinarea de care are nevoie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, Kato e omul care a vazut multe - si e bine sa luati aminte! nu mai faceti bascalie aiurea, bascaliile si ironiile chiar nu isi au rostul. mai bine veniti cu amanunte despre cauzele accidentelor, pt ca cei care citesc sa paota sa traga concluzii.

Apropo, e un Zmeu cu cun KTM care se tot da pe Vlaicu crosetand in tricou printre masini.. Care il cunoasteti, explicati-i ca in viata nu e ca la jocurile pe calculator, atunci cand apare "Game Over" - in viata nu ai butonul "restart".

Si mai e unu care se da aiurea prin Alfa, spunet-i la dobioc ca in alfa e zona de 30 la ora, tocmai pt ca sunt multe treceri de pietoni, sunt multe spartii de joaca pt copii... etc etc. Si daca se intampla sa treaca pe langa mine cu motoru turat la maxim cand sunt cu pruncii afara la joaca, sa nu se mire daca isi ia un picior in freza :cheers: cu toate consecintele prietenesti sau neprietenesti ce decurg. Prefer sa dea el cu freza in piciorul meu decat sa dea motoru lui peste pruncii mei. Aia nu e zona de 100+!

Bafta all!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt sfaturi multumesc, le accept oricand pt ca am multe de invatat

Mi se pare mie sau am mai purtat o discutie de genul...?

Poate a avut un motiv respectivu..sau poate nu..

Acu o saptamana se plimba unu pe vlaicu cu un zx9 fara casca, la vreo 130km/h

Am uitat sa scriu de el, si de restu scuteristilor care dau blana pe sosea fara casca

Pe aia nu`i vede nime ?

Mai terminati cu atatea aduceri la cunostinta..rog frumos!

Am mers de cateva ori cu vitezanele afara din oras

Avand cam 120km/h am obs ca sunt singur pe sosea, oare restu unde erau..?

Cu toate astea nu m`am pus sa scriu pe forum si sa bag degete in ochi

ca ala asa si celalalt asa..

Sper sa ne vedem fiecare de ale noastre

bafta si asfat uscat, necesar procesului de crosetare

 

Stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu zic ca nu o sa dureze mult si ceva o sa se intample.Umblu des prin oras si in cartiere si vad multi teribilisti.Cum a zis si Rolly l-am vazut si eu pe unu cu un Kawa verde sarjand pe Vlaicu de mama focului.La fel unul cu un naked gri pe centru,fara casca,in blana de la semafor la semafor.Scuteristi nu mai zic,gramada,mai ales tineri.Nu contest ca nu am vazut motociclisti si scuteristi conducand regulamentar si cu bun simt in trafic.Deh,fiecare cu pasarica lui si mai multe nu spun ca am spus ce am avut de spus pe alt topic. Nu cred ca sintagma soferilor ,,Imi pare rau,nu l-am vazut" dupa un accident nu are cateodata un strop de adevar cateodata... Aveti grija de voi caci conservarilor nu le pasa de noi,numai bine!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroia sa intoarca ca a gresit drumul si asa sa gandit el ca ala ii cel mai bun loc de a o face...

Mdah...nasol...foarte ideal loc de intoarcere.Acuma mam prins exact exact unde ii locu.Acolo era sa ma palesc si eu cu un tir.Faceam un ornament beton de masca.Noroc k simsoneta nu prinde mult si k am fost atent.

Oricum bine k esti intreg...no big damage done etc etc

Ochi si capu fratilor.

Editat de Black Wolf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate calitatea foarte multor conducatori auto din Romania lasa de dorit. La asta se mai adauga si o oarecare doza de complexare (in general la barbati) care se manifesta, in general, printr-o agresivitate crescuta in trafic (Atentie! Aici nu ma refer la sportivitate! Condusul sportiv implica anumite calitati, condusul agresiv e varianta de mahala, ciobaneasca, idioata, prosteasca etc. ...). Peste toate astea vine tampenia ca multi romani au ceva potenta financiara (...si cam atat!) si astfel ajung in posesia unor bombe pe roti... Ei, trageti linie si vedeti ce iese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...