Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

pai probabil ca siguranta nu e cu litza dinaia... e un fel de comutator care e on off in functie de curentul consumat .. cand depaseste limita trece pe off cand esti iar in parametri trece pe on... zic si eu .. nu dati cu pietre .. de ex : ca la sigurantele astea de la casa ,astea noi... cum sari calul sare siguranta ... :laugh:

 

referitor la problema mea cu iluminarea turometrului... toti aveti iluminarea buna? la mine pana la 9000 se vede verde .. dupaia nu se mai vede nimic e "bezna"

Editat de silviu_mig
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

este o siguranta normala...sunt pozitionate sub saua pilot... sunt 2 si una de rezerva..... cand s-a ars siguranta....am schimbat-o cu cea de rezerva...se aseamana cu sigurantele de masina dar pe jumatate ca marime....cand sa ars nu mergeau semnalele si lumina de la nr...... Paduche r6-le din avatar nu este 2003....poate nu vad eu bine....

 

 

silviu..... daca te intereseaza sunt kituri de lumini la turometru.... am vazut tot pe net...foarte interesante..... daca vrei sa o rez singur ..dezmebreaza bordul si schimba ledurile..... poti pune unele de culoare dif... mai interesant.... dar te intreb.... r6 peste 2003 ..inclusiv..?? ... ai setat bordul la ..luminozitatea maxima....?...

Editat de Cristi_from_hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paduche r6-le din avatar nu este 2003....poate nu vad eu bine....

 

ala din avatar este fostul motor si era 2000, acum am un 2003.

 

deci clar nu este de la siguranta. ramane sa verific daca nu cumva sunt becurile prea puternice si nu face fata releul cand trebuie sa le aprinda pe toate patru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

etele si pe ale mele!!!model 07 si 05

 

am uitat de poze

Craiova cea albastra 5.500 cea neagra 8,900

 

 

pe aceea albastra 5500 :) ...e mult...prea mult... si oricum nu e 2005..poate aia neagra e 2005....nu e nici un motor din poza aia 2007.....poate 5500 pe aia neagra.... in fine...esti liber sa ceri cat vrei... dar avem si noi o varsta ...nu poti sa ne pacalesti ca la gradinita :grinbandit: :blink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti, daca nu dernajez vin si eu cu o intrebare pentru voi, este posibil ca la o motocicleta Yamaha R6 sa ii pot pune un motor de R1, nu de alta dar cel original al ei a crapat, s-au spart 3 camasi. Vin cu aceasta intrebare deoarece nu am gasit sa cumpar motor complect sau un bloc motor de R6, am mai vazut R1 tavalite si la dezmembrat dar R6 ori nu am cautat unde trebuie ori nu gasesc ceea ce caut eu. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti, daca nu dernajez vin si eu cu o intrebare pentru voi, este posibil ca la o motocicleta Yamaha R6 sa ii pot pune un motor de R1, nu de alta dar cel original al ei a crapat, s-au spart 3 camasi. Vin cu aceasta intrebare deoarece nu am gasit sa cumpar motor complect sau un bloc motor de R6, am mai vazut R1 tavalite si la dezmembrat dar R6 ori nu am cautat unde trebuie ori nu gasesc ceea ce caut eu. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

 

degeaba se potriveste motor de r1 pe cadru de r6.... cadru de r6 e mai usor pt ca e gandit la cuplul motorului de r 6...daca pui r1 pe cadru de r6 ..e posibil sa ..divorteze cadru de bascula.... sa se torsioneze..etc... daca vrei o motocicleta mai rapida ca r1.....pune o toba Akrapovici din aceea scurta(cu mici modificari)...power commander.... monopost...scoate scaritele pasager....trusa de scule..poate si bordul.(in principiu...tre sa o faci mai usoara...)..lasa farurile ..o sa ai nevoie pe sosea.... fa toate astea ...si cred ca o sa ai un demaraj mai puternic ca r1..nush daca o sa ai si top speed mai mare ca r1.... era unul pe bikeshop...am si id-ul lui de mess... vinde motor de r6 cu 5000 km.... :goodposting:

Editat de Cristi_from_hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este mai bun r6 decat kawa 636 ca performante?

 

fiecare avantaje si dezavantaje.... 636 are o idee mai multi cai..cu vreo 5..6.. ..la estetic..si manevrabilitate..r6-le, parerea mea e mai bun... r6 se duce cu prima viteza la 112 km ..atat era maxim la mine..fara power commander...636 ..are un prieten..la dus in 132 cu prima... in fine... dai pe google si faci o comparatie ."la rece'' sa zic asa.... cel mai bun test..e direct pe motocicleta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ulei imi recomandati pentru R6 2003 ? si unde gasesc un pret bun pentru ulei si filtre?

baga CASTROL power 1,eu am mers cateva schimburi cu motul si mergea foarte bine .acum am in ea CASTROL POWER 1 RACING 10W60,si simt o diferenta majora la schimbarea vitezelor (intra mai lin),mai ales pe frana de motor.Din a 2a in a-1a acum intra usor ,pecand cu motul imi cam agata.

-intra cam 2.8l cu tot cu filtru,deci cumpara 3 l. si completeaza pana aproape de linia de sus (fara sa o depasesti)

-Castrol la pret bun (48 lei/l. era) gasesti vis-a-vis de intrarea in aeroportul Baneasa pe DN1,e un service in spatele statiei de RATB (e cap de linie parca),iar filtru (30 lei) la MOTOMANIA in curtea de la UNITED (PIPERA)au multe KTM-uri la intrare

Editat de MUSASHI R6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as dori o sea pasager neagra... o dau la schimb cu una albastra in stare foarte buna . Si daca are cineva pe acas' scheletul ala din plastic de la saua din spate (saua fara burete ) o vreau eu .

 

Pun la cale un plan "malefic" fac un capac monopost ciudat :) :) din fibra de sticla .

 

O seara buna!!

 

LE : modelul este 2001 sau modele lafel '99 '00 s.a.m.d

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as dori o sea pasager neagra... o dau la schimb cu una albastra in stare foarte buna . Si daca are cineva pe acas' scheletul ala din plastic de la saua din spate (saua fara burete ) o vreau eu .

 

Pun la cale un plan "malefic" fac un capac monopost ciudat :) :) din fibra de sticla .

 

O seara buna!!

 

LE : modelul este 2001 sau modele lafel '99 '00 s.a.m.d

 

si eu am vrut sa fac... la fel... de ce nu faci direct peste saua existenta.... ai tolerenta in jur ... eu am reparat carena fata la r6...cu fibra... e strong.... daca faci direct peste sa...sa o acoperi cu banda adeziva...sau ceva de genul sa nu o atace rasina.... bafta ... ceva poze daca iese ok..

 

http://bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanz...i-u+-34591.html ..uite aici sa ... poti sa o iei pe asta...cred destul de ieftin..si sa o faci tu monopost...bafta

Editat de Cristi_from_hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vrut sa fac... la fel... de ce nu faci direct peste saua existenta.... ai tolerenta in jur ... eu am reparat carena fata la r6...cu fibra... e strong.... daca faci direct peste sa...sa o acoperi cu banda adeziva...sau ceva de genul sa nu o atace rasina.... bafta ... ceva poze daca iese ok..

 

http://bikeshop.ro/accesorii/anunturi-vanz...i-u+-34591.html ..uite aici sa ... poti sa o iei pe asta...cred destul de ieftin..si sa o faci tu monopost...bafta

 

Nu vreau capac peste saua spate vreau sa fie cu tot cu plasticul ala de la sea sa se prinda exact ca saua, si nu vreau sa fie prea bombat vreau ceva ascutit... codita sa fie mai ascutita decat cu sea normala... + niste forme frumoase :) deocamdata am dat suportul la nr jos.. era din inox is cantarea in jur de 600g am facut unul micut din aluminiu pt semnalizari care acum nu mai sunt iesite inafara sunt exact langa stopuri , si urmeaza maine sa fac un suport de numar tot din aluminiu... RABATABIL astfel : il fac cu un fel de balama cu surub si in loc de piulita pun un fluture pe care il desfaci cand vrei si intorci numarul . o sa pun si poze cand va fi gata cam pe maine seara .

 

PS : suportul pt semnalizari a iesit super ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...