Sari la conținut

Accidente !


draqqora
 Share

Postări Recomandate

Un nou accident pe calea victoriei in fata gheretelor de la spital.Motocicleta un honda VF500 alb cu dunga albastra rosie. Motociclistul lovit usor din cate am reusit sa vorbesc cu el.Motociclistul venea dinspre UTA.A oprit la trecerea de pietoni de la spital apoi sia continuat drumul.Deductie:nu avea viteza.Un destept a vrut sa iasa de la gherete sau sa intoarca(ATENTIE line DUBLA CONTINUA acolo) lovindul pe baiat.Tot ce am auzit a fost o bubuitura zdravana rau de tot si motociclistul pe jos.

Atentie la neatentie,in special prin zona aia.Tot timpul se fac manevre de intoarcere pe acolo+curba de dupa sensul din intim catre uta pe victoriei.

 

Nu e de mirare...dupa o anumita ora e plina zona de o fauna mai aparte de oameni.Jipane,BMW-uri si gaturi groase cu fete colorate.Masina politiei de multe ori am vazut-o parcata acolo si pe respectivii la o cafea si o discutie amicala cu astia.Stau aproape si mai in fiecare zi vad scenele astea.Masini venind dinspre Saguna,dupa sens taie linia dubla continuua si intra direct in parcarea din fata gheretelor.Masini iesind din parcare si de lene sa nu mai faca sensul intra direct pe Victoriei,catre UTA.Dar cine sa-i ia la rost in cazul asta...sanatate mobristului!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 817
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mda...sanatate mobristului.;..dar ar trebui sa se faca bordura despartitoare macar de la sens la spital cat e si semicurba aia.... altfel o sa tot taie linia continua zi de zi ,....eu reduc f mult viteza in zona aia....era sa o patzesc o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...sanatate mobristului.;..dar ar trebui sa se faca bordura despartitoare macar de la sens la spital cat e si semicurba aia.... altfel o sa tot taie linia continua zi de zi ,....eu reduc f mult viteza in zona aia....era sa o patzesc o data

Nu prea imi surade ideea cu bordura dar fie.Cred ca e suficient de clar LINIE DUBLA CONTINUA.Asa facem borduri si garduri peste tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte la ora 01:00, 5 baieti vroiau sa mearga in balastiera la micalaca, 4 dintre ei s-au oprit la semnalele luminoase de la calea de tren iar a-l 5-lea sa oprit si el dar pe linia de tren si l-a lovit trenu.

Dumnezeu sa te odihneasca Vladea, condoleante familiei.

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/st...090625-08333771

 

 

In jur orei 15-16 pe langa scoala generala nr. 22 din cate am inteles o conservara a vrut sa iasa din parcarea de la gherete (a avut cedeaza trecere), si un tip cu un Kawasaki Ninja (verde) AR-89-NY* sau AR-99-NY* nu am retinut numaru, care venea dinspre parc a luat masina-n plin, putine zgarieturi la cot si motocicleta, parbriz, bord spart si carene pe partea dreapta zgariate pana in spate cu tot cu toba

Editat de atze3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur orei 15-16 pe langa scoala generala nr. 22 din cate am inteles o conservara a vrut sa iasa din parcarea de la gherete (a avut cedeaza trecere), si un tip cu un Kawasaki Ninja (verde) AR-89-NY* sau AR-99-NY* nu am retinut numaru, care venea dinspre parc a luat masina-n plin, putine zgarieturi la cot si motocicleta, parbriz, bord spart si carene pe partea dreapta zgariate pana in spate cu tot cu toba

E vorba de un baiat nou motorist, Bogdan cu zx6r AR89NYN, el e ok - iar reparatiile se vor fac pe RCA-ul conservei.

Editat de higheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi noapte la ora 01:00, 5 baieti vroiau sa mearga in balastiera la micalaca, 4 dintre ei s-au oprit la semnalele luminoase de la calea de tren iar a-l 5-lea sa oprit si el dar pe linia de tren si l-a lovit trenu.

Dumnezeu sa te odihneasca Vladea, condoleante familiei.

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/st...090625-08333771

 

 

In jur orei 15-16 pe langa scoala generala nr. 22 din cate am inteles o conservara a vrut sa iasa din parcarea de la gherete (a avut cedeaza trecere), si un tip cu un Kawasaki Ninja (verde) AR-89-NY* sau AR-99-NY* nu am retinut numaru, care venea dinspre parc a luat masina-n plin, putine zgarieturi la cot si motocicleta, parbriz, bord spart si carene pe partea dreapta zgariate pana in spate cu tot cu toba

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe tanarul decedat in accident! Nasol,nu gasesc cuvinte...Of topic:inca sunt adeptul introducerii permisului obligatoriu si pentru scutere. Ca se putea intampla asta oricui,aici nu mai comentez.Destul e o clipa de neatentie si iata,nenorocirea s-a produs.Cat despre accidentul celui cu Kawa sa speram ca nu e nimic grav.Ochii deci la tot ce misca pe sosea.Oricum acum e nebunie in zona Podgoria,centru cu circulatia asta,se asfalteaza in draci.Speram sa avem sosele si circulatie mai spre normalitate dupa asta.Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi cer scuze ca postez la noi pe Arad, din cate am auzit din filmulet accidentu e pe langa brasov

ATENTIE !!! imagini socante

http://www.mototube.ro/view/266/road-accid...ike-at-230-kmh/

 

daca stie cineva ceva il rog sa posteze ca sunt curios daca a patit ceva motociclistu, multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Imi cer scuze ca postez la noi pe Arad, din cate am auzit din filmulet accidentu e pe langa brasov

ATENTIE !!! imagini socante

http://www.mototube.ro/view/266/road-accid...ike-at-230-kmh/

 

daca stie cineva ceva il rog sa posteze ca sunt curios daca a patit ceva motociclistu, multumesc.

 

 

Daca a patit ceva??!! Cici, uita-te si tu la starea lui, la starea motorului si poti sa-ti dai seama singur... Desi sunt socante asemenea video, pararea mea e ca isi ating scopul ''educativ'' si, pentru cei cat de cat normali, ar trebui sa aiba puterea sa ne mai domoleasca putin...

Editat de Robert_900RR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut loc un accident nasol in Cicir...un baiat din mandruloc pe un kawa a intrat in depasire si cel cu masina, ceva pustan, nu l-a vazut si a virat stanga(parerea mea...o sa vedem maine ce zic politistii)...asa ca va imaginati ce a iesit.A fost agatat si proiectat cativa zeci de metri...motoru' praf, el la spital,destul de busit, dar constient...era la vreo 15 m de motor.A avut noroc ca a fost complet echipat.Oricum casca i-a sarit pe cealalta parte de drum...nasol.Aveti mare grijiiiiiii cum mergeti...take care!Sanatate multa si insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A avut loc un accident nasol in Cicir...un baiat din mandruloc pe un kawa a intrat in depasire si cel cu masina, ceva pustan, nu l-a vazut si a virat stanga(parerea mea...o sa vedem maine ce zic politistii)...asa ca va imaginati ce a iesit.A fost agatat si proiectat cativa zeci de metri...motoru' praf, el la spital,destul de busit, dar constient...era la vreo 15 m de motor.A avut noroc ca a fost complet echipat.Oricum casca i-a sarit pe cealalta parte de drum...nasol.Aveti mare grijiiiiiii cum mergeti...take care!Sanatate multa si insanatosire grabnica!!!

Insanatosire grabnica.Asteptam vesti noi...bune speram.

Sa nu uitam ca avem oglinzi la masina si ca trebuie sa le si folosim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P

Si in Arad la Moneasa ieri un Kawa Ninja verde a avut un accident.Nu stiu despre cine este vorba dar din cate am auzit proprietarul a ajuns la spital. Motocicleta am apucat sa o vad din masina nu e foarte sifonata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :lol:

:D

 

 

In legatura cu Kawa Ninja... A fost vorba despre o iesire in decor, fara urmari grave. Motociclistul s-a ales doar cu cateva julituri pe coate si umeri si cu hainele rupte. Motorul e putin sifonat, nu e f grav: carena far crapata, carena laterala zgariata, parbriz, semnalizare, rezervor infundat, capac motor zgariat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :angry:

:cheers:

 

 

In legatura cu Kawa Ninja... A fost vorba despre o iesire in decor, fara urmari grave. Motociclistul s-a ales doar cu cateva julituri pe coate si umeri si cu hainele rupte. Motorul e putin sifonat, nu e f grav: carena far crapata, carena laterala zgariata, parbriz, semnalizare, rezervor infundat, capac motor zgariat.

E ok atuncea.Kawaul lam vazut si eu.Cam ce ai zis e.Bine ca sa ales cu doar atata.Destul e si aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am postat aici, am aflat ca a mai fost un accident in care era implicat un Ninja, tot in zona. Cica ar fi intrat Kawa in ceva masina, nu stiu mai multe. In accidentul de care v-am zis eu nu a fost nici un impact intre motor si o masina. Baiatul cu Kawa era din grupul nostru si a avut nesansa de a iesi putin in decor... :angry: Whatever, la cat mai putine evenimente de genul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil cat interes prezentati pt motociclistele din arad....treaba-i asta?

Păi topicul ăsta e despre accidente

Creherul meu obosit nu reuÂşeÂşte să înțeleagă care e legătura :angry:

Luminează-mă, te rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi voie sa te/va luminez...

 

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/mo...090723-01184297

 

s-a interesat cineva de ea? bine ca ati postat linkul cu accidentul, dar sa obosit cineva sa intrebe de sanatatea ei.....?????? mai ales ca in articol scrie ca e ranita grav...

 

misoginilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi voie sa te/va luminez...

 

s-a interesat cineva de ea? bine ca ati postat linkul cu accidentul, dar sa obosit cineva sa intrebe de sanatatea ei.....?????? mai ales ca in articol scrie ca e ranita grav...

 

misoginilor!

Pai uite ca te-ai interesat tu

 

Noi, fiind misogini si probabil si porci, nu ne interesam de nimic si de nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi voie sa te/va luminez...

 

http://www.aradon.ro/stiri/arad/articol/mo...090723-01184297

 

s-a interesat cineva de ea? bine ca ati postat linkul cu accidentul, dar sa obosit cineva sa intrebe de sanatatea ei.....?????? mai ales ca in articol scrie ca e ranita grav...

 

misoginilor!

..andreea, ceea ce sugerezi tu si cu misoginismul nu au nimic in comun!...eu nu cred ca tu ai parte de vreun efect al cuvintului in cauza, aici in arad!...nici sa nu-ti doresti!..

...daca pe cei care o cunosc pe fata aia nu-i intereseaza despre soarta ei, pe noi ceilalti care nu am avut onoarea de a o cunoaste de ce trebuie sa ne acuzi de misoginism, cind mai corect ar fi sa ne acuzi de dezinteres!...iar daca tu o cunosti si stii situatia ei mai bine decit noi, anunta-ne si pe noi ignorantii despre starea ei de sanatate!.. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...